Jump to content

H1Z1


Recommended Posts

Dobih danas igru na poklon. Oh radost i bes... :)

Mogu da je uporedim jedino s Rustom posto ostale, trenutno aktuelne nisam igrao. Mada rekao bih da najvise slicnosti ima sa Dejzijem. Graficki zaista izgleda savrseno. Mapa koliko sam je obisao je raznovrsno puna napustenih vozila, gradova, crkvi, soping centara i benzinskih stanica. Medvedi, srne, vukovi, zombiji, svega ima i sve nekako radi kako je planirano. Medveda ne mogu da mlatim pesnicama, srni se prisunjam kroz travu i pocastim sikirom. Zombija sto jedino mogu da pesnicim i dobijem tako, ali jednog, dvojica su vec overkill. To mi je malo sranjkasto, al ae.

 

 

Upao sam na populated server i u prvih 10ak minuta nasao noz. Mislim se "do jaja sad sam zasticen ko beli medved!" Ubrzo potom sam iza sebe cuo auto, okrenuo se i snimio dzip (!) koji umalo da me ne pregazi, istrcava lik sa kacigom i prokletom sacmarom, dok sam ja nasao PTT dugme vec sam ragdollovao niz padinu brda na kom se odvio nemili dogadjaj. :) 

 

Rispon.

Naisao sam na Tropico-a, momak iz Spanije, naucio me da pravim bow, dao sekiru i klopu da ne majkam. Snimili smo neko naselje sa 10ak kuca koje smo lagano poceli da obilazimo, u medjuvremenu je pao mrak. Nasao sam kacket, ranac (bio sam srecan veoma) nesto municije za pistolj koji nisam imao. Secer, kafu, metal...svasta nesto sto mi je dalo nove recepte. U jednom momentu, dok smo tuzno gledali u prazan frizider jedne kuhinje videli smo kako neko beterijskom lampom kruzi oko kuce. Furao je pistolj, ali bio je sam.

Tropic i ja smo imali ranac pun svega, ali pritom bow bez strela i municiju bez oruzja. :D Ali kao, dvojica nas je sjebacemo ga ko svinje mas'an dzak.

 

 

Ne, necemo.

 

Ajde sto je imao pistolj koji je ipak, na nasu nesrecu bio pun a ne samo kozmetika, imao je i ortaka u supermarketu preko puta koji je imao izuzetno veliku pusku a i macetu. :) Posle par saka stisnutih u pesnicu upucenih ka tom momcicu sa pistoljem, Tropik hrabrim koracima je vec trcao ka sumi gledajuci preko ramena moje bezivotno telo u dnu tog kobnog parkinga iza supermarketa. Svega par sekundi kasnije takodje je prisilno zalegao. :)

 

To su neki prvi utisci. Bice ih jos.

Rece mrhe da ce biti p2w, nisam jos validan igrac da dam sud na tu temu.

  • Upvote (+1) 2
YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

dayz je harkor, h1z1 je, koliko sam skontao, noob friendly i vise casual, ali daleko od toga da ne moze da bude zabavan :)
 

ono, dayz ljudi se smeju sto je drawdistance u h1z1 smesan, plus nema prone jos uvek i tako neke gluposti i h1z1 vise vuce na rust, kao sto kaze feno


i dobro je sto si uzeo daisy, posto ce h1z1 svakako biti f2p za par meseci

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Ima prone! :)

 

 

Nasao sam wrench recimo, svecice za kola, Napravio sam bastensku lopaticu kojom mogu da iskopam rupu kod petog drveta iza 3 kuce u naselju iza benzinske stanice i tamo zakopam neki svoj stek. Napravio sam od kofe i platna dew collector za pijacu vodu. VOda je inace ili ustajala ili pokvarena pa pored dew collectora moze da se prokuva jelte.

 

Napravio sam zamku za zeca koja radi. Iskombinovao sam od besike jelena i zaboravio sam cega jos mamac za jelene koji ih po scentu dovlaci, free meat.

I tako gomila gomila nekih sitnica koje funkcionisu iznenadjujuce dobro obzirom da je alfa. Zapravo rade sasvim dojajno. Imam dvogled, napravio sam od krpa handmade backpack koji sa drvenom kutijom daje jos vise inventara na ledjima dok ne nadjem krsten ranac opet.  Imam spric koji kapiram ima istu svrhu kao u dejziju.

 

 

Sve ovoga u Rustu nema. Tamo je daska, kamen, 1 pistolj, luk i 2 puske i jebi se.

Ovde brate da napravim 1 zid samo treba mi drvo, treba mi ekser, treba mi prokleti alat... :)

Za campfire mi zapravo treba izvor vatre jelte. Mada mogu uz pomoc sticka, ropea i daske to da sredim i na oldskul nacin.

 

U nekom momentu sinoc burazer je jurio nekog tipa koji je opalio strelu u njega i to je potrajalo do mraka. Gledam ja njega kako pizdi zato sto ne moze da ga stigne, sve je mracnije, trce preko neke gole livade i kako su se priblizili putu sa njihove leve strane dolazi pandurski auto i zakucava se u randum medveda. :D Pokosio je potom i njih dvojicu. :)

Naisli smo jednom na vozilo koje nije wrecked ali mu fali gorivo, pored nas bila su i dva random tipa, svi smo bili fresh sponovi, i kao idu njih trojica da srede gorivo. Nailaze na nekog tipa koji nije bas toliko fresh :) i svi na mic "Eeee cek cek imamo kola, ne pucaj, treba nam gorivo daj pomozi". Naravno da ih je samo dopratio do lokacije cisto da zna gde se nalaze i krenuo da ih tamani redom...

 

Svega par sati sam u igri, verujem da iznenadjenja tek cekaju.

  • Upvote (+1) 2
YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Nista od mog poklona rekao bih, steam ne odgovara.

Ukoliko je neko od Rust ekipe zainteresovan da se druzimo (bez da cekamo release) kupio bih igru sad.

Ne bi mi bilo zao tih 2k za alfu ukoliko ginem uz brata!

Stoga, izjasnite se.

 

Ono sto mogu da kazem je da ukoliko vam se dopao Rust legacy, dopasace vam se i ovo, siguran sam. :)

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

I'll just leave this here.

http://www.h1z1db.co.uk/map/

Trebace za buduce radosti.

 

Sinoc upao na kratko, da aktivirao sam igru (drugu doduse) Nasao pistolj sa 3 metka, pasulj, cloth za bandage. Ispada lik iz kuce prekoputa i pomalo uplasenim glasom: "wait dont shoot, please! Hey, whats that on your head?"

Ja vec razmisljam kad sam pokupio kapu i odjednom BAM strela s'ledja u potiljak.

"Oh it's an arrow. HARHARHAR"

 

:D

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Naletim sinoc na tipa po imenu Konj, spasim ga od zombija  svojim premocnim combat knifom, i posle svega par reci skapiramo da i njemu i meni treba pomoc.

Konacno pomislih, eto sanse da krenem da pravim neku bazu. Ispricasmo se mi odakle je (Srbija), kad je krenuo da igra, kako nas obojicu nervira KoS u ovoj igri itd.

 

U sledecem naselju krenusmo sa lutovanjem kuca pored vec nekih ljudi. U jednom momentu neki mladjan momak je krenuo da mi mase, doduse umesto tople ruke mahao je sekirom. Krenem da se derem "Ej, dolazi, treba pomoc!" Nepunih 10 sekundi je proslo eto Konja prijatelja, spasioca, brata, zvezde sjajne! Gledao me sa zelenim beaniem na glavi kako inspektujem ostricu te sekire izbliza, korak nije napravio. Naravno legao sam u mukama. Pita ga taj tip dok je uzimao konzervu pasulja sa mog lesa:

- "Friend of yours?"

- "Nope."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:`c

  • Upvote (+1) 1
YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

  • Lucky unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...