Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

11 hours ago, mohr said:

Drugarica kupila HP skoro,par dana koristila youtube i pustala muziku,crko sam od sebe,vratili joj pare...treba mi 1 lap top za posao i nemam predstavu sta da pazarim...

Dell Latitude seriju koristim za posao poslednjih 5 godina, trenutno sam na 7490. Lagan, brz, pouzdan.

Generalno i za HP, i za Dell, i za ostale važi pravilo da imaju i jeftine krševe, i pouzdane mašine. Samo je pitanje da li si spreman da odvojiš pare za biznis klasu.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

@Lucky @mohr neka moja 2.5 centa su da je ASUS krš, Dell bio dobar pa se srozao, sad je Vostro serija gore plastično đubre nego što je nekad bio Inspiron, a Vostro treba da je neka skoro srendja klasa. Dodatno onih kvarova tipa da t imisliš da je samo do baterije/tastature/tačpeda/zvučnika itd, zameniš taj deo provereno ispravnim, i opet ne radi, dakle kvar ploče - e sa tim kvarom mi je naletalo ukupno Dell-ova koliko u zbiru svih ostalih brendova otplilike. Mada, uzmeš Lattidude i neku premium Dell 3-5 godina garanciju ako to još ima.

Lenovo - sve ono plastično Ideapad 100 nešto i v100 nešto je plastični krš, buni me S serija, video sam S540, dosta je od aluminijuma delova, tanak i ima tanke ivice oko ekrana, deluje kao da je aluminijumski ThinkPad sa velikim macbook-style tačpedom, e sad kioliko je stvarno dobar i trajan, ne znam.

Meni bukvalno ništa od HP ispod Probook serije ne pije vodu, bilo je povoljnih sa Ryzenima kod BC Group i Tehnomedia, nekoiko imamo sa i3 8. i 10 gen u firmi, i par za Ryzen, osim što me nervirao taj BIOS update, sljakaju i izgledaju super. To je neki minimum čemu bih ja danas dao šansu na <100k din, možda taj Lenovo serije S, a možda i ne, nemam pojma. Ima onih ThinkPad Edge E, ali oni su samo spolja ThinkPad, da liče. mada valjda su kvalitetniji id IdeaPad. I Dell ali ništa spod Lattidude i 3-5 god garancije.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Ja koristim Asus n552vx vec dobrih 4 i po god, i nikakav problem nisam imao sa njim, sem sto mi na linuxu baterija dosta slabo traje. I to je i jedini razlog prelaska na Lenovo Thinkpad, uz naravno dimenzije, posto mi je mnogo lakse da radim na manjem laptopu dok putujem vozom, ili imam ogranicen prostor (a sa klincima u kuci, home office mi se smanjio na 25% prethodne velicine 😄 ).

Inace, Asus i dalje kida, nikad nije ni stucnuo za tih 4+ god, kontam da ce da pozivi jos nekoliko godina kao sekundarac. Ili da predjem i na njemu na Win i da krenem da opet igram neke igrice na pc-u posle 10 godina.

  • Like +1 1

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

On 10/6/2020 at 1:06 PM, manson said:

Otišao je on k'vragu odavno, posebno nakon onih covid varijanti / Anti-coronavirus software? McAfee claims he can’t get Covid-19, despite licking grocery carts and shoes

tipična faca onaj američki rednek samo da ima od PC principle one naočare :))

On 10/7/2020 at 11:15 AM, sttevann said:

Ja koristim Asus n552vx vec dobrih 4 i po god, i nikakav problem nisam imao sa njim, sem sto mi na linuxu baterija dosta slabo traje. I to je i jedini razlog prelaska na Lenovo Thinkpad, uz naravno dimenzije, posto mi je mnogo lakse da radim na manjem laptopu dok putujem vozom, ili imam ogranicen prostor (a sa klincima u kuci, home office mi se smanjio na 25% prethodne velicine 😄 ).

Inace, Asus i dalje kida, nikad nije ni stucnuo za tih 4+ god, kontam da ce da pozivi jos nekoliko godina kao sekundarac. Ili da predjem i na njemu na Win i da krenem da opet igram neke igrice na pc-u posle 10 godina.

prodaj ga kao raritet, asus koji radi posle 4 godine :))

 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

prodaj ga kao raritet, asus koji radi posle 4 godine :))

 

Ne znam, ali u Svici losu rec o Asusu nisam cuo. Kontam da ima malo veze i to, a i za njega sam pljunuo tada 1500 chf, tako da je dosta jaka i dobra masina. Plus nekoriscenje windowsa na istoj 😄

  • Like +1 1

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Notornost ASUSa mahom proizilazi iz lošeg kvaliteta jedfitnijih i srednih serija, koj su se kod nas masovno prodavale i još masovnije kvarile - random crkavanja tastatura, baterija i matičnih ploča, i loš kvalitet izrade - plastika kućišta ekrana očajna, nosač ekrana nije pune dužine uz ivicu već samo 3-4 cm u dnu ekrana, od čega tačno na tih 3-4 cm pukne plastika vremenom. 

Neki presek do kog pamtim dobre well built jeftine i srednje klase ASUSe je ona K50 serija, oni su dobrani, to su ddr2 mašine, a onda apsolutni sunovrat kreće od nekih prvih DDR3 jeftinijh serija, X55 "čuveni propast", od laptopa na kome NIŠTA nije kako treba, posole njegovi naslednici x550 i K ništa bolje.

Sad mi stoji jedan ASUS Vivobook kod kuće, to sam mislio da treba da valja nečemu, ali isto dno plasitka i sav izlomljen. Matična je zadivljujuće mala, i hlađenje i IO su nekkao zgodni da mislim da bih mogao od toga da napravim neki ekstremno mali PC sa i3 6.gen, 8GB DDR4 i nekim SSD. Ako to relizujem, javim, ASUS za bolje nije 😄

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, sttevann said:

Ne znam, ali u Svici losu rec o Asusu nisam cuo. Kontam da ima malo veze i to, a i za njega sam pljunuo tada 1500 chf, tako da je dosta jaka i dobra masina. Plus nekoriscenje windowsa na istoj 😄

eh to su ti specijalni asusi za švajcarsko tržište to se ne važi!

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2020 at 2:00 AM, mladenq said:

bome onda je ovaj moj asus jos veci raritet, X550LNDB71, sad ce mu sedma godina, radi normalno, samo mu bateriju novu uzeo 2018

Izuzetak koji potvrđuje pravilo 😄

A sada ću malo totalno nasumično i nepovezano sa bilo čim ostaviti ovde nekoliko fotki pasa koje su ujele pčele, bumbari i slično

download.jpg.0e78ae6b9c1b667f256b7eff3c7db0c9.jpgpri_60974474.jpg.4823de8a09ca9b4d5236830605446639.jpgdog-versus-bumblebee-960x540.jpg.976bcc099702270d585e211afb15ec94.jpg731841295_download(1).jpg.68f337ad6ad30525bb04159da8172734.jpg

b0cdbeb6447ee17b04e78318b7740eff.jpg.96e5570724213625350690657513a7d4.jpgbee-sting-3.jpg.4c7640461cfccf45789356e30b0da861.jpgbee-sting-5.jpg.ab2101cf4fe0d492cf588a560b7a2c72.jpgcat-dog-beesting-3.png.1b8010333d1021836e512d569c20b48c.png

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...