Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Moram skrenuti pažnju na pogrešnu upotrebu izraza "replika" ovde - To o čemu vi diskutuje iznad je jednostavno rečeno KOPIJA (divco) a ne replika.

Replika je, kada su proizvodi u pitanju, jedna vrsta kopije "glavnog proizvoda" ali od istog proizvođača, sa fokusom da se pre svega iskopira IZGLED glavnog proizvoda.

Primer:

Adidas ima loptu koja se koristi na utakmicama (offical match ball) koja košta tipa 120 EUR i izgleda ovako
za 30 evra se može kupiti replika te lopte (match ball replica) koja izgleda ovako, ali su razlike ogromne u pogledu materijala, tehnologije itd...

Zapravo adidas ima jedno 4-5 levela replica, al to sad nije toliko bitno za ovo objašnjenje 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, togFU said:

Moram skrenuti pažnju na pogrešnu upotrebu izraza "replika" ovde - To o čemu vi diskutuje iznad je jednostavno rečeno KOPIJA (divco) a ne replika.

Replika je, kada su proizvodi u pitanju, jedna vrsta kopije "glavnog proizvoda" ali od istog proizvođača, sa fokusom da se pre svega iskopira IZGLED glavnog proizvoda.

Primer:

Adidas ima loptu koja se koristi na utakmicama (offical match ball) koja košta tipa 120 EUR i izgleda ovako
za 30 evra se može kupiti replika te lopte (match ball replica) koja izgleda ovako, ali su razlike ogromne u pogledu materijala, tehnologije itd...

Zapravo adidas ima jedno 4-5 levela replica, al to sad nije toliko bitno za ovo objašnjenje 🙂

 

prihvatam sugestiju! u tehničkoj sferi tako nešto skoro i da ne postoji (obično se prave lite verzije nekog tamo glavnog proizvoda) pa otuda mi nije blizak termin!

Link to comment
Share on other sites

pa da, i ja mislim da ne postoje replike kada je tehnika u pitanju. Ispravću deo onoga što sam gore napisao, nije cilj da se pre svega iskopira izgled, nego se može reći da je to jedini cilj. Pa tako možemo imati i "vernu mini repliku ajfelovog tornja, izrađenu od kartona" recimo...

Link to comment
Share on other sites

@Lucky

sto se tice masinice, nisam nigde rekao manje od 3k. u pitanju je masinica koja kosta 6-7k, kopija originala koji kosta oko 150-200e. preporucio mi je frizer (takmici se s reprezentacijom, medalje blabla) koji ima takav original jer se i on zapanjio koliko su odmakli kinezi s tim kopijama i kaze da ne postoji masinica za te pare koja radi bolje.

kapirao sam da je sansa ekstremno mala da tako nesto vazi i za airpods kopiju, ali reko' sto da ne pitam, otkud znam.

inace, bacim bezveze pogled na istyle (naravno da nikad ne bih kod njih uzimao), airpods - 27k, airpods pro - 43k [roflmao]

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Vlada_ said:

@Lucky

sto se tice masinice, nisam nigde rekao manje od 3k. u pitanju je masinica koja kosta 6-7k, kopija originala koji kosta oko 150-200e. preporucio mi je frizer (takmici se s reprezentacijom, medalje blabla) koji ima takav original jer se i on zapanjio koliko su odmakli kinezi s tim kopijama i kaze da ne postoji masinica za te pare koja radi bolje.

kapirao sam da je sansa ekstremno mala da tako nesto vazi i za airpods kopiju, ali reko' sto da ne pitam, otkud znam.

inace, bacim bezveze pogled na istyle (naravno da nikad ne bih kod njih uzimao), airpods - 27k, airpods pro - 43k [roflmao]

ma nemoj biti lud, oni baš nisu normalni ... čak i na KP sad svi valjaju pro za 200e otprilike.

ako budeš hteo airpods da uzimaš samo nemoj prvu generaciju, nešto se više kvare koliko sam uspeo da skapiram, već od druge su ok, a i treba ti od druge pa nadalje ako hoćeš da imaš onaj transfer sa iphone na ipad i mac i slično automatski sa izvorom zvuka. manje ti je bitno ako imaš samo iphone.

Ako nemaš wireless charger niti ti je bitan ne moraš uzimati sa wireless kućištem, ionako se brzo pune a dugo traje punjenje.

u svakom slučaju ja ti ne bih preporučio divčo (da uzmemo taj termin 🙂) SLUŠALICE - ono imam 2-3 para nekih BT slušalica što sam dobijao po nekim paketima, poklonima šta god, krš živi zvuk kao na tranzistoru, da ne pričamo o konektivnosti koja je nula. I to su kao "originalni" primerci tih nekih brendova, a ne ovi što se tripuju da su Apple pa ga kopiraju 100% i dizajnom i sve.

Jedino što je nezgodno je da moraš da testiraš slušalice da l i ti pašu jer ako ispadaju iz uveta džaba ti svaki model, to je kod mene zez sa bubicama. Pre ovih sam imao neke Senheiser koje su mi jedine odgovarale. Skoro sam isprobao B&O E8 ono mi ispada dok stojim a kamoli "u pokretu" za šta su kao napravljene :))

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vlada_ said:
[mention=876]Lucky[/mention]
sto se tice masinice, nisam nigde rekao manje od 3k. u pitanju je masinica koja kosta 6-7k, kopija originala koji kosta oko 150-200e. preporucio mi je frizer (takmici se s reprezentacijom, medalje blabla) koji ima takav original jer se i on zapanjio koliko su odmakli kinezi s tim kopijama i kaze da ne postoji masinica za te pare koja radi bolje.
kapirao sam da je sansa ekstremno mala da tako nesto vazi i za airpods kopiju, ali reko' sto da ne pitam, otkud znam.
inace, bacim bezveze pogled na istyle (naravno da nikad ne bih kod njih uzimao), airpods - 27k, airpods pro - 43k [roflmao]

 

Jel frizer Joca 🙂

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

ja imam airpods 2nd gen, uzete u aprilu 2019e, i i dalje me odlično služe, nisam primetio da je baterija oslabila uopšte

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, mladenq said:

nisam neki ekspert za materiju, ali uzeh ove pre godinu, na preporuku drugara, i apsolutno sam zadovoljan

istripovah da im mnogo vise ima, ali kad razmislim, nekad pred koronu ih pazarih

za ios prosto ne bih gledao "android" odnosno obične slušalice, zbog tih nekih dodatnih opcija, što je preporuka i vladi.

10 hours ago, Highl1 said:

ja imam airpods 2nd gen, uzete u aprilu 2019e, i i dalje me odlično služe, nisam primetio da je baterija oslabila uopšte

ovo nisam ni primetio, tj. nisam proveravao, desilo mi se jednom relativno skoro da su ostale bez baterija dok sam imao neki online call od tipa 2,5h, pre toga se ne sećam da sam bio u problemu sa baterijom.

Link to comment
Share on other sites

On 1/9/2021 at 9:14 AM, Lucky said:

za ios prosto ne bih gledao "android" odnosno obične slušalice, zbog tih nekih dodatnih opcija, što je preporuka i vladi.

ovo nisam ni primetio, tj. nisam proveravao, desilo mi se jednom relativno skoro da su ostale bez baterija dok sam imao neki online call od tipa 2,5h, pre toga se ne sećam da sam bio u problemu sa baterijom.

navodno prva gen je imala taj problem da posle godinu-dve ozbiljno oslabi baterija i traju sat dva maks

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, absolute said:

Jerli ćemo da slavimo i Srpsku Novu godinu ili kako?

kod hrama vatromet!

1 hour ago, rbds said:

Ja u skafanderu u crvenoj zoni, imam pogled ka Dunavu.. 😂

eto, crveno, boja nove godine! :))

btw, plaćam račun za struju i zaokružujem iznos - jel to samo kod nas neki trip koji sam nasledio da se račun za struju "zaokružuje" a sve druge račune plaćamo u dinar ili je to nešto što radi još neko? Mora pitam ćaleta i kevu što to radimo :)))

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, absolute said:

Ja elektronski plaćam i uvek upišem tačan iznos...sa dve decimale..:D

nisam imao problem...

nisam ni ja, ali bukvalno otkad znam za sebe struju kao "zaokružujemo" a zapravo sad sam skapirao i što možda - struja je jedini račun koji je pre (a mislim i sad) imao polje da sam upišeš koliko plaćaš. možda su samo bili lenji pa da ne pišu 2372,12 napišu 2400 :))

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, beba isus said:

bas ste bekapovali forum u trenutku kad je debeli napisao zanimljiv post o poreklu evrope

how convenient

geografski, to je Zapadna Azija. ako jedna Indija nije kontinent, Evropa nikako ne može biti kontinent. Indija je potkontinent, Evropa jedva da može biti upola takav potkontinent, geografski posmatrano. čak i kulturološki, Indija ima više prava na status kontinenta od Evrope. tamo ne stigoše ni Huni, ni Tatari, ni Mongoli, ni Seldžuci, ni Arapi, ni Crnci, a ima stariju ili makar toliko staru civilizaciju kao Evropa. 

Evropa je kulturološki koncept, ideja, simbol i misija, sa korenima u Humanizmu i Renesansi, a sa uobličenom prosvetiteljsko-globalističkom postavkom tek od Francuske revolucije, šire ispoljenom od strane Napoleona, dalje unapređivanom tokom građanskih revolucija u devetnaestom veku, sve do najdaljih dometa tokom nemačkih pokušaja obnove raznih pogromaških verzija Svetog rimskog carstva u dvadesetom veku, zaključno sa ovom briselskom travestijom.

edit:

bekap sledi.

 

:)

Edited by Debeli
  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, voodoo_ said:

Pa da je ostao post, onda bi zbog principa Debelovog inverznog proročanstva Evropa stvarno postala supersila, a pošto je Laky ruski čovek i rekao je da će da primi rusku vakcinu (što sad ne može da demantuje), morao je da se saplete o kabl od napajanja.

Prošlo je vreme kad nam se sajt hostovao kod lika blizu garaže Obilićev venac koji je radio go do pojasa (i no kid) jer je bilo prevruće u kancelariji :)))

bože dragi kakvi su ti hostovi bili početkom dvehiljaditih :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...