Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

3 hours ago, manson said:

Videli preporučene cene novih konzola?

Xbox series s/x - $299 (£249, €299) / $499 (£449, €499)

PS5 digital/blue ray - $399 / $499

Koliko će kod nas biti, +~100 na ove cene, više?

cene mi "smrde" na to da će opet xbox napraviti dobar posao u odnosu na ps5, kao xbox360 vs ps3, ali ajde, videćemo. Dosta su radili na svemu, plus cross-play na windowsu, gamepass, lepo su seli i smislili šta i kako dalje. 

Što se nas tiče, po mom infu koji imam za zemlje najbliže evropske unije nama 🙂 cene će biti 400/500e za ps5 što će reći da će kod nas ići na +20% na te cene, znači 480 / 600 okvirno.

2 hours ago, overkind said:

Ово не звучи лоше уопште. Још ако ПС5 заиста буде могао да врти маторе игре 👍.

svi oni vrte matore igre, ali ko još igra matore igre? 🙂 sve matore što vrede su uradili kao remaster ionako 🙂

39 minutes ago, jasamnepismen said:

Moja pitanja su se vise odnosila na to da li kupiti ps5 ili xbox. Hvala na potvrdi.

kad preskočiš hajlijev hejt :)) u suštini se bazira na tome da li ti odgovaraju neke ekskluzive na jednoj ili drugoj platformi, pa se zbog toga opredeliš, zatim i za to da li ti je ekipa na ps5 ili xbox da biste igrali online. ali ja bih u svakom slučaju, ne direktno zbog 5 igara na launchu sačekao koji mesec da vidimo kako se pokazuju u praksi, koji su dometi, što da ne i koje su mogućnosti krekovanja ako ih bude.

Link to comment
Share on other sites

Ne postoji apsolutno nikakva logika sad uzeti konzolu na launchu, pogotovu ako imaš konzolu iz prethodne generacije. Sve Sony PS5 ekskluzive izlaze i za PS4 istog dana (novi Spider-Man i Demon's Souls) a Xbox nema nijednu igru ekskluzivnu za nove konzole 🙂 Tako da ako neko ima trenutnu generaciju verovatno neće biti nikakvog smisla da uzima sledeću dok se ne pojavi God of War na primer krajem sledeće godine a tad će verovatno konzola u bandlu s igrom biti koliko je sad samo klot konzola, tj 80 eur uštede. Osim naravno ako vam ne treba 4K fensi-šmensi iskustvo što 95% onih koji će kupiti zbog toga neće ni da primete razliku... 

Xbox jeste napravio dobar posao sa Game Pass-om ali nemam pojma kako su uspeli da pokupuju u poslednje 3-4 godine desetak ozbiljnih studija od kojih nijedan nije napravio bilo kakvu igru koja može da se pokaže 🙂 A onaj Halo Infinite debakl da i ne pominjem. Tako da ja ne delim Lakijev utisak da će biti kao u X360/PS3 generaciji, pre mislim da će ostati kao što je bilo X1/PS4. Plus PS4 All Digital ako su mu karakteristike iste kao i "velikom" (a za sad deluje da je tako) i ima 825GB SSD je mnogo bolja kupovina za 100 evra više od Xbox Series S sa 500GB SSD... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Zwerko said:

Ne postoji apsolutno nikakva logika sad uzeti konzolu na launchu, pogotovu ako imaš konzolu iz prethodne generacije. Sve Sony PS5 ekskluzive izlaze i za PS4 istog dana (novi Spider-Man i Demon's Souls) a Xbox nema nijednu igru ekskluzivnu za nove konzole 🙂 Tako da ako neko ima trenutnu generaciju verovatno neće biti nikakvog smisla da uzima sledeću dok se ne pojavi God of War na primer krajem sledeće godine a tad će verovatno konzola u bandlu s igrom biti koliko je sad samo klot konzola, tj 80 eur uštede. Osim naravno ako vam ne treba 4K fensi-šmensi iskustvo što 95% onih koji će kupiti zbog toga neće ni da primete razliku... 

Xbox jeste napravio dobar posao sa Game Pass-om ali nemam pojma kako su uspeli da pokupuju u poslednje 3-4 godine desetak ozbiljnih studija od kojih nijedan nije napravio bilo kakvu igru koja može da se pokaže 🙂 A onaj Halo Infinite debakl da i ne pominjem. Tako da ja ne delim Lakijev utisak da će biti kao u X360/PS3 generaciji, pre mislim da će ostati kao što je bilo X1/PS4. Plus PS4 All Digital ako su mu karakteristike iste kao i "velikom" (a za sad deluje da je tako) i ima 825GB SSD je mnogo bolja kupovina za 100 evra više od Xbox Series S sa 500GB SSD... 

benedict cumberbatch the game is on GIF by Sherlock

Link to comment
Share on other sites

Ја немам само ПС3, који ми није при руци више. А играо бих Бладорн 🙂
На то сам мислио под маторе игре. Не римејк, него просто игре за ПС4.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, overkind said:

Ја немам само ПС3, који ми није при руци више. А играо бих Бладорн 🙂
На то сам мислио под маторе игре. Не римејк, него просто игре за ПС4.

ps4 radi, sve starije ne radi na ps5 objaviše 🙂

no sad ti je onda možda dobra prilika za ps4 pro 🙂

 

On 9/17/2020 at 5:09 PM, Vlada_ said:

da imam ps4, sacekao bih sigurno ~godinu dana sa kupovinom, ovako tesko

ovako uzimaš na launchu? 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, manson said:

Izbacio games, a i ostali, preorder cene, navodno traže 100% para unapred, hah

https://www.games.rs/proizvodi/playstation-5-preorder

digital 51.999,00 RSD

standardni 65.999,00 RSD

pa dobro, znači "samo" 10% skuplje nego u ostatku evrope. što će reći očekivati kod mađara iste ili malo niže cene nego u EU 🙂

a preorder raditi je blesavo samo po sebi.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, beba isus said:

jel ima neko na ruru ko je batalio grad i otisao na selo? bilo bi zanimljivo da podeli neke utiske 🙂

slazem se. ne znam ni ja nikog.iako je za mnoge developere to sada lako.posebno sada posle korone...i da ono jednom nedeljno moraju u grad na neki sastanak je ok...

 

ovako ko je zbog losih finansija otisao na selo njega i tako ocekuje haos..drzava ne pomaze a rad je tezak ako ce ziveti od poljoprivrede... zdraviji je vazduh i zivot istina... vecina nezadovoljnih odu u inostranstvo pre nego na selo...

mozda neko barem zna nekog ko zna nekog, ko je otisao na selo? 😄

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

U kom smislu da "ode na selo", da živi na selu a da se bavi nekim online poslom i da ide do grada po potrebi i to, ili u fulu da ode na selo i živi od zemlje i stoke?

Ful odlazak na selo i sađenje/gajenje/tovljenje nečega za život ne bih preporučio, prevelika vremenska i novčana ulaganja i dosta učenja to iziskuje, i tona neizvesnosti svake godine. Bolje je nego pre desetak petnaest godina, kada sam ja, koji živim na selu, morao odustati od bavljenja poljoprivredom, sada ima ljudi koji su našli fore da zarade od određenih kultura ili životinja, ali fazon puna kuća radno sposobnih ljudi u porodici, svi rade, nema zajebancije.

Varijanta gde živiš na selu udaljen na maksimalno 10-15km od centra manjeg grada (kao ja na selu 8km od centra Šapca, recimo), radiš online ili u nekoj firmi u tom gradiću, odeš do grada po potrebi biciklom, autom, skuterom, dišeš kudikamo čistiji vazduh i nisi okružen betonom na sve strane - topla preporuka za tu vrstu "odlaska na selo" 😄

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

On 9/18/2020 at 11:16 PM, Vlada_ said:

najverovatnije

evo imaš sad preorder, razgrabilo se svih 12 ps5 koje su nam pustili :))

On 9/20/2020 at 7:51 PM, beba isus said:

jel ima neko na ruru ko je batalio grad i otisao na selo? bilo bi zanimljivo da podeli neke utiske 🙂

najbliže ovome što mogu da ti kažem da znam je @AlexG - rekao bih da je sad više u selu nego u gradu sve zajedno sa seoskim obavezama, jedino nema živuljke, i dalje gaji "samo" biljke 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Jebote retardirana Air Serbia. Ako covek ima kupljenu povratnu kartu i zeli da je iskoristi samo u povratku, jer mu je iskrslo nesto (tipa hocu da oteram kola u Srb radi prodaje) ne moze to da uradi. Ili sam ja retardiran pa je to uvek tako bilo? Kako god, debilno je.

To nažalost većina aviokompanija radi, pošto kao tako te izadje jeftinije ta karta, nego da si samo u jednom pravcu uzeo... imaju oni tih pilićarskih fora, i treba sada da propadnu svi oni koji se takvim forama služe.

Čak znaju i da tuže putnike koji to rade 🙂 https://www.smartertravel.com/airline-sues-customer-for-hidden-city-ticketing/

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...