Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

18 minutes ago, togFU said:

omg, ja sam tek sad skontao da su Jaffa i Banini zapravo ista firma, ne znam kako mi je to promaklo 

pa što bi to morao da znaš? 🙂  kupili su ih u jednom trenutku, ali nije nešto što prati obični konzjumer.

ja sam slučajno skontao kad su u jednom trenutku ponovo pokrenuli onu noblice siđite sa police kampanju sa onim debelim likom što peva i to tipa 10 godina nakon originalnog puštanja reklame i kao šta je ovo, aha, jafa kupila banini.

Link to comment
Share on other sites

nisam ja konzjumer nego potrošač!! 

Nego, evo dve nove potrošačke teme odnosno pitanja sa moje strane:

1. Pratim već neko vreme rast cene orbit žvaka - pre recimo 2 godine je to počelo. Tada su cene su bile 40-50 dinara u supermarketu, 55 u lokalnom malom marketu, 60-65 na trafici. Onda su, dinar po dinar, mesec po mesec to povećavali, tako je sada cena jednog pakovanja orbit žvaka od 57-67 rsd u supermarketu, dalje nisam proveravao. A nije da je došlo do promene kursa evra u poslednjih par godina.

2. Iznenadih se juče kad sam video da jebeni krastavac košta 260 rsd/kg wtf? Je l' to tako oduvek ili kako? Mislio sam da je krastavac po ceni na nivou luka, zelene salate i tako to... 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, togFU said:

A nije da je došlo do promene kursa evra u poslednjih par godina.

Dodaj koji procenat ili paru gore-dole, euro osliluje 115-120 din već dobrih 6-7 godina, a svakovrsan shit je od tada do danas poskupeo bar 30tak posto u tim istim dinarima koji se drže prema euru. 

To za krastavce mi je baš wtf i pored "van sezone" argumenta 😄

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

lol za "sezona krastavaca", iako jeste jedino logično objašnjenje 😄

@millanče Pa upravo to što se evro kreće u granicama 115-120 već 6-7 godina znači da je stabilan, a ne da osciluje - evo neka kolega dolby iz NBS ispravi ako grešim. Svakako to nije bila poenta, nego kako tako kurvanjski menjaju cenu dinar po dinar :)) drugi uzmu pra promene cenu jednom u dve godine, ili jednom godišnje...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, togFU said:

lol za "sezona krastavaca", iako jeste jedino logično objašnjenje 😄

@millanče Pa upravo to što se evro kreće u granicama 115-120 već 6-7 godina znači da je stabilan, a ne da osciluje - evo neka kolega dolby iz NBS ispravi ako grešim. Svakako to nije bila poenta, nego kako tako kurvanjski menjaju cenu dinar po dinar :)) drugi uzmu pra promene cenu jednom u dve godine, ili jednom godišnje...

Pa to sam i mislio, osciluje samo oko 115-120 na tolike godine, faktički stabilan, a cene rastu u dinarima postepeno i svemu. Loše sam se odrazio možda. Finansijski i ekonomski potovanijeg sveta ovde ima siguran sam. 😄 pa će nam objasniti sad zašto 😄

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, togFU said:

2. Iznenadih se juče kad sam video da jebeni krastavac košta 260 rsd/kg wtf? Je l' to tako oduvek ili kako? Mislio sam da je krastavac po ceni na nivou luka, zelene salate i tako to... 

iskvarila te dostupnost namirnica tokom cele godine, imao sam sličan problem osim što je u mom slučaju bila tikvica u pitanju koja je isto tipa 200 dinara.

Prosto, back in the day ako nije sezona ne možeš da kupiš i onda jedeš paradajz samo leti i u jesen, sad ga imaš stalno i uvek kao i sve drugo.

5 hours ago, togFU said:

1. Pratim već neko vreme rast cene orbit žvaka - pre recimo 2 godine je to počelo. Tada su cene su bile 40-50 dinara u supermarketu, 55 u lokalnom malom marketu, 60-65 na trafici. Onda su, dinar po dinar, mesec po mesec to povećavali, tako je sada cena jednog pakovanja orbit žvaka od 57-67 rsd u supermarketu, dalje nisam proveravao. A nije da je došlo do promene kursa evra u poslednjih par godina.

niska je cena proizvoda globalno, zato i moraju da menjaju na sitno, jer bi se na krupno lako provalilo, pa je tako "moralo". A inače je porast cena "normalna" stvar, ja to gledam po drugim proizvodima koje redovno kupujem tipa jogurt, tunjevina u konzervi itd... kad smo kod orbita ima i ogromne oscilacije među prodavnicama, mislim da je 70 din u shop & go, 55 u univeru i tempu itd.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

kad smo kod orbita ima i ogromne oscilacije među prodavnicama, mislim da je 70 din u shop & go, 55 u univeru i tempu itd.

Pa da, i to je oduvek tako, to me je i navelo da počnema da pratim cenu redovno 😄 ovo ostalo što si napisao je jasno, naravno

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, togFU said:

Pa da, i to je oduvek tako, to me je i navelo da počnema da pratim cenu redovno 😄 ovo ostalo što si napisao je jasno, naravno

nažalost (?) došli smo u godine kada pratimo te cene i to, pa me vi onda ovde zezate! kao i gramaže mnogo puta pomenute sa 100g na 95g pa 90g pa 85g pa 80g ... 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, manson said:

Da li je moguće da nema ništa kršteno od tastatura a da ima YU/SRB (qwertz) raspored? Najviše zbog onog velikog enter, a i generalno sam navikao 🙂 

41n4dO-XySL._AC_.jpgž

Ima lenovo nešto ovako sa domaćim slovima i velikim enterom, ako ti je ovo veliki enter. 

Koristim je na jednom kompu već milion godina, swe pohwale, plus ima i ovaj deo gore da staviš olovku!!

Link to comment
Share on other sites

@manson @Lucky 🙂imam ja kod kuće jednu ovu

https://www.itsvet.com/proizvod/a4-tech-x7-g600/comp_comp_keyboard/40/380

i gomilu ovih

https://gigatron.rs/tastature/a4_tech_x7_g700_gaming_3xfast_ps2_us_tastatura-14234

 

Ali se ne sećam koji je raspored, moram pogledati večeras, ako ti takvo nešto radi posao. Takođe mislim da su PS2, mada možda ima i USB, nisam siguran ni u to. Imam i crne tastere WASD i strelica. 

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Vlada_ said:

necu da otvaram topik, bmk igraonica

ortak prodaje original ovogodisnji dres junajteda, crni, bruno fernandes, L velicina, etiketa jos nije skinuta. kupljen na zvanicnom sajtu, promasena velicina. 100e

Ne vidim razlog zašto ne bi stavio u male oglase, čak mislim da ima i na ovom forumu lik ili dva koji vole taj grozni klub 😄

Edited by millanče
  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

tih 25 onda pricuvas taman za ovih ~35e dodatnih troskova dok ti dres dospe u ruke nakon mesec dana 🙂

nismo videli da je cena pala toliko na sajtu doduse, 10k je cena i to je to.

Edited by Vlada_

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

On 2/28/2021 at 6:01 PM, Shale said:

ju ju, odma uzimam 10 komada, još 700kg mogu da izdrže, znači ima prostora za rast, mogu da se ugojim 600kg i neće me izdati

 

10/10

kako ide testing? :))

inače:

 

Quote

 

Због тога што је данима ваздух загађен, више од 50.000 грађана потписало је петицију не би ли се нешто променило. У центру града на билборду, осванула су платнена плућа са електронским мерачем загађења. Била су део кампање, коју је покренула група грађана "Крени - промени". Хтели су да виде за колико дана ће плућа поцрнети, али нису успели. Неко је изгледа погрешно схватио поруку, па је билборд, веровали или не, украо!

Празан простор на месту где је до јуче стајао билборд. Величине три пута три метра и тежине око 400 килограма, није био обичан рекламни пано. Овај је имао велика платнена плућа и мерне инструменте који су у сваком тренутку показивали грађанима колико је загађен ваздух.

 

 

Kako neko uspe da ukrade ISPRED DOMA OMLADINE bilbord težak 400kg da to niko ne provali, stvarno me interesuje, kad god da se to dogodilo.

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/17/2021 at 1:49 PM, Lucky said:

Banini je kidao sa onim prvim kolačima što su pravili oni tamni vragolani (lol gej) i simpatije i to:

nežnesimpatije.jpg i tamnivragolani.jpg

bukvalno nešto najbolje što se pojavil otad devedesetih 🙂

videh bilbord za ovo,

 image.png.3ee51cfdc4b34a8d88bf97d5d40b6249.png

deluje kao slicna stvar, ali sam na dijeti pa ne smem da probam!

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, beba isus said:

videh bilbord za ovo,

 image.png.3ee51cfdc4b34a8d88bf97d5d40b6249.png

deluje kao slicna stvar, ali sam na dijeti pa ne smem da probam!

Ovo postoji već jedno godinu dana ako ne i više 🙂 Kažu svi koji su probali i jeli da je odlično. Za taj tip dezerta. Ja to ne jedem već x godina pa ti ne bih mogao kasti 🙂

Usput, srećan osmi mart svima koji slave!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...