Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Voleo bih da kažem da je previše nervoze u ljudima nekim, ali onda vidim ovako nešto i sam se iznerviram!

Quote

У трговинском ланцу "Делез Србија" пластичне кесе поскупеле су са два на пет динара. Шта је циљ – заштита природе или повећање профита?

"Корекција цена једнократних пластичних кеса само је једна у низу мера које компанија спроводи како би смањила укупну количину пластике у систему. Упоредо се ради на проналажењу алтернативног решења за једнократне пластичне кесе којих од 1. јануара следеће године неће бити више у продавницама у главном граду", каже Милица Поповић из "Делез Србија".

Sve bih razumeo da se ovaj novac prebacuje negde dalje za nešto ili pak da je uticalo na smanjenje cene nekih drugih artikala, ali ništa od toga, samo rokaju!

Quote

"Не постоји ни законска обавеза, ни зелени фонд, ни наменска средства, такозвани зелени динар који се из наплате пластичних кеса слива у буџет Републике или користи директно од државних органа за заштиту животне средине, већ је све то до трговинских ланаца", истиче помоћник министра за заштиту животне средине Филип Абрамовић.

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/28/2019 at 11:20 AM, alfa said:

verovatno su imali neko glasanje gde je apsolutna vecina bila za ukidanje placanja kesa, zato je i jasna odluka da se cena kesa poveca

pametni ljudi!

11 hours ago, Bohor said:

Kupio Youtube premium subskripciju. Najbolje investiranih 15e ikada. Nema mrtvih reklama.

ko još gleda youtube a ima više od 10 godina? :) posebno u toj meri da ti smetaju reklame?

Link to comment
Share on other sites

da, u Nemačkoj i nije toliko retardirano jer npr. skidanje putem torrenta je ilegalno, pa neki "average" user koji neće da rizikuje kaznu i da se cima sa VPN-ovima i slično, svakako će da plati Netflix. Poenta je: dok još može u Srbiji, skidajte preko torrenta, nemojte da ste lenji.

Link to comment
Share on other sites

camuga retarde najebem ti se majke

@togFU

kao prvo, ovo ste rece alfa. u pricu da je retardirano placati servis za muziku necu ni ulaziti. apsolutno nikakav torent ne moze da zameni tako nesto, ne moze da pridje ni blizu cak i uz mnogo cimanja.

sto se tice netflixa, kad podelis s nekim to izadje par stotina dinara brate, da li si lud. otkrijes gomilu nekih do jaja naslova najprostijim browsom koje bi inace morao aktivno da trazis, a ovde je sve fino skockano, lako za koriscenje uz te neke fine sitne dodatke koje, opet, torenti i sranja ne mogu nikad da zamene, ali nikad.

volim komfor jednostavno, a pogotovo kad je skoro dzabe.

edit: e da, vico, moze ako mogu i na mobilnom da furam nekako, ako ne postoji opcija, ne moras jbg.

Edited by Vlada_

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

ok, objasnite mi molim vas šta je toliko dobro u servisima za muziku, zaista me zanima sad.

@Vlada_ to sve za Netflix mi je poznato, i taj plaćeni komfor = lenjost. Razumeo bih da to "aktivno traženje" koje pominješ oduzima sate i sate, pa da plaćanjem netflixa kao štediš svoje vreme, ali to jednostavno nije tačno.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Vlada_ said:

camuga retarde najebem ti se majke

@togFU

kao prvo, ovo ste rece alfa. u pricu da je retardirano placati servis za muziku necu ni ulaziti. apsolutno nikakav torent ne moze da zameni tako nesto, ne moze da pridje ni blizu cak i uz mnogo cimanja.

sto se tice netflixa, kad podelis s nekim to izadje par stotina dinara brate, da li si lud. otkrijes gomilu nekih do jaja naslova najprostijim browsom koje bi inace morao aktivno da trazis, a ovde je sve fino skockano, lako za koriscenje uz te neke fine sitne dodatke koje, opet, torenti i sranja ne mogu nikad da zamene, ali nikad.

volim komfor jednostavno, a pogotovo kad je skoro dzabe.

edit: e da, vico, moze ako mogu i na mobilnom da furam nekako, ako ne postoji opcija, ne moras jbg.

ne moze na mobilu, ziv i zdrav mi bio <3 <3 <3 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, togFU said:

ok, objasnite mi molim vas šta je toliko dobro u servisima za muziku, zaista me zanima sad.

@Vlada_ to sve za Netflix mi je poznato, i taj plaćeni komfor = lenjost. Razumeo bih da to "aktivno traženje" koje pominješ oduzima sate i sate, pa da plaćanjem netflixa kao štediš svoje vreme, ali to jednostavno nije tačno.

sto se tice netflixa, npr. nudi mi razne filmske naslove, dokumentarce u hd-u vodeci se onim sto sam do tad gledao. sjajna stvar i ovako bih morao da aktivno trazim nesto, a da pritom ni sam ne znam sta bih gledao, kapiras. na ovome je akcenat, da ne bude zabune. dalje, imam subtitle, pamti na kojoj sam epizodi, i ako sam pauzirao gde sam tacno pauzirao. ako ovo nije vredno jedne koce i pomfrita na mesecnom nivou onda ne znam. jednostavno placas uslugu, komfor, kao sto ces nekad otici u restoran, ili u fast food a mogao si gajbi sve da napravis. ne znam sto je toliko tesko skapirati ovako nesto, a kapiram da ti je prihvatljivo da neko ode i kupi topli sendvic ono. RETARD SI AKO KUPIS BURGER A MLEVENO MESO I ZEMICKA U MARKETU KOSTAJU X DINARA :)

sto se tice muzike, stvar je u nekim lepim stvarima kao sto je otkrivanje nove muzike, ponuda gotivnih plejlista prema onome sto slusas, sva nova muzika u vrhunskom kvalitetu odmah itd. ili mozda treba da kopam po youtubu koji me vrti u krug s pesmama koje sam vec slusao, nove pesme da skidam sa yt-a i drkam se sa konverterom pa prebacujem na mob, posto ih je drugacije precesto apsolutno nemoguce naci itd. i opet, mozda jednostavno drugacije gledamo na stvari, stvarno ne zivim da bih se stekao za tako smesnu kintu za neke stvari koje doprinose svakodnevnom komforu

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...