Jump to content

Ultimativni NCR topik


Recommended Posts

Pocetna plata zavisi od pozicije/tima i, koliko je meni poznato, negde je oko 45k osnova + 5k prevoz i regres (ili sta vec). To su uglavnom Field service coordination poslovi i slicni. Vecina timova koji su help deskovi imaju pocetnu platu 55+5k za LVL1 tj 65+5k za LVL2.

Sto se tice toga kolko je tesko zaposliti se - pa to zavisi od toga koliko im ljudi treba u datom trenutku i za koju poziciju. Generalno dosta ljudi aplicira pa imaju luksuz da mogu da proberu. CV je dosta bitan da bi te uopste uzeli u razmatranje posto tu inicijalnu odluku donosi Trizma - HR firma koja se bavi zaposljavanjem ljudi za NCR. Naravno gledaju da imas nekakav IT background, ali posao kojim bi se zapravo bavila u help desku ili FSC-u nema bas puno veze sa IT-em. Bukvalno svako moze to da radi ko nije potpuni idiot i dovoljno poznaje jezik.

Kako bi to trebalo otprilike da izgleda - kada apliciras za posao i predas CV (ja sam na primer preko infostuda na trizmin oglas - ne znam d ali postoji jos neki nacin d abudem iskren) Trizma pregleda i na osnovu mesta za kojie biraju ljude proberu i pozovu. Koliko se secam prvo te posalju u Berlic skolu jezika da ti testiraju znanje (koliko je meni poznato trenutno primaju samo 6 i vise) i ako dobijes dovoljnu ocenu onda te pozovu na prvi razgovor. Tako da u tom prvom delu ti nikakva veza ne pomaze (osim ako ne poznajes i nekog iz Trizme i Berlica). Posle tog prvog razgovora - koji je u stvari samo kratko upoznavanje sa NCR-om (5-10 minuta razgovora sa jednom od trizminih zaposlenih gde uglavnom oni pricaju o firmi) zakazu ti sastanak sa supervizorom tima za koji treba dopuna ljudi.

Konacna odluka o tome da li ces se zaposliti ili ne je na samom supervizoru koji trazi ljude za tim. Na tom razgovoru mogu da te propitaju nesto sto ima dodirnih tacaka sa IT-em cisto da se uvere da nisi totalni reta.

There's some disco fans in here tonight!

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, voodoo_ said:

Burazer je krenuo od 60

Ok, znaci pored kilija na jabberu uskoro i kreki??? Sta je sledece?? Probudicu se na wc solji pijan i shvatiti da je sve samo san, da ja i dalje drzim DeuS?? Novi kolega ce mi biti babo_natalle?

Kreki bluberi \o/

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, corona_radiata said:

Ovako... Koliko je teško zaposliti se u NCR-u? Meni bi to u ovom momentu veoma značilo jer mi je pukao film od raznoraznih poslova koje radim od 19-e, a sada imam 23.

...

Dajte mi generalno neki savet za upadanje u tu kompaniju. (: 

Okaci neku sliku da bi mogli detaljnije da ti pomognemo

Link to comment
Share on other sites

Ja sam skoro poceo sa radom u NCR-u.Plata mi je oko 60 k, radi se tehnicka podrska za neki softver.Zadovoljan sam trenutno,ali mi se cini da je tenzija velika i medjuljudski odnosi da nisu bas najbolji...Koliko sam skapirao tamo se bas tesko dobija otkaz,ako nisu zadovoljni samo te prebace u drugi tim..Mnogo zavisi od ekipe ljudi sa kojima radis i kakvi su ti sefovi

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pre 3-4 god, kada sam napustio KBC banku pred prelazak u Telenor, imao intervju ( cini mi se za Walmart podrsku, stvarno se ne secam vise), prosao do kraja i sve do tog usmenog intervjua sa nekom ribom iz USA koja je vodila tim, nisam ni znao koja su tacno zaduzenja na toj poziciji, i da se radi samo nocna smena(sto je i logicno, sem ako nisi debil kao sto sam ja bio).

Sve je bilo super, imao sam solidno iskustvo kao podrska, a i nesto iskustva u IT (Telekom i Asseco/Pexim podrska).

Nudili su platu od 70-75k RSD, ne znam koliko je to bilo evra tad. I tokom intervjua sa njom, kada sam skontao da se radi samo nocna smena, odbio sam, posto mi to tada nije odgovaralo iz nekih privatnih razloga.

Posle par meseci mucenja u jednoj IT firmi kao pre sales manager, dobio priliku u jednoj firmi da ucim da programiram kao junior sa nekim osrednjim znanjem ali bez dana radnog iskustva kao dev, ucio od iskusnijih kolega, i jbg danas se ne kajem uopste sto sam odbio, iako sam na toliku platu cekao skoro godinu dana.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...