Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

ja imam rajzena i updejtujem windows uglavnom redovno, pre par nedelja mi se desavalo da mi se samo ugasi monitor(izgubi kontakt za grafom) kad upalim neku zahtevniju app - nisam znao sta je pa sam reinstal win + ocistio ceo komp, promenio pastu itd.,.. za sad radi ok, al eto, mozda je i to softverski problem bio 😄

Edited by beba isus
Link to comment
Share on other sites

On 7/6/2021 at 9:17 AM, millanče said:

Ako imate Ryzen procesore ne instalirajte poslednji Windows 10 21H1 update dok ne izađe neki fix, hoće da baguje i "trza", tačnije "freezuje pa ga pusti" 😄 Prilično je masovan problem, ne znam koje ryzena tačno "hvata", i da li je samo ako koristite Vega grafiku u Ryzenu, ali za svaki slučaj odlažite.

Jel ima neki možda fix koji se može instalirati da reši? Malopre mi zabode kućni komp a to mi se bukvalno nikad ranije nije desilo 🙂

2 hours ago, Dule_smor said:

Jel mi se cini ili bas deru majstori po BGu sad, nije samo sto su skocile cene materijala?

Jesu, zato što ih nema, naći kvalitetnog majstora za sređivanje gajbe je postao potpuni pakao. Oni koji su dobri a nisu otišli u inostranstvo imaju previše posla i samo dižu cene. Čak i na građevini rade pakistanci i slično, Glovo i te dostave voze neki Filipinci (bar meni tako deluju 🙂 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

On 7/6/2021 at 9:55 PM, beba isus said:

ja imam rajzena i updejtujem windows uglavnom redovno, pre par nedelja mi se desavalo da mi se samo ugasi monitor(izgubi kontakt za grafom) kad upalim neku zahtevniju app - nisam znao sta je pa sam reinstal win + ocistio ceo komp, promenio pastu itd.,.. za sad radi ok, al eto, mozda je i to softverski problem bio 😄

To je najčešće pregrevanje grafike ili nejako napajanje, najverovatnije je čišćenje gpu kulera i sveža pasta rešilo, a reinstall bio suvišan 🙂

@Zwerko za sada samo ne instalirati 21h1 na ryzene, ili čekati fix, ili system restore. Imam samo dvojicu u firmi na ryzenima, jedan se drži 20h2, drugi ga primio i čeka fix ili da dozlogrdi pa da restoramo 😄

 

 

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Zwerko said:

Jesu, zato što ih nema, naći kvalitetnog majstora za sređivanje gajbe je postao potpuni pakao. Oni koji su dobri a nisu otišli u inostranstvo imaju previše posla i samo dižu cene. Čak i na građevini rade pakistanci i slično, Glovo i te dostave voze neki Filipinci (bar meni tako deluju 🙂 

da, vidim da je haos...jbga, ispada da full renoviranje garsonjere od 20 kvadrata ne moze da izadje bez 5 soma minimum...manji stanovi skuplje izadju po kvadratu na kraju, jer svakako mora da se radi kupatilo i kuhinja kao i u stanu od 80 kvadrata...nista, trazicu i lavove na ulazu ko pravi gastos heh

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Udario grom iza kuce i sprzio mi tv, zvucnike za komp i internet ne radi...nove zvucnike i modem cu lako zameniti ali se iskreno nadam da je tv i dalje u garanciji i koce to sad da nadje, nista od uredjaja nije radilo jer sam bio na poslu ali je bilo ukljuceno u struju, jel imao neko slicna iskustva, potpuno sam zatecen

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mladenq said:

tesko da ti garancija pokriva udar groma

pa neće reći da je udar groma 🙂  

"e ja došao da upalim tv jutros i on ne radi ..." osim ako nije baš evidentno neko spaljivanje unutar TV-a, ali opet i to može da bude od napona čega god. 

mislim da je ključ kod tih stvari sa garancijom da nema nekih mehaničkih oštećenja na uređaju.

6 hours ago, mohr said:

Udario grom iza kuce i sprzio mi tv, zvucnike za komp i internet ne radi...nove zvucnike i modem cu lako zameniti ali se iskreno nadam da je tv i dalje u garanciji i koce to sad da nadje, nista od uredjaja nije radilo jer sam bio na poslu ali je bilo ukljuceno u struju, jel imao neko slicna iskustva, potpuno sam zatecen

moraš da nađeš račun od TV-a 🙂

Link to comment
Share on other sites

Kupite ljudi one produžne kablove koji kao štite od udara groma, naravno pre svega se ovo odnosi na "zaštitu PC-ja", TV često bude uključen direktno u utičnicu. Jeste da koštaju tipa 5-10 puta više od običnog, al' imaju i neku kao garanciju doživotnu itd.

Link to comment
Share on other sites

Moram da iskoristim ovu priliku i pred širokim auditorijumom preporučim Smash burgere, baš me skoro nisu tako prijatno obradovali neki novi burgeri u gradu a probao sam ih skoro sve.

I sosevi su im korektni i pomfrit im je odličan. 

Nalaze se u Takovskoj praktično prekoputa nekadašnjeg Stilgara ko se seća starih dana ili vam odmah na ćošku Takovske i recimo Triše Kaclerovića, ako se tako zove ulica gde trola skreće desno iz Takovske. 

Jedini minus je što je manje više "kiosk" mesto pa ima unutra "izlog" sa dva mesta i ispred "bure" sa dve stolice tako da je više za poneti nego za sedeti.

Link to comment
Share on other sites

Triše bi trebalo da je paralelno sa Vojvode Stepe...barem je tamo zubar moj...

E, htedoh da pitam...vidim da se termin burger odomaćio kod mladeži...jel se pod time misli na pljeskavicu ili je u pitanju evolutivni skok van obuhvata vakcine?

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, absolute said:

Triše bi trebalo da je paralelno sa Vojvode Stepe...barem je tamo zubar moj...

E, htedoh da pitam...vidim da se termin burger odomaćio kod mladeži...jel se pod time misli na pljeskavicu ili je u pitanju evolutivni skok van obuhvata vakcine?

izvinjavam se, Jaše Prodanovića :)) Triše, Jaše ... pingvini, pilići :))

Što se drugog pitanja tiče, u proteklih, ne znam, 2 godine na primer imaš ekspanziju burgera kod nas po tom "američkom" fazonu. Duže traje to sve, još od burger house, prvog intergalaktika itd, ali mislim da je u protekle dve godine baš intenzivirano otvaranje "burgerdžinica". Znači nije pljeskavica već burger što bi TREBALO (ne kažem da je uvek tako) da podrazumeva burger meso, bez mešanja svinjskog mesa ili čisto svinjskog mesa itd. Oblikom su takođe manji, nešto drugačije mleveni, ujedno sa tim standardnim burger prilozima tipa krastavci, burger sos, šta god i sa "burger zemičkom". 

Sa druge strane pljedža je veća tj. ima veći obim, pa ide u somun ili šta god, ima gomile priloga ("sve sem ljutog!" :)) i tako.

Ja volEm i burger i pljedžu, pa mu to dođe individualno ko bi šta i kako se u tom trenutku osećaš!

A kad rekoh ono trebalo iznad, na primer ima onaj Toster u NS, sad će NS da me hejtuju, ali to je bukvalno pljedža koju prodaju kao burger, ja ne znam motive, pošto ista ekipa drži Fat boys u bgd gde imaju proper burger. A mislim da i oni Burger Plus npr ako postoje i dalje prodaju pljedžu pod imenom burger i tako, još poneko.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, absolute said:

Aha...znači ipak ima razlike...pljeka je regulare, a burger je feMsi pljeka...

Hvala na objašnjenju. Sad sam mirniji.

pa tako nekako 🙂 i skuplji naravno od standardne pljeke zbog radi tog fensi momenta a i mesa (opet, tako bi trebalo! 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

Što se drugog pitanja tiče, u proteklih, ne znam, 2 godine na primer imaš ekspanziju burgera kod nas po tom "američkom" fazonu. Duže traje to sve, još od burger house, prvog intergalaktika itd, ali mislim da je u protekle dve godine baš intenzivirano otvaranje "burgerdžinica". Znači nije pljeskavica već burger što bi TREBALO (ne kažem da je uvek tako) da podrazumeva burger meso, bez mešanja svinjskog mesa ili čisto svinjskog mesa itd. Oblikom su takođe manji, nešto drugačije mleveni, ujedno sa tim standardnim burger prilozima tipa krastavci, burger sos, šta god i sa "burger zemičkom". 

E odlicna tema! Od kako sam se ozenio skroz sam se odvikao od pljeskavica, bas probah gurmansku u poncu pre 2 nedelje posle duzeg vremena i iskreno mi se zgadila... Bacio sam vise od pola, verovatno 3/4! E sad, gruvamo redovno sarajevske cevape u "to je to" na pocetku Bul. Despota a pre toga nam je prvi pik bio "kod tekija", ne znam je li neko probao na ova dva mesta meni su najbolji u gradu, sa tim da je kod dekija usluga uzasna... Jesi jeo negde dobre sarajevske da mozes da preporucis?

Sa gore recenim ponekad moraju i da se promene cevapi 🙂 Probao sam burgere u npr. intergalacticu i nisam nesto odusevljen. Ni kombinacijama ni sosevima a mozde je samo zbog toga sto jedem one sirotinjske od 400-600 dingera. Ne znam da li su bolji oni od 900? Mislim da sam ranije probao u burger house kad je bila neka promocija i nisam nesto bio odusevljen ni tamo i to je sve od mog burger iskustva do ove godine... Medjutim bio burger festival pocetkom meseca i probah Fatboy burger koji mi je bio meh sto zbog neke bedne slanine sto zbog ukusa. E SAD! Bio je tu i neki debeli amer koji je pravio svoje burgere koji ne mogu da se probaju u sorabiji. imao je 2 tipa, americki burger i americki dry ejdz burger. Americki burger je bukvalno pljeskavica koja je kostala 650 dinara za koju bi me bilo zao da dam dinara... sva sreca osvojio sahovski turnir koji su organizovali i dobio 3 obroka pa sam probao bez dinara 🙂. Sledeci dan opet uzeo sahovski turnir i ovaj put dobih 2 draj ejdz burgera od 950 dindzi koja su ukusom jebeno sa druge planete. Ne znam da li je zbog profi grila na kom je pekao burgere pa su se nadimili i postali super socni, ali burger je bio savrsen!

Pa da te pitam sad. Jesi probao mozda taj draj ejdz tokom festivala i zasto nisi? 😄 Koji je po tvom misljenju najbolji burger u BG?

Edit: e da, da priupitam... Da li ocenjujete i ostavljate komentare restoranima na guglu? 

Edited by FATA

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, FATA said:

E odlicna tema! Od kako sam se ozenio skroz sam se odvikao od pljeskavica, bas probah gurmansku u poncu pre 2 nedelje posle duzeg vremena i iskreno mi se zgadila... Bacio sam vise od pola, verovatno 3/4! E sad, gruvamo redovno sarajevske cevape u "to je to" na pocetku Bul. Despota a pre toga nam je prvi pik bio "kod tekija", ne znam je li neko probao na ova dva mesta meni su najbolji u gradu, sa tim da je kod dekija usluga uzasna... Jesi jeo negde dobre sarajevske da mozes da preporucis?

Da ti pravo kažem dugo nisam jeo baš taj fazon sarajevski/pazarski ćevapi, ali kad sam poslednji put jeo, Savčić (na Slaviji prekoputa Hiltona) je bio krajnje korektan. Ne baš na isti fazon ali vrlo slično kad pričamo o ćevapima su i ćevapi Mundijal u Kestenu na Bežaniji koje ne bi trebalo propustiti 🙂

3 hours ago, FATA said:

Ni kombinacijama ni sosevima a mozde je samo zbog toga sto jedem one sirotinjske od 400-600 dingera. Ne znam da li su bolji oni od 900? Mislim da sam ranije probao u burger house kad je bila neka promocija i nisam nesto bio odusevljen ni tamo i to je sve od mog burger iskustva do ove godine...

ne znam šta bih ti rekao, intergalaktik je ok jer ima gomile tih varijanti burgera, tu malo kompenzuju meso koje je daleko od najboljeg, ali je i nekakav korektan prosek. Burger house meni ima super pomfrit u odnosu na sam burger, ali nisam ni neki fan njihov baš, jedino što su mi blizu pa svratim ponekad.

3 hours ago, FATA said:

Bio je tu i neki debeli amer koji je pravio svoje burgere koji ne mogu da se probaju u sorabiji. imao je 2 tipa, americki burger i americki dry ejdz burger. Americki burger je bukvalno pljeskavica koja je kostala 650 dinara za koju bi me bilo zao da dam dinara... sva sreca osvojio sahovski turnir koji su organizovali i dobio 3 obroka pa sam probao bez dinara 🙂. Sledeci dan opet uzeo sahovski turnir i ovaj put dobih 2 draj ejdz burgera od 950 dindzi koja su ukusom jebeno sa druge planete. Ne znam da li je zbog profi grila na kom je pekao burgere pa su se nadimili i postali super socni, ali burger je bio savrsen!

nisam probao amerov dry age dizvineš jer sam probao običan i apsolutno mi se nije dopao, kao ni tebi. Onako bazičan, malo priloga, suvkast, nemam pojma. Fora je što sam do tad već bio probao na par drugih mesta pa nisam mogao i taj draj ejdž 🙂

Inače sam na festivalu probao iz Rešetke, oni kao pobednici zagrebačkog burger festivala i uopšte nisam bio zadovoljan.

A probao sam i Ž burger i on mi je bio krajnje korektan. Navodno su kod nas u Skadarskoj, ali ja skadarlijom nisam prošao jedno 10 godina pa nemam pojma 'de su tačno 🙂

3 hours ago, FATA said:

Pa da te pitam sad. Jesi probao mozda taj draj ejdz tokom festivala i zasto nisi? 😄 Koji je po tvom misljenju najbolji burger u BG?

 

mnogo teško pitanje, nemam pojma iskreno. Evo sad bih možda rekao da su mi Smash i Ž potencijalno dva najbolja ovako na prvu ako nisam zaboravio neki koji sam probao u međuvremenu.

3 hours ago, FATA said:

 Edit: e da, da priupitam... Da li ocenjujete i ostavljate komentare restoranima na guglu? 

ne, to mi nešto glupo :)) možda bih ostavio u smislu ako je nešto baš vanredno dobro ili mnogo loše pa kao upozorenje da se ljudi ne otruju. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...