Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

@sttevann

to je taj sendvič

@Lucky   @FATA

Dao sam vam dva leta koja traju otprilike isto, nešto ispod 2 sata, u razmaku od nešto više od godinu dana. Čak je karta za Istanbul bila jeftinija 30ak evra, a razlika u kvalitetu hrane nebo i zemlja. Ovo što Pera kaže, ne očekujem ni ja ne znam ni ja koji obrok, al jebem mu mater, daj neki pristojan sendvič a ne neko đubre. Bukvalno da ulože jebenih 100 dinara u sendvič, ovo sada je smešno.

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

meni je to uvek bilo čisto pro forme da nam daju, kao neko od konkurencije je u nekom momentu to lansirao pa se uspostavilo kao standard pa svi furaju da ne budu gori od ostalih. i uvek mi je bilo sranje, jednom sam čak završio u biznis klasi jer su moj let spojili sa još jednim letom i za mene kao poslednjeg na spisku nije bilo mesta u ekonomskoj, i tamo sam dobio full obrok kao pileću salatu i uz to neograničeno leba, soka, vode, kafe, čaja, šta god hoću, i opet je sve bilo sranje. tad sam uveo pravilo da se na aerodromu najedem u burger kingu i to je to.

Link to comment
Share on other sites

sto se tice sokova, vode i deljenja istih tu nikada nisam imao problem ma koji kompanija da je bila... obicno uzmem vodu i sok kad prvi put pita, a desavalo se da dodam i pivo za kasnije. isto tako ima ono dugme koje sluzi za poziv stjuarda a retko ko koristi, trazis vodu/sok/alkohol i pojedinacno donose. evo npr. najsveziji info, jutros sam sleteo u mijanmar sa qatarom (bg->doha->yangon) i imajuci u vidu da su oba leta trajala oko 5:30, hrana je bila ispod proseka (mozda pre lose spremljena). prvi let sam uzeo neku polu kuvanu/pecenu piletinu sa pireom i barenom sargarepom/boranijom a na drugom junetina sa pirincem i barenim povrcem. ukus kod oba jela blagi uzas, jos su posle delili sendvice ko se javio i to one sto alfa prica, kao pileca salata a piletine nigde

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, rejven said:

dobro vanjy, realno je malo i first-world-problem cela diskusija : D D

ova diskusija je kao i ona oko smanjivanja čokolade od 100 grama, toblerona i sličnih. Nikome realno to ne fali, ali ljudi se bune jer za iste pare sada dobijaju lošiju uslugu. Zato i postoje udruženja potrošača, jer ljudi štite sebe od uticaja zlih korporacija :tf: 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ja ne znam da li to iko cita osim mene, jer me naslov "uduvavao sam kokain u dupe da vi ne biste morali" prosto mami

Najretardiranji sajt/medijum koji sam do sada video, sa najbesmislenijim tekstovima - mozda imaju smisla za britansku omladinu iz radnicke klase, ali inace stvarno ne vidim poentu

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

On 11/19/2016 at 5:57 PM, prota_ said:

meni je to uvek bilo čisto pro forme da nam daju, kao neko od konkurencije je u nekom momentu to lansirao pa se uspostavilo kao standard pa svi furaju da ne budu gori od ostalih. i uvek mi je bilo sranje, jednom sam čak završio u biznis klasi jer su moj let spojili sa još jednim letom i za mene kao poslednjeg na spisku nije bilo mesta u ekonomskoj, i tamo sam dobio full obrok kao pileću salatu i uz to neograničeno leba, soka, vode, kafe, čaja, šta god hoću, i opet je sve bilo sranje. tad sam uveo pravilo da se na aerodromu najedem u burger kingu i to je to.

nema svugde burger king nažalos' :( 

Inače nisam istraživao, ali mi više deluje da je to bio koncept leta aviona od starta - "uživanje" na visini uz hranu i piće. Bile su i karte skuplje a i troškovi, a onda je vremenom postalo teško da se to u potpunosti izbaci, dok nije došao ovaj low cost "zaokret". A sad opet da ne bi bili isti kao low cost a za duplo više para, onda "regularni" moraju da ti dele piće i nekakvu hranu. Ja to makar tako vidim. Jasno je da su već na svemu drugom krenuli da kopiraju low cost koncept. Čitao sam baš pre x meseci u avionu onaj in flight magazin airserbia, pa kao obnavljanje leta za nju jork i onda šta su pre radili. Bio je koncert Arsena Dedića u avionu na putu za Nju Jork, pa javna aukcija umetničkih slika - ljudi naravno sve sa staklenim čašama, full posluženjem čak i u ekonomskoj klasi itd.

Bilo je "nezamislivo" da imaš samo kabinski prtljag kad kupuješ karte u lufthansi itd, sad je standard. Swiss na primer naplaćuje kad hoćeš da menjaš sedište prilikom bukiranja, isto kao Wizz i drugi, što takođe nisam video kod "velikih" do pre nekoliko godina itd.

 

On 11/20/2016 at 6:01 PM, togFU said:

Kapiram da je Damir Okanović i ovde umešao prste :) Ako nije on, onda je neki od NS distributera uvezao poveću količinu sedišta :)

Link to comment
Share on other sites

ја само да се јавим, као гужва је, над Краљевом жива ватра сева, али и даље мислим на вас. 

поспани финансијски паладини самурајско-џедајске провинијенције растафаријански лебде над вашим судбинама, бдијући над финансијском сигурношћу српства васколиког.

32f40cceae9a336a8df53e68132bda61.jpg

спавајте са миром, вером и надом. не нужно тим редом.

:*

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...