Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

17 hours ago, Lucky said:

UNDERCOVER PANDUR!

Šalim se, ne čekam ja zadnji trenutak, samo ne lepim nalepnicu jer me smara. Razumem tvoju logiku ali me mrzi da se cimam sa skidanjem i lepljenjem. Lepio sam prve dve godine npr.

kod nas, na Novom Beogradu, pored Maksija i Pošta, ima i ljubaznih servisa koji ti nalepe nalepnicu, pošto si kod njih sve završio za pola sata, od tehničkog pregleda do skidanja stare i lepljenja nove nalepnice.

vidim kod vas i dalje divljina, šamaraju vas na sitne fore i vašarske trikove...

:)))))))))))))))

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

@nigger

tek sad sam video ono za topshop. clan sam kluba5 tako da me zovu cesto, zvali su me gomilu puta pre 9, a ja ne znam odakle ikome ideja da je pristojno zvati ljude tada? i da, retardi, zato sto se taj bezobrazluk granici sa retardiranoscu. razgovori se snimaju, tako da ja tu zapravo i nisam musterija, osoba, ja sam poligon za napredovanje neke mucenice koja radi te promocije i treba da se pokaze. apsolutno ih ne zanima sta ti kazes, ispiraju ti mozak 10 minuta, da im kazem da upravo umirem, pokusace da mi uvali cebe i jastuk. od poslednjeg slicnog razgovora se ne javljam, ne zelim cak ni da se javim i da kazem da me ne zovu vise nikad, da cu sam pozvati ako mi treba ikakav proizvod. retardi.

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Čak i da im kažeš da te ne zovu više opet će zvati, iz ličnog iskustva znam :) Ne znam kako ide to s tim klubom njihovim ali mene su zvali regularno samo zato sto sam kupio neki jorgan i jastuke i to relativno često, bar za moje poimanje. I to što kažeš ne možeš da ih se otreseš pa ne znam šta da su ako oćeš da budeš iole kulturan i ne koristiš psovke i sl. Pošto nemam luksuz da se ne javljam na nepoznate brojeve problem sam rešio što sam im poslao mail u kome sam naveo član zakona o zaštiti potrošača gde se navodi da ako eksplicitno kažeš da ne smeju više da te zovu preti im kazna od milion i više dinara. Samo su odgovorili da više neće zvati :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Dve smrti marketinškoj pederčini koja je progurala žvaku kako ksenonski farovi "sijaju skoro ko duga svetla a ne smetaju", ništa ne vidim noću kad mi neko takav ide u susret. Naravno, kako bih izrazio revolt, uvek kontriram dugim svetlima kad prođem pored vlasnika ksenonaca, sve u nadi da kad dovoljan broj ljudi tako bude smarao, da će retardi zameniti farove i staviti normalne pa da može da se vozi...

Link to comment
Share on other sites

Bacam hejt na sebe sto nisam lepo ispisao gde sam stao sa kodiranjem, i sta sam sve uradio pre odmora.

Sad, posle 18 dana (par slavlja/svadbi, more, bolnica + oporavak), ne mogu da se pokupim. I dalje blenem u monitor kao vo, a nece se danas nista znacajno promeniti.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, voodoo_ said:

Dve smrti marketinškoj pederčini koja je progurala žvaku kako ksenonski farovi "sijaju skoro ko duga svetla a ne smetaju", ništa ne vidim noću kad mi neko takav ide u susret. Naravno, kako bih izrazio revolt, uvek kontriram dugim svetlima kad prođem pored vlasnika ksenonaca, sve u nadi da kad dovoljan broj ljudi tako bude smarao, da će retardi zameniti farove i staviti normalne pa da može da se vozi...

Meni su to neki likovi objašnjavali činjenicom da kod nas prodaju u jeftinijim varijantama samo ksenonske sijalice bez tih nekih projektora, ono što valjda izgleda kao sočivo na fabričkim farovima. Kad ima te projektore onda ne zaslepljuje vozače iz suprotnog smera, kad nema ubija. Ali je to valjda 40-50eur skuplje prilikom ugradnje pa se ljudi odluče za jeftiniju varijantu koja po pravilima ne bi ni smela da postoji :)

Inače fun fact - jel znate da u paru sa ksenonskim farovima uvek moraju biti one brizgaljke za pranje farova? Poenta je što ksenonski farovi emituju veću količinu svetlosti i moraju imati sistem za pranje da se ne bi gomilala prašina koja može promeniti optičke karakteristike svetlosnog snopa i onda zaslepljivati vozače iz suprotnog smera. Ili u slučaju prosečnog srbina ne staviš ni projektore pa te zabole za brizgaljke za pranje [:D]

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

po zakonu moras za xenone da imas pranje farova i automatsku nivelaciju visine farova.

farbicki kompleti imaju projektor u faru, koji je parabolicko staklo i fokusira zrak u jednom pravcu a ne da siba na sve strane.

aftermarket ugradnja na farove koji imaju projektor u osnovi obicno izgleda ok, s tim da nije zakonski, al jbg.. na ravnim farovima je katastrofa i kastrirao bi ljude koji to stave, pogledaju i kao "e super bas" .. dal mi dolaze u susret ili idu iza mene, uzas je 

Link to comment
Share on other sites

Komene se ksenoni prilagodjavaju vidljivosti, polozaju volana, vozilima iz suprotnog smera... Cak i duga svetla sam gasi kad primeti druge farove u daljini.

Bracele koji sami ugradjuju reflektore ne bi smeli da prodju tehnicki... 

Edited by Udo Tvrdi
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, voodoo_ said:

Lepo sređena to-do lista i log iz version controla služe kao dnevnik rada, nadam se da ih imaš :tf:

 

 

1 hour ago, Udo Tvrdi said:

A i smislena imena funkcija i varijabli, kao i komentari u kodu znaju da pomognu.

Stvarno? [8)] :tf:

Trenutno je najveci problem nedostatak koncentracije da bilo sta otvorim i krenem da citam...

 

 

Edited by sttevann

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, voodoo_ said:

Dve smrti marketinškoj pederčini koja je progurala žvaku kako ksenonski farovi "sijaju skoro ko duga svetla a ne smetaju", ništa ne vidim noću kad mi neko takav ide u susret. Naravno, kako bih izrazio revolt, uvek kontriram dugim svetlima kad prođem pored vlasnika ksenonaca, sve u nadi da kad dovoljan broj ljudi tako bude smarao, da će retardi zameniti farove i staviti normalne pa da može da se vozi...

pricas o fabrickim ili naknadno ugradjenim xenonima? nikad nisam imao problema kad mi neko sa fabrickim xenonima ide u susret, vec samo ovi sto stave na opel astru iz 1999 ili golfa 2, pa dobijem kokosije slepilo u trenutku... ne znam da li je marketinski trik, ali stvarno ne sijaju kao duga svetla, ni blizu. izgleda cistije i preglednije u tom opsegu gde baca snop i to je to. za sve dalje od toga, moraju da se pale duga svetla. znam, jer imam xenone (fabricke) vec 8 godina i nisam primetio da mi neko  ablenduje zbog toga. jos je u pitanju reno clio, a ne smem da zamislim kakva li su svetla na nekom novom mercedesu ili audiju.

 

ti sto ti smetaju su verovatno batice sa aftermarket sijalicama :) a sve to sto se naknadno ugradjuje je djubre, pa makar stavili i projektore koje zverko pominje i custom made prskalice. u fabrici to prodje gomilu testiranja i stelovanja, a kod nas ce kao "dobar lik koji zna" da ti sredi sve za 500 eura. vazi! :D  opasni su za saobracaj, pogotovo kad nema ulicne rasvete a neko takav ti ide u susret.

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Nisam stigao nijednog da zaustavim pa da ga pitam je li aftermarket :D ali u ponedeljak sam vozio stotinak km po mraku, maltene svaki koji je prošao sa ksenonima mi je pravio problem. A nije samo do mene, žali se i žena, mada možda mi samo titra s oproštenjem!

Link to comment
Share on other sites

a mozda ti je oslabio vid? :) ali stvarno.

meni su pocela da smetaju i obicna svetla uvece, pogotovo na magistrali bez ulicnog osvetljenja, sto je siguran znak da moram kod ocnog sto pre. pogledaj ti jos jednom dal su xnenoni ili dioptrija :D

 

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...