Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

2 minutes ago, alfa said:

sad vidim ovu burger čupri

 

moja dva centa:

 

bg - bitni špirs na vračaru

ns - acabns, ne znam gde je tačno, al tu negde u selu!

čuo sam za ovo na vračaru i nikako da vidim gde je a sve kao hoću.

sad gledam, katanićeva, to je tamo na stanici trole jelde?

Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2021 at 5:06 PM, alfa said:

ns - acabns, ne znam gde je tačno, al tu negde u selu!

lol, video sam kad se to otvorilo, ultra-cringe što bi rekli mladi... apsolutno nemam želju da uđem u objekat koji se zove ACAB, a još bolje je kao značenje toga - American Comfort Appetite Bistro - lol

Link to comment
Share on other sites

Lego could be considered the world's number one tyre manufacturer; the factory produces about 306 million small rubber tyres a year. The claim was reiterated in 2012.
- https://en.wikipedia.org/wiki/Lego#Manufacturing


Ne znam kakva je situacija sada, al' pre 10 godina su bili pobednici. Jedino sto se lego bas i ne "trosi" pa ne moramo da kopamo rupe u pustinjama.

Edited by jasamnepismen

.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, jasamnepismen said:

Lego could be considered the world's number one tyre manufacturer; the factory produces about 306 million small rubber tyres a year. The claim was reiterated in 2012.
- https://en.wikipedia.org/wiki/Lego#Manufacturing


Ne znam kakva je situacija sada, al' pre 10 godina su bili pobednici. Jedino sto se lego bas i ne "trosi" pa ga ne moramo da kopamo rupe u pustinjama.

zanimljivo, posebno imajući u vidu veličinu i distribuciju i opšte korišćenje, deluje pomalo neverovatno.

Link to comment
Share on other sites

Čuo priču danas o nekom liku što je držao farmu svinja, ozbiljno je razradio, počeo puno da zarađuje. Jednog dana zakucao Andrej na vrata, da kupi farmu. Lik bio u fazonu neće, zašto bi. Krenule inspekcije da stižu, do te mere da je lik na kraju zatvorio farmu.

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Neptune said:

Čuo priču danas o nekom liku što je držao farmu svinja, ozbiljno je razradio, počeo puno da zarađuje. Jednog dana zakucao Andrej na vrata, da kupi farmu. Lik bio u fazonu neće, zašto bi. Krenule inspekcije da stižu, do te mere da je lik na kraju zatvorio farmu.

Standardna priča. Doduše ima ih toliko da sad više ni sam ne znam na koliko strana taj čovek može da ide! Evidentno na puno 🙂  Ali da, to je standard scenario.

33 minutes ago, voodoo_ said:

Jedan veliki otkupljivač malina u jednom mestu u zapadnoj Srbiji, ime poznato redakciji, je isto tako prošao, s tim što se on lepo utalio.

evo sad se proširio i na osiguranja, ovaj Globos im je najnoviji projekat i već su krenuli da šiju okolo sa reklamama i ponudama i guranjem među sve servise i to.

Link to comment
Share on other sites

Tu priču o osiguranju znam i iz privatnih priča ljudi koji rade u osiguravajućim kućama, ali mislim da je na netu jedino ovo iole smisleno https://javno.rs/analiza/osiguranje-blisko-sns-u-osvaja-trziste Suština je da je Globos bukvalno zero to hero u toku prošle godine [:D]

Edit: I da, to nema nikakve veze sa reklamama i slično, reklame su samo "pokriće". Obavezno auto-osiguranje košta isto kod svih, nema bukvalno nikakvog razloga zašto bi neko uzeo jedno umesto drugog, ranije su to rešavali tako što su tehničkim pregledima davali više keša kroz neka reklamiranja i slično, ali je to NBS sprečila i rekla da mora da procenat bude isti kod svih i da se to sada striktno sprovodi. Dakle Globos je u branši gde ne postoji teoretska mogućnost za bilo kakvu konkurentsku prednost za godinu dana napravio rast od nekoliko hiljada procenata. Naravno cela priča je državne firme + lako ubeđivanje tehničkih pregleda da prodaju baš njihovu polisu AO because reasons [:D]

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Zwerko said:

Tu priču o osiguranju znam i iz privatnih priča ljudi koji rade u osiguravajućim kućama, ali mislim da je na netu jedino ovo iole smisleno https://javno.rs/analiza/osiguranje-blisko-sns-u-osvaja-trziste Suština je da je Globos bukvalno zero to hero u toku prošle godine [:D]

Iznenadilo me je doduše da su u 2019 prodali samo 11 polisa 🙂

Ja sam inače imao Globos osiguranje, sad ispada kao jedan od retkih u Srbiji :)) Doduše do neke 2014-2015 godine, jer su imali "dil" sa ovima iz lizing kuće pa kao ajde. Sećam se da su u Beogradu bili u nekom stanu u centru ono tipični salonac onako Srećni ljudi stil tamo kod Narodnog pozorišta negde 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Nije to isti Globos :) Globos je osiguranje koje je postojalo ranije i onda se nešto tiho ugasilo. A onda se setio Ostoja (British Motors, Oko Sokolovo, KK Partizan, SNS i sl) da imaju licencu i kupio ih i tu kreće procvat kompanije iz tog salonca koga se ti sećaš :))) 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Zwerko said:

Nije to isti Globos 🙂 Globos je osiguranje koje je postojalo ranije i onda se nešto tiho ugasilo. A onda se setio Ostoja (British Motors, Oko Sokolovo, KK Partizan, SNS i sl) da imaju licencu i kupio ih i tu kreće procvat kompanije iz tog salonca koga se ti sećaš :))) 

pa dobro, tako sam nešto i mislio, nego nisam znao da su se ugasili u međuvremenu a i dalje nekako postoji licenca 🙂 

ali u pohvalu starog globosa koji nije novi globos, meni rešili kasko naplatu no questions asked tih dana! 🙂

doduše fotkanje vozila je bilo "e spusti se tu ispod tri kuće dole ima ulaz u garažu e mi tu imamo katanac na lancu pa tu fotkamo na 5 minuta" :))

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lucky said:

nisam neki fan sladoleda, ali kad je na preporuku, daj da probam!

Samo da dopunim opis - nekima ce mozda ovo biti suvise "basic" sladoled, jer nema nikakve mrvice lesnika, pistace, karamele itd... bukvalno samo cokolada i vanila (u odnosu recimo 70-30 za cokoladu), plus sto ima poprilicno prave cokolade, a ne samo onako na vrhu. Vidi se i na fotki koju sam okacio: fazon sipali su cokoladu na praznu posudu, pa napunili sladoledom, pa od gore opet sloj cokolade.

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, togFU said:

Samo da dopunim opis - nekima ce mozda ovo biti suvise "basic" sladoled, jer nema nikakve mrvice lesnika, pistace, karamele itd... bukvalno samo cokolada i vanila (u odnosu recimo 70-30 za cokoladu), plus sto ima poprilicno prave cokolade, a ne samo onako na vrhu. Vidi se i na fotki koju sam okacio: fazon sipali su cokoladu na praznu posudu, pa napunili sladoledom, pa od gore opet sloj cokolade.

to je skroz ok, podseća me ovako kad pišeš na ono što sad zovu Macho a u naše vreme je imao raznorazna imena tipa Bolero i Nogger a možda je imao i još neko ime.  Verovatno ima taj šmek i čokoladnog mleka jer onda bi bio tipični sladoled od čokolade da nema.

Kad smo kod sladoleda ja pojma nemam kako ljude ne mrzi da čekaju one redove - juče sam opet prošao pored Luff i Crne ovce, bukvalno 50 ljudi čeka da kupi sladoled, majko mila 😞

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, voodoo_ said:

Ah zamisli Noggera sada, kakav bi to skandal političke nekorektnosti bio

Što? :)))

maxresdefault.jpg

a kakav bi tek problem bio sa Negritom? :)) ček da vidim dal ima na netu ... ima:

8zlfj5018ra41.png

haha, tek sam sad skapirao koliko su oni menjali imena ovim sladoledima kako se Slobi ćefne ili šta god :)) ovaj nutty je bio i softy ili tako nešto, ovaj Negrito (lol) je bio i Negri ili tako nešto, Kalipo je bio Kalipso sto posto u jednom trenutku :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...