Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Čekaj Vićo, hoćeš da kažeš da je moguće da npr. na video igru ide carina 10%, a na majicu 20%, a čak i da je moguće da se i na jedno i na drugo ne plaća carina u zavisnosti od zemlje porekla? GOSPODE, PA TO KOMPLIKUJE SVE RAČUNICE.

Zamisli da neko mora da formira cene robe u firmi za koju radi, a da ne zna tako nešto, to bi bila katastrofa. :(

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, [BMF]Psycho said:

I vešati i bičovati na javnom trgu.
Na aerodromu bukvalno kradu iz prtljaga, čokolade, satove i tako šta god im zapadne za oko.

Само да се осврнем на ово. Није да браним царинике који су, јелте, говна, али ово на нашем аеродрому раде људи који су задужени за пренос ствари (физикалци), знам неке који раде и продају "плен" из кофера и торби.

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Lex said:

To je sve zato što carinike, slično političarima, bankarima i advokatima, treba povremeno vešati na gradskim trgovima za primer ostalima iz njihovih esnafa.
Nemojte ovo da shvatite kao govor mržnje, samo realan predlog edabi svima nama bilo bolje.

Sviđa mi se kako razmišljaš.

Govor mržnje je ok.

.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Demian said:

Sjajni ste [ok]

ahaha, demian koji je tu i vreba iz prikrajka! :))

6 hours ago, Elvis J. Kurtovic said:

Само да се осврнем на ово. Није да браним царинике који су, јелте, говна, али ово на нашем аеродрому раде људи који су задужени за пренос ствари (физикалци), знам неке који раде и продају "плен" из кофера и торби.

meni "digli" parfem, možda sam već pisao ... ali sam sam kriv jer sam ga stavio onako na vrh svega, odmah tu kad otvoriš kofer.

a promenio sam tri aerodroma, moglo je da se desi na bilo kojem.

edit: što zapravo znači da u teoriji ne možeš ni da nosiš parfem na put jer on svakako mora da ide u donji prtljag osim ako nije u nekom mini pakovanju ... naravno računar, satove itd nosim uvek kod sebe, ali ovo ne sme.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, tortky said:

1 - Carina nije fiksna kao što mogu da primetim da smatraš, čak ti se kod Luke "ne slaže računica" što govori da pojma nemaš kako se carina naplaćuje, ali ne brigaj, nisi ti kriv što si ceo život bio sprečen da zapravo radiš i naučiš nešto (osim strančkog uvlačenja u bulju i posle "direktorovanja" u batinoj firmi). Carina se naplaćuje po "CARINSKIM TARIFAMA" i svaki predmet, u zavisnosti od toga šta je, podleže svojoj stopi carine - http://commercium.rs/Carinska_tarifa-224

Hvala ti na ovim informacijama, biće mi jako korisne sledeći put kada budem hteo da uvezem šleper majica za firmu :) Međutim kako ovde govorimo o uvozu stvari za fizička lica onda bi bilo logičnije da si citirao lepo sajt carine:

Quote
Quote

Увозне дажбине на пошиљке које физичка лица примају из иностранства у поштанском саобраћају, чија вредност не прелази 3.000 евра, обрачунавају се применом јединствене царинске стопе у висини од 10 одсто, а на оцарињену вредност обрачунава се припадајућа стопа ПДВ. Важно је да се нагласи да се, за поштанске пошиљке које подлежу наплати увозних дажбина, царинска основица увећава за трошкове транспорта и поштарине.

 
У случају да су пошиљке вредније од горе наведеног износа (3.000 евра) или када их наручују правна лица тада је обавезно поднети декларацију у писаном облику (Јединствена царинска исправа - ЈЦИ) и започети поступак редовног царињења. Оно подразумева да ће се роба царинити по стопи утврђеној Законом о царинској тарифи.

 

Dakle ako nisi naručio nešto vrednosti preko 3k evra i nisi pravno lice, što je nekako ovde imlicirano činjenicom da je čovek pitao da hoće da naruči nekoliko knjiga sa Amazona, onda je stopa 10%. Mada ne vidim zašto bismo se vraćali na to kad smo već zaključili da "carinik može sve" :)

A na ostale gluposti stvarno nemam ideju da ti odgovaram.

10 hours ago, Lex said:

Zamisli da neko mora da formira cene robe u firmi za koju radi, a da ne zna tako nešto, to bi bila katastrofa. :(

To bi moglo da dovede do KATASTROFE! (foto, video) :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

to onda nije parfem, pafermi su samo ona mala pakovanja!

žena htela da me obezbedi za celu godinu! mora da se puno osećam!

 

17 minutes ago, Lex said:

Jebeni buržuj! Ali ako je u pitanju bio parfem "Neograničena kulost" onda je u redu.

samo taj koristim, za druge neznam!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...