Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

3 hours ago, Debeli said:

ja zaključujem na osnovu tvog predstavljanja ovde. mnogo si negativan, ciničan i otrovan, preosetljiv... možda su to samo rezidijumi, a RUR ti dođe kao ventilče. i to je okej. možda se ne radi o depri. I sense disbalance in the force around you. svakako, drago mi je što si nikad bolje. i bio još bolje, dao Bog.

sve se zaista svodi na pluseve i minuse i nipošto nije moje da to cenim u pojedinačnim slučajevima. ali zahtevam taj isti stepen objektivnosti od svih. pogrešno bi bilo pravdati svoj odlazak pljuvanjem po Srbiji kako bi se učvrstio osećaj o ispravnosti odluke.

na kraju, držim se onoga čega se uhvatim u oblastima koje nađem za shodno. šta da se radi... kad me Bog omnipotentnim napravio. lakše bi mi bilo da sam sa manje dimenzija, ali ovu težinu nikad za tu lakoću ne bih menjao.

😘

pa jesu rezidue, realno uglavnom samo ovde i pricam o tim negativnim stvarima iz proslosti kad se vec dotaknemo teme...a nemam razloga da pravdam svoj odlazak pljuvanjem, on se opravdao odavno...dok sam bio tamo sam pljuvao, sad se samo osvrcem na cinjenice iz moje struke u Srbiji...a Pero sto se tice onoga za gastose, ja sam u prvom postu i napisao da je verovatno novinarska patka...evo i 'ozbiljni' B92 pa je objasnjeno do mojega, nije cudo sto se zbune ljude

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2020&mm=12&dd=04&nav_id=1775230

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

nisam ja tu Dule mislio na tebe, nego na jedno 5 osoba koje me je tog dana zvalo ili poslalo poruku u fazonu "matori, morao sam da drmnem bensedin, šta ćeš ti da radiš". Vest je inače prvo bila objavljena na Nova S, koja je Kurir drugosrbijanskog društva, pa su zbog toga svi pomislili da je stvarno. A onda su je preneli svi drugi mediji

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vlada_ said:

zasto bi napravili debilan metro?

pa nemam pojma, mozda zato sto na ministarska mesta dolaze bivsi konobari i vozaci, gradonacelnici postaju ponavljaci iz srednje, jako vazne odluke donose potpuno nepismene osobe? pritom nista od ovoga nije preuvelicano, vec suve cinjenice. kad imas takav sistem strepis i od popravke semafora a kamoli od novog metroa.

Francuzi prave metro ne sns

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

pa jesu rezidue, realno uglavnom samo ovde i pricam o tim negativnim stvarima iz proslosti kad se vec dotaknemo teme...a nemam razloga da pravdam svoj odlazak pljuvanjem, on se opravdao odavno...dok sam bio tamo sam pljuvao, sad se samo osvrcem na cinjenice iz moje struke u Srbiji...a Pero sto se tice onoga za gastose, ja sam u prvom postu i napisao da je verovatno novinarska patka...evo i 'ozbiljni' B92 pa je objasnjeno do mojega, nije cudo sto se zbune ljude

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2020&mm=12&dd=04&nav_id=1775230

nisam mislio na tebe u tom delu posta, govorio sam uopšteno o mom viđenju stvari.

kad dolaziš, da te dočekam na aerodromu i da se otreskamo od alkohola u "Pužiću" isti dan?

2 hours ago, f4ts0 said:

jel vi zaista verujete da ce neko graditi metro ali da bude memenijada, ako vec grade?
Zasto bi :"SNS" napravio glup metro? Mislim "ukrasce" pa ce ukrasti. Zasto mislite da ce napraviti los i glup metro?

Mene ne zanima kolko ce ko krasti na kraju - most na adi, pokrao, al eto ostao super most. BNV pokrali, grozan je, ali eto nije grozan realno i ostace. Za 10 god nikog nece boleti dupe sto je tu BNV i sto ga je AV pravio.
isto tako metro - okej ukrasce, ali ZASTO bi pravili nelogican i debilan metro, to meni nije jasno.

 

polako, to je prvih 5 godina, posle krece preobrazaj. Nakon 10 se kunu u ostrog i vratili bi se odma, ali...:D

zahteva se da metro prođe kroz BNV i da poveže livade koje tek treba da grade "neki ljudi", pa da odmah imaju i metro u ceni kvadrata, a ne samo livadu. tu razlikicu u ceni treba da plate svi građani Srbije, a Beograđani treba da plaćaju i nemanjem metroa još koju deceniju. za nas milion ipo ne treba metro a i živeli smo nekako i bez njega sve ove decenije.

nikad metro nije u Bgd planiran da ide uz Savu, i uz reku niko nigde na svetu normalan ne gradi metro, jer ribice, ne koriste metro. ali ovde se prema Bgdu ponašaju kao prema ratnom plenu. 

ogorčenje je veliko, pa je tako u Bgd na poslednjim izborima izašlo svega 39% upisanih, posle čega je AV momentalno zgutao Šapića škampa jednog debelguzog.

Edited by Debeli
  • Upvote (+1) 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

naravno, njihov metro ne prolazi ni kroz Prokop, ni Klinički centar, ni novu autobusku i proširenu železničku na NBgd.

a razlog za ovakav njihov metro je doslovce "na Sajmu preseda najviše ljudi u Beogradu". naravno, ti ljudi idu u Makiš i Mirijevo. ili do BNV. gde bi inače...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

nisam mislio na tebe u tom delu posta, govorio sam uopšteno o mom viđenju stvari.

kad dolaziš, da te dočekam na aerodromu i da se otreskamo od alkohola u "Pužiću" isti dan?

 

Za desetak dana ako me puste Merkelova i Vucic heh. Realno ne bih ni dolazio sad u sred ovog haosa, ali moram neke stvari tamo da zavrsim, izmedju ostalog i pasos da produzim. Znam da moze i ovde u ambasadi i konzulatu, ali cimanje mi je i to, a ionako moram jos par bitnih stvari u Srbiji da odradim. A kafane ima potpuno da zatvore do tad kako stoje stvari, tako da lesenje jedino u kucnoj varijanti, nho!

 

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da ne bude da pljuju samo ljudi koji su otisli u inostranstvo,evo ja zivim i dalje ovde na zalost,zivim lepo ali i dalje ne mogu da smislim ovu zemlju/drzavu,ovaj sistem i ova govna naprednjacka i boli me nepravda,da li ja sad treba da cutim sto je meni lepo a sto se ljudi muce i bore da egzistiraju i prezive,zbog smrdljjivi politicara ja ovu zemlju ne mogu da smislim,eto toliko

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

naprotiv, ti si povukao potez i ne kukaš. 

uopšte ne sumnjam da su mnogi naterani na ovaj ili onaj način, iz ovog ili onog objektivnog razloga, da odu.

 

to o impotenciji se najviše odnosi na ove koji "samo što još nisu otišli" zbog "užasa u kojem žive".

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Јој Пужић. Суза ми крену јбт ...

Апропо метроа ако је БНВ већ, делимично, завршен, да ли ће испод њега да рују и да јебу људе у скупим становима?

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

kopaju ispod Save, aman. 50m. kao da smo u Lenjingradu, jbt...

za te pare 3 linije normalnog metroa mogu da se urade, koje bi pokrile 80% stanovništva Beograda. 

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

zahteva se da metro prođe kroz BNV i da poveže livade koje tek treba da grade "neki ljudi", pa da odmah imaju i metro u ceni kvadrata, a ne samo livadu. tu razlikicu u ceni treba da plate svi građani Srbije, a Beograđani treba da plaćaju i nemanjem metroa još koju deceniju. za nas milion ipo ne treba metro a i živeli smo nekako i bez njega sve ove decenije.
nikad metro nije u Bgd planiran da ide uz Savu, i uz reku niko nigde na svetu normalan ne gradi metro, jer ribice, ne koriste metro. ali ovde se prema Bgdu ponašaju kao prema ratnom plenu. 
ogorčenje je veliko, pa je tako u Bgd na poslednjim izborima izašlo svega 39% upisanih, posle čega je AV momentalno zgutao Šapića škampa jednog debelguzog.
Evo potpisujem Draletov post :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Debeli said:

kopaju ispod Save, aman. 50m. kao da smo u Lenjingradu, jbt...

za te pare 3 linije normalnog metroa mogu da se urade, koje bi pokrile 80% stanovništva Beograda. 

Pitanje. Posto se bgd nalazi na dve reke, zar nije logicno da prokopaju ispod? Nije realno imati metro koji ide samo nbgd ili samo starim bgd.

ili mislis da je bolje napraviti tipa 2 linije gore, 2 lin dole, i da mora ipak da se izadje/predje most ako ocu recimo metroom sa bezznije do zvezdare?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Imaš različite verzije prolaska ispod i iznad reke - u Moskvi pola linija metroa prolazi mostom iznad reke pola prolazi tunelima ispod, a osim tog dela mosta su u centru grada uvek ispod, slično i u Londonu na primer. Mislim da to zavisi od mnogo faktora kao što su sastav zemljišta, troškovi i slično. Svakako jeste ideja da bi najlogičnije bilo da metro povezuje dve obale u prvom momentu, verovatno je najbitniji taj pravac Novi Beograd-Ustanička. Mislim da je Draško mislio na to da će kopati paralelno sa Savom da bi se pokrio Beograd na vodi, ali to nek on bolje pojasni. 

Suština moje zamerke na metro je ako gledamo ovu poslednju najavu da bi linije trebalo graditi obrnutim redosledom - prvo ova koja povezuje Novi Beograd i Centar jer je tu najveće saobraćajno opreterećenje preko mostova, pa tek onda ova druga ako je uopšte i potrebna. Ali je njima bitan Beograd na vodi i tamo Makiš da bi Bogoljub Karić tamo gradio stanove...  

 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Nakon vise decenija iskustva - nek napravi ko god oce, ne mora biti savrsen, ali kad se slegne politicka prasina, svi ce ga koristiti i cinjenica ce biti da beograd ima metro

bio sam odusevljen nedavno kad sam citao arhive novina iz vremena kad se gradila palata albanija. Isti komentari ko danas za bnv, nekad za most...jebiga 😎

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Načelno se slažem s tobom - nikada neće svi biti zadovoljni, uvek će biti neki stručnjaci koji misle da treba da bude ovako ili neki koji misle da treba da bude onako. Meni je ovde samo problem što se iz aviona vidi da se ogroman državni projekat (oko 5 milijardi evra kako kažu) bukvalno prilagođava zbog sitnih privatnih interesa umesto zbog onoga što je očigledno benefit za većinu građana. Mislim kad smo se Draško i ja složili oko toga a mi se ne slažemo ni oko čega 😄 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, f4ts0 said:

Pitanje. Posto se bgd nalazi na dve reke, zar nije logicno da prokopaju ispod? Nije realno imati metro koji ide samo nbgd ili samo starim bgd.

ili mislis da je bolje napraviti tipa 2 linije gore, 2 lin dole, i da mora ipak da se izadje/predje most ako ocu recimo metroom sa bezznije do zvezdare?

Guzo, sve linije su davno isplanirane. pitanje prelaska reke je pitanje cene projekta i reljefa. na desnoj obali Save imamo greben, a na levoj ravnicu, do Kalvarije i Bežanijske Kose. površinski ukop na NBgdu i most preko Save koji se zakucava u Terazijski greben je optimalno rešenje.

3 hours ago, Zwerko said:
14 hours ago, Debeli said:
zahteva se da metro prođe kroz BNV i da poveže livade koje tek treba da grade "neki ljudi", pa da odmah imaju i metro u ceni kvadrata, a ne samo livadu. tu razlikicu u ceni treba da plate svi građani Srbije, a Beograđani treba da plaćaju i nemanjem metroa još koju deceniju. za nas milion ipo ne treba metro a i živeli smo nekako i bez njega sve ove decenije.
nikad metro nije u Bgd planiran da ide uz Savu, i uz reku niko nigde na svetu normalan ne gradi metro, jer ribice, ne koriste metro. ali ovde se prema Bgdu ponašaju kao prema ratnom plenu. 
ogorčenje je veliko, pa je tako u Bgd na poslednjim izborima izašlo svega 39% upisanih, posle čega je AV momentalno zgutao Šapića škampa jednog debelguzog.

Evo potpisujem Draletov post :)

😘

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Druzim se sa Francuzom koji je jedan od sefova na poslu oko aerodroma. Prvi put kad sam ga pitao za metro u Bgu bio je optimistican. Pre nekih mesec dana smo zablejali i opet je nekako prica navela na posao pa i na metro i nije bio najoptimisticniji. Sad je vec malo duze vreme ovde i izvalio je kako stvari funkcionisu i ne veruje da ce ni on ni njegova firma ni Francuzi uopste da rade metro i da ce to na kraju biti verovatno Kinezi. Isto tako mi je rekao da nije realno da krene bilo sta pre 5 godina od danas i to da se danas krene sa tim analizama, planovima i ne znam ti ni ja sta, naravno ako se misli da se uradi kako treba.

 

Tako da ne znam sta da mislim. Ima mi smisla to za analize, jer verujem da ih nemamo na nekom visem nivou. Danasnja tehnologija samog busenja, odnosno izvodjenja radova je poprilicno uznapredovala i to bi uz stabilan priliv novca moglo sasvim brzo da se napravi, ta jedna osnovna linija koja bi se vremenom sirila i ukrstala.

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

metro-beograd-egis.jpg

onokad...

naprednjaci crtaju metro.

5 hours ago, alfa said:

Druzim se sa Francuzom koji je jedan od sefova na poslu oko aerodroma. Prvi put kad sam ga pitao za metro u Bgu bio je optimistican. Pre nekih mesec dana smo zablejali i opet je nekako prica navela na posao pa i na metro i nije bio najoptimisticniji. Sad je vec malo duze vreme ovde i izvalio je kako stvari funkcionisu i ne veruje da ce ni on ni njegova firma ni Francuzi uopste da rade metro i da ce to na kraju biti verovatno Kinezi. Isto tako mi je rekao da nije realno da krene bilo sta pre 5 godina od danas i to da se danas krene sa tim analizama, planovima i ne znam ti ni ja sta, naravno ako se misli da se uradi kako treba.

 

Tako da ne znam sta da mislim. Ima mi smisla to za analize, jer verujem da ih nemamo na nekom visem nivou. Danasnja tehnologija samog busenja, odnosno izvodjenja radova je poprilicno uznapredovala i to bi uz stabilan priliv novca moglo sasvim brzo da se napravi, ta jedna osnovna linija koja bi se vremenom sirila i ukrstala.

za mene, kao korisnika metroa nije bitno ko ga gradi. ali ova bagra retardirana će kome god da da ovaj crtež. i to je problem...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...