Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

geografski, to je Zapadna Azija. ako jedna Indija nije kontinent, Evropa nikako ne može biti kontinent. Indija je potkontinent, Evropa jedva da može biti upola takav potkontinent, geografski posmatrano. čak i kulturološki, Indija ima više prava na status kontinenta od Evrope. tamo ne stigoše ni Huni, ni Tatari, ni Mongoli, ni Seldžuci, ni Arapi, ni Crnci, a ima stariju ili makar toliko staru civilizaciju kao Evropa. 
Evropa je kulturološki koncept, ideja, simbol i misija, sa korenima u Humanizmu i Renesansi, a sa uobličenom prosvetiteljsko-globalističkom postavkom tek od Francuske revolucije, šire ispoljenom od strane Napoleona, dalje unapređivanom tokom građanskih revolucija u devetnaestom veku, sve do najdaljih dometa tokom nemačkih pokušaja obnove raznih pogromaških verzija Svetog rimskog carstva u dvadesetom veku, zaključno sa ovom briselskom travestijom.
edit:
bekap sledi.
 
:)
Valjda su koreni u Lepenskom viru, Vincanskoj i Starcevackoj civilizaciji;)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dule_smor said:
5 hours ago, Debeli said:
geografski, to je Zapadna Azija. ako jedna Indija nije kontinent, Evropa nikako ne može biti kontinent. Indija je potkontinent, Evropa jedva da može biti upola takav potkontinent, geografski posmatrano. čak i kulturološki, Indija ima više prava na status kontinenta od Evrope. tamo ne stigoše ni Huni, ni Tatari, ni Mongoli, ni Seldžuci, ni Arapi, ni Crnci, a ima stariju ili makar toliko staru civilizaciju kao Evropa. 
Evropa je kulturološki koncept, ideja, simbol i misija, sa korenima u Humanizmu i Renesansi, a sa uobličenom prosvetiteljsko-globalističkom postavkom tek od Francuske revolucije, šire ispoljenom od strane Napoleona, dalje unapređivanom tokom građanskih revolucija u devetnaestom veku, sve do najdaljih dometa tokom nemačkih pokušaja obnove raznih pogromaških verzija Svetog rimskog carstva u dvadesetom veku, zaključno sa ovom briselskom travestijom.
edit:
bekap sledi.
 
:)

Valjda su koreni u Lepenskom viru, Vincanskoj i Starcevackoj civilizaciji;)

i to!

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Juče oko pola 5 nisam propustio kamiondžiju koji je nameravao da se na nadvožnjaku preko pune bele linije prestroji ispred mene. Stao sam na semafor, lik je iskočio i dotrčao do mog auta, otvorio moja vrata i krenuo da zamahuje da me udari u glavu.

Uhvatio sam se desnom rukom za volan, odupro desnom nogom o pod automobila. izmakao glavu do suvozačkog, držao ga na distanci i branio se levom rukom i šutnuo ga nekoliko puta dobro levom nogom u stomak, i u noge. Dva naleta sam nekako odbio, treći verovatno ne bih, lik dosta veći od mene jbg. 

Srećom izađoše ljdi iz auta ispred i oteraše ga. Nažalost, samo sam odjurio, nisam mu zapisao tablice ni ništa. Imao je neki divljački krvav pogled i nije nameravao da stane dok ne uđe u auto i ne dovrši on mene, ili ja njega. 

Tek kad jevideo da prilazre drugi ljudi i da vide šta radi, onda se povukao i prešao neki rešim svađe i rasprave, kao šta ja radim, vidim li ja, što ga ne propustim.

Apsolutna propast i užas do čega smo došli. 

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, millanče said:

Juče oko pola 5 nisam propustio kamiondžiju koji je nameravao da se na nadvožnjaku preko pune bele linije prestroji ispred mene. Stao sam na semafor, lik je iskočio i dotrčao do mog auta, otvorio moja vrata i krenuo da zamahuje da me udari u glavu.

Uhvatio sam se desnom rukom za volan, odupro desnom nogom o pod automobila. izmakao glavu do suvozačkog, držao ga na distanci i branio se levom rukom i šutnuo ga nekoliko puta dobro levom nogom u stomak, i u noge. Dva naleta sam nekako odbio, treći verovatno ne bih, lik dosta veći od mene jbg. 

Srećom izađoše ljdi iz auta ispred i oteraše ga. Nažalost, samo sam odjurio, nisam mu zapisao tablice ni ništa. Imao je neki divljački krvav pogled i nije nameravao da stane dok ne uđe u auto i ne dovrši on mene, ili ja njega. 

Tek kad jevideo da prilazre drugi ljudi i da vide šta radi, onda se povukao i prešao neki rešim svađe i rasprave, kao šta ja radim, vidim li ja, što ga ne propustim.

Apsolutna propast i užas do čega smo došli. 

Ljudi su nešto drugo kad voze kola, tu nema priče.

A sa druge strane možda neka odmazda za one kupljene glasove! 

Šalu na stranu, strašne stvari ... Ja pre nekog vremena gore kod Tiršove idem i autobus stoji nešto ispred pešačkog tu mu je "stanica" i ja idem drugom trakom, kočim zbog pešačkog jer ne vidim dal će neko da pređe, ali ništa dramatično, prođemo to, iza mene lik prelazi u tu drugu traku i kao ŠTA KOČIŠ ALO ja rek'o šta ti je, hoćeš da pregazimo pešake!? i vidiš u tom trenutku da mu se iz tog "primalnog" vraća mozak koliko ga ima u realno i kao i dalje je on "ljut" ali kapira da je retard i nastavlja svojim putem bez daljeg komentara.

Ovo tvoje milanče je svakako gore, šteta što nisi snimio nešto makar tipa firmu broj tablice...

Link to comment
Share on other sites

Tip pod prozorom seo na sirenu, jer ga je neko zagradio kolima na divljem parkingu. Supruga mu podvikne da se skine sa sirene jer je tek uspavala bebu, on njoj "marš u pizdu materinu".

Kako je besno izletela, video sam da ne vredi da je odvraćam. Samo sam izvukao bejzbolku i čekao u pripravnosti.

Prišla mu na ulici i rekla "ja sam ta koju si terao u pizdu materinu". Lik se u trenutku resetovao, i krenuo da joj se naizmenično izvinjava i pravda.

Nije samo stvar saobraćaja. Svi su već par godina gnevni, i samo se čeka nešto da "okine".

Edited by Jose Jimenez
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, millanče said:

Juče oko pola 5 nisam propustio kamiondžiju koji je nameravao da se na nadvožnjaku preko pune bele linije prestroji ispred mene. Stao sam na semafor, lik je iskočio i dotrčao do mog auta, otvorio moja vrata i krenuo da zamahuje da me udari u glavu.

Uhvatio sam se desnom rukom za volan, odupro desnom nogom o pod automobila. izmakao glavu do suvozačkog, držao ga na distanci i branio se levom rukom i šutnuo ga nekoliko puta dobro levom nogom u stomak, i u noge. Dva naleta sam nekako odbio, treći verovatno ne bih, lik dosta veći od mene jbg. 

Srećom izađoše ljdi iz auta ispred i oteraše ga. Nažalost, samo sam odjurio, nisam mu zapisao tablice ni ništa. Imao je neki divljački krvav pogled i nije nameravao da stane dok ne uđe u auto i ne dovrši on mene, ili ja njega. 

Tek kad jevideo da prilazre drugi ljudi i da vide šta radi, onda se povukao i prešao neki rešim svađe i rasprave, kao šta ja radim, vidim li ja, što ga ne propustim.

Apsolutna propast i užas do čega smo došli. 

Slicno se meni desilo pre 10ak god, samo nije toliko eskaliralo bas, mozda i pricah ovde. Vracao se iz BGa za SD kruznim putem preko Boleca, vece, poluprazan put. Nepunih 50m ispred mene lik koji ide iz suprotnog smera krece da se okrece polukruzno. I posto je relativno uzak put ne uspe iz prve da se okrene jelte, nego stane. Ja legnem na kocnice i bukvalno ukocim na par metara od njega. Legnem i na sirenu i rasirim ruke u cudjenju. On lagano u rikverc i pusta me da prodjem. Prolazim i lik krece iza mene da se nabija, svira, blica. Onda me pretice i gura se bukvlano na 10cm da me zakaci i onda koci kad me pretekne da me zaustavi. Tako par min i dodjemo na onaj drugi i poslednji semafor u Bolecu prema SDu. On staje ispred mene izlazi iz kola i krece da se dere i preti, sta ja njemu sirim ruke i sviram, ostacu bez glave itd. Iskulirao sam nekako i sacekao da ode. Eto, takvim debilima mi ne bi bilo zao da prospem mozak cini mi se, al sto robijati budalu posle.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Dule_smor said:

... Eto, takvim debilima mi ne bi bilo zao da prospem mozak cini mi se, al sto robijati budalu posle.

Tako nešto, pa meni kažu kako nisi imao pro ruci u vratima neki nož ili šrafciger, a ja sew mislim koliko je dobro, toliko i nije, jer upotrebio bih ga i možda i ubio lika. Šta posle?

Fascinantno mi je i to ludilo uopšte, ideš ka omuva bez glave da se sa mnom obračunaš u mom autu, ne znaš da li sam možda jači/luđi 5 puta od tebe, pištolj u vratima, nožaka, pogineš na mestu zbog budalaštine, negde kod kuće te čekala možda neka deca, jbte...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, millanče said:

Tako nešto, pa meni kažu kako nisi imao pro ruci u vratima neki nož ili šrafciger, a ja sew mislim koliko je dobro, toliko i nije, jer upotrebio bih ga i možda i ubio lika. Šta posle?

Fascinantno mi je i to ludilo uopšte, ideš ka omuva bez glave da se sa mnom obračunaš u mom autu, ne znaš da li sam možda jači/luđi 5 puta od tebe, pištolj u vratima, nožaka, pogineš na mestu zbog budalaštine, negde kod kuće te čekala možda neka deca, jbte...

ma kakav nož pa to nikuda posle ne vodi. najbolje je da staviš neki dash cam od 20 evra kao čovek i imaš posle to lepo na snimku. nekad možda ne čak ni za svoju zaštitu direktnu nego posle kad dođu panduri a ovaj vozio za Deltu npr pa kažu "e gospodine vi ste pili vinjak imamo 5 svedoka" 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dule_smor said:

Zar su takvi snimci sa kamere priznati na sudu? A upravo zato sto ima raznih psihopata sa oruzjem treba iskulirati te svadje u saobracaju. Pre par godina onaj pandur u Nisu upucao zenu u kolima jer ga nije propustila ili tako nesto

 

2 hours ago, voodoo_ said:

Koliko znam, mada nisam pravnik, diskreciono pravo sudije je da prizna ili ne prizna snimak kao dokaz (što u praksi verovatno znači koja strana više podmaže, ići će njima u korist).

ne znam stvarno nisam pravnik neko će reći ko poznaje materiju, ali uvek imaš na sve to i "pritisak javnosti" kada bi se snimak pojavio itd.

nije za džabe da fali 2 minuta Babića na naplatnoj rampi da sudija može tek tako to da odbaci :))

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, voodoo_ said:

Koliko znam, mada nisam pravnik, diskreciono pravo sudije je da prizna ili ne prizna snimak kao dokaz (što u praksi verovatno znači koja strana više podmaže, ići će njima u korist).

To je istina da sudija ceni svaki izvedeni dokaz po slobodnom sudijskom ubedjenju. Ja sam imao par slucajeva u kojima se prilozio dashcam snimak kod nekih prekrsaja. Sudije se uglavnom iznenade, a posto dokaz mora da se izvede pred strankama u postupku, taj snimak mora da se pusti na pretresu/rocistu pred svima. Vecina sudnica osnovnog/prekrsajnog suda u NS nema mesto da sednes, a kamo li neku opremu za projekciju takvog materijala. Sve zavisi na kakvog sudiju naletis 🙂 U svakom slucaju smo daleko od toga da se dashcam video koristi kao 99% neoborivi dokaz, na zalost.

Link to comment
Share on other sites

On 1/15/2021 at 5:45 PM, Jose Jimenez said:

Nije samo stvar saobraćaja. Svi su već par godina gnevni, i samo se čeka nešto da "okine".

WORD!

saobraćaj je samo najlakši put da frustracije isplivaju.

inače, žena ti je car!

On 1/15/2021 at 5:51 PM, FATA said:

Nisu svi gnevni Kali nego su svi kboard voriori. Lako je naduvati nekoga na netu no sasvim druga prica kad ti se unese u lice

WORD2!

  • Like +1 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

čujem, Ameri u SI VIS PACEM PARA BELLUM, ovo PACEM čitaju paKem. 

malo pogledao na netu, stvarno ga svi čitaju paKem. a to jednostavno nije moguće. PAX, -IS se čita paks paCis, pa bi bilo paCem. ostaju nedoumice kako se CAESAR čita, moguće i kao Kesar, ali ako je još i upitno je li se C ispred A čita kao C ili K, ispred E i I se sigurno čita kao C.

idiokrasi, da ne kažem idiokraKi.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Baš hteo da okačim. Navodno su ova dva fonda izgubila nekih 5-6 milijardi USD. I sada kukaju kako ovo nije ispravno.. ok, verovanto i može da se protumači kao manipulisanje tržišta, ali Wall Street ekipa to radi 100 godina. I naravno da se uključi država i pomogne i reguliše ovo. I šta će biti, nešto tipa zabrane fizičkim licima da učestvuju u kazinu 🙂 svašta.

Mada, moguće da je ovo bio neki viši lopovluk, pa samo reddit je tu dobro došao da se izgubi trag. Realno, kolike su bukvalno psihopate ovi na WS, sumnjam da nisu čak i ovaj reddit scenario ubacili u neke svoje modele.

Ali kako god, želim da verujem da je ovo pobeda za malog čoveka 🙂

Link to comment
Share on other sites

jeste. ovo je asimetričan napad na praksu hedž fondova. 

dotukoše ih njihovim oružjem. a kako je ovo zero sum game, sve te pare su dobili "mali ljudi".

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ako nije ruska propaganda 🙂

https://www.rt.com/usa/513960-hedge-fund-losses-shorting-gamestop/

Quote

Short-selling investors lost a staggering $70.8 billion this month, according to financial data analytics firm Ortex. Their losses were partly driven by small traders pumping money into stocks like GameStop.

Short-sellers lost $70.87 billion on US companies this year so far, according to analysis from Ortex reported by Reuters on Thursday. To put the loss in perspective, $70.87 billion is half a billion dollars more than the GDP of Slovenia, according to CIA statistics.  

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...