Jump to content

Ultimativni NCR topik


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Поздрав драги моји, ово је мој први упис, немојте бити груби. Пре тачно 3 недеље сам био на разговору у Тризми, а 3 дана пре тога сам добио 7 на тесту у Берлицу. Аплицирао сам за позицију Хелп деск, а девојка која је радила интервју са мном понудила ми је посао Field service coordinator за Велику Британију. Тада ми рече да ће ме брзо звати, и да би следећи разговор требао да имам са тим лидером или неком женом задуженом за тај тим. 

Е сад, 3 недеље су већ прошле, а нико се не јавља, па ме интересује после колико су вас звали или да знате за искуства других колега ? А можда сам и укакио тај разговор, али било би лепо да јаве да знам на чему сам :)

Link to comment
Share on other sites

Поздрав драги моји, ово је мој први упис, немојте бити груби. Пре тачно 3 недеље сам био на разговору у Тризми, а 3 дана пре тога сам добио 7 на тесту у Берлицу. Аплицирао сам за позицију Хелп деск, а девојка која је радила интервју са мном понудила ми је посао Field service coordinator за Велику Британију. Тада ми рече да ће ме брзо звати, и да би следећи разговор требао да имам са тим лидером или неком женом задуженом за тај тим. 

Е сад, 3 недеље су већ прошле, а нико се не јавља, па ме интересује после колико су вас звали или да знате за искуства других колега ? А можда сам и укакио тај разговор, али било би лепо да јаве да знам на чему сам :)

Ako prelistaš ovaj topic shvatićeš da ispravnog odgovora na to pitanje nema - neki su čekali jako kratko, neki i po više meseci a određeni "baš onoliko koliko su rekli". 

Ne znam kako je u NCR, ali generalno su ti procesi intervjuisanja po firmama uvek "poslednja rupa", posebno kada uključuju i članove nekih drugih timova.

Link to comment
Share on other sites

Поздрав драги моји

ovo me podsetilo na 'dobro vece dragi seksomani i seksomanke'

 

Hidden Content

Нисам још на том ниво као Ноле, мада како сам кренуо да ћелавим, нисам ни далеко :) 

@Lucky Тако сам и стекао утисак читајући овај топик, а и причајући са неким другарима за које нисам ни знао да раде тамо. 

@Atomic Рече ми ова девојка што је радила интервју како ми је оцена добра, понудили су ми плату на крају разговора и као што сам већ написао, рекоше да ће ме контактирати убрзо и да ће свакако јавити да ли сам за ту позицију или неку другу. Сада ми ово све изгледа доста неозбиљно, али можда сам и ја нестрпљив :)

Edited by etaoin
Link to comment
Share on other sites

Поздрав драги моји

ovo me podsetilo na 'dobro vece dragi seksomani i seksomanke'

 

Hidden Content

Нисам још на том ниво као Ноле, мада како сам кренуо да ћелавим, нисам ни далеко :) 

@Lucky Тако сам и стекао утисак читајући овај топик, а и причајући са неким другарима за које нисам ни знао да раде тамо. 

@Atomic Рече ми ова девојка што је радила интервју како ми је оцена добра, понудили су ми плату на крају разговора и као што сам већ написао, рекоше да ће ме контактирати убрзо и да ће свакако јавити да ли сам за ту позицију или неку другу. Сада ми ово све изгледа доста неозбиљно, али можда сам и ја нестрпљив :)

pa što im ne pišeš da proveriš šta se događa?

Link to comment
Share on other sites

Поздрав драги моји, ово је мој први упис, немојте бити груби. Пре тачно 3 недеље сам био на разговору у Тризми, а 3 дана пре тога сам добио 7 на тесту у Берлицу.

Jedan moj drugar takodje bio na polaganju pre nekoliko meseci, rekli mu da je prosao sve testove, ali da trenutno nemaju slobodnih radnih mesta. Zvao ih je par puta kasnije, ali jos uvek nista od posla. Nego, znas li mozda koja je maksimalna ocena u Berlicu, jel 8 kao sto mi on kaze, ili 10?

Link to comment
Share on other sites

1-8 sam testovi za sirotinju, 8-10 su za visoke menadzere valjda. Poseban test rade.

Pa upravo tu je neka fora izgleda, jer prema onome sto pise na netu, Berlitz skala ide 1-10 [link], ali Trizma ljudima ne dâ da polazu 9-10, nego samo do 8. I onda se ljudi istripuju misleci da je 8 max i zaokruze da zele da polazu 6-7 ili tu negde. Kada poloze to sto su zaokruzili, i dalje su u qrcu jer ispada da im je nivo znanja engleskog dosta nizak. Ja sam se ubedjivao sa tim drugarom da je 10ka max i da je trebao da polaze 8-9 jer je ucio engleski privatno i ima neke sertifikate, a on mi tvrdi da je 8 max i da je zato odabrao 6-7 jer nije bas siguran da zna engleski 100%. Ovi iz Trizme bi to trebalo da objasne kandidatima.

Link to comment
Share on other sites

Seva im bash ona stvar :D ionako ti treba 6 da bi te trizma uzela u obzir. Mada i taj test nisam siguran koliko je merodavan. Znam ljude koji su podobijali osmice a engleski im je bash ocajan, kao i ljude koji su dobili 6 a bolji su od ovih prvih. Mislim da dosta zavisi i od profesora koji te ispituje. Kao da im kriterijum nije ujednacen...

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Seva im bash ona stvar :D ionako ti treba 6 da bi te trizma uzela u obzir. Mada i taj test nisam siguran koliko je merodavan. Znam ljude koji su podobijali osmice a engleski im je bash ocajan, kao i ljude koji su dobili 6 a bolji su od ovih prvih. Mislim da dosta zavisi i od profesora koji te ispituje. Kao da im kriterijum nije ujednacen...

Мени је био сјајан професор, скроз опуштен лик. Што се тиче те скале, за ниво 8 пише да је је једнак native нивоу, дакле као да си рођен у земљи где је енглески матерњи. Питао сам и за онлајн Берлиц тест који има 10 нивоа, али тај је другачији у односу на овај, бар ми је тако професор рекао. 

Edited by etaoin
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Pozdrav braco, Ne znam da li je ova tema jos aktuelna, naleteo sam slucajno na netu, pa kao cisto da vas pitam nesto u vezi NCR-a. Dobio sam ocenu 6 iz nemackog kod ovih iz berlitza i bio sam na dva razgovora vec u NCR, Jedna je bila neka pozicija u menadzmentu i danas sam bio za neku logistiku. Za menadzment sam izduvo odmah, dok mi je dans momak iz tog logistickog odeljenja rekao da sam favorit za radno mesto,da bi mi ovi iz trizme nakon 2 sata rekli da ipak nisam dobio posao. Da li vredi cekati i dalje neku nizu poziciju?kakvi su tu kriterijumi i da li imate neki savet uopste vezano za tu pricu? Fala u svakom slucaju :)

Link to comment
Share on other sites

Čitajući ovaj topic mislim da su ti šanse od toga da te zaposle do toga da te ne zaposle :)) Ali ozbiljno, bilo je onih koje su iskulirali pa ih posle pozvali da rade, onih koje su zvali pa ih posle iskulirali, onih koje su sami pozvali posle x meseci kao i onih koji su morali da se prijave ponovo ... nema nekog pravila.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...