Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

Nije tu fora u 100cc. nego u 35ks razlike sto je oko 30%...pazi, taj 1,9 motor od 105ks je dobar, mali potrosac i pouzdan, godinama je unapredjivan, ako je i imao neke vece greske, a mislim da nije, ispljavljane su u hodu, ali passat niti je mali niti je lagan auto, tako da, ne znam, kako god hoces, ali ako si resio da hoces bas taj auto ja bih se licno opredelio za 2,0 140ks...sto se tice potrosnje, isti djavo manje-vise, litar gore dole, mozda ce ti cak u normalnoj voznji ovaj 2,0 i trositi manje s obzirom da ce biti rastereceniji.

 

Drugar vozi golfa 5 sa ovim 2,0 motorom i auto ne da ide, nego leti, bas je bre mnogo brz, ubrzanja i medjuubrzanja su mu rofl :) On nije imao nikakve probleme sa njim, ali ga je kupio 3 godine starog i decko je teska picajzla za kola, servisi na 7,5k, skupa ulja i ostala sranja, tako da ne znam koliko je to merodavno...

 

U svakom slucaju za koji god da se odlucis, ako dodje do kapitalnih kvarova tipa zamajac, dizne, turbina i jedan i drugi ce te klepiti po dzepu, tako da ti je od izbora motora mozda i vaznije da nadjes neki stvarno dobar i odrzavan primerak, sto kod nas nije nimalo lako...ali eto, ja kad bi uzimao, ako bih mogao da biram, ipak bih se zbog velicine i tezine samih kola odlucio za 2,0 pa kud puklo da puklo :D

Link to comment
Share on other sites

Sinoc sam procitao da ti 2.0 koji imaju siemensove dizne pravi problem. Da Bosch nema nikakvih problema ali sad je opet pitanje kako ja da znam koja je marka unutra jebem li ga. A ja sam uvek u svoja kola sipao najbolja ulja,filtere itd itd .Svako prolece ja uradim mali servis tako da to nije problem. Moracu jos malo da se raspitam,cak i da nadjem nekoga ko ima taj 2.0 nesto mi je to previse rizicno ako se toliko kvari koliko ljudi pricaju. Hvala na odgovoru u svakom slucaju,dosta si mi pomogao

76561198004335002.png

Link to comment
Share on other sites

Ok, ajmo ponovo po milioniti put.

Ako se uzima auto poznatog brenda, koji je stariji od 5 godina i ima vise od 100k km na satu - nebitno koji je model i koji je motor bitno je samo KAKO JE TAJ AUTO ODRZAVAN, KO GA JE (SVE) VOZIO I GDE JE VOZEN! Pobogu, problem sa diznama....ako redovno servisiras taj auto, auto ce ti prijaviti problem sa diznama, ti ces ih na vreme odneti na uv ciscenje jer dizne nisu uredjaj da se pokvare vec se odrzavaju...

Sta cemo da radimo sa novom generacijom malolitraznih turbo-benzinaca koji imaju lakse blokove od dizelasa a pritisak od milion bar-ova u sistemu i 100 KS po litru zapremine? Po logici stvari, to se u Srbiji kvari za 2 godine eksploatacije, ali ne ako se redovno odrzava i pravilno koristi.

Znaci, najbitnije od svega kada kupujes bilo koji stariji auto jeste od koga kupujes kakav auto. Poz.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Ok, ajmo ponovo po milioniti put.

Ako se uzima auto poznatog brenda, koji je stariji od 5 godina i ima vise od 100k km na satu - nebitno koji je model i koji je motor bitno je samo KAKO JE TAJ AUTO ODRZAVAN, KO GA JE (SVE) VOZIO I GDE JE VOZEN! Pobogu, problem sa diznama....ako redovno servisiras taj auto, auto ce ti prijaviti problem sa diznama, ti ces ih na vreme odneti na uv ciscenje jer dizne nisu uredjaj da se pokvare vec se odrzavaju...

Sta cemo da radimo sa novom generacijom malolitraznih turbo-benzinaca koji imaju lakse blokove od dizelasa a pritisak od milion bar-ova u sistemu i 100 KS po litru zapremine? Po logici stvari, to se u Srbiji kvari za 2 godine eksploatacije, ali ne ako se redovno odrzava i pravilno koristi.

Znaci, najbitnije od svega kada kupujes bilo koji stariji auto jeste od koga kupujes kakav auto. Poz.

Hvala puno. Slabo se razumem u te nove motore,a na internetu pise sve i svasta pa mi puno znaci misljene coveka koji se razume :)

76561198004335002.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ae sad jedan manje vise ozbiljan post:)...nisam jos resio da uzimam nov auto, ali me zanima vase misljenje o ovako necemu...kapiram da je presao 3 puta vise nego sto pise, al jbga, makar registracija nije preskupa:)...jedino nemam pojma o ovom automatskom menjacu

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6799070/audi-a4-20-fsi-quatrro

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

uzmi, sta je to 13l/km, vazno da je olimpijac.

 

srsly, kolega vozio a4 quattro, 2006, prodao ga pre mesec dana za 8k ODMA. ono je poezija od auta. trosi puno to ti mogu reci. cena je realna.

jedino što meni ne ide audi i karavan, al jebiga.

evo ga taj audi

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/10981_10203011344697698_4884076676637909839_n.jpg?oh=c45b3f2b6ff81f96fe46594eb637832f&oe=566F752B

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...