Jump to content

Oprema za samoodbranu


Recommended Posts

A možda te napadne vukodlak, srebro ftw! Da li je prekoračenje nužne odbrane ako jebeno spališ lika improvizovanim bacačem plamena, čak i ako ti je ušao u lični prostor ? [:D]

to je dezodorans, plamen se tu nasao sasvim slucajno;)

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Radnja kod Zelenog venca se zove Snajper, odmah kad krenes gore ka Terazijama. 

 

e to sam zaboravio kako se zove

 

 

Poprilicno nezgodna tema kod nas... Drugarica nosi taj biber sprej, koji kao sto je neko rekao, nisam ni siguran koliku zastitu pruza. A opet sa druge strane neke bolje alternative ni nema, ako upotrebljavas oruzje kod nas u takvim situacijama na sudu mogu da presude da si koristio prekomernu silu, ugrozavas javni red i mir, druge gradjane i da, iako je to bilo u samoodbrani, dobijes kaznu zatvora zbog nekog manijaka...

 

Ako vec imas problem kretena u ulazu, organizujte se i opravite interfon, stavite kamere, sigurnije brave itd, sto kontam da ce smanjiti broj debila u ulazu makar za odredjeni procenat. Ja iskreno pratim devojke, drugarice skoro uvek, pogotovo tu drugaricu jer ima problematicnog bivseg. Ne zelis da znas koliko je tesko u Srbiji da neko dobije zabranu prilaska, policija naravno "ne moze nista" dok ne nadje tog nekog, a ako nemas neku deblju vezu nece si ni nesto posebno iscimati. Tako da bolje i taj biber sprej nego nista u svakom slucaju, ali definitivno ta preventiva (inb4 durex) najvise i pomaze. 

 

jedno je kad ti dodje neka drugarica pa je ispratis a svaki dan po 2 puta dnevno da pratim nekoga je ono..

sto se ulaza tice zaista sam stavio sve sijalice jer nije pola radilo godinama i sad su poceli ljudi da menjaju kada rikne jedna... kucni savet ne postoji vise i desava da i lift ne radi po mesec dana

a narkomani se skupljaju celo leto u ulazu i iza zgrade... problem je sto su takodje iz ulaza :)

 

a ulica je slepa i kada padne mrak nema nikog napolju (sem prostitutki i njihovih pimpova koji ih uredno dovoze svaki dan u isto vreme)

 

vidim da je mup stavio da je zabranjen sprej sada ali mi to zaista deluje kao jedino racinalno resenje za ribe

 

mozda ima negde ovako da se nabavi ..

 

Link to comment
Share on other sites

Нажалост, имао сам сличну причу у згради, једино дебеле батине и ментално злостављање решавају болест наркомана у улазу...

  • Upvote (+1) 1

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

e to sam zaboravio kako se zove

 

 

 

jedno je kad ti dodje neka drugarica pa je ispratis a svaki dan po 2 puta dnevno da pratim nekoga je ono..

sto se ulaza tice zaista sam stavio sve sijalice jer nije pola radilo godinama i sad su poceli ljudi da menjaju kada rikne jedna... kucni savet ne postoji vise i desava da i lift ne radi po mesec dana

a narkomani se skupljaju celo leto u ulazu i iza zgrade... problem je sto su takodje iz ulaza :)

 

a ulica je slepa i kada padne mrak nema nikog napolju (sem prostitutki i njihovih pimpova koji ih uredno dovoze svaki dan u isto vreme)

 

vidim da je mup stavio da je zabranjen sprej sada ali mi to zaista deluje kao jedino racinalno resenje za ribe

 

mozda ima negde ovako da se nabavi ..

Pa dobro, ne znas celu pricu, pa mislis da je svaki drugi ili peti dan, ali nekad je nekoliko nedelja za redom, svaki dan, nekada nije nista. U svakom slucaju, ja se lakse osecam kad znam da sam sve uradio u svojoj moci da ta osoba bezbedno stigne do kuce.

Jedno je kad neko stalkuje bas odredjenu devojku, jer od takve osobe ne mozes da pobegnes i da hoces, tvoj problem je ta zgrada, dakle preseli se negde gde je normalniji kraj, ulaz blizu stanice autobusa ili dobro osvetljena / prometna ulica i verovatno ce biti sigurnije od ulaza i dvorista sa narkomanima...

Edited by SilentCat

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

Kili, devojka je devojka i njoj nikakvo oruzje ne pomaze, a narocito ne gluposti tipa biber sprej kojim ce pre sebe da ojadi nego druge. A i dok izvuce sprej iz torbice, ima da je naguze triput, a ne jednom. Za promenu, probaj da se upoznas sa tim likovima iz ulaza, niko ti nece dirati ribu ako te znaju...

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Реална чујпри је да примени затворску тактику, пребије најјачег комана и то је то, само цака је не гледати јачину телесну, већ изабрати најприсебнијег у просеку!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Реална чујпри је да примени затворску тактику, пребије најјачег комана и то је то, само цака је не гледати јачину телесну, већ изабрати најприсебнијег у просеку!

 

Taj najprisebniji je verovatno najbolje naoružan :o

Link to comment
Share on other sites

Jesi ih prijavio kad su te nalupali?

 

23 позитивне оцене

 

Samo da se ogradim, Satan je ipak car i nije narkoman!

 

Једна позитивна :с

 

sjajno resenje !

 

Ако попустиш и одселиш се, пичка си највећа.

 

Kili, devojka je devojka i njoj nikakvo oruzje ne pomaze, a narocito ne gluposti tipa biber sprej kojim ce pre sebe da ojadi nego druge. A i dok izvuce sprej iz torbice, ima da je naguze triput, a ne jednom. Za promenu, probaj da se upoznas sa tim likovima iz ulaza, niko ti nece dirati ribu ako te znaju...

 

Реална чујпри је да примени затворску тактику, пребије најјачег комана и то је то, само цака је не гледати јачину телесну, већ изабрати најприсебнијег у просеку!

 

Бибер спреј је бескорисна ствар. Друго је кад напрскаш неког јадног џепароша од 50 кила, а сасвим друго кад га прснеш неком спидашу од 80 у очи. Само ће још више да изгори и да буде још агресивнији.

Шалу на страну, имао сам наркомане (сад је само један, јер живи у згради, али је мирнији од бубице), у улазу. Дакле, осим "мрких" погледа на које су ми се жалиле баба и девојка, кренуле су приче по крају о "маскираним разбојницима који отимају новац нејакима".

У једном моменту сам косио траву испред зграде (да савестан сам грађанин) и налетех на кесу из максија. Угасио сам косачицу, узео кесу да бацим кад оно унутра журка: шприц са иглом, дно од лименке гуаране (изгорело наравно) и унуче вињака (???). Узмем лепо, одем до станице, покажем им и кажем где сам нашао, објасним за екипу, замолим лепо да дођу да их уклоне/похапсе/легитимишу, кажем да сумњам на њих да су они починиоци разбојништва и добијем ГЕНИЛАЈАН одговор од пандура (који једе пљеку наравно: "сине, јел можеш ти да докажеш нешто од тога?".

Видео сам колико има сати, захвалио сам се господи полицајцима и отидох кући. Кад сам их сл пут чуо испред зграде, сишао сам и на најлепши могући начин, сам им објаснио (поготово овом дегенерику из зграде) да им није место у ходнику и да би било фино да се не враћау више. И никада нису.

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

sjajno resenje !

Ne znam koje jos resenje ocekujes? Opcije su ti da ostanes i da pokusas da se izboris sa budalama za koje ne znas sta sve mogu da istripuju, ili da se preselis. Sve je to super sto si uzeo i zamenio sijalice, ali to ti problem u sustini ne resava...

 

Sigurno je bolje da ne zivis u ulici punoj pimpova / drolji, a jos i u ulazu i dvoristu punom narkomana, pogotovo ako ti dolazi tu devojka ili zivi sa tobom. Bolje se mani budala nego da se suocavas, jer kod nas te price lose prolaze, uostalom raspitaj se u policiji i vidi koje su ti mogucnosti. Mozda je moguce da raiduju te narkose i da ako nadju nesto da zavrse u tvorzi, mada kazne za posedovanje su jako smesne. (zavisi od kolicine, prethodnih prestupa itd) Pritom posle postoji mogucnost da ce oni tebe drkati ako skontaju ko je prijavio. Sad da l' mislis da to sve vredi cimanja, to je tvoja stvar. 

 

Znam dosta primera gde su ljudi tako istripovali heroje i napravili jos veci problem sebi, jos od igraone smo imali nekog lokalnog debila koji je tako ulazio i drndao ljude, jer je nadrogiran / pijan / teska budaletina, posle treba zbog takve budale da se okrecem, pazim kad izlazim iz ulaza, kad idem kroz mrak? Zajebi. Pritom taj lik je ubio jednog klinca, bio u zatvoru nesto smesno, izasao i od tad ne znam ni gde je ni sta radi, iskreno me ni ne interesuje. Poenta price kod nas policija / pravosudje ne funkcionise kako treba, napravices samo sebi problem, a sa druge strane nikakav efekat neces postici na dugorocne staze...

  • Upvote (+1) 1

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

Слажем се са последњим делом. Правосуђе је катастрофа, а ја сам тако решио проблем јер сам могао .

Опет лоша страна тога је што полиција то не решава и временом тонемо све више и више у глиб... И постајемо гето држава...

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...