Jump to content

Ultimativni NCR topik


Recommended Posts

10 hours ago, Dule_smor said:

Secam se kad sam ja polagao na Goethe institutu prvi test da odrede u koju grupu da idem meni su zaboli B2 advanced. Ja reko ljudi ja ne znam za taj nivo i ne zelim uopste da se zajebavam hocu da stvarno naucim ovo kako treba i trazio sam da me stave u B1 i onda sam godinu dana cepao B1 pa B2 polako pa dalje...

 

10 hours ago, Dule_smor said:

Nisam bio na C1 vec na B1 zato su me i smestili u grupu za B2...

@Majstor bora

Evo ponovo, samo što su citirane tvoje reči, ne duletove...

 

U prvom postu kažeš da su te odredili za B2, ali ti si tražio da te stave u B1. U drugom kažeš da si bio na B1 pa su te zato smesili u grupu za B2? Dakle, jesu li te smestili na B2 ili si ti to odbio i tražio B1? ne može oba :)

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, togFU said:

 

@Majstor bora

Evo ponovo, samo što su citirane tvoje reči, ne duletove...

 

U prvom postu kažeš da su te odredili za B2, ali ti si tražio da te stave u B1. U drugom kažeš da si bio na B1 pa su te zato smesili u grupu za B2? Dakle, jesu li te smestili na B2 ili si ti to odbio i tražio B1? ne može oba :)

Hmm aha sad sam skontao na sta mislis kad sam rekao da sam znao B1 hteo sam da kazem da sam bio preko tog nivoa znaci preko B1 (po testu) i onda su me zato stavili u B2. Medjutim, posle sam trazio da me ipak stave u B1 da prodjem ceo B1 pa tek onda da krenem sa B2. Poenta je da sam bio bolji u radjenju testova nego sto sam stvarno vladao jezikom po svom misljenju. Fond reci i sam sam govor mi je lagovao za svim ostalim i nisam jednostavno bio dovoljno siguran u sebe da krenem odma sa B2 i ispostavilo se da sam bio u pravu jer da sam krenuo B2 odma morao bi mnogo vise da se posvetim ucenju ovako mi je bilo mnogo lakse i potrajalo pola godine duze :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Zdravo ljudi, slučajno sam našla ovaj forum/temu dok sam tražila nešto, bilo šta o NCR-u.

Hoću da vas pitam par pitanja. :) Počela sam da čitam temu od početka ali ne mogu, izgubila sam se na pola jer ste više pričali o vašim međuljudskim odnosima ovde na forumu nego o temi.

Ovako... Koliko je teško zaposliti se u NCR-u? Meni bi to u ovom momentu veoma značilo jer mi je pukao film od raznoraznih poslova koje radim od 19-e, a sada imam 23. Mislim da je pravo vreme za nešto ozbiljnije jer sam za to sposobna. Recite mi, da li je moguće da i tu sve ide preko neke veze kao skoro svuda gde je malo jača plata od prosečne?

Ovog momenta sklapam Cv i kapiram da nije pametno da stavim baš sve što sam radila iako je svaki taj posao bio pošteno i časno odrađen i plaćen, bez ikakvih potezanja veza. Ni jedan od tih poslova nije bio vezan za IT, konsalting i sl. poslove. Prijatelj koji je radio u NCR-u mi je rekao da lažem i da nalupetam da sam radila neki takav posao. Nikad nisam pisala neistine u CV-u, ne znam da li treba i sada jer otkud znam.. možda proveravaju podatke pa posle treba da se kajem što sam ispustila za mene dobru priliku u ovom momentu.

Čula sam da je početna plata 500e, da li je to ostalo isto do danas?

Dajte mi generalno neki savet za upadanje u tu kompaniju. (: 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...