Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

13 hours ago, manson said:

odo da kupim dogecoin dok je jeftin! :))

Vrh stvar, najbolji mi je zapravo ugao mass medija koji kukaju kako to nije ok :))))

12 hours ago, deK!sa said:

ahahaha

Link to comment
Share on other sites

On 1/30/2021 at 4:01 PM, manson said:

Verovatno da je tako neki scenario realniji. Moguće da je reddit ekipa počela, ovi neki veći igrači to videli, ušli i oni, jbg kako se odupreti prilici za priofit 🙂 ovi srednji potonuli, a i sirotinja zaradila neki dinar.

IMG_3610.jpg

IMG_3612.jpg

GSM-billboard-2.jpg

Sasvim sigurno, ali sve oko toga je presmešno :))

 

Link to comment
Share on other sites

Uzeo Pringles čips pre neki dan, ima neka xbox game ultimate pass 7 dana, kako već, promocija. Mislim uzeo bih ga i bez promocije 🙂 Pojedem Pringles, i rekoh ajd da aktiviram ovaj xbox, mogu da igram i na PCu. Klik na redeem code kad prc, ne može. Odem na xbox chat, i uglavnom, ne može iz Srbije... da li je moguće da u 2021. i dalje imaju ta regionalna ograničenja? Šta ih sprečava da puste i nama?  Spisak zemalja https://www.xbox.com/en-US/regions svašta...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, manson said:

Uzeo Pringles čips pre neki dan, ima neka xbox game ultimate pass 7 dana, kako već, promocija. Mislim uzeo bih ga i bez promocije 🙂 Pojedem Pringles, i rekoh ajd da aktiviram ovaj xbox, mogu da igram i na PCu. Klik na redeem code kad prc, ne može. Odem na xbox chat, i uglavnom, ne može iz Srbije... da li je moguće da u 2021. i dalje imaju ta regionalna ograničenja? Šta ih sprečava da puste i nama?  Spisak zemalja https://www.xbox.com/en-US/regions svašta...

haha, sa koje ste vi planete gospodine mansone? :))

Xbox ne možeš ni da kupiš legalno u Srbiji kroz Microsoft da tako kažem, nema zvanične prodaje.

PlayStation recimo imaš kroz distributera itd, znači može zvanično da se kupi, ali nemaš i dalje PS Store na Srbiju, moraš da otvaraš na Hrvatsku, Britaniju itd... a čak i kad to uradiš pa onda hoćeš da kupuješ igre online moraš da paziš da budu za EVROPU a ne recimo možda samo za Britaniju ili samo za Nemačku jer mogu se i tako regionalno zaključati.

Xbox game pass isto moraš da pazariš već gotov kod negde na netu ne možeš da upišeš svoju kreditnu i da platiš jer si iovako napravio na nekoj fejk adresi taj xbox live pa samim tim kartica koja je iz Srbije ima "ban" da je dodaš.

Apple je tek prošle godine (2020) ubacio Srbiju na App Store, do tad si morao da budeš Nemačka ili tipa Makedonija...

i tako, the list goes on 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ma ok, nego sve mislim da se nešto promenilo. A što nas ne dodaju inače? Neke legalne procedure, pa da se ne cimaju, toliko smo im nebitno tržište? Ili misle da ovde žive neka plemena, šta li? 🙂

Znam za PS, mislio da je MS možda otišao korak dalje. Opet neko dovijanje i budženje, i to da bih ja njima dao pare... šta reći.

 

A sada da pišem Pringlesu da mi vrate pare, realno sam doveden u zabludu 🙂

 

edit: a ček, ovi što prodaju xbox konzole i igrice? Svi su neki MS distributeri, reseleri, šta sve... ili je i to sve nešto trange frange? Pa radili su preordere za konzole pre neki mesec 🙂

Edited by manson
Link to comment
Share on other sites

Nemaš nikoga ko je zvanično Microsoft distributer za Xbox - ne treba mešati distributere i resellere koji prodaju Windows i Office i slično, to je tipa potpuno deseti deo kompanije. Poenta je sa svim tim digitalnim glupostima da koliko sam ja shvatio moraš da plaćaš porez od 20% ukoliko nemaš firmu/filijalu u Srbiji. Što je jedna opcija da digneš cene za 20%, što će naravno svi da kukaju, a druga opcija je da otvoriš firmu što je pitanje da li ti se isplati cimanja. E sad tehnički Microsoft ovde definitivno ima firmu :) ali koliko sam skapirao problem je što su to potpuno odvojeni delovi kompanije koji ne mogu ili neće da sarađuju međusobno ili tako nešto.  

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Da, ali to sve može da se sredi, čak im ne treba ni kancelarija ovde, mogu da imaju punomoćnika, tipa KPMG to već radi za MS ovde.

Kako posluju Steam, Netflix i brdo sličnih servisa? Šta su MS i Sony drugačiji? 🙂 Čak je i bila ona neka priča pre neku godinu, kada je krenulo to sa porezima, pa su Steam cene ostale iste na primer.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, manson said:

Da, ali to sve može da se sredi, čak im ne treba ni kancelarija ovde, mogu da imaju punomoćnika, tipa KPMG to već radi za MS ovde.

Kako posluju Steam, Netflix i brdo sličnih servisa? Šta su MS i Sony drugačiji? 🙂 Čak je i bila ona neka priča pre neku godinu, kada je krenulo to sa porezima, pa su Steam cene ostale iste na primer.

mislim da dosta njih posluje i u nekoj polu-sivoj varijanti, ali i da nije tako, verovatno je pitanje cimanja i benefita, prosto odlučili su da im u ovom trenutku to nije isplativ posao.

a onda imaš i celu onu priču oko pravila NBS koje je @Debeli zdušno branio, sa pravom ili bez, nije ni bitno zbog čega je cimanje nekome da se time bave itd. To je tako minorni procenat zarade da je pitanje da li žele da se smaraju ili ne. 

Kod Xbox je fora što oni prodaju i hardver to sad otvara celu tu problematiku pored samog softvera.

Link to comment
Share on other sites

Skupio se Tap 011 za novu pesmu, al su ostareli kuku lele. Krenuo da gledam stare tv spotove i upalo mi u oko kolko je provokativna ona scena kad su obe u kadi. I kako mi se nije to registrovalo u mozgu mladjem sebi, ono totalni woosh.

Inače na konto metroa, Francuzi piče metro u srcu Oklanda kao šefovi, doterali tehnodrom da buše tunele.
https://www.cityraillink.co.nz/tunnel-boring-machine

Al da ne grešim dušu, možda će Kinezi u Srbiju slati krem de la krem inženjerstva, iz zahvalnosti za onu fabriku guma u Zrenjaninu :)

Nasmeja me Kali s pričom o ženi i idiotu u autu, mada riskantno je to, zamis da je neki buzdovan pa krene na nju onako bez upozorenja. To jedino da je pokrivaš snajperom..

Eto tako post s kamatom pa se vidimo opet kad treba porez da se plati hue hue.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2021 at 3:11 PM, togFU said:

btw Pringles nije čips!

Ušao jutros na RUR da se žalim na Pringles, i vidim ove postove, i neverujem.

Juče se zajebo i kupio Pringles da probam, pa ne zezam se, parče papira da sam nauljio, posolio i zapekao u rerni, lepše bi bilo. A košta boga oca. Svaki domaći čips od 45 dinara je pojam čipsa i hrane za ovo.

A onda se setim da mi je i prvo probanje Oreo keksa bilo isto ekstremno razočaravajuće, em su noblica i išler pojam sendvič keksa za to, em što ustima i desnima treba dan-dva da se od onoga oporave, bukvaljno reže i rane pravi u ustima.

Koja je tu fora, da li je samo lud marketing i product placement svuda, neka kombinacija zaglupljivanja glupih Amera, ili možda Pringles i Oreo u izvedbi u kojoj se prodaju u USA dosta lepši i kvalitetniji?

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, [BMF]Psycho said:

Skupio se Tap 011 za novu pesmu, al su ostareli kuku lele. Krenuo da gledam stare tv spotove i upalo mi u oko kolko je provokativna ona scena kad su obe u kadi. I kako mi se nije to registrovalo u mozgu mladjem sebi, ono totalni woosh.

Inače na konto metroa, Francuzi piče metro u srcu Oklanda kao šefovi, doterali tehnodrom da buše tunele.
https://www.cityraillink.co.nz/tunnel-boring-machine

Al da ne grešim dušu, možda će Kinezi u Srbiju slati krem de la krem inženjerstva, iz zahvalnosti za onu fabriku guma u Zrenjaninu 🙂

Nasmeja me Kali s pričom o ženi i idiotu u autu, mada riskantno je to, zamis da je neki buzdovan pa krene na nju onako bez upozorenja. To jedino da je pokrivaš snajperom..

Eto tako post s kamatom pa se vidimo opet kad treba porez da se plati hue hue.

ahahaha, kakav ono "year in review" post :)))

Videh i ja to nešto za Tap 011 ali sam mislio neko zezanje. Pa ona tri lika su i tad bili već matori :)) ajd ove dve kao i viđamo češće, goca se još drži, ivana se baš podgojila ali valjda žena imala dva infarkta ili tako nešto.

Evo sad Negativ za vikend u kombanku, taman da odem da se setim srednje škole! :))

51 minutes ago, millanče said:

Ušao jutros na RUR da se žalim na Pringles, i vidim ove postove, i neverujem.

Juče se zajebo i kupio Pringles da probam, pa ne zezam se, parče papira da sam nauljio, posolio i zapekao u rerni, lepše bi bilo. A košta boga oca. Svaki domaći čips od 45 dinara je pojam čipsa i hrane za ovo.

A onda se setim da mi je i prvo probanje Oreo keksa bilo isto ekstremno razočaravajuće, em su noblica i išler pojam sendvič keksa za to, em što ustima i desnima treba dan-dva da se od onoga oporave, bukvaljno reže i rane pravi u ustima.

Koja je tu fora, da li je samo lud marketing i product placement svuda, neka kombinacija zaglupljivanja glupih Amera, ili možda Pringles i Oreo u izvedbi u kojoj se prodaju u USA dosta lepši i kvalitetniji?

Ja sam ubeđen da je deo Pringles "voljenja" u tome što nije u kesi i onako je poređan i onda se lakše jede ... i to što ima taj specifični love or hate ukus tj. teksturu, ona tu dosta znači da li će ti se dopasti ili ne.

Inače kad smo kod čipseva, onaj Oven Baked Chipsy uopšte nije loš i izgleda stvarno ima 50% manje ulja jer prosto nije masan niti su ti prsti masni i to, meni se dopao!

A Oreo ne znam nijednu osoba koja nije isto reagovala, pa i ja, kad sam prvi put probao Oreo. Često mi se dešavalo da ono oko dvehiljaditih i posle do neke 2010 na primer kad idem preko, svakih par puta se neko seti i kao "donesi oreo da probam" jer ga nije bilo kod nas a interent meme na sve strane samo oreo. I svako kome sam doneo i koje probao je isto reagovao kao "pa ok, keks ko keks, imamo mi i bolje".

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Lucky said:

Ja sam ubeđen da je deo Pringles "voljenja" u tome što nije u kesi i onako je poređan i onda se lakše jede ... i to što ima taj specifični love or hate ukus tj. teksturu, ona tu dosta znači da li će ti se dopasti ili ne.

Inače kad smo kod čipseva, onaj Oven Baked Chipsy uopšte nije loš i izgleda stvarno ima 50% manje ulja jer prosto nije masan niti su ti prsti masni i to, meni se dopao!

A Oreo ne znam nijednu osoba koja nije isto reagovala, pa i ja, kad sam prvi put probao Oreo. Često mi se dešavalo da ono oko dvehiljaditih i posle do neke 2010 na primer kad idem preko, svakih par puta se neko seti i kao "donesi oreo da probam" jer ga nije bilo kod nas a interent meme na sve strane samo oreo. I svako kome sam doneo i koje probao je isto reagovao kao "pa ok, keks ko keks, imamo mi i bolje".

Oven baked jebe kevu, sramota me bilo da ga pominjem u istom postu sa Pringles glupim, ali oh well.

A upravo to i za Oreo, nie samo marketing i product placement, već i mimovi i narod koji stvarno ga smatra i opisuje vrhom vrhova keksom bogova, i to, a kita totalna, bar ono kod nas. Znači isti krasni i vani? Fascinantna stvar

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, millanče said:

Oven baked jebe kevu, sramota me bilo da ga pominjem u istom postu sa Pringles glupim, ali oh well.

A upravo to i za Oreo, nie samo marketing i product placement, već i mimovi i narod koji stvarno ga smatra i opisuje vrhom vrhova keksom bogova, i to, a kita totalna, bar ono kod nas. Znači isti krasni i vani? Fascinantna stvar

potpuno ista stvar, imaju pokoju varijantu više, tipa skroz prekriven čokoladom, ili belom čokoladom ili "obrnuti" itd, ali suštinski toga sada ima i kod nas.

postoji neka izvesna teorija da su kod nas keksi tog tipa bolji nego bilo gde preko jer oni imaju taj specifičan fazon pravljenja ... recimo i plazma, nemaš plazmu baš u tom obliku bilo gde u svetu. bez obzira na njen sam nutritivni kvalitet, ona jeste specifična. Isto je i sa dosta drugih domaćih kekseva.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...