Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

On 5/29/2020 at 6:21 PM, togFU said:

U Erste je cini mi se 10 din. provera stanja na bankomatu lol.

Sad kad malo bolje razmislim, mozda je cak i ok da naplacuju, jer da je 0 din. onda bi neki ljudi proveravali svaki dan i pravili redove bespotrebne, plus bi besplatno "trosili" bankomat (izlizani dugmici fazon), tako da mu to dodje kao neki trosak amortizacije. Al 50 din je malo previse ipak.

Ispostaviće se da i Sber naplaćuje proveru stanja na bankomatu, tipa 20 dinara ili tako nešto a možda i nešto više, žena gledala nešto ali nisam uspeo da skapiram tačan iznos.

On 6/1/2020 at 9:53 AM, fikser said:

Jbmti sve, pogresan citat.

15 din je na Intesinom bankomatu

9.1. Upit stanja kreditnim i debitnim karticama na bankomatima Banca Intesa RSD 15

nisam mislim nikada proveravao stanje na bankomatu, ali ovo je veća pljačka od bilo koje.

plus u pravilniku ne piše da se odnosi samo na to kada tražiš slip, znači odnosi se na sve.

On 6/14/2020 at 8:03 PM, Dule_smor said:

A cek, zar prtljag koji ide dole ne prebacuju oni iz aviona u avion sve zajedno? Ako treba da ga podizem pa ponovo checkinujem onda nema sanse za sat vremena da stignem. Na onim trakama nekad preko pola sata cekas da izadje tvoj kofer. Btw, nisam jos uzeo kartu, evo sad gledam, ipak jeste ista kompanija, Austrian airlines.

edit, pise ovo, to znaci da garantuju kao?

Stop duration: 1h 5'
Connection covered by Austrian Airlines

edit2, ispada da nije ista kompanija, sad proverih na sajtu austriana:

OS7086 operated by Luxair

OS737 operated by Austrian Airlines

iš'o sam dvajes' puta bečkim ajrodromom i jedina kvaka koju treba da znaš je da će ti let do nas biti uvek na najdaljem gejtu mogućem na samom kraju "koridora", a aerodrom nije mali. Dobra strana je što sam skoro uvek imao to presedanje od po čuku vremena razlike baš u Beču i generalno može da se stigne. Kad je 45min presedanje to izbegavam, sve preko 1h mi je ok, ume tih 15min da napravi razliku. Izaberi sedišta bliže izlazu kada bukiraš karte ako imaš tu opciju to će ti pomoći. Najgora stvar koja može da ti se desi je da ne stigneš na taj avion, oni će te ili prebaciti na sledeći ako ima tog dana ili obezbediti smeštaj do sutra. Ako ne žuriš negde, šta te briga, imaš dodatni dan u Beču!

On 6/14/2020 at 9:11 PM, mohr said:

Meni je u Moskvi jako kasnio avion ali su nas uredno sacekali jer je bila ista kompanija,s druge strane zaboravili su da prebace prtljag pa su mi sutra dan poslali drugim avionom,to je uglavnom dovoljno vremena ali ne znam kako to ide kad nisu isti prevoznici,a kod prtljaga uvek proveri da li je self transfer ili to oni sami rade a cak ni tada nisi siguran kao u mom primeru gore

e da, i ovo me podseti - ima i ovoga što kaže mohr ako više vas preseda iz jednog u drugi avion, a ako si solo ili vas je manje, desilo mi se nekoliko puta kada je knap za presedanje da me ispred aviona sačekaju ovi sa aerodroma sa imenom i da me direkt sprovedu ili do drugog aviona ili do odvojene pasoške kontrole negde sa strane (tipa neka vip soba ili soba za migrante, ko bi ga znao :)) gde ti overe pasoš i onda te ovi opet odvedu dalje do aviona. jednom prigodom su čak bili toliko efikasni da su me dovezi do aviona 10 minuta pre nego što su uopšte pustili ostale putnike unutra.

Link to comment
Share on other sites

Inace apropo sprdacine sa pandemijom...pre 5 dana kazu da ce od 1. jula moci nesmetano da se putuje iz Srbije i drugih non EU zemalja u Nemacku i ostale EU zemlje...ja uzmem karte za kraj avgusta kad mi je odmor...danas vest da je ipak karantin 2 nedelje za sve koji doputuju sa zapadnog Balkana hehe...nabijem ih na kurac sve, crkli majci govna prevarantska

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Кренуле прве рекламе за стамбене кредите с нижим учешћем

pustite Zverka da da 30% učešće, ja da sam banka, tražio bih od njega 110% učešća, vi ostali možete i za 10%.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Debeli said:

Кренуле прве рекламе за стамбене кредите с нижим учешћем

pustite Zverka da da 30% učešće, ja da sam banka, tražio bih od njega 110% učešća, vi ostali možete i za 10%.

ovo je super vest za ljude koji nemaju gajbu i pokušavaju da reše problem i super je što postoji, ali realno 

Таква је одлука Народне банке од прошле недеље, али ће банке и даље, у складу са сопственим проценама, моћи да приликом одобравања стамбеног кредита захтевају и веће учешће. 

će biti kočnica za većinu kada banka uzme da "procenjuje".

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svojevremeno uzeo kredit sa 10% učešća ali je to bilo još 2013. godine kad su bili zaostali neki krediti subvencionisani od strane države, sredili mi žuti. Nije bilo kao ovo sad po prvi put u istoriji :tf: Ali ni tad nisu učestvovale sve banke, recimo kad sam ja uzimao nije bila Inteza u tome, a kasnije su ubacili i oni taj proizvod. Doduše mislim da je ograničenje bilo samo na novogradnju. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky said:

ovo je super vest za ljude koji nemaju gajbu i pokušavaju da reše problem i super je što postoji, ali realno 

Таква је одлука Народне банке од прошле недеље, али ће банке и даље, у складу са сопственим проценама, моћи да приликом одобравања стамбеног кредита захтевају и веће учешће. 

će biti kočnica za većinu kada banka uzme da "procenjuje".

ово ће решити конкуренција. неки ће процењивати на 10% неки на више, али бар постоје људи који ће бити процењени од банака као неризични и моћи ће да узму на 10%, што раније није био случај због одлуке НБС.

3 hours ago, Zwerko said:

Ja sam svojevremeno uzeo kredit sa 10% učešća ali je to bilo još 2013. godine kad su bili zaostali neki krediti subvencionisani od strane države, sredili mi žuti. Nije bilo kao ovo sad po prvi put u istoriji :tf: Ali ni tad nisu učestvovale sve banke, recimo kad sam ja uzimao nije bila Inteza u tome, a kasnije su ubacili i oni taj proizvod. Doduše mislim da je ograničenje bilo samo na novogradnju. 

због претходне кризе је Шошкић подигао на 20% тако да 2013те ниси могао да узмеш на 10% осим ако ти стварно нису жути средили, јер Шошкић је престао да буде гувернер маја 2012те.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Debeli said:

због претходне кризе је Шошкић подигао на 20% тако да 2013те ниси могао да узмеш на 10% осим ако ти стварно нису жути средили, јер Шошкић је престао да буде гувернер маја 2012те.

Aj mi sad objasni kako nisam uzeo kredit koji sam uzeo, baš bih voleo da vidim kako ćeš to uspeti :) U pitanju su ovi krediti subvencionisani od strane države https://www.kamatica.com/vest/drzava-i-sledece-godine-pomaze-kupovinu-stanova/12503 ukinuti su 2014. godine... I da, nije bilo samo za novogradnju, bilo je za sve stanove. 

2 hours ago, Debeli said:

ово ће решити конкуренција. неки ће процењивати на 10% неки на више, али бар постоје људи који ће бити процењени од банака као неризични и моћи ће да узму на 10%, што раније није био случај због одлуке НБС.

Oni koji će biti procenjeni na 10% su oni kojima to realno najmanje treba jer su najmanje rizični, samim tim mogu da uštede više para za učešće. Oni koji su granični slučajevi i kojima bi to zapravo značilo da lakše dođu do prvog stana će dobiti zahtev od banke za učešće od 20-25% i ništa im ova mera neće pomoći... Ali lepo zvuči pred izbore... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Debeli said:

ово ће решити конкуренција. неки ће процењивати на 10% неки на више, али бар постоје људи који ће бити процењени од банака као неризични и моћи ће да узму на 10%, што раније није био случај због одлуке НБС.

Ima toga, nadam se da će tako biti u praksi, ali gledajući i ovu tvoju vesti pre mi deluje da će državne banke (koliko ih je uopšte ostalo) da to ponude jer eto, država, a ovi drugi veliki će se držati po strani. naravno osim ako ne dođe covid 2.0 za dva meseca onda nema ničega!

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Zwerko said:

Aj mi sad objasni kako nisam uzeo kredit koji sam uzeo, baš bih voleo da vidim kako ćeš to uspeti :) U pitanju su ovi krediti subvencionisani od strane države https://www.kamatica.com/vest/drzava-i-sledece-godine-pomaze-kupovinu-stanova/12503 ukinuti su 2014. godine... I da, nije bilo samo za novogradnju, bilo je za sve stanove. 

Oni koji će biti procenjeni na 10% su oni kojima to realno najmanje treba jer su najmanje rizični, samim tim mogu da uštede više para za učešće. Oni koji su granični slučajevi i kojima bi to zapravo značilo da lakše dođu do prvog stana će dobiti zahtev od banke za učešće od 20-25% i ništa im ova mera neće pomoći... Ali lepo zvuči pred izbore... 

da ti objasnim nego kako. treba vama sve objasniti potanko. kad vam se ne objasni, mislite da ste u pravu i onda se ponašate kao da ste u pravu, a to vodi u nesreću. zato bolje objasniti rečima nego drugojačije.

:)

dakle, Šoškić je ukinuo učešće od 10% i povećao ga na 20%. to što si ti uzeo državnu subvenciju druga je priča, ovde se radi o odluci NBS o minimalnom učešću u stambenim kreditima.

banke nisu socijalne ustanove, naprotiv i stara je istina da je banka institucija koja ti nudi kišobran kad sija sunce i uzima ti ga kad počne kiša, ali to ima svoju logiku, koja počiva na tome da banke ne raspolažu svojim nego tuđim novcem (bar do skora i bar ovde, gde se ne štampaju zilioni za podršku likvidnosti finansijskog sektora). dakle, tom kome treba niže učešće ga neće dobiti, ali će dobiti onaj za koga banka proceni da je manje rizičan. pitanje je da li većina ili svi koji su nerizični mogu da uzmu i na 20%, to je tvoje proizvoljno tumačenje, zasnovano verovatno na ličnom iskustvu. ljudfi u Srbiji jako teško dolaze do keša, da te obavestim.

 

6 minutes ago, Lucky said:

Ima toga, nadam se da će tako biti u praksi, ali gledajući i ovu tvoju vesti pre mi deluje da će državne banke (koliko ih je uopšte ostalo) da to ponude jer eto, država, a ovi drugi veliki će se držati po strani. naravno osim ako ne dođe covid 2.0 za dva meseca onda nema ničega!

banke deceniju kubure sa problemo plasmana, prepune su keša koji im stojeći kod njih pravi gubitak. banke će biti spremnije za malo moralnog hazarda posle ove mere i čisto tržišno će oboriti učešće, možda reuzimajući i više rizika na sebe kako bi plasirali inerntna sredstva.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Debeli said:

dakle, Šoškić je ukinuo učešće od 10% i povećao ga na 20%. to što si ti uzeo državnu subvenciju druga je priča, ovde se radi o odluci NBS o minimalnom učešću u stambenim kreditima.

 

I to sam i napisao u prvom postu da je kredit bio subvencionisan od starne države, mene kao korisnika baš zabole da li je ministarstvo finansija dalo pare iz budžeta pa sam imao učešće od 10% ili je NBS tako propisala, imao sam zahvaljujući merama države, a ti sad spinuješ besmisleno. 

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

не спинујем ти него ти објашњавам потанко.

министарство је давало субвенцију и кад је учешће било 10%, па су људи могли БЕЗ УЧЕШЋА да узму први стан. 

дакле, пренео сам одлуку која је у надлежности НБС и која мења услове на тржишту, трпање твојих искустава у расправу је ирелевантно. покушао си да омаловажиш утицај ове одлуке, а ја сам ти показао да опет грешиш.

молим, и други пут.

😘

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, voodoo_ said:

Umro Bilbo Begins 😞

 

i onaj iz elijena!

Ostavili su izgleda iz stranaka najveći budžet za online kad je izborna tišina, samo od juče samo rokaju hardcore, mada ne znam dal' je gori SPS sa onim "animiranim" slobom i dačićem koji mlati rukama ili pak Šapić sa snimkom sa SOS kanala iz devedesete ogrnutog u zastavu :)) genijalno.

23 hours ago, Debeli said:

banke deceniju kubure sa problemo plasmana, prepune su keša koji im stojeći kod njih pravi gubitak. banke će biti spremnije za malo moralnog hazarda posle ove mere i čisto tržišno će oboriti učešće, možda reuzimajući i više rizika na sebe kako bi plasirali inerntna sredstva.

nadam se, zarad ljudi koji bi uzeli kredite. jer nije mi baš izvesno da će ići svesno u rizike imajući u vidu ovu suludu 2020 i ko zna šta nas očekuje do kraja iste, a da ne govorimo nadalje 🙂 čuh negde i da je fond za razvoj "pun" jer niko nije hteo da uzima investicione kredite ove godine zbog svega što se dešava.

Link to comment
Share on other sites

Sad sve može da se nakači na #BLM :))

Quote

 

Ракутен Вајбер, једна од водећих апликација за размену порука и бесплатну и безбедну комуникацију на свету, објавила је да прекида све пословне односе са "Фејсбуком". Злоупотреба корисничких података и немогућност супротстављања насилничкој реторици "Фејсбука" прешли су сваку меру, саопштио је "Вајбер".

"Вајбер" ће уклонити Facebook Connect, Facebook SDK i GIPHY, као и обуставити закуп рекламног простора на овој платформи друштвених мрежа, тиме подржавши све масовнији покрет #StopHateForProfit ("Прекините мржњу ради профита") са циљем бојкотовања "Фејсбука".

"Подстакнути протестима покренутим широм САД током протеклих недеља, групација чије су чланице шест организација, а међу њима 'Лига против презира' (Anti-defamation League) и 'Национална асоцијација за напредак особа обојене пути' (NAACP) - апеловала је на компаније које се рекламирају на Фејсбуку да обуставе закуп рекламног простора на овој друштвеној мрежи током месеца јула, као одговор на изостанак конкретних мера и активности компаније у заштити корисника платформе од говора мржње", саопштио је "Вајбер".

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manson said:

ali ovo što pišu "them" i to "they" mi je najveći bljuv ...

Quote

Ehlers-Danlos syndrome (EDS) is a group of disorders that affect the connective tissue in skin, bones, and blood vessels. It can produce over-flexible joints, which Jareth said garnered them the nickname “Mr. Elastic” and “was a fun party trick” during their adolescence.

 

Link to comment
Share on other sites

Šta li je ovde stvarna priča, dal je dete stvarno pobeglo da polaže prijemni

Quote

 

Trinaestogodišnja devojčica T. B. iz Niša pronađena je noćas u Beogradu, potvrđeno je za Telegraf.rs.
Kako saznajemo, dete je otišlo da polaže prijemni ispit za Matematičku gimnazju, gde su je usnimile kamere.

Prema našim informacijama, roditelji su bili protiv toga da ide u Beograd.

Mediji su prethodno preneli da je devojčica pronađena u Uhrinovcima, u autobusu na liniji 603.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Prvi osnovni sud u Beogradu odredio je izvršenje novčane kazne u iznosu od 300 hiljada dinara protiv preduzeća "Politika Novine i Magazini" (PNM) usled neizvršenja presude kojom joj je izdavaču naloženo da vrati staro zaglavlje lista "Politika", saopštio je zvanični punomoćnik i zastupnik Darka Ribnikara u postupku protiv PNM.

U saopštenju se dodaje da će sud "ovakve i veće" novčane kazne određivati sve dok PNM ne izvrši u potpunosti obaveze odredjene presudom Apelacionog suda od 4. septembra 2019. godine.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...