Jump to content

Monitor sa 120 hz refresh rate?


tati

Recommended Posts

koliko sam ja upucen nema , postoji samsung 2233RZ koji ima 120hz ali se ne proizvodi vise i ako bi ga nasao polovnog (sto je skoro nemoguce) to bi ti bila najjeftinija varijanta ... sledeci je nov benq XL2411Z (~280e - nema ga trenutno u Srbiji, mozda stigne ovog meseca) i Asus VG248QE (~320e)

 

ali thug life varijanta bi ti bila da kupis CRT monitor za 1k din i igras na 160hz kao zmaj (bez ociju)

Link to comment
Share on other sites

imas xl2411z i asus vs248qe kod nas koji su oko 30 hiljada, uglavnom nemaju na lageru ali mozes da narucis. ortak je narucio xl2411z za 32000 na 6 mesecnih rata sto je ok.

 

@vica

ako igra cs recimo, ovo je sasvim dobra investicija pod uslovom da ne odvaja od usta i uskracuje sebi na 1000 stvari da bi uzeo monitor. ako ima pare treba da uzme cak i da ne igra na ne znam kom nivou jer je samo iskustvo 10 puta prijatnije.

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

@vitjy Ne uzimam monitor iz takvih razloga ( ne znam ni kako si dosao na takvu ideju), vec jednostavno, imam dobar racunar i zelim adekvatan monitor kroz koji bi mogao da "dozivim" fps koji mi masina izvlaci.  @reky @vlada_ Hvala Vam na predlozima, pogledacu te monitore. Najvise sam bio zagrejan za Samsung 2233rz, ali ga nema vise na trzistu, a nigde nije ni zaostao, tako da ga je jako tesko naci. Cak ga ni polovnog niko ne prodaje. @alfa Hvala na predlogu, al' nemam nesto zelju za takvim poduhvatima. :D

Link to comment
Share on other sites

@vitjy Zaista, slagao bi kad bih rekao da jesam. Konfiguracija je sledeca: i5-4690k sa cooler master hyper evo 212 cpu kulerom, AMD r9 280 Dual-X 3GB ddr5, Kingston HyperX 8gb ddr3 Fury Red, z97-g43 gaming, chieftec ctg 650 i sve to u thermaltake v6 case-u. Mislim da je solidna konfiguracija, i ne opterecujem se da li bi mi "teralo" sve nove naslove, vec pojedine igre, koje sam usled nedostatka vremena zbog skolovanja i privatnih obaveza propustio, pa zelim u slobodno vreme da nadoknadim propusteno. :)

Link to comment
Share on other sites

za singleplayer igre i casual igranje bih preporucio kvalitetan ips ekran pre 144hz tn panela :D

 

za cs/quakelive/mozda-i-mobe gde je bitan input lag i gde ce ti fps biti veci od hercaze monitora kupovina ima smisla :D

Edited by reky
Link to comment
Share on other sites

Moja preporuka: da dajes tolike pare ima smisla samo ako ces igrati par dobro optimizovanih igara vecinu vremena (npr polu profesionalno ako igras CS:GO non stop).

 

Inace veliku vecinu igara neces igrati na 120fps cak i da uzmes najjaci moguci hardware jer su neoptimizovana g***a.  Ovde podrazumevam skoro sve od najnovijih "AAA" do indie igara. 

 

Po meni bolje je da gledas neki jeftiniji gsync ili free sync monitor (sa dobrim odzivom) da uzmes kada se pojave u divljni. 
 

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Mozes eventualno da ides na neki entry gaming model sa 1ms response time. Sto se monitora sa 120Hz+ tice za sada im nece padati cene. U toku godine ce izaci jos par modela sa IPS panelima, 120Hz ali 5ms, sa i bez G-Synca. 

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...