Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

34 minutes ago, Vlada_ said:

nije stvar kofeina samo, pijem i zbog ukusa. turska mi je sranje. 

jel ima neko iskustva sa nespresso aparatom koji koristi one kapsule raznih vrsta? nije preterano skupo, a deluje ok

swe pohwale

 

Salu na stranu, presao sam sa Dolce Gusto na Nespresso i osetno je bolja kafa.

Forum neprikladan za signaturu!

:)

Link to comment
Share on other sites

samo crna domaća, ranije poznata kao "turska". još može da prođe kratki espreso, ali baš ako nema "domaće". ostalo nisu kafe nego slatki napici.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Vlada_ said:

nije stvar kofeina samo, pijem i zbog ukusa. turska mi je sranje. 

jel ima neko iskustva sa nespresso aparatom koji koristi one kapsule raznih vrsta? nije preterano skupo, a deluje ok

nespresso je bolji nego dolce gusto ali ništa nije bolje od "obične" espresso kafe koju metneš u portafilter pa napraviš - samo nabodeš dobar aparat - mi imamo neku rowentu koja kida i čime sam iznenađen da kida, a od sigurica varijanti krups. delongi izbegavaj u širokom luku.

illi aparati su kul, dobra je i kafa ali je preskupa a samo su njihove patrone pa se baš ne isplati.

doduše ako bi uzeo dolce zbog tih slatkih kafa i slično onda je to ok izbor jer se baš minimalno cimaš a dobiješ late, kapućino etc.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Debeli said:

samo crna domaća, ranije poznata kao "turska". još može da prođe kratki espreso, ali baš ako nema "domaće". ostalo nisu kafe nego slatki napici.

To je to.

Ja imam i neki delizio aparat, ista fora kao i dolce gusto, nespresso, itd. Nista posebno, mada ja pijem kafu be'secera, tako da uzimam samo espresso i forte kapsule.

Uvek pre biram tursku, pa espreso koji laki pominje (samo ima malo vise cimanja oko njega), pa tek onda ovo.

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

ja molim da se gosn. "Ja bi amerikano" iskljuci iz diskusije o esspresso kafi <3

i dolce gusto i nespresso so cesto nafilovani secerom , sem "obicnih" varijanti. Ja imam dolce gusto, nespresso ima za nijansu skuplje kapsule, mada je meni bilo presudno da je sam aparat duplo skuplji (50e vs 100e)

Ono sto je meni kul varijanta gajbi , a nisam vidjao pre je caffettiera, unutra ide espresso, tuska++ pa bez soca na dnu.

 

Edit: Monster ima bar 5-6 vrsti bez secera u raznim ukusima. Svi su jednako ogavni i aspartan je uzas za jetru kao recimo sljivovica.

Edited by Junkie
Link to comment
Share on other sites

Ja sam upravo sa moka dzezve presao na nespresso, nekako mi je brze i lakse. Nespresso kapsule izadju u proseku 50ak dinara po kapsuli, ima veliki izbor razlicitih varijanti, samo nadjes sta ti odgovara. Cak je i kafeterija pocela da pravi nespresso kapsule sa svojom kafom, malo su i jeftiniji, pa ako gotivis njihovu kafu mozes da probas.

"This is your life and it's ending one minute at a time."

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Junkie said:

ja molim da se gosn. "Ja bi amerikano" iskljuci iz diskusije o esspresso kafi <3

 

fu! :))

19 hours ago, Junkie said:

Edit: Monster ima bar 5-6 vrsti bez secera u raznim ukusima. Svi su jednako ogavni i aspartan je uzas za jetru kao recimo sljivovica.

a kad vam to kaže čovek sa guaranom za avatar, znate koliko je sati!

 

18 hours ago, Ivan~ said:

Ja sam upravo sa moka dzezve presao na nespresso, nekako mi je brze i lakse. Nespresso kapsule izadju u proseku 50ak dinara po kapsuli, ima veliki izbor razlicitih varijanti, samo nadjes sta ti odgovara. Cak je i kafeterija pocela da pravi nespresso kapsule sa svojom kafom, malo su i jeftiniji, pa ako gotivis njihovu kafu mozes da probas.

moka džezva ima neki šmek ali je i dalje "cimanje". 

iz mog iskustva, Tschibo sa pijace kida :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...