Jump to content

Ulazna vrata


Recommended Posts

Ako neko zna nekog dobrog majstora ili firmu koja prodaje i ugradjuje ulazna vrata za stan po sistemu kljuc u ruke dobro bi mi dosla preporuka. Hocu da stavim nova ulazna vrata da se ne cuje sve sto pricamo u stanu na hodniku (dakle dobra zvucna izolacija) i svi su preporucili ona metalna sigurnosna vrata da uzmem, ali sva vrata u ulazu su drvena tako da mi treba neka sposobna firma/majstor koji ce moci da uklope ta nova vrata u stil ostatka zgrade (stave neku dodatnu drvenu plocu na front ili sta god vec).

Link to comment
Share on other sites

bosal, pravi po meri, ima vise varijanti i zastite od provala i zastitw od buke i vise opcija za brave. mislim da su jedni od boljih na trzistu trenutno... sad sve zavisi koliko zelish da platish.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam u sklopu gajbe dobio neka od ove firme http://www.block-lock-door.rs/Ispunjavaju dva od tri tvoja uslova - da su sigurnosna i da materijal spolja izgleda kao drvo (doduse bela su, ali kao tekstura drveta i tako je i na dodir, da li imaju s spoljne strane neku sperplocu ili sta, ostatak je potpuno metalni). Zvucnom izolacijom nisam najzadovoljniji, cujem stvari s hodnika, ne da bi mi smetalo, ali stoji. Doduse ova moja su ugradjivana masovno u celu zgradu od 150 stanova, tako da verujem da nisu uzeta nekog super kvaliteta, tj verovatno imaju i bolja. Za ova Bosal sam isto cuo ali mislim da su ti oni skuplji. Svi oni ti ugradjuju i sve to, tu brige nemaj. 

 

Samo izbegni kineska, surak je uzeo neka kineska, ono je pakao koliko jeftino i lose uradjeno deluje. Doduse jesu metalna i deluje da se ne obijaju lako, ali opet je bas krs a to nije nesto sto se kupuje svaki dan. Edit: Ta kineska koja je on uzeo su od firme Talaris, sad moguce da oni imaju i neka bolja ali je on verovatno uzeo jeftinija. 

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja sam u sklopu gajbe dobio neka od ove firme http://www.block-lock-door.rs/Ispunjavaju dva od tri tvoja uslova - da su sigurnosna i da materijal spolja izgleda kao drvo (doduse bela su, ali kao tekstura drveta i tako je i na dodir, da li imaju s spoljne strane neku sperplocu ili sta, ostatak je potpuno metalni). Zvucnom izolacijom nisam najzadovoljniji, cujem stvari s hodnika, ne da bi mi smetalo, ali stoji. Doduse ova moja su ugradjivana masovno u celu zgradu od 150 stanova, tako da verujem da nisu uzeta nekog super kvaliteta, tj verovatno imaju i bolja. Za ova Bosal sam isto cuo ali mislim da su ti oni skuplji. Svi oni ti ugradjuju i sve to, tu brige nemaj. 

 

Samo izbegni kineska, surak je uzeo neka kineska, ono je pakao koliko jeftino i lose uradjeno deluje. Doduse jesu metalna i deluje da se ne obijaju lako, ali opet je bas krs a to nije nesto sto se kupuje svaki dan. Edit: Ta kineska koja je on uzeo su od firme Talaris, sad moguce da oni imaju i neka bolja ali je on verovatno uzeo jeftinija. 

 

Mi imamo neka "Tandem" i dosta su solidna, ali imaju "problem" sa izolacijom tako da se unutra čuje šta se događa napolju, ali napolju se ne čuje unutra - zvuči fantastično, ali nemam objašnjenje ovakvog fenomena. Možda prosto hodnik više odzvanja pa se čuje, ali spolja se apsolutno ne čuje šta se događa unutra.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Ne moraju da budu Bosal, uglavnom najjeftinija PRAVA vrata su oko 400+eur, bitno je da imaju kasa-bravu kao primarnu bravu, ostali detalji (debljina panela, sound/audio izolacija, textura, finalna obrada) dodaje na cenu xyz dukata na kraju.... Za ta ne-kineska vrata stavlja se obavezan METALNI shtok koji moze da nosi tezinu tih vrata (jebeno su teska)...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Ne znam za marke, niti za "prava"/"lazna" vrata, znam samo da sam uzeo sebi za gajbu sigurnosna pre mesec dana, uz ugradnju su me izasla oko 15 hiljada.. Sasvim sam prezadovoljan.

http://www.primavera.co.rs/baroco-white.html

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam neka Talaris aLa sigurnosna, pre toga bila drvena. Talaris (verovatno najgori kinez) mnogo manje provodi zvuk u hodnik.

(Yihhaaa, sada mogu da tucem zenu a da komsije ne cuju hohoho)

 

EDIT: Kostala su oko 250eur sa skidanjem starih i montiranjem novih, i rabiciranjem otvora na licu mesta.

Edited by Orange Bud
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Још једна препорука за Босал.

On 1/4/2017 at 0:27 PM, Pppetar said:

Ja sam uzeo protektor protuprovalna vrata, imaš ovdje info  http://konradsat.com/protuprovalna-vrata/protuprovalna-vrata . biraš si sam boje i uzorak drva i ostale specifikacije...vrata su top

OSNOVNI PODACI O TVRTCI:

PODACI O TVRTCI:

TVRTCI:

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...