Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

On 8/20/2018 at 7:35 PM, Vlada_ said:

jer video neko kod nas maslinovo ulje (ili bilo koje u stvari) u spreju?

jer znas ti sta pricas, decko?

vidi se da nisi bio na razrednom casu

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster, for when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you." - Friedrich Nietzsche

Link to comment
Share on other sites

Molim za preporuku.

Treba mi softver (ako može free) za koordinaciju rada 10tak ljudi. Neka vrsta task menagera, ili organizatora rada grupe ljudi. Niz zadataka koji ste postavlja u toku rada treba rasporediti na izvršioce na više mesta i pratiti tok rada pojedinačno.

Hvala:)

Link to comment
Share on other sites

On 8/27/2018 at 12:04 PM, tortky said:

Jira mi zvuči kao najtop rešenje za to, jeftina je tipa $10 mesečno do 10 ljudi, ako se ne varam.

Samo pazi, treba je naučiti :)

sve znaš

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

On 8/27/2018 at 11:48 AM, HitCrit said:

Molim za preporuku.

Treba mi softver (ako može free) za koordinaciju rada 10tak ljudi. Neka vrsta task menagera, ili organizatora rada grupe ljudi. Niz zadataka koji ste postavlja u toku rada treba rasporediti na izvršioce na više mesta i pratiti tok rada pojedinačno.

Hvala:)

Zenkit

Link to comment
Share on other sites

jel nosi neko na forumu mozda night&day sociva? nisam ni znao da postoje, predvidjena su za 30 dana nosenja bez vadjenja. 30evra su 3 komada, sto mi je ok, za razliku od varijante dnevnih sociva koja mi je ipak preskupa atm (50e za 30 dana)

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Vlada_ said:

jel nosi neko na forumu mozda night&day sociva? nisam ni znao da postoje, predvidjena su za 30 dana nosenja bez vadjenja. 30evra su 3 komada, sto mi je ok, za razliku od varijante dnevnih sociva koja mi je ipak preskupa atm (50e za 30 dana)

Ja nosim AirOptix night&day mesecna, ali moja se skidaju svake sedme noci. Hteo sam i ja da uzmem ta koja se ne skidaju ceo mesec, ali se ona koriste uglavnom kod povreda ili oporavka od operacija da bi se zastitilo oko dok ne zaraste i duplo su skuplja od ovih koje ja nosim. Ova koja se ciste na nedelju dana mogu da potraju i duze od 4 nedelje (iako se ne preporucuje da se nose duze). Za ta dnevna, ne znam dal si pomesao ili to nisu ona koja sam ja nosio pre ovih night&day, ali ona bi trebalo da traju godinu a ne mesec dana.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Saaconis said:

Ja nosim AirOptix night&day mesecna, ali moja se skidaju svake sedme noci. Hteo sam i ja da uzmem ta koja se ne skidaju ceo mesec, ali se ona koriste uglavnom kod povreda ili oporavka od operacija da bi se zastitilo oko dok ne zaraste i duplo su skuplja od ovih koje ja nosim. Ova koja se ciste na nedelju dana mogu da potraju i duze od 4 nedelje (iako se ne preporucuje da se nose duze). Za ta dnevna, ne znam dal si pomesao ili to nisu ona koja sam ja nosio pre ovih night&day, ali ona bi trebalo da traju godinu a ne mesec dana.

mislim na dnevna koja ujutru otvoris nova, a uvece ih izvadis iz ociju i bacis u kantu :) 30 komada je 3 hiljade, tako da 60 komada za mesec izadje 50e. :)

jel mozes link tih tvojih da bacis? svuda nalazim airoptix night&day i svuda pise da su 'up to 30 days of continuous use'. cisto me zanima sad da li postoji vise verzija, ali da, odmaranje jedne noci na svakih 7 dana je sasvim ok kompromis, videcu to da pojurim.

@vica

razmisljao sam, ali nije mi dioptrija jos uvek toliko velika (ne znam da li je ovo valjan argument uopste), ali ono sto je bitnije, treba odloziti laser sto vise, ako bih uradio sad, mozda bi bilo problematicno da uradim opet u 40+ ako mi se pogorsa vid opet. 

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Vlada_ said:

mislim na dnevna koja ujutru otvoris nova, a uvece ih izvadis iz ociju i bacis u kantu :) 30 komada je 3 hiljade, tako da 60 komada za mesec izadje 50e. :)

jel mozes link tih tvojih da bacis? svuda nalazim airoptix night&day i svuda pise da su 'up to 30 days of continuous use'. cisto me zanima sad da li postoji vise verzija, ali da, odmaranje jedne noci na svakih 7 dana je sasvim ok kompromis, videcu to da pojurim.

 

https://www.airoptix.com/contact-lenses/hydra-glyde.shtml

Wearing schedule:
Daily wear and up to 6 nights extended wear

Recommended replacement schedule:
Monthly

Nisam ni znao da postoje ta koja se bacaju nakon jednog dana.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Saaconis said:

https://www.airoptix.com/contact-lenses/hydra-glyde.shtml

Wearing schedule:
Daily wear and up to 6 nights extended wear

Recommended replacement schedule:
Monthly

Nisam ni znao da postoje ta koja se bacaju nakon jednog dana.

i ja koristim ova lol. oduvek sam koristio air optix a u medjuvremenu su mi samo ova uvalili umesto starih, kapirao sam da je nesto unapredjena verzija ali nisam imao ideju da su predvidjena za nesto duze nosenje.

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Naocale su zakon. Kad se setim svojih trauma sa socivima. Ja peti razred, inflacija i ludila. Ocni lekar rekao da moram da nosim kontaktna sociva. Sa kevom idem u Bg za sociva koja su se dobijala besplatno preko zavoda, ko je lud da daje 300 DM za par sociva kad matorci primaju tipa 5 DM za platu. Prvi put u BG-u, prvi put na derbiju, prvi put u Meku... Keva zaboravila novcanik u Meku na Slaviji. To smo skontali kad smo trebali da platimo ona sredstva za ciscenje i odrzavanje. Ali smo makar glupe globare pobedili.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...