Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

13 hours ago, Highl1 said:

moraš da imaš obe, ja sam gledao sad jer treba da idem u Nemačku poslovno, imam 2 sinofarma i pfizera sa kraja avgusta, i mogu da ga duvam. Mogu da udjem uz firmino pismo i da budem 2 nedelje u samoizolaciji, što naravno mi nikako ne odgovara (plus firma neće da plati hotel za 2 nedelje da blejim u sobi :tf: )

Ali da uzmemo u teoriji ako bi kao treću dozu primio neku od vakcina što treba samo jedna doza (tipa Moderna beše?) ili pak ako dobiješ i buster bustera Fajzera za 6 meseci od ovog fajzera, onda si OK? 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Dule_smor said:

J&J treba samo jedna doza. Btw, meni stvarno niste jasna vasa logika. Ako vam je vec putovanje toliko bitno, sto lepo odmah niste primili Fajzer ili neku vakcinu "priznatu" na zapadu umesto da sad mesate vakcine razlicitih proizvodjaca i mehanizama dejstva.

Pa, mene je žena naterala! A i naivno sam mislio da će kad prizna WHO vakcinu da prizna i EU! Tj. malo od svega!

Za mešanje nemam pojma, nisam ni razmišljao o tome niti razmišljam o buster dozi, više diskutujemo, ali ako pročitaš šta kaže "struka" (bilo u zvaničnom kriznom štabu bilo ovi što su "protiv" kriznog štaba) opet svi pričaju sve različito, ovaj kaže neka bude ista, ovaj neka bude skroz drugačija, ovaj iskombinujte pet različitih i popijte rakiju ... itd 🙂

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky said:

Ali da uzmemo u teoriji ako bi kao treću dozu primio neku od vakcina što treba samo jedna doza (tipa Moderna beše?) ili pak ako dobiješ i buster bustera Fajzera za 6 meseci od ovog fajzera, onda si OK? 

moraju dve doze ili miks 2 od onih koje su priznali ili da si preležao, imaš pozitivan PCR pa onda dobiješ jednog pfizera i prodje 2 nedelje. Sa kinezom mož se jebeš 🙂

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

 

ahahaha zaboravio sam na ovaj klip 🙂

300.jpeg

1 hour ago, Highl1 said:

moraju dve doze ili miks 2 od onih koje su priznali ili da si preležao, imaš pozitivan PCR pa onda dobiješ jednog pfizera i prodje 2 nedelje. Sa kinezom mož se jebeš 🙂

aha, ok, znači sa dve priznatih ti zaboravljaju na "ispad" sa kinezom :))

Link to comment
Share on other sites

verovatno

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Gledam nešto sad za neku konferenciju u Singapuru kakva su pravila, ono je ludo...

  1. Moraš da imaš vakcinu, doduše podržanu od WHO ne samo ove EU.
  2. Pored toga mora PCR 72h pre polaska
  3. Mora PCR pri sletanju i do rezultata si u hotelskoj sobi u karantinu (do 24h)
  4. Moraš pre puta da popuniš neki Singapurski obrazac i da ga imaš na telefonu
  5. Moraš da instaliraš neku njihovu treking aplikaciju za potencijalni kontakt sa zaraženima itd
  6. Sama konferencija je obavezna da radi brzo testiranje svakog jutra na početku konferencije
  7. Ne smeš da napuštaš krug održavanja konferencije a obavezan si da budeš u hotelu koji je odobren za samu konferenciju i gde se i ona održava.
  8. Naravno odvojeno zdravstveno osiguranje koje pokriva covid
  9. I to sve pod uslovom da naši nisu napravili neku "obavezni 14 dana karantin pri povratku iz Singapura"

I posle kao može opušteno da se putuje 🙂

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

misliš one zemlje sa ogromnih procentom vakcinisanih? 🙂 Ne bismo da primimo vakcinu, ali bismo da se ponašamo kao one zemlje koji imaju visok procenat vakcinisanih, ne znam kako se to baš slaže zajedno

  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Holandjani pre par dana ukinuli karantin ako si vakcinisan, a ides iz Srbije. Ja u subotu idem nazad 🇳🇱, iskreno, malo sam se i radovao karantinu, nisam presao Red Dead Redemption jos uvek 😀 InacezZanimljivo je da Covishield (AstraZeneca Indija) nije zvanicno priznat u EU. Meni prvi shot bio Covishield, a drugi bog te pita koji, a na sertifikatu mi pise samo "AstraZeneca". Bice "who was phone" 😅

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Neptune said:

Holandjani pre par dana ukinuli karantin ako si vakcinisan, a ides iz Srbije. Ja u subotu idem nazad 🇳🇱, iskreno, malo sam se i radovao karantinu, nisam presao Red Dead Redemption jos uvek 😀 InacezZanimljivo je da Covishield (AstraZeneca Indija) nije zvanicno priznat u EU. Meni prvi shot bio Covishield, a drugi bog te pita koji, a na sertifikatu mi pise samo "AstraZeneca". Bice "who was phone" 😅

'de si uopšte dobio indijsku zenicu, pa ja sam mislio da to nije napustilo granice indije nikada? 🙂

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Highl1 said:

misliš one zemlje sa ogromnih procentom vakcinisanih? 🙂 Ne bismo da primimo vakcinu, ali bismo da se ponašamo kao one zemlje koji imaju visok procenat vakcinisanih, ne znam kako se to baš slaže zajedno

Isao sam na to da ko je  hteo da se vakcinise do sad je dobio bar prve dve doze ako ne i sve  tri, ko se do sad nije vakcinisao skoro verovatno se nece ni vakcinisati, zivi i pusti druge da zive.

Link to comment
Share on other sites

i ja se tu apsolutno slažem sa tobom, i gade mi se priče i ubedjivanja i jedne i druge strane za i protiv, jer prošli smo skoro celu godinu sa tim zašto da, zašto ne, i ono, odluči za sebe. Ono što sam hteo da kažem je, samo gledajući statistiku, te zemlje imaju mali broj slučajeva sada, mali broj umrlih dnevno, visok procenat vakcinisanih i sve olakšane mere. Mi imamo porast broja zaraženih, konstantan broj umrlih dnevno (ajd da kažemo 25 do 40, gore dole, sad videh i 45 danas), konstantan broj ljudi na respiratoru, i osetno manji (skoro pa duplo) broj vakcinisanih. I nema potrebe da ulazimo u polemiku da li je to zbog vakcine ili ne, ali vidimo par zemalja sa olakšanim merama i manjim ciframa nego kod nas. Za 99% drugih stvari (ekonomija, ekologija, dnevna politika, državno uređenje), svi će da kažu, ijao vidi Skandinaviju, vidi Japan, vidi ne znam ni ja koga, samo nećemo da ih pratimo po vakcinaciji npr. Zašto, svako može da ima odgovor za sebe, jer ti je isti pfizer koji se prima u Danskoj ili Švedskoj, dostupan u Srbiji na svakom mestu da odeš da dobiješ vakcinu dok čekaš pljeskavicu

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Upravo to a o kvalitetu zivota prosecnog Norvezanina i Srbina da ne pricamo, odma da se ogradim, nisam anti vakser, na kraju krajeva, keva mi je zavrsila farmaciju i time se bavi celog zivota, ona je primila fajzer prvu dozu nekih mesec dana posto smo svi u porodici prelezali, cale i ja jednostavno nismo hteli da se vakcinisemo i to je to.

Link to comment
Share on other sites

dobro, a da li misliš da je ta statistika samo vezana za njihov kvalitet života? Šta ćemo npr sa Portugalom, koji sada beleži 500ak slučajeva dnevno, smrtnost im se naglo smanjila, jer je od maja ukupno umrlo 1000 ljudi, a nama će samo u ovih mesec dana Septembra bukvalno da umre više od 1000? https://www.ft.com/content/1b9f5dd0-0ddb-449d-b11d-f27998502d7d
I ne nazivam te antivakserom, niti vakserom, opet kažem, tvoj lični izbor, ja se samo vodim statistikom koja pokazuje da su zemlje koje su obavile masovnu vakcinaciju u zadnjih par meseci, i prešle tu granicu od 70% ili koliko već, značajno smanjile svoje cifre kad je reč o broju zaraženih, i što je još bitnije, broju hospitalizovanih i umrlih. Naravno, znamo da se i u Portugalu dosta bolje živi kao kod nas, ali nešto ne verujem da im je zdravstveni sistem bolji od našeg, jer su oni u nekim trenucima tokom zime imali i do 300 umrlih na dan, a zadnjih par meseci imaju dosta manje nego mi

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

pa iskreno, ove diskusije kad god se smire/zamru, imam osecaj da ih neko sa ove 'anti' strane pokrene nekim random klipom, u fazonu AJ SAD, nakon sto se ovo pogleda, da vidim da neko dovede u pitanje da je ovo globalna zavera na stetu obicnih ljudi, sve vreme sam bio u pravu!

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Highl1 said:

dobro, a da li misliš da je ta statistika samo vezana za njihov kvalitet života? Šta ćemo npr sa Portugalom, koji sada beleži 500ak slučajeva dnevno, smrtnost im se naglo smanjila, jer je od maja ukupno umrlo 1000 ljudi, a nama će samo u ovih mesec dana Septembra bukvalno da umre više od 1000? https://www.ft.com/content/1b9f5dd0-0ddb-449d-b11d-f27998502d7d
I ne nazivam te antivakserom, niti vakserom, opet kažem, tvoj lični izbor, ja se samo vodim statistikom koja pokazuje da su zemlje koje su obavile masovnu vakcinaciju u zadnjih par meseci, i prešle tu granicu od 70% ili koliko već, značajno smanjile svoje cifre kad je reč o broju zaraženih, i što je još bitnije, broju hospitalizovanih i umrlih. Naravno, znamo da se i u Portugalu dosta bolje živi kao kod nas, ali nešto ne verujem da im je zdravstveni sistem bolji od našeg, jer su oni u nekim trenucima tokom zime imali i do 300 umrlih na dan, a zadnjih par meseci imaju dosta manje nego mi

Naravno da nije vezana iskljucivo samo na kvalitet zivota ali je jedna jako bitna stavka, imas valjda i Izreal koji je masovno vakcinisao ljude pa su imali veliki stepen zaraze ako se ne varam, a i generalno, stoka smo kao narod i nista me ne iznenadjuje to sto imamo puno zarazenih a posto generalno nismo zdrava nacija, otud i veci broj umrlih.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...