Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

10 hours ago, voodoo_ said:

Nisam nigde rekao da pesme koje se protekle nedelje vrte po fejsu nisu dobre pesme, nego da ljudi po obicaju preteruju i/ili nemaju pojma.

sve se slažem. dobio si Debelog. no homo ofc.

that being said...

vrh su mu pesme...

tako je i Mladenović pajdomanski ološ, ali pesme su mu vanvremenske. zato, obojica pomenutih, na neki način, svoj poseban način, su znameniti Beograđani.

 

ipak:

vatrometi na dorćolu...

so plebsy, sav taj kao-lokal-patriotizam...

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Na konto ovih poreza, gastarbajtera i ostalo. Mislim da sam jos pre postavio pitanje sta je sa pomorcima, ali u medjuvremenu se saznalo da, je li, svi gastosi moraju da plate porez. Recimo ja sam odradio 3 ugovora od ukupno 19meseci, sa prosecnom platom od 2800$, sto mu dodje nekih 53000$. Ti novci naravno vise ne postoje, ulozeni u privatan biznis (koji hvala bogu dobro radi) i koji vodim sve crno na belo, ne postoji artikal koji nije zaveden, racun koji nije izdat i porez koji nije placen. U sustini, mogu samo da mi uzmu firmu i ja da se obesim.

Recimo dok nisam otvorio svoju firmu i usao u tu kolotecinu PDV-a, doprinosa, troskova itd itd, nikad nisam obracao paznju pri kupovini da li cu dobiti ili ne fiskalni racun (osim u slucaju kupovine bele tehnike). Od momenta kad sam poceo da zaista i obracam paznju na to skontao sam da malo njih zaista i izdaje fiskalni racun. Da ne spominjem tek kafice, "ETNO SELA", salase itd. Vrlo cesto mi se desava da kada trazim gotovinski racun za bilo sta, sa suprotne strane dobijem blago prevrtanje ocima. Recimo moj direktan konkurent ne izdaje fiskalne racune i znam da ne izdaje, ali eto nemam srca da ga prijavim...

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/13/2020 at 10:45 AM, voodoo_ said:

Nisam nigde rekao da pesme koje se protekle nedelje vrte po fejsu nisu dobre pesme, nego da ljudi po obicaju preteruju i/ili nemaju pojma.

А шта им је остало након штои се упишу у књигу жалости над одрoном његове светлости итд. Само Џејева бакљда.

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

неискоришћене дане ГО послодавац мора надокнадити исплатом тих сати као прековременог рада.

24 minutes ago, Zwerko said:

Gde ćeš na more? :)

јесте, да ти кажем, па да разгласиш Хрватима да им је одзвонило...

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

On 12/15/2020 at 2:53 PM, Debeli said:

неискоришћене дане ГО послодавац мора надокнадити исплатом тих сати као прековременог рада.

јесте, да ти кажем, па да разгласиш Хрватима да им је одзвонило...

🙂

kako to misliš? mora ako odlaziš iz firme ili tako nešto. ne može tebe poslodavac da tera motkom da iskoristiš godišnji odmor 🙂

jedan od tradicionalno groznih trenutaka je kad se smrzavam već dva meseca i onda stigne vest "danas počinje zima" :)))

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Johnn1e said:

Mojoj zeni sa njih dve jos koleginice direktorka dala da potpisu da se odricu nadoknade za neiskoriscen godisnji odmor ili im nikad vise nece produziti ugovor, one potpisale sve. Nisu im ni produzili ugovor posle 🙃

sutra vec naslov u informeru " SKANDALCINA! Samarcina srpskoj doktorki! Au! Sve ce da bruji o tome. Sta uciniste to nemci!"

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Johnn1e said:

Mojoj zeni sa njih dve jos koleginice direktorka dala da potpisu da se odricu nadoknade za neiskoriscen godisnji odmor ili im nikad vise nece produziti ugovor, one potpisale sve. Nisu im ni produzili ugovor posle 🙃

eh, to su sad potpuno druge teme, svašta ima inače - da imaš samo 3 ili 2 nedelje odmora umesto 4 (tj. 10 dana umesto 20) da mora sve da se potroši u tekućoj godini ... itd itd.

Iskreno to za naknadu za godišnji je ionako bezveze jer je bolje kad se već aktivira otkazni rok odmah da iskoriste godišnji, ioako tad niko ne radi ni sa pola kapaciteta.

Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2020 at 11:49 PM, voodoo_ said:

Dobro, ovi mlađi se ne sećaju kakav je dripac bio u periodu '95-00, naročito ono dok je imao emisiju na Pinku gde je dovodio slične bitange pa su se u prajm tajmu hvalili ko ima bolji pištolj i slično.

Aj to i nekako, nego što napraviše od njega legendu kao da je bio kantautor crtica ulični filozof, a ne izvođač radova na osnovu materijala Marine i Fute.

Džej jeste beogradska legenda, i što kaže Drale, znameniti Beogradjanin

  • Like +1 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Valjda do kraja juna sl godine treba da iskoristim godišnji odmor za 2020tu. 25 radnih dana. Juhuuu.. Ovim tempom nikako.. 😏

Inače u DZ Žarkovo je opšti haos, sva sreća pa ne idem često, ali svaki put mi je neka nova doktorka. Više se ne trudim da zapamtim kako se zove.. 

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rbds said:

Valjda do kraja juna sl godine treba da iskoristim godišnji odmor za 2020tu. 25 radnih dana. Juhuuu.. Ovim tempom nikako.. 😏

Inače u DZ Žarkovo je opšti haos, sva sreća pa ne idem često, ali svaki put mi je neka nova doktorka. Više se ne trudim da zapamtim kako se zove.. 

da, da, kod državnika tako ide - taman ne znam kad su gradski izbori ali verovatno će tad opet da kovid bude 0 :)))

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, voodoo_ said:

Iako im je ovaj Andrenalin kontrol panel jedno sedam puta bolji od onog starog, baš me nervira što imaju trideset hotkeyeva aktivnih po instalaciji, to prvo gasim

da su ga napravili kao u overwatchu ili nekoj drugoj igri, mala šlafjna gore možda bih i ostavio, ovo zauzima desetinu ekrana i smara, nema nikakvu funkciju realnu.

Link to comment
Share on other sites

Evo AV rekao uključiće se rešavanje problema frilensera!

Quote

 

Govoreći o protestu frilensera koji je održan juče, predsednik je rekao da će videti na koji način da ti ljudi plate poreze, a da država preuzme deo krivice na sebe.

"Imali smo juče protest frilensera i oni naravno suštinski nisu u pravu. Bilo je tu i naših grešaka u delovanju. Videćemo na koji način da ti ljudi plate poreze ali da i mi preuzmemo deo krivice na sebe", rekao je on.

On je rekao da je obaveza svakog da plati porez, ali da ako frilenseri nisu bili sigurni da moraju to da plate, onda mora da se sagleda kako da se postigne neka vrsta kompramisa.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...