Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

5 hours ago, Lucky said:

A kad rekoh ono trebalo iznad, na primer ima onaj Toster u NS, sad će NS da me hejtuju, ali to je bukvalno pljedža koju prodaju kao burger, ja ne znam motive, pošto ista ekipa drži Fat boys u bgd gde imaju proper burger.

Ne znam na šta si tačno mislio, ali Toster koristi isto meso i za burger i za pljesku (da, imaju u ponudi i jedno i drugo), samo je burger tipa 150g i oblikovan kao burger, dok je pljeska recimo 120g i "spljoštena" u većoj lepinji itd. A meso je junetina 100% navodno, ja bih rekao i da jeste. Tako da zapravo bih te pitao šte je onda "proper burger", možda je u tosteru zaista samo pljeska oblikovana kao burger? Pored Tostera, mislim da ni nema drugi "burger dedicated" restoran u NS, obično su to neki kao pabovi koji su, prateći trend, uveli burgere u ponudu, probao sam par puta i nikad više - tipa lepinje im se mrve koliko su bajate itd, daleko ispod toster nivoa.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, togFU said:

Ne znam na šta si tačno mislio, ali Toster koristi isto meso i za burger i za pljesku (da, imaju u ponudi i jedno i drugo), samo je burger tipa 150g i oblikovan kao burger, dok je pljeska recimo 120g i "spljoštena" u većoj lepinji itd. A meso je junetina 100% navodno, ja bih rekao i da jeste. Tako da zapravo bih te pitao šte je onda "proper burger", možda je u tosteru zaista samo pljeska oblikovana kao burger? Pored Tostera, mislim da ni nema drugi "burger dedicated" restoran u NS, obično su to neki kao pabovi koji su, prateći trend, uveli burgere u ponudu, probao sam par puta i nikad više - tipa lepinje im se mrve koliko su bajate itd, daleko ispod toster nivoa.

Imam tajni info (možda više nije tajni) da uskoro Burger House stiže u NS tako da eto, imaćeš makar neku alternativu 🙂

A da odgovorim i direktno na pitanje - ja mislim da to nije 100% juneće meso ili ako jeste ne znam šta mu rade, prosto ima ukus pljeske (ne njihove, nego generalno pljeske svinjske ili eventualno kombinacija svinja-june) i prosto ne može da se poredi sa Fat Boys u BG a isti je vlasnik i ista fora. Na kraju krajeva možda se zato ni ne zove Toster u BG nego Fat Boys, nemam pojma. Prosto, nema ukus burgera. Dosta sam se bio razočarao kad sam prvi put probao pa  sam mu dao i drugu šansu ali opet isto. Ne znam, možda da probam i treći put 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 7/21/2021 at 7:51 PM, Lucky said:

Imam tajni info (možda više nije tajni) da uskoro Burger House stiže u NS tako da eto, imaćeš makar neku alternativu 🙂

A da odgovorim i direktno na pitanje - ja mislim da to nije 100% juneće meso ili ako jeste ne znam šta mu rade, prosto ima ukus pljeske (ne njihove, nego generalno pljeske svinjske ili eventualno kombinacija svinja-june) i prosto ne može da se poredi sa Fat Boys u BG a isti je vlasnik i ista fora. Na kraju krajeva možda se zato ni ne zove Toster u BG nego Fat Boys, nemam pojma. Prosto, nema ukus burgera. Dosta sam se bio razočarao kad sam prvi put probao pa  sam mu dao i drugu šansu ali opet isto. Ne znam, možda da probam i treći put 🙂

Isti im je dobavljač mesa vec godinama, isti lik to drži. Razlika kod njih izmedju pljeskavice i burgera je samo lepinja, ostalo je isto. Pljeskavica je pljosnatija pa se lakše seče/jede, ne umastiš se ko prasac. Ako hoćes taj pravi ukus burgera onda naručuj stareno meso ( nisam siguran da li je to Dry Age na engleskom). Tu ima kategorizacija, koliko nedelja traje proces, može 2/3/4/5 nedelja gde cena ide gore i do 3-4x puta.

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Zr.ninja said:

Isti im je dobavljač mesa vec godinama, isti lik to drži. Razlika kod njih izmedju pljeskavice i burgera je samo lepinja, ostalo je isto. Pljeskavica je pljosnatija pa se lakše seče/jede, ne umastiš se ko prasac. Ako hoćes taj pravi ukus burgera onda naručuj stareno meso ( nisam siguran da li je to Dry Age na engleskom). Tu ima kategorizacija, koliko nedelja traje proces, može 2/3/4/5 nedelja gde cena ide gore i do 3-4x puta.

ne razumem šta tačno kažeš 🙂 znam šta je dry age tj. stareno i to je ok i potpuno druga kategorija burgera - i ukus je specifičan i hajde da kažemo bolji, mada to je sve pitanje ukusa.

ovde pričamo o tome kakav ukus ima standardno burger meso. znam da toster i fat boys drže isti zato ih i poredim koliko nema veze jedno sa drugim NS vs BG (Toster vs Fat boys). Naravno možda je nešto toster promenio, jeo sam pa ima i više od godinu dana, možda dve, korona godina 2020 mi je kao neka FF godina 🙂

I složili smo se da je razlika između pljedže i burgera u lepinji i debljini mesa tj. prečniku, obimu, kako god hoćeš, ali to i dalje ne znači da je isto meso kao u BG ili u najboljem slučaju da ga isto spremaju. možda ga prave na različit način ili nešto deseto. 

Link to comment
Share on other sites

Tužioci i advokati u Nemačkoj ne mogu da smisle način kako da kazne penzionera koji je u svom podrumu decenijama čuvao legendarna nacistička ratna oružja – tenk "panter" i protivavionski top kalibra 88 milimetara.

Tenk, top i torpedo su izvađeni iz podruma kuće u gradu Hajkendorf na severu Nemačke 2015. godine.

Čitava akcija zahtevala je angažovanje nekoliko vojnih vozila i par desetina vojnika i višečasovno pažljivo izvlačenje iz podruma.

Šest godina kasnije, tužioci i advokati i dalje ne mogu da se dogovore o visini kazne, koja može da bude i 500.000 evra.

Osamdesetčetvorogodišnji optuženi takođe mora da pronađe nov dom za svoju nesvakidašnju kolekciju.

Njegov advokat kaže da je američki muzej zainteresovan da kupi tenk "panter", koji se smatra jednim od najboljih tenkova Drugog svetskog rata.

Osim za tenk, nekoliko kolekcionara iz Nemačke zainteresovano je za druge stvari iz kolekcije – popularn top "88", takođe jedan od najubojitih topova rata, kao i za puške i pištolje.

Na jučerašnjem saslušanju u Kilu, oko 100 kilometara udaljenom od Hamburga, pravnici su pokušali da utvrde da li kolekcija krši nemački Zakon o kontroli naoružanja, kojim se reguliše proizvodnja, prodaja i transport oružja.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, togFU said:

Random pitanje: gde odneti prazne staklene boce? imam 20+ komada, a nešto mi glupo da to samo tako bacim u kontejner

Pa imaš ovu grupu koja zapravo radi, i unatoč (!) imenu može i boca - https://www.facebook.com/groups/756815858428205/

Alternativno možeš da ubaciš u one globaltel reciklažne kontejnere i dobiješ popust na busplus!

a mislim i da možeš na pijacu da odeš i daš prvoj babi koja prodaje rakiju ili uskoro paradajz sok i to 🙂

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Dule_smor said:

ajao šta je bre ovo :))) pa šta bi čoveku :)) 

12 hours ago, Dende said:

Jedna od najtuznijih stvari u Srbiji mi je bacanje smeca. Istini za volju, ne postujem bas ni nemacke/holandske reciklazne zahteve pa odvajam organsko, plastiku i papir (samo). Najvise me boli kad u Srbiji po navici odvajam plasticne flase i limenke (u nemackoj/holandiji dobijes 25 centi za njih) i onda ih na kraju bacim sve u isti kontejner. Bas smo dno dna sto se tice reciklaze. Gradovi su nam prljavi i skoro svako mesto za odlaganje smeca je usrano i upisano.

dobiješ 25 centi jer ti naplate 25 centi. kad bi kod nas tako jasno napisali na cenama da ćeš sok da platiš 1eur + 25 za limenku, sigurno bi znatno više njih recikliralo limenke 🙂

16 hours ago, absolute said:

Hvala...

preko puta Linde...taman kad idem tamo ponesem ovu gomilu flaša i tegli

 

mislim da je i gradska čistoća imala neku svoju akciju za reciklažu, donesu ti neke kese pa ti ubacuješ i onda pokupe to od tebe i čak dobiješ popust na infostan ili tako nešto :)) ako te ne mrzi guglaj malo 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 7/30/2021 at 6:27 PM, Dende said:

Jedna od najtuznijih stvari u Srbiji mi je bacanje smeca. Istini za volju, ne postujem bas ni nemacke/holandske reciklazne zahteve pa odvajam organsko, plastiku i papir (samo). Najvise me boli kad u Srbiji po navici odvajam plasticne flase i limenke (u nemackoj/holandiji dobijes 25 centi za njih) i onda ih na kraju bacim sve u isti kontejner. Bas smo dno dna sto se tice reciklaze. Gradovi su nam prljavi i skoro svako mesto za odlaganje smeca je usrano i upisano.

U pravi si...juce gledam koliko plastike za jedan obrok...meso u plasticnoj kutiji, pecurke u plasticnoj kutiji, salata u jebenoj plasticnoj kutiji :c

Zato i pitam jel mi stvarno nije tesko da odvajam i da jednom nedeljno skoknem da to ubacim gde ce da se opet upotrebi...Evo i Laki ima konstruktivne predloge...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

To sa reciklažnim kontejnerima za generalno plastiku je već aj da kažemo malo logistika. Problem je što mi ne uvodimo ni ovo što je jednostavno rešenje - kad kupuješ plastičnu flašu plaćaš "kauciju" u iznosu lupam 20 dinara, u prodavnici se postave automati za prihvat tih flaša nazad i vraća ti pare kad vraćaš, bukvalno ne bi bilo jedne plastične flaše na ulicama u roku od par meseci (jer šta i baci neko koga zabole dupe će pokupiti random sakupljač sekundarnih sirovina). Slična priča i sa limenkama. Pritom to tipa Hrvatska ima od 2015. godine, dakle nije da može samo u naprednih zemljama EU, plus je klasifikovano mislim i po veličini ambalaže, tipa manja je kaucija za flašu od 0.2l nego od 1.5l. A ima i u zemljama van EU, tipa Rusiji i Belorusiji, nikakav komplikovan sistem samo treba neko da se pozabavi. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, absolute said:

U pravi si...juce gledam koliko plastike za jedan obrok...meso u plasticnoj kutiji, pecurke u plasticnoj kutiji, salata u jebenoj plasticnoj kutiji :c

Zato i pitam jel mi stvarno nije tesko da odvajam i da jednom nedeljno skoknem da to ubacim gde ce da se opet upotrebi...Evo i Laki ima konstruktivne predloge...

U Srbiji je upitno koliko se sve to reciklira. Pomešani tipovi plastike, prljavi komadi (pogotovu masni), neobeleženi komadi, itd. Npr. PP se uopšte ne reciklira u Srbiji. Retke organizacije poput Čep za Hendikep izvoze PP u Mađarsku gde se reciklira.

Zato smo se u mom domaćinstvu postarali da što manje plastike unosimo u kuću - bez ambalaže ako je moguće; staklo, papir i višekratna plastika ako nije. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, absolute said:

U pravi si...juce gledam koliko plastike za jedan obrok...meso u plasticnoj kutiji, pecurke u plasticnoj kutiji, salata u jebenoj plasticnoj kutiji :c

Zato i pitam jel mi stvarno nije tesko da odvajam i da jednom nedeljno skoknem da to ubacim gde ce da se opet upotrebi...Evo i Laki ima konstruktivne predloge...

nevezano za separaciju više povezano generalno sa đubretom, ja ne znam odakle ono stiže ali nama se ona ogromna kanta napuni za jedan dan otprilike, a ja nemam pojma kako kad je dominantni izvor proizvoda pijaca pa u kesama itd, nema čak ni toliko tetrapaka i ostalo, slabo šta od toga pijemo, ali prosto samo se napuni odjednom.

3 hours ago, Jose Jimenez said:

Retke organizacije poput Čep za Hendikep izvoze PP u Mađarsku gde se reciklira.

mi uzeli ovde u redakciji čep za hendikep kutiju da ubacujemo i skapirali bolje da stavimo u hodnik zgrade, valjda neće niko da ukrade. i ono primile se komšije, bukvalno smo skoro do vrha napunili a nije toliko velika zgrada. što je skroz kul, čak od komšije jednog ćerka i deca donose od kuće čepove pa ubacuju. baš mi nešto bilo drago, posebno što bi 99% svi oni iz zgrade bacili to u kontejner da nema ovoga.

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, fuse.buca said:

Meni je kod teme reciklaze najtuznije to da tamo gde imas odvajanje otpada (metal, plastika, organski otpad, papir...), ljudi se iscimaju, odvajaju i onda dodje kamionce i ubaci sve to u jednu veliku crnu kesu... 

hahah, realno ima i toga 🙂 ili pokupi neko to đubre pa odnese dalje da prebira pa onda opet sve pomeša.

uvek me interesuje i da li oni kontenjeri za garderobu itd zapravo rade, dal' tu neko ostavlja stare stvari, dal' tu ljudi ubacuju i standardno đubre iz neznanja ili jer ih nije briga...

Link to comment
Share on other sites

Ja vec par godina imam sledeci princip, za koji verujem da je najbolji u Srbiji, bar trenutno. Odvajam na gajbi plastiku, staklo i konzerve, cepovi idu u ono cep za hendikep. Kad nakupim neku kolicinu ostavim pored konta i cigani to pokupe, kontam da oni to razdvajaju kako treba radi prodaje.

 

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...