Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Ja bio 3put do sad po par dana u parizu, 2 puta akcija 1 dan thalysom, setao po ceo dan, isao sa klincem u najgore hotele, jedva cekam da odem opet, najlepsi grad na svetu. Zgrazavanje “arapcugama i crncugama” je em debilno a sem toga sto jedno dete rece “tata pa ovde arapi pricaju francuski a ne ko kod nas “ 😊

  • Downvote (-1) 3

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, f4ts0 said:

Ja bio 3put do sad po par dana u parizu, 2 puta akcija 1 dan thalysom, setao po ceo dan, isao sa klincem u najgore hotele, jedva cekam da odem opet, najlepsi grad na svetu. Zgrazavanje “arapcugama i crncugama” je em debilno a sem toga sto jedno dete rece “tata pa ovde arapi pricaju francuski a ne ko kod nas “ 😊

što se kaže svakom svoje!

ne sporim da se nekome pariz super dopadne, meni lično nije, a obišao sam ga celog, išao čak i na buvlje pijace i neke udaljene delove ne samo centar i to. ali ne bi bio najpopularnija turistička destinacija da nema nešto da ponudi, pa kapiram ja to samo nisam uspeo da primetim. Ali i dalje ako bi neko imao budžet da ode u jedan grad u Evropi veći ne bih mogao da mu predložim Pariz ispred Rima na primer, Barselone...

a na domaćem terenu, snalažljivi narod za koncept "izdajem fiskalni račun šta hoćete poštujem zakon" :))

271816108_334446271921677_6857761949348731004_n.jpeg

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, mohr said:

Prag?

Prag je ok ali to nije ista kategorija velikog grada iz Evrope da tako kažemo. Nije ista klasa, Prag je više Budimpešta i mooožda Beč kategorija. Ovamo imaš to Pariz, Rim, Barselona, Berlin kao neku "ekipu" hit gradova 🙂

Link to comment
Share on other sites

Prag je Budimpešta kategorija, nije nikako Beč. 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Highl1 said:

Prag je Budimpešta kategorija, nije nikako Beč. 

pa jeste, ali Beč je onda neka posebna kategorija između budimpešte i praga ispod a opet nije u rangu ovih velikih koje smo pomenuli. zato i stavih možda sa više o.

31 minutes ago, Dule_smor said:

Ne znam, meni je Prag jedan od najlepsih gradova u kome sam bio. Ok, nisam sad bas obisao celu Evropu, ali bio sam u dosta gradova i Prag je definitivno u samom vrhu. 

može on da bude lep i jeste lep da kažemo, ali u svojoj kategoriji manjih gradova 🙂 ima ih još onoliko po evropi koji su lepi a manji ili mali ili ne pripadaju toj kategoriji.

Meni je recimo Varšava bila kul, mogu da razumem zašto nekome ne bi bila, ali čak i kad bih je smatrao lepom ne bih je preporučio u odnosu na one gore pomenute. 

Nisam bio doduše u ovim estonija, letonija tj. Talin, Riga, nešto imam utisak da bi mi se tamo isto dopalo, ali dok ne odem nemam pojma.

Link to comment
Share on other sites

može on da bude lep i jeste lep da kažemo, ali u svojoj kategoriji manjih gradova ima ih još onoliko po evropi koji su lepi a manji ili mali ili ne pripadaju toj kategoriji.
Meni je recimo Varšava bila kul, mogu da razumem zašto nekome ne bi bila, ali čak i kad bih je smatrao lepom ne bih je preporučio u odnosu na one gore pomenute. 
Nisam bio doduše u ovim estonija, letonija tj. Talin, Riga, nešto imam utisak da bi mi se tamo isto dopalo, ali dok ne odem nemam pojma.
Govorio sam samo o lepoti, a ne o velicini, nho!

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dule_smor said:

Ne znam, meni je Prag jedan od najlepsih gradova u kome sam bio. Ok, nisam sad bas obisao celu Evropu, ali bio sam u dosta gradova i Prag je definitivno u samom vrhu. 

jesi bio van centra Praga, tj Praga 1 i 2 ? moja sestra živi u Pragu 5, i to je veoma lep kraj, podseća na naše Senjak / Dedinje (ako nije toliko fensi), ali ovi dalji delovi od npr 8,9 pa naviše su poprilično bezveze, i na nivou loših nbgd blokova, rakovice i sl. Samo što verujem da svako ko je išao turistički nije išao van 1 i 2. I kad živiš tamo, ti nemaš ni zašto da ideš u 1 ili 2 (npr 5 je na 30-40ak minuta peške od 1/2 ali je tu sve za turiste i gađaćeš prodavnice, restorane i sl sve van 1/2 i cele te gužve, plus naravno da te ne klepaju sa cenama, jer je Prag solidno skup u obziru na to kolike su im plate)

3 hours ago, Lucky said:

pa jeste, ali Beč je onda neka posebna kategorija između budimpešte i praga ispod a opet nije u rangu ovih velikih koje smo pomenuli. zato i stavih možda sa više o.

može on da bude lep i jeste lep da kažemo, ali u svojoj kategoriji manjih gradova 🙂 ima ih još onoliko po evropi koji su lepi a manji ili mali ili ne pripadaju toj kategoriji.

upravo, Beč je u kategoriji tih manjih lepih gradova, npr Štutgarta, Kelna, pa čak bih rekao i Minhena (jer meni Minhen ostavlja utisak nekoliko manjih gradova koji su manje više spojeni), ali su mi svi daleko ispred Praga, Budimpešte i Varšave (iako mi se Varšava dosta svidela). 
od većih koji su meni uvek top za posetu u Evropi, Moskva, London, Madrid, Lisabon, Stokholm, Oslo, Kopenhagen, St Peterburg i Hamburg. Gde naročito mislim da je Hamburg nepravedno zapostavljen kao turistička destinacija, a po meni je ubedljivo najzanimljiviji grad u Nemačkoj, daleko ispred Berlina

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Dule_smor said:
11 hours ago, Lucky said:
može on da bude lep i jeste lep da kažemo, ali u svojoj kategoriji manjih gradova emoji846.png ima ih još onoliko po evropi koji su lepi a manji ili mali ili ne pripadaju toj kategoriji.
Meni je recimo Varšava bila kul, mogu da razumem zašto nekome ne bi bila, ali čak i kad bih je smatrao lepom ne bih je preporučio u odnosu na one gore pomenute. 
Nisam bio doduše u ovim estonija, letonija tj. Talin, Riga, nešto imam utisak da bi mi se tamo isto dopalo, ali dok ne odem nemam pojma.

Govorio sam samo o lepoti, a ne o velicini, nho!

Marvel Studios Reaction GIF by Disney+

Slažem se, jeste lep u centralnom delu, a valjda je to kad gledaš turistički i najvažnija stvar. Nećeš kao turista da ideš u industrijsku zonu 🙂

7 hours ago, Highl1 said:

upravo, Beč je u kategoriji tih manjih lepih gradova, npr Štutgarta, Kelna, pa čak bih rekao i Minhena (jer meni Minhen ostavlja utisak nekoliko manjih gradova koji su manje više spojeni), ali su mi svi daleko ispred Praga, Budimpešte i Varšave (iako mi se Varšava dosta svidela). 
od većih koji su meni uvek top za posetu u Evropi, Moskva, London, Madrid, Lisabon, Stokholm, Oslo, Kopenhagen, St Peterburg i Hamburg. Gde naročito mislim da je Hamburg nepravedno zapostavljen kao turistička destinacija, a po meni je ubedljivo najzanimljiviji grad u Nemačkoj, daleko ispred Berlina

Keln mi je nešto mixed feeling otkud znam, imajući u vidu da je ceo posleratni, osim katedrale nemam nešto baš puno impresija oko njega. Ima on fine neke delove da se vide, ali onaj strogi centar mi nije ništa spec toliko, ne znam ni sam. 

Kopenhagen mi je recimo super i svašta ima, ali mi po definiciji spada u ove manje gradove gde mi je i Beč 🙂 Nekako je mali otkud znam, ima visoku koncentraciju super sadržaja i stvari za videti u tom svom centralnom jezgru i par gotivnih malo dalje, ali mi ne spada među te veće.

Hamburg sam bio jednom nešto mnogo kratko, ali eto, možda da ga upišem na listu za posetu nekad!

Link to comment
Share on other sites

upravo, Beč je u kategoriji tih manjih lepih gradova, npr Štutgarta, Kelna, pa čak bih rekao i Minhena (jer meni Minhen ostavlja utisak nekoliko manjih gradova koji su manje više spojeni), ali su mi svi daleko ispred Praga, Budimpešte i Varšave (iako mi se Varšava dosta svidela). 
od većih koji su meni uvek top za posetu u Evropi, Moskva, London, Madrid, Lisabon, Stokholm, Oslo, Kopenhagen, St Peterburg i Hamburg. Gde naročito mislim da je Hamburg nepravedno zapostavljen kao turistička destinacija, a po meni je ubedljivo najzanimljiviji grad u Nemačkoj, daleko ispred Berlina
Kao sto rece Laki, sto bih kao turista isao po periferiji. Jel bi ti ortaka koji dodje da obidje BG vodio u Rakovicu i MML :D Znaci govorio sam cisto turisticki i arhitektonska/istorijska lepota, ne o zivotu tamo. A da deru sa cenama, deru :D

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

pa nije to periferija, većina tih delova Praga, jer je mali grad, ti je na 30ak min peške od samog Praga, samo zavisi u kom smeru kreneš. Ono što sam hteo da kažem da je Prag van 1, 2 i eto petice i možda još ponekog dela veoma ružan grad, gde sve što imaš da vidiš, jeste u tom samom centru i ništa više. 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Ухапшена шефица рачуноводства Пете београдске гимназије
Због сумње да је проневерила око 15 милиона динара, ухапшена је шефица рачуноводства Пете београдске гимназије С. Ш.

Сумња се да је од 2007. до 2018. године на свом рачунару састављала налоге за пренос новчаних средстава, у које је уносила број свог текућег рачуна, те су средства гимназије, која су намењена за плаћање обавеза према добављачима, одлазила на њен рачун.

На тај је, како се сумња, начин прибавила противправну имовинску корист у износу од преко 15 милиона динара.

 

Oduvek su me impresionirali ovi što tako na sitno izvlače jer ne razumem. ok ovi što dignu odjednom pa kao uzeo je 150.000 evra i pobegao negde i jbg, ali ovo praktično svakog dana pomalo prebacuje, pazi ovo je 11 godina, znači mesečno oko hiljadu evrića ona nekako sebi prebaci na račun 🙂 kako to niko nije provalio 11 godina, nije 1000 evra malo para za školu 🙂

Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno kako to ranije nije provalio neko iz Poreske ili odakle već - jer ti sad kao firma kad bilo koje pare isplaćuješ nekom fizičkom licu moraš da imaš neki osnovu, poziv na broj, svašta nešto. E sad možda je ona pažljivo vodila knjige pa je to sve pokrivala a ove prosto mrzelo da kontrolišu školu ali je opet ono smejurija, bukvalno Bad Education fazon samo na mnogo prostiji način :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, togFU said:

koja tuga, sad kamera a nekad je bilo "pazi pas ujeda!" 😞

pa kad sad svi umesto normalnih rasa pasa koje zapravo mogu da ujedu i odbrane ti gajbu ili dvorište uzimaju malteze, pomerance i bišone 🙂

ima neki u zgradi prekoputa, mislim da je baš taj pomeranac, bukvalno je kao lopta za fudbal i kad laje sav poskakuje sa sve četiri onako sav se ražestio, laje i poskakuje a lavež kao da si uzeo normalno kuče i stavio mu jastuk na glavu i dao da laje, čuje se nešto ali kao u daljini i prigušeno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...