Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

On 14.2.2017. at 6:53 PM, Vlada_ said:

dajte neke preporuke za igre koje mogu kevi da instaliram, smara me, a inace igra zume i ostalo :)

na mobilnom il' na kompu?

Mislim da ti je za komp bilo koja Hopa igra čist win, ako zna makar malo engleskog. tipa http://www.bigfishgames.com/download-games/genres/15/hidden-object.html

A za mob match3 standardo dobro radi posao.

 

Link to comment
Share on other sites

Evo ajde ja ću da generišem content jednim csbom, a sve glede one priče sa duletom kako su privatnici isto što i državnici u medicini.

Priča 1:

Zovem da zakažem redovni sistematski pregled. Ove godine koristim drugo zdravstveno pa se prvi put susrećem sa njihovim call centrom.

  • - Dobar dan, hteo bih da zakažem sistematski (bla bla, sve objasnim)
  • - Aha, nema problema, a gde želite?
  • - Koje su mi opcije, generalno negde gde mi je najbliže.
  • - Imate klinikuA, klinikuB, klinikuC...
  • - Neka bude klinikaA, najbliža mi je.
  • - Nema problema, kada?
  • - Petak prepodne ako može.
  • - Proveriću, javljam.

* zvr * zvr *

  • - Da?
  • - Evo provereno, imate u KliniciA potvrđeno u petak ujutru.
  • - Hvala

* zvr * zvr 10 minuta kasnije.

  • - Da?
  • - Izvinjavam se, ipak ne možete u KliniciA, mora biti KlinikaF u pitanju, sa njima imamo takav ugovor. U isto vreme.
  • - Super, hvala, prijatno.

* zvr * zvr * sutradan

  • - Dobar dan, ovde klinika F, vi imate kod nas zakazan sistematski za petak jelda?
  • - Da?
  • - Znači tu su (i krene da nabraja šta treba da bude sistematski)
  • - Valjda, to zvuči OK.
  • - Dobro, samo da proverim, prijatno.

* zvr * zvr * isto to popodne

  • - Dobar dan, ovde zdravstveno osiguranje, u vezi sistematskog.
  • - Da?
  • - E pa znate, ne može ni klinikaF, morate u kliniciDž da to obavite, takav je ugovor.
  • - U redu (sad mi je već smešno), sve jedno, dajte gde već može da bude.
  • - OK, potvrdiću za petak pa vam javljam. 
  • - OK, hvala.

Ne stiže potvrda da je sistematski u petak. Zovem ja njih

  • - Ja u vezi sistematskog...
  • - Aha, znam, da, znate, evo ja to imam zapisano, nikako da dobijem potvrdu za taj sistematski od njih. Znate, mi nikad nismo kod njih zakazivali sistematski
  • - Ali, vaša koleginica je rekla da tu mora.
  • - Pa da, da, znam, ali eto. Sad ću pokušati da zakažem ponovo. Baš se nikada sa tim nismo susretali, nemamo pojma kako se to radi (?!?)

Javlja se posle nekog vremena:

  • - Evo pričala sam sa glavnom sestrom, dala sam vaš mail, zvaće vas ako ne danas a ono sutra da potvrdi sistematski.

Naravno, nije zvala ni danas ni sutra nego tek prekosutra, ali makar je potvrdila.

* zvr * zvr * u petak ujutru

  • - Dobar dan, ovde klinikaF, vi imate zakazan sistematski, kada stižete?
  • - ... ne, otkazano mi je to (objasnim).
  • - Uf, dobro, rešićemo mi to, prijatno.

* zvr * zvr kroz tipa dva sata

  • - Dobar dan, zdravstveno ovde, vi niste otišli na sistematski?
  • - Nisam zato što je otkazan (opet sve objasnim)
  • - Aha, vidi stvarno, piše ovde otkazan i da ste prebačeni u KlinikuDž. Oni mene zovu, kažu došao je doktor, čeka vas, dolazio je za džabe...
  • - Stvarno ne vidim kako je to moj problem.

* zvr * zvr * kroz dva sata od tad

  • - Dobar dan, ovde KlinikaF, vi imate otkazan sistematski kod nas?
  • - Molim?
  • - Pa, piše mi na jednom mestu da je otkazan a na drugom ne, pa samo da proverim.
  • - Da, otkazan je.

I tako sam proveo četiri dana u razgovoru sa kojekakvim klinikama i osiguranjem za nešto što bi trebalo da je rutinska usluga zakazivanja sistematskog pregleda.

Priča 2:

Kad me je zvala ova da zakaže sistematski, ide ovako:

  • - Jel može petak u 08h?
  • - Može, sjajno, odgovara mi.
  • - Mislim, možete i u pola devet ako vam je rano?
  • - Nije rano, 08h mi odgovara. Hvala.

Dolazim na sistematski pregled:

  • - Dobar dan, sistematski, bla bla
  • - Aha, vidim, dobrodošli. Ali vi ste malo poranili, sistematski vam je zakazan u 09h!

Ujedno, kada me je zvala sestra da zakaže, kaže "naravno prvo ćete da uradite laboratoriju" itd. Ja je pitam, dal' će stići rezultati pošto sam obično vadio krv dan ranije da bi stigli pa da mogu lekari da pogledaju. "Da, da, ništa ne brinite, stižu odmah rezultati, tj. za pola sata od vađenja".

Danas, naravno, - "pa neće stići rezultati danas, kako to? Odradićete ceo pregled pa će rezultati krvi biti sutra" ?!? 

Imam i priču 3 al' moram nešto da ostavim za kasnije!

Link to comment
Share on other sites

Hvala na podršci, pomenuću vas u knjizi koju upravo pišem, biće spremna za naredni sajam.

Just now, Dule_smor said:

Da si lepo dosao kod mene da odradis laboratoriju i EKG i posle idemo na rebarca i pivo prekoputa, Bog da te vidi :tf: 

to ću da dođem mimo laboratorije i EKG-a!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lex said:

Umesto lepo da si otišao u Smederevo, da Duletu budeš 725. pacijent danas...

:DDD

Just now, Lucky said:

Hvala na podršci, pomenuću vas u knjizi koju upravo pišem, biće spremna za naredni sajam.

to ću da dođem mimo laboratorije i EKG-a!

nego kad smo kod tih pregleda, neko mi rece da je na VMA pregled specijaliste samo 2500...znaci covek moze recimo da ode i odradi 3-4 pregleda koji mu trebaju za 10k i miran je, to je relativno povoljno...jedino sto je pitnaje kakav je sad VMA, nisu vise ono sto su bili

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jebem ti banana grad. Prosle nedelje pentrao se SBB na banderu od tada svaki put kad upale ulicno svetlo meni iskoci fidova sklopka. Dodje SBB, nisu oni krivi. Dodje EPS, nisu oni krivi. Iskljucim sve osigurace, ostane samo fidova danas, znaci ne ide nista u kucu od napona, nista nije povezano na istu. Sijalica na banderi treperi kao da je neonka, kako se upali tako iskoci osigurac. KURAC MOJ NISU ONI KRIVI. Jebem ti banana grad. 

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...