Jump to content

zanimljive slike


Guest

Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

11 hours ago, beba isus said:

covek bi pomislio da je ril lajf izbio geeka iz tebe ivane ALI NE

niko ne razume ovu tvoju smesnu sliku

ali te svejedno volimo

❤️

Reky, stari gangsteru sa Karaburme, ovo ti je kao kad bi pisalo "da stopirate server, treba da otvorite Task Manager, a onda desno dugme i pritisnete End Task".

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Ne znam shta je problem sa ovim peshackim prelazom? Kul je u Tokiju i kad se pojavi u Njujorku u seks i grad seriji ali nije kul u Beogradu?

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sting said:

Ne znam shta je problem sa ovim peshackim prelazom? Kul je u Tokiju i kad se pojavi u Njujorku u seks i grad seriji ali nije kul u Beogradu?

ne znam ni ja iskreno, vidim da mnogi kritikuju kao "kakav blasfem kako će se ljudi snaći" meni iskreno nije jasno što toga nema svugde kad god treba da se pređu dva pešačka jedan za drugim.

Link to comment
Share on other sites

Zbog cega to mislish?

Svaki dan sam prelazio tu raskrsnicu pre nego shto su uveli ovaj peshacki prelaz. Realno mislim da ce ovo biti korisno. Protok peshaka ce se znatno ubrzati i mislim da ce guzve biti manje. Uostalom, nishta ne koshta da se proba (osim malo bele farbe), ako ne bude valjalo neka vrate. Kritika radi kritike samo ojacava poziciju kritikovane strane. Dajte smislenu kritiku sa argumentima. Problem te raskrsnice nisu peshaci vec vozila. Peshaci idu na zeleno peshacko i ne vidim kako usporavaju vozila? Mozda iz Makedonske skretanje levo gde ce proci dvoje kola manje (koliko je ranije moglo da stane u raskrsnicu izmedju peshackog prelaza u makedonskoj i ispred doma omladine). 

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, nekako mi je logicno da ce crvena svetla za automobile sveukupno duze morati da budu ukljucena kod takve raskrsnice. Ne treba gledati samo pesake, vec i eventualno crveno za skretanje levo u oba smera. Mozda gresim, deluje mi tako logicno. Mada sad kad razmislim, ako se zeleno za pesake pali u istom momemtu za sve, a ne pali se posle posebno za jednu pa drug ulicu onda je mozda i bolje za saobracaj. Jbga, nesam skolovala:D

 

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dule_smor said:
7 hours ago, Lucky said:
ne znam ni ja iskreno, vidim da mnogi kritikuju kao "kakav blasfem kako će se ljudi snaći" meni iskreno nije jasno što toga nema svugde kad god treba da se pređu dva pešačka jedan za drugim.

Mozda zato sto dodatno usporava saobracaj i pravi jos vece guzve?

ne mora dodatno da uspori ako se reguliše trajanje semfora - ne mora isto da traje. šta mi vredi skretanje udesno ako u istom trenutku krenu i pešaci i blokiraju me sve do mog normalnog zelenog?

recimo ima onaj prelaz kod Trga Nikole Pašića, tamo sa strane baš ulice Trg Nikole Pašića, što traje semafor i za kola i za pešake po 10 sekundi otprilike. Odlično rešeno, nikad gužve nema da se napravi.

3 hours ago, Dule_smor said:

Ne znam, nekako mi je logicno da ce crvena svetla za automobile sveukupno duze morati da budu ukljucena kod takve raskrsnice. Ne treba gledati samo pesake, vec i eventualno crveno za skretanje levo u oba smera. Mozda gresim, deluje mi tako logicno. Mada sad kad razmislim, ako se zeleno za pesake pali u istom momemtu za sve, a ne pali se posle posebno za jednu pa drug ulicu onda je mozda i bolje za saobracaj. Jbga, nesam skolovala:D

 

 

tu skretanje levo nije dozvoljeno za obične automobile mislim ni iz jednog smera, sad kad razmislim ... samo GSP može da skrene levo.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Dule_smor said:

ok, nego generalno razmisljam, normalna raskrsnica sa 2 ulice po pravim uglom i svugde dozvoljeno skretanje...sta je ekonomicnije za saobracaj, klasicni pesacki i semafor ili ovaj dijagonalni?

Pa znaš kako, verovatno ima neki gugl na tu temu i neka istraživanja koja su sproveli negde, nekad ... 🙂 A ako su uveli Japanci, onda valjda znaju šta valja!

Šalu na stranu, uvek se setim onog perioda kad su kružni tokovi postali popularni i svugde su ih pravili i pitam ja neku ekipu sa Saobraćajnog oko toga i baš kakva su istraživanja i dokazi postavljeni da je kružni tok bolji od standardne raskrsnice i dobijem odgovor "ma nema istraživanja, nego je to sad trend, sve je to isto". Pa su mi onda našli u nekoj knjizi neka istraživanja na tu temu i ispostavlja se da je isto ili čak i sporije sa kružnim tokom u nekim situacijama u odnosu na raskrsnicu sa semaforom, a da je zapravo raskrsnica bez semafora najpaklenija stvar što se tiče gužve.

Link to comment
Share on other sites

Kruzni tok je apsolutno najbolja stvar u saobracaju ikada izmisljena,na stranu sto u ovoj raspaloj drzavi preko 50 % ljudi ne ume da ga koristi a jos zalosnije ni ovi sto obelezavaju ne umeju pravilno ni da obeleze one strelice a u Knjazevcu ima 1 kruzni tok gde onaj koji ulazi u njega ima prednost a ovaj sto je unutra je duzan da ga propusti :))

Edited by mohr
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, mohr said:

Kruzni tok je apsolutno najbolja stvar u saobracaju ikada izmisljena,na stranu sto u ovoj raspaloj drzavi preko 50 % ljudi ne ume da ga koristi a jos zalosnije ni ovi sto obelezavaju ne umeju pravilno ni da obeleze one strelice a u Knjazevcu ima 1 kruzni tok gde onaj koji ulazi u njega ima prednost a ovaj sto je unutra je duzan da ga propusti :))

to ti kažem, nije samo problem kako on funkcioniše u teoriji (i na ovim simulacijama što kači nepismen) već kako radi u praksi i da li ljudi znaju da ga koriste i da li zapravo ima dobro obeležavanje. 

na slaviji je dugo, možda i dalje, bilo zabranjeno da skreneš desno iz beogradske u kralja milana nego si morao da praviš ceo krug :))

7 hours ago, jasamnepismen said:

Naucna istrazivanja.

pola ovih varijanti nema ni u SF filmovima :))

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
On 4/18/2021 at 10:49 PM, Neptune said:

175889285_204046834574253_1270483161518874458_n.jpg

haha, može, ali bez everything on the map, to me oduvek smaralo da nalazim i tražim 🙂 još se sećam kad me neko cimao kako nisam pronašao sve te skrivene stvari i ridlerove kvestove u betmenu :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...