Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

2 hours ago, Dule_smor said:

Lol, 40 evra vise po karti, jel si siguran, pa karta do Frankfurta je oko 80 evra za taj period kad gledam. Probacu ovo Zwerkovo onda, mada secam se kad sam prosli put uzimao kartu u onoj poslovnici na Tasu da je bila ista cena kao preko sajta?

Pre par nedelja sam uzimao karte i kao zadesio se tu kod Crkve sv. Marka i da uzmem odmah. Rekla mi je da su skuplje oko 30e čini mi se, nego preko neta, tako da sam jaomingovao :D

Edited by alfa

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Jbga meni nekako to i dalje izgleda suludo za Srbiju. "E ajmo sutra do francuske na letovanje bmk nas sto cemo platiti 150e vise kartu nego da smo 15 20 dana u napred uzeli."

Cak i u tim hitnim situacijama gde nije hitno toliko da bi spavao na aerodromu do prvog sledeceg leta, nekako logicnije mi je da online rezervises kartu za svaki slucaj pre nego sto krenes na aerodrom.

 

Edited by primo
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, primo said:

Jbga meni nekako to i dalje izgleda suludo za Srbiju. "E ajmo sutra do francuske na letovanje bmk nas sto cemo platiti 150e vise kartu nego da smo 15 20 dana u napred uzeli."

 

Ali ne radi se o tome i last minute kupovini karte, ja hocu da uzmem mesec dana unapred kartu i suludo mi je da je preko neta 40 evra jeftinije nego u poslovnici istog tog dana.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Evo Vam jedan savet ako vam ne prolazi kartica prilikom plaćanja na sajtu Air Serbia.
Od pokušaja naplate možete nazvati call centar do 30 minuta od poslednjeg pokušaja, i ako je rezervacija i dalje aktivna oni vam izdaju kartu po ceni sa interneta bez dodatnih taksi izdavanja karte.

Ili iscimajte mene da vidimo šta je problem :)

Link to comment
Share on other sites

Ja znam šta je meni problem - na njihovom sajtu ima onaj Verified by Visa sistem plaćanja i onda da bih platio Intesinom Visa Inspire karticom moram da imam onaj neki uredjaj u koji ukucam pin pa posle ukucam kod za placanje kod njih na sajtu. Mislim na kraju sam zbog nekog sajta i uzeo taj uredjaj, ali tad kad sam hteo da kupim kartu na Air Serbia sajtu me to baš smorilo i onda sam lepo otišao na strani sajt i kupio kartu pet minuta kasnije bez cimanja. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Nisam bas siguran da na stranom sajtu mozes debitnom kupiti bez "tog uredjaja" - pretpostavicu da je visa inspire debitna?

Uglavnom ja sve kupujem preko aerogage, kreditnom karticom. Debitna je trazila dodatnu verifikaciju ovo sto Zwerko prica, ali to me smorilo.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

debitna kartica je svaka kartica na kojoj moraš da imaš pare da bi platio dok se sa kreditnom može ići u minus, tako da ti pojmovi nemaju veze sa tim da li se nešto može platiti preko interneta ili ne već banke na neki način nameću trip da kod njih izvadiš "internet" kartice koje su namenjene za ovo o čemu pričate. 

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, f4ts0 said:

Nisam bas siguran da na stranom sajtu mozes debitnom kupiti bez "tog uredjaja" - pretpostavicu da je visa inspire debitna?

Uglavnom ja sve kupujem preko aerogage, kreditnom karticom. Debitna je trazila dodatnu verifikaciju ovo sto Zwerko prica, ali to me smorilo.

Jeste debitna ali mislim da to zavisi od banke koja je izdaje kao i od sajta koji prima uplatu, da li ima taj dodatni nivo sigurnosti. Primera najnomalnije radi kartica na Amazonu, Steamu, Aliexpressu i gomili drugih sajtova. Air Serbia je bio bukvalno jedan od prvih sajtova koji je uveo i tu proveru a sada vidim da imaju jos neki pa sam na kraju i morao da uzmem uredjaj. A posto jer Aerogaga isto domaci sajt verovatno koriste slican sistem procesiranja placanja. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...