Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

2 hours ago, Zwerko said:

Ono što ti ne kapiraš jeste da tvoje dete preuzima tvoj sistem vrednosti - ako je tebi neprihvatljivo da imaš Kineza u porodici, znači da je taj Kinez različit, znači da mu nešto fali. I dete logično oponaša stavove svojih roditelja. Jedino što si ti imaš tu svesnu granicu da možeš da se družiš sa njima ali ne mogu u porodicu, a dete to ne razume pa to ispoljava onako kako bi ti rekao da nije poželjno ponašanje. Sama činjenica da na primer Kineskinja neće nikad biti dobra za tvog sina, iako je možda najbolje biće na planeti zemlji i vole se najviše na svetu i super su jedno za drugo znači da će neko patiti zbog različitosti. Na kraju i mali Srba ne pati zbog različitosti u školi što ga zajebavaju zato što su baš deca smislila da im smeta dečak koji ima kose oči i žutu kožu nego zato što reflektuju stavove svojih roditelja, onih koji bi trebalo da znaju bolje, u krajnjoj instanci i tvoje. 

Mala anegdota - deda sa majčine strane je čovek sa sela, ali poslat u grad da se školuje, sam se finansirao i pre rata završio višu trgovačku školu što je za ono vreme bio poprilično visok nivo obrazovanja. Nakon rata došle tri ćerke i moja keva kako je studirala Građevinski fakultet na istom je bilo gomila crnaca u to vreme iz Nesvrstanih zemalja pošto su imali za dž fakultet. Jedna od njenih drugarica se i udala za crnca, dobila decu i sve to. U nekom momentu kolega crnac dolazi kod moje keve kući da tipa uzme neke skripte, deda mu otvara vrata, upoznaje se s njim, sve uredno i kulturno (vrlo je verovatno da je tada po prvi put u životu i video crnca). Nakon što je ovaj otišao zove kevu i kao "ćerko, ti znaš da ti ja ništa nikad u životu nisam branio ali imam molbu ako bi moglo da mi unučići ne budu crni..." I to je sasvim razumljivo u mojoj glavi za čoveka koji je rođen pre 100 godina i koji nikada nije imao nikakav kontakt sa ljudima druge boje kože, prosto se čovek plaši nepoznatog. Isto kao što i Igorov sin nije imao kontakata sa crncima pa mu je devojčica u startu odbojna jer prosto nije se nikada susretao sa decom druge boje kože. Ali će mu ako su mu roditelji normalni i ako mu ne brane stvari zbog gluposti biti sasvim normalno da mu je drugarica/devojka/žena crnkinja. Isto kao što je sasvim normalno da li imaš devojku plavušu i crnku. 

Aj još jedno pitanje za tebe, da li bi imao problem da ti je snajka Ruskinja?

ono što ti ne kapiraš da dete od 7 godina ne može da kopira moj sistem vrednosti na takvom nivou, budući da se ja u kući ne bavim identitetskim i političkim pitanjima, nego Pepijem Lakovićem i Grimovim bajkama, nego je bio u grupi dece koja su to radila. ali naravno da ti Zverko sve znaš, i zaključuješ, a to što lupaš kao otvoren prozor i što radiš na 33 obrtaja to misliš da nije bitno.

ne može Kineskinja da bude bolja za mog sina od Srpkinje, a ako ne može da nađe dobru Srpkinju, ne mora ni da se ženi, što se mene tiče. osim ako ne nađe Ruskinju na primer, iz Rusije ili Ukrajine, hehe.

i ti si naravno moderan, čovek od pre 100 godina nije na tvom naprednom nivou, gde smo svi dragi lepi i pametni u najboljem od svih svetova i zagrljeni pevamo kumbaja do kraja večnosti. trandža se drži za ruke sa pederom, lezbejkom, Crncem, koji drži lejdiboj Kineza, a tu je i jedan kržljavi beli muškarac, onako iz milostinje.

no neće proći mnogo vremena a tvoji stavovi će dobiti zasluženu ocenu, da su na nivou retardirane dece od 8 godina, odnosno negde na nivou shvatanja dvogodišnjaka.

2 hours ago, Zwerko said:

Ček da dođem do snajke ruskinje [roflmao]

Stoji, slažem se da nemaju moralne kočnice ali baš zato su tu roditeli kao korektivni faktor. Ako ti sin vidi malu pudlicu na ulici i krene da beži od nje kao da je čudovište iz Loh Nesa ti ćeš mu reći "ma daj, iskuliraj, to je mala kuca, vidi kako se lepo mazi" i on će verovatno polako to krenuti da prihvata kao normalno. Isto kad tvoj mali krene da beži od male crnkinje pa mu ti kažeš "čekaj, stani, pa to ti je drugarica isto kao i sve druge" to će da mu kreira jednu sliku, a kad mu kažeš "nemoj tako, ok je mali Srba Kinez, ali..." to će da stvori drugu sliku, zar ne?

ti decu vaspitavaj da je svejedno da li bili u braku sa Crncima, Arapima, muškarcima, ženama ili divljim veprovima, i to je neka vrsta darvinizma, nemam ništa protiv. 

posle "ok je mali Srba Kinez" nema "ali". to što si naučio u večernjoj komesarskoj školi prodaj po migrantskim kampovima, mojne da se brukaš predamnom.

i što ti je nejasna Ruskinja? ona je iste vere, rase i kulture kao i mi. 

2 hours ago, f4ts0 said:

Legitiman je ofc, a rec zatucan koristim jer ne mogu da se setim neke prikladnije. Mislim da  tom iskljucivoscu mnogo gubis u zivotu.
Takodje, strah od drugacijeg je potpuno realan, tako smo i preziveli dok smo bili primati/neandertalci, sta god, a desetine hiljada godina evolucije se ne mogu izbrisati sa stotinjak "novog politicki korekktnog" poretka.
Tako da je to sve kul, ali opet kazem, covek mora da razmislja svojom glavom i da proceni od slucaja do slucaja. 

nije strah od ratzličitog, kažem da nemam problem da opštim sa pojedincima bilo koje rase, vere i nacije, samo smatram da je pitanje braka daleko iznad površnog angažovanog tumačenja raznih liberalnih demokrata i soroševaca, koji brak ionako smatraju prevaziđenim konstruktom u svom ekstremnom individualizmu i koji o životu znaju taman koliko su čuli na NVO radionicama gde su pristali da popuše bilo koju priču da bi se zauzvrat smatrali elitom, iako za to nikakve predispozicije nemaju... 

44 minutes ago, Vlada_ said:

@f4ts0

mozda je 'ogranicen' prikladnija rec

ahahahaha

kuku meni ograničenom pored vas toliko OSLOBODŽENIH I PROBUDŽENIH (dugouzlazni akcenat na trećem odnosno drugom slogu, respektivno)

WOKE RUR 2020

piš živi, krindž totalni, transfer blama.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pa kuku stvarno.

i ja sam krindzovao kada si kao religiozan covek, neko ko podrzava crkvu i celu tu pricu cini mi se (vise ovo drugo, definicija religije je malo nejasna reklo bi se), bocnuo @mladenq da bi bio dobar konkvistador ili robovlasnik jer smatra da je nepovredjivanje druge osobe univerzalno dobro. to je bilo bas bizarno

inace, kad kazes da se kod kuce bavis iskljucivo pepijem lakovicem i grimovim bajkama, to verovatno znaci da tvoja deca u zivotu nisu nacula nijedan tvoj telefonski razgovor, razgovor sa prijateljima, komentar na X ili Y? 🙂

edit:

i da. naravno da si vec krenuo sa pretpostavkama da smo woke vegan pansexual feministi, sto ne moze biti dalje od istine. apsolutno sam protiv tih gluposti, protiv modernog feminazi pokreta koji pokusava da izjednaci muskarca i zenu na svakom nivou, protiv tih mentolskih ideja da u 2020. godini ne postoje razlike izmedju ljudi razlicitih religija/kultura itd. samo sam se bio osvrnuo na mentolku dr jovanu koja nekako ne kapira da je deo problema. ne deo, vec srz problema.

Edited by Vlada_

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vlada_ said:

pa kuku stvarno.

i ja sam krindzovao kada si kao religiozan covek, neko ko podrzava crkvu i celu tu pricu cini mi se (vise ovo drugo, definicija religije je malo nejasna reklo bi se), bocnuo @mladenq da bi bio dobar konkvistador ili robovlasnik jer smatra da je nepovredjivanje druge osobe univerzalno dobro. to je bilo bas bizarno

inace, kad kazes da se kod kuce bavis iskljucivo pepijem lakovicem i grimovim bajkama, to verovatno znaci da tvoja deca u zivotu nisu nacula nijedan tvoj telefonski razgovor, razgovor sa prijateljima, komentar na X ili Y? 🙂

edit:

i da. naravno da si vec krenuo sa pretpostavkama da smo woke vegan pansexual feministi, sto ne moze biti dalje od istine. apsolutno sam protiv tih gluposti, protiv modernog feminazi pokreta koji pokusava da izjednaci muskarca i zenu na svakom nivou, protiv tih mentolskih ideja da u 2020. godini ne postoje razlike izmedju ljudi razlicitih religija/kultura itd. samo sam se bio osvrnuo na mentolku dr jovanu koja nekako ne kapira da je deo problema. ne deo, vec srz problema.

ne možemo ovako. rekao sam da bi bio dobar konkvistador jer univerzalizuje vrednosti svoje kulture i podređuje ih čak zdravom razumu. 

ne vidim kako je dr Jovana problem. ne pratim dotičnu, verovatno ima kontroverznih stavova, ali ovi stavovi koje ovde raspravljamo nisu problematični.

ne znam što vam je nezamislivo da ja o ovim pitanjima ne raspravljam u kući. takođe, nemam rasističke, fašističke i nacističke ispade, jer nisam rasista fašista i nacista. neću deci čak da kažem da su nam Ameri neprijatelji, kad su me pitali oko Kosova, kažem im oni su prosto sila, a sile imaju svoja pravila ponašanja. čak oko novca ili porodičnih pitanja ne pričam pred njima, na tv-u se gledaju crtaći i filmovi i Slagalica...

deca raspravljaju međusobno o politici, verovao ili ne. tako mi dolazi sin i kreće da pljuje Kineze jer su napravili koronu. pitam ga odakle mu to, a on kaže Tramp je tako rekao. (ja sam jednom rekao da je Tramp car.) onda sam morao da objašnjavam da je Tramp car, ali za nas, a ne za Kineze. (ništa nije univerzalno, jelte, hehe.) pa da smo mi dobri i sa Kinezima i sa Trampom iako su Tramp i Kinezi na krv i nož. (i da je to normalno, ali da njima to ne može da bude jasno jer nemaju dovoljno saznanja da bi razumeli i da ne trče pred rudu.) pa onda da su Kinezi pobedili koronu u ime svih nas. i sve tako. i da se ne bave politikom i svetskim pitanjima jer nemaju znanja da razumeju i da mogu da ispadnu smešni i glupi kad se bave tim stvarima.

nego, hajdemo ovako: šta je problematično u dr Jovaninoj objavi?

evo da osvežim:

image.png

ključna je ova druga rečenica. ona je, po meni, potpuno tačna. mislim da je očigledno da je tačna.

ove objave što je Dule okačio su takođe 100% ispravne. 

ne vdim šta žulja... možda ukupan opus dotične, koji ne poznajem, priznajem...

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Debeli said:

ne možemo ovako. rekao sam da bi bio dobar konkvistador jer univerzalizuje vrednosti svoje kulture i podređuje ih čak zdravom razumu. 

moram opet da ponovim, ne znam stvarno kako je povredjivanje i sakacenje drugih ljudskih bica = zlo/lose specificno vrednost moje kulture a ne univerzalna vrednost svake iole normalne, zrele i savesne osobe na planeti, i kako to tacno nije zdrav razum :d

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Debeli said:

ključna je ova druga rečenica. ona je, po meni, potpuno tačna. mislim da je očigledno da je tačna.

 ove objave što je Dule okačio su takođe 100% ispravne. 

ne vdim šta žulja... možda ukupan opus dotične, koji ne poznajem, priznajem...

Njen post bi bio možda bio ok da se izbace boja i rasa, ponoviću ovaj moj post

14 hours ago, togFU said:

1. Doticna doktorka(?) je retard

2. kulturoloske razlike postoje i diskusija je previse otisla u tom pravcu tj. presiroko se pisalo da bi se to "dokazalo", cak sam i ja ucestovao u tome sa onim primerom...

3. To sto kulturoloske razlike postoje NE ZNACI da postoje i RASNE - tu se slazem sa Zverkom. Bela beba koju usvoje i odnesu u Indiju ce takodje da kenja gde stigne i da zakopava svoje govno rukama. Nikome ponasanje nije zapisano u genima. Ako neko misli da ce crna beba biti lenstina kad poraste, to je rasizam.

Pisao si u nekom od postova da rasa (u manjoj meri) utiče na razvoj ličnosti. Kako? 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

@Debeli

aj' da se vratimo na pocetak onda.

problem je sto je ona to 'vazno je da je dobar covek' provukla kroz svoj nazadni, degenericni filter, po kom je pop koji predvodi rulju sa motkama u potrazi za osobama koje se iskljucivo u svoje dupe karaju - SJAJAN covek, ne dobar, vec verovatno sjajan. tako da - da, vidim zasto joj je tako nesto besmisleno

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Vlada_ said:

@Debeli

aj' da se vratimo na pocetak onda.

problem je sto je ona to 'vazno je da je dobar covek' provukla kroz svoj nazadni, degenericni filter, po kom je pop koji predvodi rulju sa motkama u potrazi za osobama koje se iskljucivo u svoje dupe karaju - SJAJAN covek, ne dobar, vec verovatno sjajan. tako da - da, vidim zasto joj je tako nesto besmisleno

ne znam odakle sad pop sa ruljom ovde. o javnom pederbalu možemo u posebnoj raspravi.

 

53 minutes ago, togFU said:

Njen post bi bio možda bio ok da se izbace boja i rasa, ponoviću ovaj moj post

Pisao si u nekom od postova da rasa (u manjoj meri) utiče na razvoj ličnosti. Kako? 

ok. razumem. mislim da i rasa igra nekakvu ulogu u kulturološkom smislu. naime, ovde mislim na slučaj kada se spajaju dve kulture, ne da je pojedinac neke rase odrastao sa drugom rasom. zaista mislim da rasa utiče minorno, smatram da rasa ima samo nekoličak fizičkih i fizioloških razlika koje su gotovo nebitne za kulturu u ukupnom zbiru (recimo intolerancija žutih na alkohol, ili drugačiji glatki mišići Crnaca u odnosu na Belce) itd. ipak sudar dve rase je kulturološki šok. (reakcija Igorovog Petra ili mog Strahinje na drugu rasu, oni se prvi put susreću sa drugom rasom i misle da nešto sa tim "drugima" nije u redu.)

ja bih rekao da kultura (koja je skup rase, vere i ostalog) determiniše odnos tog nekog prema nama koji smo iz druge kulture. ne bih kulturu svodio na veru ili rasu, pogotovo ne na rasu.

1 hour ago, mladenq said:

moram opet da ponovim, ne znam stvarno kako je povredjivanje i sakacenje drugih ljudskih bica = zlo/lose specificno vrednost moje kulture a ne univerzalna vrednost svake iole normalne, zrele i savesne osobe na planeti, i kako to tacno nije zdrav razum :d

to je zlo/loše U TVOJOJ KULTURI. ne kažem da nije i inače zlo i loše, ali moraš da razumeš da ne možeš praviti univerzalizaciju na osnov jednog ili dva ekstremna primera. postoji opasnost da druge vidiš kao varvare, životinje, a to je stramputica naše (zapadne) civilizacije...

kao da dođeš do istine 2+2=2x2, pa da tvrdiš da je + isto što i x. ako me razumeš.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Debeli said:

to je zlo/loše U TVOJOJ KULTURI. ne kažem da nije i inače zlo i loše, ali moraš da razumeš da ne možeš praviti univerzalizaciju na osnov jednog ili dva ekstremna primera. postoji opasnost da druge vidiš kao varvare, životinje, a to je stramputica naše (zapadne) civilizacije...

kao da dođeš do istine 2+2=2x2, pa da tvrdiš da je + isto što i x. ako me razumeš.

ja ne pravim univerzalizaciju nekog naroda i kulture na osnovu par ekstremnih primera, nego koristim te primere u kontekstu tvoje price da apsolutno ne postoje univerzalna zla jer si sa takvom izjavom manje vise i prizvao ekstremne primere, a ako ovo tvoje ne kažem da nije i inače zlo i loše zapravo sad znaci da postoje, onda sto vodimo ovaj razgovor

sta vise, ovo je sve pocelo tako sto si ti naveo tih par ekstremnih primera, na sta te vlada pitao pa kako su onda ti ljudi dobri koj k...

recimo neki dobri Crnac iz Afrike reši da ćerkici, dobijenom sa Beograđankom, da iseče klitoris. ali je dobar čovek. 

ili tako neki dobri Arapin reši da je malo isprepuca i otme decu i odvede u sveti rat da zajedno umru za Alaha. ali dobar čovek, ima osmeh koji pleni.

ili neki Pakistanac ubije ćerku dobijenu sa nju ejdž beogradskom ribicom, što je osramotila porodicu poljupcem u javnosti, ali je dobar čovek, svi u njegovom selu kažu da jeste.

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Debeli said:

sudar dve rase je kulturološki šok. (reakcija Igorovog Petra ili mog Strahinje na drugu rasu, oni se prvi put susreću sa drugom rasom i misle da nešto sa tim "drugima" nije u redu.)

Da, ali ponavljam - to nema veze sa "rasa utiče na to da li je neko dobar ili loš čovek" - isto bi se desilo da je klinac video drugo dete rođeno bez nogu (lupetam) jer je prvi put video tako nešto...

1 hour ago, Debeli said:

ja bih rekao da kultura (koja je skup rase, vere i ostalog) determiniše odnos tog nekog prema nama koji smo iz druge kulture. ne bih kulturu svodio na veru ili rasu, pogotovo ne na rasu.

ne, kultura nema veze sa rasom - da su random karte pre nekoliko hiljada godina drugačije podeljene, možda bismo mi sad kamenovali žene a sandniggeri uživali u prasećem pečenju, a Egipat bi bio najveća sila na svetu (ono što je danas USA).

Link to comment
Share on other sites

da, rekao sam minoran, gotovo beznačajan uticaj. ali ne nikakav. svaka razlika, pa i u rasi, tokom milenijuma stvara neke specifičnosti kulture.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mladenq said:

ja ne pravim univerzalizaciju nekog naroda i kulture na osnovu par ekstremnih primera, nego koristim te primere u kontekstu tvoje price da apsolutno ne postoje univerzalna zla jer si sa takvom izjavom manje vise i prizvao ekstremne primere, a ako ovo tvoje ne kažem da nije i inače zlo i loše zapravo sad znaci da postoje, onda sto vodimo ovaj razgovor

sta vise, ovo je sve pocelo tako sto si ti naveo tih par ekstremnih primera, na sta te vlada pitao pa kako su onda ti ljudi dobri koj k...

recimo neki dobri Crnac iz Afrike reši da ćerkici, dobijenom sa Beograđankom, da iseče klitoris. ali je dobar čovek. 

ili tako neki dobri Arapin reši da je malo isprepuca i otme decu i odvede u sveti rat da zajedno umru za Alaha. ali dobar čovek, ima osmeh koji pleni.

ili neki Pakistanac ubije ćerku dobijenu sa nju ejdž beogradskom ribicom, što je osramotila porodicu poljupcem u javnosti, ali je dobar čovek, svi u njegovom selu kažu da jeste.

ovo se odnosi da oni čine zlo U ODNOSU NA MOJU KULTURU.

postojanje apsoluta je mnogo teško filozofsko pitanje, i rekoh da priznajem apsolut, ali ne i mogućnost spoznaje istog, i to mislim da ne bi trebalo da te buni. prosto rečeno, ne smemo olako baratati apsolutnim i univerzalnim. to, opet, ne znači da ih nema i da ih ne treba juriti. ali da se mora biti oprezan i da se mora poznavati kultura dubinski, njene uslovljenosti, zakonitost njenog razvoja itd. itd. još prostije, ne smemo olako suditi o drugačijem. da, to opet ne znači da hoću Crnca ili pedera u porodici. ali ne znai ni da bi ih streljao. i tako dalje.

pričamo jer mi smeta ta malena razlika koju mislim da ne razumete.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ja kapiram sta ti @Debeli pricas, ali to je neko beskorisno, duboko, filozofsko teoretisanje kojim si zamutio vodu.

aj' da ne govorimo vise o univerzalnim vrednostima, aj' da pricamo o vrednostima koje definitivno vode civilizaciju napred, cine svet boljim mestom i poboljsavaju zivot coveka u svakom smislu. je l' mozemo to, u ovako uprostenom smislu, smatrati dobrim, posto verujem da svako to i misli kad upotrebi taj izraz?

dakle, dr jovana smatra X, ne videci da je apsolutno deo problema.

Edited by Vlada_

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Ja kapiram sta Dobly hoce da kaze i mislim da je u pravu, ovo za kulturu, univerzalne vrednosti. Tako da Vlado ne mozes da zanemaris to i da pitas "koje vrednosti vode civilizaciju napred, cine svet boljim mestom i poboljsavaju zivot coveka", jer kako mozes da znas sta je ono pravo? Porediti ekstreme iz kultura je neozbiljno. Moje neko skromno iskustvo mi je ukazalo na to da imamo dosta toga da naucimo iz tih ZLIH kultura i religija, isto kao i oni od nas ofc. A i ako se gledaju realne istorijske cinjenice, najvise zla na svetu je nacinila evropska kultura, koja je direktno uticala i unazadila razne kulure, tako da zbog toga one u 21. veku sakate zene i slicno.


A ovo sto je rekla ona ludaja Jovana... @Debeli ne da nije u pravu za drugi deo, nego je bas izgeneralizovala. Stavila je u isti kos crnca iz americke srednje klase recimo i crnca iz Nigera sto juri lavove. To je bas cist rasizam. Naravno da su ta dva crnca razlicita, ali i Tarzan bi bio isti ko taj brat iz Nigera. 

 

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

nisam pricao generalno o vrednostima koje vode covecanstvo napred, vec u nekoj osnovi - nepovredjivanje drugih ljudi,  ostavljanje slobode itd. zaboravljas da nismo pricali o nekim suptilnim stvarima o kojim mozemo da palamudimo da li je na duze staze bolje X ili Y, vec bukvalno da li treba coveka zakucati kamenom u glavu jer nam je takav dan.

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

meni je sjajno kako debeli 'opcini' ljude svojim postovima, pa onda oni dodju u fazonu slazem se :d, isto kao da je srz diskusije da li postoje kulturoloske razlike i da li mi trebamo da osudjujemo druge kulture zbog drugacijih obicaja i tradicije i da ih smatramo varvarima itd, i kao da su ti ekstremni primeri zapravo 'kvaran' nacin da se poentira, a ti ekstremi su zapravo srz od samog pocetka

svi se jebeno slazu sa ovim prvim i niko i ne govori dur dur musliji najveci retosi jer teraju zene da idu pokrivene, ali ako neko dodje i pita te, je li zlo premlatiti zenu na smrt iz nekog trivijalnog razloga, ili da li je bilo zlo recimo spaliti zenu na lomaci pre 4-5 vekova jer je neko rekao da je vestica, znaci potpuno neovisno da li su to radili/rade evropljani/hriscani ili muslimani, a ti si u fazonu, pa pazi, U MOJOJ KULTURI jeste zlo ali ja ne mogu da spoznam da li je generalno zlo, pa ti si onda ozbiljan sasavko

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

ja sam samo rekao da kapiram sta hoce da kaze sa stanovista neke filozofske teorije, i zato me je iznervirao sto je zamutio vodu i raspravu obesmislio i gurnuo u taj smer. niko o tome nije pricao i bilo je ocigledno da nikog ne zanima taj oblik diskusije vec da pricamo o necemu 'realnom', prakticnom, primenljivom, kako god to nazvali. ovo o cemu on prica donekle prelazi u neki oblik nihilizma ili sta vec. mozda sam lupio, ali mislim da i nisam preterano, nisam preterano potkovan.

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

ne mutim vodu.

:)

pokušavam da budem precizan.

da, rekao sam da rasa ne igra gotovo nikakvu ulogu u određivanju kulture. ipak, tvrdim da nije da ne postoji NIKAKAV uticaj rase na kulturu, a ako je to mućenje vode, a ne preciznost, onda ste vi malo živčani.

moja osnovna teza o pažljivom pristupu univerzalizaciji, opet, nije mućenje vode već pokušaj preciznog utvrđivanja činjenica u potrazi za istinom, što jeste filozofija.

dakle, vraćajući se na početak, ponoviću da je jedini problematičan stav dr Jovane potenciranje rase, i da je preciznije njenu objavu formulisati u smislu kulture a ne rase i vere, jer kultura je mnogo širi pojam od vere a pogotovo rase.

u one druge dve objave koje je @Dule_smor okačio, nema mesta raspravi.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...