Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Posto 3 dana niko nista ne prica ajde par glupih pitanja.

Jel aktivirate ovaj dodatni security code kad koristite net visa kartice:

http://www.kombank.com/mastercard-securecode-i-verified-by-visa

i drugo, koliko je siguran e-banking kod nas...cimanje mi je da idem do banke svaki put kad treba da prebacim neki kes na net karticu, ali mi se isto tako ne svidja ideja da mogu da prebacujem pare sa mog tekuceg racuna elektronski online...to je onaj paranoja fazon dnevna doza prosecnog srbina, da mi neko ne uhakuje racun:D

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Dule_smor

koristim klot internet karticu samo sa CVC-om skoro 5 godina i do sada sam imao samo jedan problem i to svojom krivicom... naime kad sam putovao u Iran nisam hteo da nosim karticu iz nekog glupog razloga a nisam ni hteo da zapisujem broj i CVC, vec sam uradio najgluplju mogucu stvar a to je da slikam telefonom... naravno, imam nekoliko aplikacija koje imaju akses galeriji i nije dugo trebalo dok neki batica nije svukao 30€.. na mejl mi je stigao supishs aktiviti i kenselovao sam transakciju u roku od 10min. 

sad tek vidim da je mastercard u pitanju, ali nije bitno, ostavicu odgovor svejedno.

za ebanking ne vidim problem niti paranoju dokle god koristis njihove sajtove sa sertifikatom? pricam za intezu, meni na deviznom racunu uvek stoji kinta, i onda kada treba da platim hotel, kupim avio kartu, platim neki racun, prebacim tu sumu koja mi je potrebna i izvrsim placanje... kusur vratis na devizni racun i ni ne oznojis se xd

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Dule_smor said:

i drugo, koliko je siguran e-banking kod nas...cimanje mi je da idem do banke svaki put kad treba da prebacim neki kes na net karticu, ali mi se isto tako ne svidja ideja da mogu da prebacujem pare sa mog tekuceg racuna elektronski online...to je onaj paranoja fazon dnevna doza prosecnog srbina, da mi neko ne uhakuje racun:D

za svaki transfer ebankingom kroz aplikaciju moraš da uradiš neki vid verifikacije. pa čak i da neko ima tvoj user-pass za ebanking bez tog koraka verifikacije ne može ništa, osim da ti prebaci pare na neke predefinisane račune (neki to imaju) koje svakako moraš ti da odobriš.

ako sam razumeo šta pitaš.

u svakom slučaju ebanking je poželjna stvar za bilo koga ko nije stariji od 65 godina.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Lucky said:

za svaki transfer ebankingom kroz aplikaciju moraš da uradiš neki vid verifikacije. pa čak i da neko ima tvoj user-pass za ebanking bez tog koraka verifikacije ne može ništa, osim da ti prebaci pare na neke predefinisane račune (neki to imaju) koje svakako moraš ti da odobriš.

ako sam razumeo šta pitaš.

u svakom slučaju ebanking je poželjna stvar za bilo koga ko nije stariji od 65 godina.

Pare na svoje račune, uključujući i račun za "internet-karticu" možeš da prebacuješ bez verifikacije, ako neko ima oba, tj. podatke tvoje kartice i ebanking pristup može da prebacuje pare i plaća karticom do mile volje, tehnički, internet kartica je najbezbednija u drugoj banci :p

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Ja vi za interent plaćanje koristim Telenjor bank. Prebačim sa inteze, i plaćam samo šnjom. A odlična je što je multivalutna, i u inozemstvu  nema provizije za plaćanje. Kupiš eure, i ne jebu te hrvati sa njiovim kunama.

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, voodoo_ said:

Ja godinama trubim da je zimsko vreme normalno (as in senka je najkaća u podne), al džabe

A kad je ivke ako je senka u podne ehehee igorivan, senkaivke

Meni je vrh ovo sad, svakako sam neispavan, al sad barem padne mrak u devet. Jedva cekam 21 jun i dan do 23 \o/

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Santa said:

Ja vi za interent plaćanje koristim Telenjor bank. Prebačim sa inteze, i plaćam samo šnjom. A odlična je što je multivalutna, i u inozemstvu  nema provizije za plaćanje. Kupiš eure, i ne jebu te hrvati sa njiovim kunama.

huh, ja do sad nisam primetio proviziju za plaćanje u inostranstvu, u intezi sam ... možda bi trebalo da obratim pažnju na sledeći izvod... koliko sam video, skinu mi onoliko koliko nešto košta.

a konkretno za hrvate je ok inteza jer možeš da koristiš PBZ bankomate kao domaće da podigneš keš.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je jedna od retkih pravednih pobeda iako realno mala i beznačajna. Šta drugo preostaje čoveku koji se našao na pogrešnoj strani alijansinog nišana nego ovakve stvari. Ili treba da se trudimo i budemo "veći ljudi"?

Zanima me doduše šta bi se desilo da lik podigne tužbu i švajcarska traži izručenje tog lika, kao što je bilo sa miladinom

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

Ako nema neku jaku vezu izručili bi ga ofc. Ali verovatno se za kafansku tuču ne podiže odmah međunarodna poternica i verovatno bi ga odmah zadržali u stanici da ovaj oće da ga tuži. 

Ono što meni nije jasno jeste šta ovde vidiš kao "pobedu"? Jedino čemu ovaj članak služi u domaćim tabloidima jeste da pravi neki privid kako smo im mi Srbi sad vratili za učinjenu nepravdu. Jesmo kurac. Kapiram da se takvih situacija po kafanama dešava milion, pogotovu gde ima puno naših gastosa, ali da se ne završi sve sa "ne znam šta se desilo na kraju, ali znam da je Srbin pobedio", samo što takvu vest naravno niko neće objaviti. Isto se dešava godinama unazad po diskotekama Švice ili Nemačke gde se biju Hrvatski, Bosanski i Srpski gastosi vezano za rat koji je bio ovde a koji niko od njih nikada nije video. Da ne pričam o tome što su utakmice treće lige u Australiji visoko rizične kad igra srpskih i hrvatski klub jer se biju navijači i naravno niko ovde ne izvesti o tome kako su naši jebali majku Hrvatima koji su skandirali Za dom spremni (čega sam potpuno siguran da ima). 

Na kraju dolazimo do toga da je jebeni Alo kao ilustraciju toga kako je Srbin prebio bezobraznog engleskog pilota stavio sliku ruskog bombardera. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...