Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Just now, Debeli said:

nemoj da ste pičke dodajte Kruletovu igru na višlistu

 

13 hours ago, kruko said:

Samo što nije, morao sam i stim stranicu da spremim. Bacite na wishlistu plox:

 

https://store.steampowered.com/app/1023790/Rick_Henderson/

 

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, togFU said:

ok, objasnite mi molim vas šta je toliko dobro u servisima za muziku, zaista me zanima sad.

@Vlada_ to sve za Netflix mi je poznato, i taj plaćeni komfor = lenjost. Razumeo bih da to "aktivno traženje" koje pominješ oduzima sate i sate, pa da plaćanjem netflixa kao štediš svoje vreme, ali to jednostavno nije tačno.

Za Netflix se slazem, iako ga koristim (ne placam ga, koristim burazerov). Tu bas i ne mogu da se slozim sa Vladom, posto taj nacin istrazivanja novih stvari kod filma/dokumentaraca i slicno ne preferiram. Ali da je presmesna cena, pogotovo kada delis sa nekim, presmesna je.

Muzika sa druge strane... Aj necu da racunam bandcamp, gde hocu da podrzim neke umetnike, nego Deezer npr. Komfor jeste, ali ne i lenjost. Jer ako je lenjost u pitanju, to znaci da ako se iscimas mozes da imas to sto dobijes kada platis neki servis, a to jednostavno nije tacno. 

Na kraju krajeva, vreme koje bih potrosio na mesecnom nivou u trazenju, skidanju, prebacivanju muzike bi sigurno prelazilo par sati, a to ako prebacis u novac je skuplje od mesecne pretplate na gore pomenuti Deezer.

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

^ qft. za muziku mislim da itekako ima poente placati, za Netflix bas i ne, jer im npr sadrzaj filmova ozbiljno kaska za BR izdanjima (ima servisa koji nude samo ondemand najnovije filmove cim se pojave na BR, tipa Redbox, ali su ograniceni samo za US). Kad bi postojao servis koji bi nudio video sadrzaj kako se pojavi (i to da mozes stvarno da gledas sve serije koje te zanimaju, i filmove kad se pojave na BR), mislim da bih to itekako placao, i cak i vecu cifru, jer bi mi kompletno zamenilo usenet

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Сукоб дечија логике некога ко има "бесконачно" време на располагању да претражује Нет и чије време не вреди ништа јер га троши улудо, и некога чије је време вредно, не само изражено у парама.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Netflix placam od skoro, i meni je odlican. Koliko god ljudi pominju lenjost, ne, u pitanju je komfor. Gledam na laptopu, pauziram zbog xyz razloga. Za sat vremena krenem negde, pustim na telefonu, nastavim odmah gde sam stao, ne moram da pamtim sekunde, minute, premotavam.
Imam prevode, imam bas bas dosta dobrih naslova, ne samo njihovu produkciju.
A sad, toliko slobodnog vremena nemam, pa da sam odgledao sve filmove na ovom svetu i bas mi fale ovi najnoviji. I dalje skidam sa rarbg-a kako se nesto novo pojavi a da nije na netflixu, a da bas moram odmah da pogledam.

Sto se tice muzike, koristim Spotify, ali ga ne placam, i ne razumem ljude koji placaju :D  Na kompu nema nikakvih limita (na ubuntu), sem povremenih reklama koje ni ne primetim. A na fonu mozes da skipujes samo odredjeni broj pesama, i ne mozes da pustis bas pesmu koju hoces iz liste, nego uvek ide random. Linux app je vrhunska, ima sve opcije kao i da placas, sem tih reklama, naravno.

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

On 1/31/2019 at 9:23 AM, Lucky said:

pametni ljudi!

ko još gleda youtube a ima više od 10 godina? :) posebno u toj meri da ti smetaju reklame?

Pa ja! Ne gledam tv, gledam yt. Kad vozim na posao, s posla, kuci kad blejim pratim par sahovskih kanala, gledam istorijske kanale, tehnologiju kojom se bavim, slusam muziku.

AdBlock aplikacije za browser ne dolaze u obzir zbog sigurnosnih razloga, a pritom 75% gledanja yt je s moba i tableta, gde adblock ne pomaze.

Eto!

Edited by Bohor
Link to comment
Share on other sites

Super ste mi svi odgovorili, ispadoh ja nezaposleno dete-retard koje ima sve vreme ovog sveta da traži i skida filmove, od muzike slušam na yt jala brata, a servise ne plaćam jer sam cigan i puno mi je to para :DDDD

Al nema veze, bitno da kontent piči!

Šalu na stranu, razumem to sad za muziku, hvala svakako na odgovorima, samo se ne slažem da je skidanje i prebacivanje muzike može oduzeti par sati mesečno, al ok, ni ja više ni ne istražujem toliko novu muziku realno.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bohor said:

Pa ja! Ne gledam tv, gledam yt. Kad vozim na posao, s posla, kuci kad blejim pratim par sahovskih kanala, gledam istorijske kanale, tehnologiju kojom se bavim, slusam muziku.

AdBlock aplikacije za browser ne dolaze u obzir zbog sigurnosnih razloga, a pritom 75% gledanja yt je s moba i tableta, gde adblock ne pomaze.

Eto!

https://www.youtube.com/channel/UCL5YbN5WLFD8dLIegT5QAbA

 

ne znam da li pratis ovog lika, ako ne, pogledaj par klipova odlican je!

In da ader njuz.. da li neko ima preporuku za prevodioca? francuski na srpski zvanicni dokument je u pitanju

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, traktori said:

Kojih sigurnosnih razloga retarde, si corav nabijem te na kurac?

Da bi AdBlocker mogao da blokira reklamu, on mora imati pristup celoj stranici koju gledas. Kompletnom DOM stablu, sa sadrzajem svakog elementa. Sve sto ti vidis, vidi AdBlocker. Tvoju postu, banku, fejs, na sta drkas, sta god oces. Pa i ono sto se ne vidi na ekranu (tipa password input ima value u clear textu, ali na ekranu se renderuju zvezdice). Ako ti je ok da koristis dodatak brauzeru koji su napisali neki random likovi iz neke random zemlje koji moze da vidi sve sto ti vidis, onda kul.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Bohor said:

Da bi AdBlocker mogao da blokira reklamu, on mora imati pristup celoj stranici koju gledas. Kompletnom DOM stablu, sa sadrzajem svakog elementa. Sve sto ti vidis, vidi AdBlocker. Tvoju postu, banku, fejs, na sta drkas, sta god oces. Pa i ono sto se ne vidi na ekranu (tipa password input ima value u clear textu, ali na ekranu se renderuju zvezdice). Ako ti je ok da koristis dodatak brauzeru koji su napisali neki random likovi iz neke random zemlje koji moze da vidi sve sto ti vidis, onda kul.

На срећу, на свету постоји само један бразуер, па је немогуће гледати без реклама на једном, а све те остале ствари, које захтевају сајбер безбедност, поготово када је у питању личност битна попут тебе, на другом.

 

 

 

 

Угини, парамецијуму проклети.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta je brazuer i ne znam o čemu pričaš. Stvarno si bedan pokušaj viće. Take it easy cyber bully.

8 hours ago, traktori said:

Aha, znaci ne smes da koristis konkurentske proizvode - ok. Hvala na pojasnjenju!

Nisu baš konkurenti, hehe. 

Edited by Bohor
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Ребел said:

На срећу, на свету постоји само један бразуер, па је немогуће гледати без реклама на једном, а све те остале ствари, које захтевају сајбер безбедност, поготово када је у питању личност битна попут тебе, на другом.

 

 

 

 

Угини, парамецијуму проклети.

i ja isto drkam u operi

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/1/2019 at 6:46 PM, Bohor said:

Pa ja! Ne gledam tv, gledam yt. Kad vozim na posao, s posla, kuci kad blejim pratim par sahovskih kanala, gledam istorijske kanale, tehnologiju kojom se bavim, slusam muziku.

AdBlock aplikacije za browser ne dolaze u obzir zbog sigurnosnih razloga, a pritom 75% gledanja yt je s moba i tableta, gde adblock ne pomaze.

Eto!

U hosts blokiras sve njihove adrese i cao zdravo.

https://github.com/StevenBlack/hosts

Sto se tice adblock ekstenzije imas source https://github.com/adblockplus pa pogledaj sta radi. Mozes i sam da forkujes pa da napravis onako kako ti se svidja.

Link to comment
Share on other sites

Znam da su neki open source, al ja ne mogu da garantujem da nema neki bag u chromeu, na os-u, da neki nezadovoljni radnik nece pushovati neko sranje na prod branch, itd. Reklame mi zaista nigde ne smetaju, bukvalno nigde, osim na yt. I sad imam premium bez reklama, radi minimiziran, kad ugasim tel, mogu da skidam klipove za oflajn itd. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/1/2019 at 6:46 PM, Bohor said:

Pa ja! Ne gledam tv, gledam yt. Kad vozim na posao, s posla, kuci kad blejim pratim par sahovskih kanala, gledam istorijske kanale, tehnologiju kojom se bavim, slusam muziku.

AdBlock aplikacije za browser ne dolaze u obzir zbog sigurnosnih razloga, a pritom 75% gledanja yt je s moba i tableta, gde adblock ne pomaze.

Eto!

pa ono, možda stvarno youtube i švici ima toliko reklama da je nepodnošljiv a i ti ga gledaš u tako velikoj meri - ja nešto nisam primetio da mi smetaju reklame ali ni ne gledam youtube previše.

On 2/1/2019 at 11:10 AM, Highl1 said:

^ qft. za muziku mislim da itekako ima poente placati, za Netflix bas i ne, jer im npr sadrzaj filmova ozbiljno kaska za BR izdanjima (ima servisa koji nude samo ondemand najnovije filmove cim se pojave na BR, tipa Redbox, ali su ograniceni samo za US). Kad bi postojao servis koji bi nudio video sadrzaj kako se pojavi (i to da mozes stvarno da gledas sve serije koje te zanimaju, i filmove kad se pojave na BR), mislim da bih to itekako placao, i cak i vecu cifru, jer bi mi kompletno zamenilo usenet

first world problem - siri nema podršku za spotify :( 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...