Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Perica izgleda da nije isao ni na srpski :tf:

 

 

22 hours ago, Debeli said:

za mene, kao korisnika metroa nije bitno ko ga gradi. ali ova bagra retardirana će kome god da da ovaj crtež. i to je problem...

Nije ni meni, samo mislim da ce Kinezi to odraditi po lol crtezu, dok Francuzi nece. Mislim, moja prica je utemeljena po principu rekla-kazala, al mi iskreno ima smisla a i lik je gotivac koji je mnogo zgotivio Srbiju, mada kapiram da ni on sam ne zna sta se sve desava iza kulisa.

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2020 at 4:12 PM, Debeli said:

ženi mog drugara koja je 3 dana vozila auto sa isteklom registracijom stiglo 11 kazni sa kamera koje su je snimile u ta tri dana. 55k dinara sa popustom.

uuuu, o ovome uopšte nisam razmišljao ... meni se inače često desi da jedno 7 do 10 dana kasnije od isteka registrujem auto, uvek nekako previdim ... doduše ovde je i zanimljivo pitanje na osnovu čega dobija toliko kazni ako je jedan prekršaj u pitanju, možda neki pravnik da razjasni 🙂 kakve veze ima što je 11 puta snimljena kad je jedan prekršaj napravila?

 

On 12/3/2020 at 9:33 PM, Jose Jimenez said:

Očigledno mogu da očitaju kamerom datum, osim ako same nalepnice nemaju neki hologram koji je lakše uočljiv od datuma. Što reče Drale, ta tehnologija se već koristi - nema potrebe da se čudite.

nije mi nerealno, nama su za garažu sad izdali tag-ove one nalepnice male, dal je tipa 5cm sa 1,5cm dimenzija i zalepiš je kao nalepnicu saobraćajnu i snima te kamera kad prilaziš i otvara vrata. verovatno nije baš baš ista tehnologija u pitanju ali svašta evidentno može.

On 12/4/2020 at 1:11 PM, Debeli said:

pa ni meni nije jasno to za nalepnicu, meni je nalepe u servisu odmah posle tehničkog.

mene (kad tih 7-10 dana kasnije registrujem :)) zapravo neće da puste dok ne nalepe oni nalepnicu na šoferku i prethodno skinu staru.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mohr said:

Samo 57 godina jbt,mislio sam da je blizu 70...RIP

isto, gledam ove slike izgleda podbulo raspalo bukvalno kao da ima 70+ godina.

inače trivia, ono dok je moglo da se leti i putuje, vidim ja džeja na aerodromu deluje kao da drema (a možda i ne drema, ne možeš da provališ dal su mu otvorene oči ili ne), sutradan čitam u novinama džej zaspao na aerodromu propustio let ... jbg!

Link to comment
Share on other sites

"Ako zelite da budete bolji od drugih ljudi, ne smete raditi ono sto oni rade i ne smete ziveti onako kako oni zive" - Dusko Radovic

Ako si rodjen u porodici koja ima restoran, kafic, zanatsku radnju ili neki random biznis kojoj mafija dolazi svakog prvog da uzme 50% reketa od onoga sto su zaradili u proslom mesecu, a ti odrastas u takvom okruzenju jelte, velika je verovatnoca da ces kad porastes misliti da je to normalno. Jer ako je tvoj cale placao ceo zivot svakog prvog ko si ti da mislis drugacije. Ako je mali Kinez od malih nogu hasao kucice i macice, da li bi ti to jednog dana usvojio kao difolt? 

Ono sto ti a i velika vecina potencira (kako ti kazes "nisi usamljen") je da je samo vase misljenje ispravno je LOL, i na zalost moracu da ti saopstim da si samo jedan obican bot programiran kao i svako drugi da radi po sistemu koji njima odgovara. 

Ne, nemam ni najmanju zelju da zivim u nekoj "evropskoj dobrostojecoj zemlji", ni najmanju. Mislio sam da imam pa sam ucio Norveski sa zeljom da zapalim za Norvesku ili Svedsku i polozio B2, a potom zapoceo pricu za med. tehnicara. Medjutim kako sam dobio priliku da posetim Oslo i Stavanger, a na drugoj strani Udevalu i Umeo skapirao sam da osim prirode, nemaju nista vise da mi ponude. Iako generalno ne volim guzve i ljude, Tajland i J. Koreja su mesta gde bih mogao da zivim. Prvenstveno zbog mentaliteta ljudi, a onda i svega ostalog. 

Nigde nisam rekao da kazne ne treba placati, vec je moje "crkli majci" bilo upuceno na pedersko uvodjenje merenja prosecne brzine na MV koja je prosla ispod radara. Slazem se da kazne treba placati, ali ono oko cega se ne slazem je da se one primenjuji selektivno. Tako jedan moron  posle natezanja rakije i dinamicnom voznjom od 230 ubije 3 osobe, a da za to ne odgovara. Ili kad mu se naplatna rampa stvori ispred nosa pa slucajno ubije osobu. Sve je to moguce zbog botova poput tebe koji ne postavljaju pitanja vec razumeju sistem i imaju pravu predstavu kako on funkcionise i kako ne bi trebalo da funkcionise bez obzira ko je na vlasti.

Ti si odabrao da zivis u Svedskoj i samim tim si se prihvatio njihovih zakona i propisa pa nemas nikakvo pravo da mi popujes kako ja treba da se ponasam u svojoj kuci. Ako sam ja clan porodice koja zivi u jednoj kuci, kuci gde su cevi dotrajale pa curi na sve strane, gde je instalacija radjena pa ostavljena sa otvorenim zicama i gde su svi prozori razbijeni a promaja duva na sve strane. Gde svakog meseca dam 50% svojih primanja kako bi se to saniralo i popravilo da bih mogao da imam normalan zivot i dom, ali i posle godina radova, nema nikakvog pomaka. Da bih sasvim slucajno saznao da je cale od moje kinte kupio 24 stana u Bugarskoj a keva napravila BNV. Noramlno da cu zatvoriti cesmu i prestati da placam. Svaki dan spavam u raspaloj sobi i niko od braca i sestara se ne buni jer im cale i keva gurnu neki dinar za auto ili fon... Odrobijao bih celu porodicu momentalno, ali ne moze kad su profesionalci poput tebe smislili sistem u kom mogu da prodju nekaznjeni. 

Izvini, ali ne mogu da te shvatim ozbiljno cim si napisao da se sistem u demokratiji menja glasanjem. Vidimo kako je USA uvodila demokratiju po svetu svih ovih godina, tako da su zemlje bukvalno eksplodirale od srece. Ili mozda bolji primer Brexita od 52:48 gde su tek posle 5godina i verovatno gomile lobiranja i gomile kesa ispod stola uspele da izadju a i to je pitanje kako.

Ono oko cega bih se 100% slozio je  Naravno sasvim legitimno resenje je promena lokacije ukoliko neko smatra da bi mu neki drugi sistem vise odgovarao.  

Opsirna je tema i steta je sto sagovornici ne vide dalje od stapa, ali boze moj, ceo zivot se uci. 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

ogorčenje, Fatimire, ili lična iskustva nisu argument u ovakvim raspravama. ovde govorimo o načelima.

1 hour ago, alfa said:

Perica izgleda da nije isao ni na srpski :tf:

 

 

Nije ni meni, samo mislim da ce Kinezi to odraditi po lol crtezu, dok Francuzi nece. Mislim, moja prica je utemeljena po principu rekla-kazala, al mi iskreno ima smisla a i lik je gotivac koji je mnogo zgotivio Srbiju, mada kapiram da ni on sam ne zna sta se sve desava iza kulisa.

svi bi sve gradili, ionako nisu njihove pare. što luđi projekat to bolje. da nacrtaju metro na stubovima od 200 metara, svi bi se otimali o projekat.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Znas sta je problem Drale, u bilu kakvu diskusiju da se upustis sa nekim niko nema argumenata, ali se postavljaju kao da su popili svo znanje ovog sveta. Ti si odmah na pocetku rekao da to nije tvoja materija i to postujem, ali onda dodju Zola i Hajli koji nemaju veze sa vezom i krenu da tripuju stvari samo zato sto eto isto kaci njih pa nek i komsiji crkne krava.

Kazne su tu, prihvatio sam da tako funkcionise svet i placam ih jos od kad sam bio klinac. I poreze prihvatam, ali ne pod mafijaskim uslovima. Ono sto sam hteo da kazem je da 5 godina retroaktivno, 50% uz penziono i zdravstveno ova drzava od mene videti nece. A slicno bi trebali da razmisljaju i ostali FL. Pauzirao sam primanja i dok se ne iskristalise situacija ostace tako. Ako ostane na duze bice bas kako je Zola pomenuo, offshore firma i uzivanje na odredjenoj destinaciji uz probleme sa radnom/boravsinom dozvolom.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

I ovo malo sto dobijaju sad ce izgubiti a nisu ni svesni toga,sad firma moze da se otvori i u Bugarskoj i u Makedoniji a i u jos pojedinim zemljama,pa radije cu svoj novac dati Bugarima nego bagri naprednjackoj,ono sto potrosim ovde,to ce im biti sve a i previse.

Edited by mohr
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FATA said:

Znas sta je problem Drale, u bilu kakvu diskusiju da se upustis sa nekim niko nema argumenata, ali se postavljaju kao da su popili svo znanje ovog sveta. Ti si odmah na pocetku rekao da to nije tvoja materija i to postujem, ali onda dodju Zola i Hajli koji nemaju veze sa vezom i krenu da tripuju stvari samo zato sto eto isto kaci njih pa nek i komsiji crkne krava.

Kazne su tu, prihvatio sam da tako funkcionise svet i placam ih jos od kad sam bio klinac. I poreze prihvatam, ali ne pod mafijaskim uslovima. Ono sto sam hteo da kazem je da 5 godina retroaktivno, 50% uz penziono i zdravstveno ova drzava od mene videti nece. A slicno bi trebali da razmisljaju i ostali FL. Pauzirao sam primanja i dok se ne iskristalise situacija ostace tako. Ako ostane na duze bice bas kako je Zola pomenuo, offshore firma i uzivanje na odredjenoj destinaciji uz probleme sa radnom/boravsinom dozvolom.

mislim da ni Zola ni Hajli nisu mislili ništa lično. mislim da je pisana konverzacija uboga i krnja i da može mnogo češće negativno da se shvati ili lično, što se ne dešava u razgovorima uživo. to je jedan od razloga što je i ovaj forum umro.

ono što tebi mogu da kažem na osnovu pročitanog je da se ne slažem sa neplaćanjem poreza zbog nezadovoljstva vlašću. to je zaista hajdučki mentalitet, što je i razumljivo, budući da od Turaka naovamo svaka država Srbija je na ovaj ili onaj način tlačila Srbe. ipak, ako želimo istorijski iskorak posle više od 200 godina, moramo da krenemo od nečega, a ja predlažem od sebe, jer jedino tako stičemo moralno pravo da sudimo o široj slici ili oppštem dobru.

eto.

i matori smo ljudi, smešno je da se nezrelo ponašamo. (svi, ne samo Fata.)

😘

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites



mislim da je pisana konverzacija uboga i krnja i da može mnogo češće negativno da se shvati ili lično, što se ne dešava u razgovorima uživo. to je jedan od razloga što je i ovaj forum umro.


Sa ovim se slazem u potounosti...malo je cudno da posle 20+ god pisane komunikacije na netu nismo to prevazisli...al dobro, sad kad nam potpuno zabrane kafane i okupljanja moracemo da se navikavamo na online komunikaciju :D
  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, FATA said:

Znas sta je problem Drale, u bilu kakvu diskusiju da se upustis sa nekim niko nema argumenata, ali se postavljaju kao da su popili svo znanje ovog sveta. Ti si odmah na pocetku rekao da to nije tvoja materija i to postujem, ali onda dodju Zola i Hajli koji nemaju veze sa vezom i krenu da tripuju stvari samo zato sto eto isto kaci njih pa nek i komsiji crkne krava.

Kazne su tu, prihvatio sam da tako funkcionise svet i placam ih jos od kad sam bio klinac. I poreze prihvatam, ali ne pod mafijaskim uslovima. Ono sto sam hteo da kazem je da 5 godina retroaktivno, 50% uz penziono i zdravstveno ova drzava od mene videti nece. A slicno bi trebali da razmisljaju i ostali FL. Pauzirao sam primanja i dok se ne iskristalise situacija ostace tako. Ako ostane na duze bice bas kako je Zola pomenuo, offshore firma i uzivanje na odredjenoj destinaciji uz probleme sa radnom/boravsinom dozvolom.

reče čovek koji je solio pamet medicinskom radniku na topicu o kovidu :tf: daleko ti lepa kuća, srećan put u Tunis, i nemoj nikada ovde nijednu kaznu da platiš niti porez. I iskreno ti od srca želim da ti ne stigne poresko rešenje, i da izbegneš ovu situaciju sa poreskom

  • Upvote (+1) 2

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, toma said:

vezano za retroaktivno naplacivanje poreza. u cilju diskusije, uzmimo za primer pripadnika mnogobrojne grupe ljudi koja nije placala porez u prethodnih par godina, takozvani fRiLeNsERi, i nazovimo ga perica. perici je predavanje jezika onlajn bilo prvo radno iskustvo u zivotu. u medjuvremenu, iz ovog ili onog razloga, perica nigde nije cuo da je porez nesto o cemu treba voditi racuna i u njegovoj specificnoj situaciji radno aktivne individue. umesto gradjanskog vaspitanja u srednjoj skoli perica se odlucio za veronauku te nije imao mogucnosti da nesto nauci i o oporezivanju (perica nije ni siguran da se tako nesto i uci na casovima gradjanskog vaspitanja).

godine su prolazile jedna za drugom, perica je uredno i redovno podizao novac sa svog bankovnog racuna svakog meseca bez izuzetaka, placao svaki racun koji mu je dolazio za naplatu na adresu pravovremeno, nikada nije pitao zasto je racun toliki i toliki a na nekim racunima je redovno i u pretplati. za sve to vreme perica nije niti jedan jedini put opomenut od strane odgovarajuceg kontrolisuceg organa da se porez mora platiti na njegove prilive, pa i u novonastaloj poslovnoj situaciji u kojoj se perica nasao jer zakon vazi i isti je za sve. sta vise, perica nikada nije dovodio zakon u pitanje i smatra porez jednim od osnovnih temelja drzave i placanje poreza jednom od osnovnih obaveza gradjana date drzave, jer kao sto nekoliko osoba ovde vec rekose - ta pravila su uspostavljena jos odavno i na njima pociva mnogo vise od trenutnog raspolozenja pojedinacne osobe. ipak, postupci ili bolje reci izostanak postupaka odgovarajucih kontrolisucih organa nemaju nikakvog smisla u tom pogledu, osim ako je u pitanju maligna namera spomenutih organa da od perice potrazuju nesto za sta su valjda imali obavezu da ga opomenu da plati, barem jedamput u prethodnom periodu od nekoliko godina. sa tim perica ima najveci problem. ne sa placanjem poreza niti sa visinom poreskih nameta, vec sa visegodisnjom tromoscu banaka i poreskih uprava da ga opomenu, ponavljam barem jedamput, da porez mora platiti.

Iako smatram da velika vecina pismenih odraslih osoba koje privredjuju znaju razliku izmedju zarade na crno i regularne plate, samim tim imaju svest da postoje porezi, socijalna, zdravstvena, penziona komponenta iste i sl. i da ukoliko vec iste ne placaju (a zele) bi trebalo da se oko toga samoinicijativno informisu a ne da ide prica tipa "nisam znao da je silovanje zlocin, niko mi nije rekao". Ne bih dalje o ostaktu price jer po njoj perica nije znao da bi o porezu trebalo voditi racuna ali ga smatra jednim od osnovnih temelja drzave i placanje poreza jednom od osnovnih obaveza gradjana date drzave? 

No apsolutno se slazem da je retroaktivni deo kretenski odradjen jer ako su bili u nekoj "rupi" (ne znam kako pravno stoje stvari) u pravu si da je drzava trebalo pravovremeno krene sa obavestenjima. Ukoliko su od pocetka bili u prekrsaju (kao sto rekoh ne znam pravni aspekt cele price), jbg, sve u zivotu ima eventualne posledice, izbegavanje poreza je svuda u svetu jedan od najozbiljnijih prestupa.. Time se opet vracamo na samu vlast i nesposobnost iste da pravovremeno najavi mere ili da ih efikasno sprovodi od pocetka. 

  • Upvote (+1) 2

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja upoznat porez ne zastareva, mada se mozda ne odnosi na sve vrste poreza. Pricam iz licnog iskustva jer sam morao drzavi da placam zaostali porez iz 1963 godine.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

@tomaNije stvar dal neko čini kako ja, mene lično zabole da li ćeš ti da platiš porez, ili kaznu koju si napravio, jer je tvoj život. Ja se sa Zolom slažem 100%, ne može da bude “nisam znao” jer si odlučio da se samostalno baviš poslom, i onda valjda konsultuješ advokata nekog, knjigovodju i sl. Pa ni prvi komp nisi kupio sam, nego si pitao nekog da ti sastavi konfiguraciju i instalira Windows. Nisi skočio u bazen dubok pet metara da nisi imao veze kako da mlataraš rukama, ili odmah dobio bajs sa 5 godina i skinuo pomoćne točkiće. Da ne govorimo da niko nije kršten valjda seo u auto bez časova i položenog. Znači, za gomilu stvari u životu pratimo neka uputstva, smernice, pitamo nekog ko zna, a eto za ovo pet godina uzimamo pare, i ne zanima nas, dok drugi oko nas primaju bruto plate, preduzetnici su ili imaju svoju firmu. Sry ali ta priča mi je ultra šuplja, i kao što Zola reče, ne verujem u nju.

Dalje, rupa nikad nije ni postojala, kao npr kod preduzetnika, gde su rupu zapušili, i doneli propis od 1. marta, nego je zakon oduvek na snazi, i na prvom papiru koji si / ste u banci potpisali prilikom prijema deviza piše osnov, šifra i druge stvari. I tad kad te pitaju za osnov, banka naznači da li je honorar, autorski ugovor, etc, sasvim dovoljno razumnoj i odrasloj osobi da se raspita “a šta to ja ovde potpisujem banci i zašto” (jedva čekam da mi neko odgovori “si pročitao svaki T&C kad instaliraš softver :tf: ). Mislim da se svi ovde slažemo da vlast nije sposobna da donese normalne zakone, a kamoli da ih sprovodi, al baš zato treba biti obazriv u bilo čemu u vezi sa nakaradnom državom (od poreza, kazni, registracije auta, kupovine stana, ugovora u bankama, etc) kako sutra ne bi najebao kad im se digne kurac da te prišrafe. Ako ti i tebi slični ovo vidiš kao da ti ja ili Zola pišemo da si retard, a ne kako stvari funkcionišu, ok, tvoj problem, nastavi dalje

  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, FATA said:

"Ako zelite da budete bolji od drugih ljudi, ne smete raditi ono sto oni rade i ne smete ziveti onako kako oni zive" - Dusko Radovic

Bez da idemo u filozofiju sta znaci biti "bolji", nisam bas siguran da je mislio na krsenje zakona kao metod ka boljitku. Mozda pre neki kaizen ili slicno?

4 hours ago, FATA said:

Ako si rodjen u porodici koja ima restoran, kafic, zanatsku radnju ili neki random biznis kojoj mafija dolazi svakog prvog da uzme 50% reketa od onoga sto su zaradili u proslom mesecu, a ti odrastas u takvom okruzenju jelte, velika je verovatnoca da ces kad porastes misliti da je to normalno. Jer ako je tvoj cale placao ceo zivot svakog prvog ko si ti da mislis drugacije. Ako je mali Kinez od malih nogu hasao kucice i macice, da li bi ti to jednog dana usvojio kao difolt? 

Mozda ce mi biti razumljivo da "moj cale" nije hteo da uzme zakon u svoje ruke ili da ugrozi porodicu, porodicna primanja ili stagod ali to ne implicira da ce mi to biti normalno. Cak i da prihvatim da nastavim sa tom praksom to i dalje ne znaci da mi je normalno vec da je splet okolnosti za koje u datom trenutku nemam bolje resenje. Ako bi isli tom logikom i dalje bi ziveli kao neandertalci jer se tako neki difolt uzima kao normalna mera koja ne da ne zahteva bilo kakvu promenu vec podrazumeva nastavak difolta? Ne vidim paralelu sa kucicima i macicima koja je apsolutno pitanje kulture i tradicije dok mi diskutujemo o moralnim/zakonskim aspektima. 

5 hours ago, FATA said:

Ono sto ti a i velika vecina potencira (kako ti kazes "nisi usamljen") je da je samo vase misljenje ispravno je LOL, i na zalost moracu da ti saopstim da si samo jedan obican bot programiran kao i svako drugi da radi po sistemu koji njima odgovara. 

Citaj sa razumevanjem, ne samo da bi odgovorio, tj. za pocetak samo procitaj kako pise. Napisao sam da ti nisi usamljen u svom razmisljanju vec da mnogo ljudi razmislja tako. To sto zelim da zivim u uredjenoj, zakonskoj drzavi i sam tome doprinosim postovanjem istih zakona me cini botom? Kojim "njima" to odgovara?

5 hours ago, FATA said:

Ne, nemam ni najmanju zelju da zivim u nekoj "evropskoj dobrostojecoj zemlji", ni najmanju. Mislio sam da imam pa sam ucio Norveski sa zeljom da zapalim za Norvesku ili Svedsku i polozio B2, a potom zapoceo pricu za med. tehnicara. Medjutim kako sam dobio priliku da posetim Oslo i Stavanger, a na drugoj strani Udevalu i Umeo skapirao sam da osim prirode, nemaju nista vise da mi ponude. Iako generalno ne volim guzve i ljude, Tajland i J. Koreja su mesta gde bih mogao da zivim. Prvenstveno zbog mentaliteta ljudi, a onda i svega ostalog. 

Ajmo ponovo citanje kako pise. Fata bi da zivi kao u Evropi (random dobrostojeca zemlja) - to znaci da bi ti da zivis u Srbiji ali koja bi bila uredjena kao neka dobrostojeca i uredjena Evropska zemlja. 

5 hours ago, FATA said:

Nigde nisam rekao da kazne ne treba placati, vec je moje "crkli majci" bilo upuceno na pedersko uvodjenje merenja prosecne brzine na MV koja je prosla ispod radara. Slazem se da kazne treba placati, ali ono oko cega se ne slazem je da se one primenjuji selektivno. Tako jedan moron  posle natezanja rakije i dinamicnom voznjom od 230 ubije 3 osobe, a da za to ne odgovara. Ili kad mu se naplatna rampa stvori ispred nosa pa slucajno ubije osobu. Sve je to moguce zbog botova poput tebe koji ne postavljaju pitanja vec razumeju sistem i imaju pravu predstavu kako on funkcionise i kako ne bi trebalo da funkcionise bez obzira ko je na vlasti.

Pedersko uvodjenje merenja prosecne brzine na MV koja je prosla ispod radara - dakle efikasnije mere sprovodjenja zakona su ti problem i ne vidis sta je tu lose? Uz to, postavljas pitanje da li je nuzno postovanje zakona i pravila nesto cemu bi trebalo teziti? Jel bar u tvojoj glavi to u nekoj simbiozi sa zeljom da zivis u uredjenoj drzavi? Selektivnost primene zakona je nesto drugo, to je problem korupcije, nepotizma, nedostatka moralnih vrednosti koje narod gaji kao i stavovi pojedinaca da su Bogom dani da budu iznad zakona i drustvenih normi (npr. tvoja zelja da ti placas porez koliko ti mislis da bi trebalo i sl, kao sto rekoh nisi drugaciji od onih na vlasti samo nisi deo ekipe da to sprovedes). Npr. doktoru se ne nosi viski i koverta vec ga se prijavi ako trazi mito za pocetak. Za borbu protiv nepravde je potreban integritet i zajednistvo a nas narod generalno zabole za nepravdu dok se ne desi nekome licno. Da za nepravdu izadje 500k ljudi na ulice drugacije bi i vlast to tretirala, no ko ce da se cima jelte... Ako nema pravde za narod neka ne bude mira za vlast - jedino resenje ali kolektivno. Kao sto rekoh, deluje mi da taj sistem tj zloupotreba istog mnogo vise odgovara tebi (samo da nadjes nacin da se ubacis u pricu) a ne meni. Da sistem funkcionise kako bi trebalo onda bi zemlja bila uredjena i pravna, no to tu nije slucaj. A trenutno boljeg ustrojstva od demokratije nema ni u jednoj zemlji, hteli mi to da priznamo ili ne, iako mogu da mu nadjem xy mana.

6 hours ago, FATA said:

Ti si odabrao da zivis u Svedskoj i samim tim si se prihvatio njihovih zakona i propisa pa nemas nikakvo pravo da mi popujes kako ja treba da se ponasam u svojoj kuci. Ako sam ja clan porodice koja zivi u jednoj kuci, kuci gde su cevi dotrajale pa curi na sve strane, gde je instalacija radjena pa ostavljena sa otvorenim zicama i gde su svi prozori razbijeni a promaja duva na sve strane. Gde svakog meseca dam 50% svojih primanja kako bi se to saniralo i popravilo da bih mogao da imam normalan zivot i dom, ali i posle godina radova, nema nikakvog pomaka. Da bih sasvim slucajno saznao da je cale od moje kinte kupio 24 stana u Bugarskoj a keva napravila BNV. Noramlno da cu zatvoriti cesmu i prestati da placam. Svaki dan spavam u raspaloj sobi i niko od braca i sestara se ne buni jer im cale i keva gurnu neki dinar za auto ili fon... Odrobijao bih celu porodicu momentalno, ali ne moze kad su profesionalci poput tebe smislili sistem u kom mogu da prodju nekaznjeni. 

Ne popujem ja tebi kako bi trebalo da se ponasas u svojoj kuci. Diskutovali smo o drzavnom uredjenju koliko se secam i tema je Srbija, zemlja ciji sam drzavljanin te imam apsolutno pravo da komentarisem na istu temu, dalje ovo je otvoreni forum gde svako moze da komentarise tudje stavove. Pride nisi ti taj koji meni odredjuje prava niti bilo sta drugo u zivotu (lol za ideju) niti neko tebe tera da citas ili komentarises moje postove. Ili smatras da je Srbija "tvoja kuca" pa da bi trebalo da bude kako ti mislis? To mi je donekle razumljivo u kontekstu predjasnjih stavova te samim tim potvrdjuje da je tvoj problem u stvari samo sto nisi deo ekipe. Resenje je jednostavno, postani drug clan i rokaj snimaj :lol:  Primer ti je na nivou perice, ne mozes zatvoriti cesmu a da nemas ozbiljne posledice jer zatvaranje cesme podrazumeva krsenje zakona. Mozes da glasas za drugog caleta/kevu, mozes da se kandidujes da budes cale/keva, mozes da udjes u tal sa caletom/kevom, mozes da zapalis u drugu "kucu" ili cak i da probas da pokrenes revoluciju ali ako samo ti zatvoris cesmu ili ces najebati ili ces biti u bekstvu...Tvoja "borba" nije borba, cak nije ni hajducija, vec obican kriminal ali bar neces ugroziti nikoga osim sebe. Osim ako ne odrobijas neke iz "porodice", da bar neki ne prodju nekaznjeni. Profesionalci poput mene rade svoj posao profesionalno, ne bave se lopovlucima i prevarama, nit izbegavanjima zakona i poreza 😉 Generalno u svetu ima jako malo profesionalaca u politici, vecinom su osobe sumnjivog morala i zelje za licnom koristi ispred svega. 

6 hours ago, FATA said:

Izvini, ali ne mogu da te shvatim ozbiljno cim si napisao da se sistem u demokratiji menja glasanjem. Vidimo kako je USA uvodila demokratiju po svetu svih ovih godina, tako da su zemlje bukvalno eksplodirale od srece. Ili mozda bolji primer Brexita od 52:48 gde su tek posle 5godina i verovatno gomile lobiranja i gomile kesa ispod stola uspele da izadju a i to je pitanje kako.

Nemam nikakav problem sa time, sto sta bitnije i ozbiljnije ne mozes da shvatis ocigledno. Pogle paralelu koju pravis, USA uvodila demokratiju? Da li ti stvarno verujes da je cilj USA bio uvodjenje demokratije u te zemlje i boljitak tih istih zemalja? Na stranu sto ne mislim ni da je demokratija najbolje drustveno uredjenje, ne mislim ni da cista demokratija egzistira u puno zemalja na svetu. Ali neosporiva cinjenica je da narod menja vlast, da li ce to biti glasanje ili revolucija (prava ili obojena nije bitno) to je druga tema.

7 hours ago, FATA said:

Opsirna je tema i steta je sto sagovornici ne vide dalje od stapa, ali boze moj, ceo zivot se uci. 

Ono oko cega bih se 100% slozio, te bih samim tim pokusao da zakljucim "diskusiju" jer si ti ocigledno toliko pametniji od nas ovde koji pokusavamo da ti objasnimo logicke greske da je glupo da trosis svoje vreme pokusavajuci da nam otvoris oci. Bolje iskoristi to vreme pametno, idi bori se protiv sistema na svoj, "pravi", nacin.

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

@ZOLA Kako Drale kaze pisana komunikacija je uboga i krnja pa mozda dolazi do nerazumevanja.

Da uprostim...

1) Kazne treba placati i jedina primedba koju imam je to sto se te kazne naplacuju selektivno pa sirotinja najebe. Sto ne znaci da ne placam kazne nego treba poostriti zakone i sprovodjenje istih. Zasto sam ja onda kriminalac?
2) Dohodke treba placati, ali ne mafiji.
+Nisam spreman da platim PIO od 25.5% retroaktivno jer mi se ne racuna staz pa bukvalno ispada da za 25.5% kupujem maglu, odnosno placam nekom Zoli penziju dok cu ja sutra juriti oko kontejnera na ulici. Ako mi bude isao staz rado cu ga platiti, ali opet treba postojati opcija OD - > DO. Ako ti u Svedskoj platis 10.21% i za to dobijes sigurnu penziju, zasto sam ja kriminalac ako necu da izdvojim 25.5% za nesto sto mi se nece racunati?
+Nisam spreman da da dajem 10.5% na zdravstveno jer ga vec placam privatno. Ako ga ti u Svedskoj placas 4.35% i za to dobijes korektnu zdravstvenu negu, zasto sam ja kriminalac ako necu da izdvojim 10.3% za uslugu koja ne moze moze da se poredi sa Svedskom, a pritom ga vec placam privatno. Ovde se slazam da treba placati jer ima dece i ostalih kojima je potrebna pomoc a nemaju za istu. Onda se pitam zasto se deca lece putem SMS? Treba da placam 10.3% zdravstveno, treba da placam privatno, i treba da saljem SMS pritom? Zasto sam kriminalac ako ne zelim da punim lopovske dzepove sa 10.3%, ali sam spreman da izdvojim oko ~5%?

3) Porez treba placati, ali ne po mafijaskom kursu. Ako treba da platim 20% a sutra ostanem bez posla na 6 meseci, da li ce mi drzava obezbediti socijalnu pomoc? Ako bi mi drzava obezbedila neku zastitu usled gubitka posla rado bih se odrekao 15%-20%. Opet zasto mora bas 20%, zasto ne npr 13% ili 17% i zasto sam kriminalac ako hocu da platim 10% kako bih od drugih 10% imao neku sigurnost u slucaju gubitka posla? 

4) Zasto sam ja kriminalac, ako na osnovu svega gore recenog ja zelim placati porez i doprinose, ali ne po mafijaskom kursu vec po realnim osnovama i da za to imam neke koristi?

5) Zasto milione radnika u Francuskoj koji su izasli na ulice krajem prosle godine da razbijaju i pale zbog promene penzionog sistema ne smatras kriminalcima vec borcima za svoja prava dok mene i meni slicnima u zemlji sa nakaradnim sistemom i pravilima samo za sirotinju nazivas kriminalcima?

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Hajde sve sad grupišite u istu diskusiju jebote...

Kao ovi teoretičari zavere koji iskoriste diskusiju o koroni da proguraju svoju priču koja jedva da ima veze sa osnovnom diskusijom... tako isto i Fata pokušava da u diskusiju o kaznama progura plaćanje poreza za frilensere priču (ovde svaka čast hajliju koji je pametno izbegao da ulazi u tu proširenu diskusiju), sa sve naravno "ŠTA NAM RADE!!" radovima.

Sve potpisujem što je ZOLA napisao

 

EDIT: post sam napisao pre nego što sam video ovu poslednju stranu, u međuvremenu je FATA uspeo u nameri vidim 😄

Edited by togFU
  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Highl1 said:

reče čovek koji je solio pamet medicinskom radniku na topicu o kovidu :tf: daleko ti lepa kuća, srećan put u Tunis, i nemoj nikada ovde nijednu kaznu da platiš niti porez. I iskreno ti od srca želim da ti ne stigne poresko rešenje, i da izbegneš ovu situaciju sa poreskom

Pogresno smo se razumeli Pero ili se ne citas izmedju redova. Ja jesam ogorcen kao sto Drale kaze, ali to ne znaci da sam kriminalac. 

Ako vrh drzave svojim postupcima (aferama) daje primer ostalim gradjanima, jer ni jedna afera nije bila kaznjena, cak sta vise bila je stimulisana pa su svi ti ucesnici danas na ministarskim pozicijama. Zasto sam ja onda obelezavam kao kriminalac (nisi ti, ali Zola jeste), ako je to u drzavi difolt?

Za neke bitke i ratove jednostavno nije dobro vreme a ne treba biti puno pametan pa videti da je isti slucaj i ovde... Ni jedna struja ne vuce ka tome, a sa celom ovom situacijom sigurno nece biti bolje.

I da odem za Tunis ili neku random destinaciju, nece me biti sramota da sutra kazem da sam pogresio i da je mozda trebalo da uradim drugacije, no sve mi se cini da bilo koja opcija da se odabere bice +% bolje nego ovde.

17 minutes ago, togFU said:

Hajde sve sad grupišite u istu diskusiju jebote...

Kao ovi teoretičari zavere koji iskoriste diskusiju o koroni da proguraju svoju priču koja jedva da ima veze sa osnovnom diskusijom... tako isto i Fata pokušava da u diskusiju o kaznama progura plaćanje poreza za frilensere priču (ovde svaka čast hajliju koji je pametno izbegao da ulazi u tu proširenu diskusiju), sa sve naravno "ŠTA NAM RADE!!" radovima.

Sve potpisujem što je ZOLA napisao

 

EDIT: post sam napisao pre nego što sam video ovu poslednju stranu, u međuvremenu je FATA uspeo u nameri vidim 😄

Tebra ako pogledas moje postove jedino vezano sto sam rekao za kazne je "crkli majci" bez da se ne trebaju placati. Onda su Hajli i Zola izvukli da ja to hocu selektivno da placam kako mi odgovara, a kako se kazne placaju i za izbegavanje poreza bio sam obelezen od Zole kao kriminalac koji se nista ne razlikuje od vlasti. U svakom postu sam napisao da kazne placam i da trebaju da budu striktnije sprovodjene i kontrolisane pa i za porez. Jer ako jedna Brena ne plati 1m poreza i izvuce se sa tim, a onda neku random sirotinju isele iz gajbe zbog 10.000€ sto nije u redu.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...