Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

Valjda je trebalo da mu ostavis link do Passata? :tf:

Inace neki matori lik tamo kod mene u kraju ima isti ovakav srebrni S8, parkira ga direkt ispred svog ulaza i bukvalno svaki dan ga nesto perka, licka i sl. I onda ga jednom nedeljno tipa malo proveze oko bloka cisto da se pokaze :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ahaha...a zanimljivo je da u ponudi ima mnogo vise golf karavana nego limuzina recimo i da su cak i jeftiniji...razmisljao sam i o nekoj skodi ili seatu, ali otkud znam...priznajem, nadao sam se da cu naci neki audi a3 sa  petoro vrata za te pare, ali tesko, ima samo par nekih sa 300k km...al dobro, makar nisam ljakse kao igor pa da uzmem bmwa :tf:

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 2.5.2018. at 7:08 PM, f4ts0 said:

Evo i mene da se popisam po duletu :tf:

Svela mi se knjiga na 4 slova. Ja se u kola ne razumem, niti me zanimaju, ali kad je bal nek je bal

1. C220d Berline AMG edition
2. E200d 
3. BMW 5 novi model (520D)
4. Favorit - S90 momentum 

Uzimao bi nov, ili trolujes? :D

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

nov, ne trolujem, i ne uzimam, dobijam

Ajde pls ti si najpametniji za kola. 

dok cekam mail finalni, sve vise mi je haos u glavi, mada je volvo i dalje no1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Vidi, jebiga, sto se tice Volvoa... ne volim imidz Audi/BMW/Merc vozila pa sam uzeo XC90, koji je fensi i sve, ali nesumnjivo losiji proizvod od bilo kog pomenutog Nemca jbg. U toj klasi je Q7 ozbiljan lider. Hate to admit ali po meni je tako. To su mozda nekome glupe razlike, daleko od toga da je Volvo los, ali u tom cenovnom rangu jednostavno mozes dobiti bolje za te pare. Sa tvoje liste je ubedljivo najbolji izbor BMW 520d novi. Jako ubedljivo. Ako ti je bitniji imidz normalnog coveka, onda svakako S90. To je ok kao aspekt kupovine kola, ja se licno time najvise vodim. I reci im da se otvore za S90 Inscription sa vazdusnim ogibljenjem, ne salim se. POyy

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

evo u kom sam fazonu :

Dobio sam promociju na poslu, i sada mi je kao benefit ponudjen auto vrednosti do 38 400 eura  - po nekoj firminoj listi sa porezima odbijenim. Auto je sluzbeni, ali mi je na raspolaganu 24x7, lizing je u trajanju 4 godine. Firma placa benzin, osiguranje, registracije, tj sve.

Dobio sam eksel sa oko 160 automobila koji su dostupni i jedna od kolona u ekselu je "mesecna cena". Meni je budzet 800 eura mesecno.

Kada sam pitao sta da uzmem ljude, ugalvnom su mi rekli - sort ascending, idi na poslednji i uzmi. Osim caleta, on je rekao kako je on bio pukovnik i diplomata a vozi daciju i da je ceo svet okrenut naopako.

Svi mi govore bmw 5, i to je verovatno tacno. Vozio sam se u petici i ok je, udobno je.

Ovi automobili koje sam naveo (E/AMG/5/volvo) su oko 790 eur mesecno i to je to, nema mesta za neke pakete. Opcija mi je recimo i da uzmem neki jeftiniji tipa bmw 3 koji je 650 eura mesecno i onda imam 48x150 eura da natrpam sta ocu od dodataka. Muke.

Uglavnom, E/BMW5/Volvo bi trebalo da imaju isti nivo opreme u ponudjenom paketu (business za E/BMW i momentum za volvo). Ako zaista svi imaju isto, onda cu verovatno uzeti peticu cisto jer svi kazu da treba, a zasto ne posusati pametnje. Ali ako E/petica nemaju jedan feature koji ima s90, onda uzimam s90. Ono sto je meni vazno je sistem detekcije kola sa leve i desne strane  - ja ne vidim na desno oko (tj vidim ali slabo od rodjenja, pa mozak ne detektuje desno oko kad je levo otvoreno - duga prica, poenta je da moram biti ekstra oprezan kad se skrecem desno ili se pomeram u desnu traku). VOlvo ima, BMW i E bi TREBALO da imaju - provericu.Takodje, volvo ima u ponudjenom paketu automatsko parkiranje.

Dalje, ja sam u fazonu da jelena polozi i da onda moze da vozi i obavlja standarnde poslove, a ja da vozim elektricni trotinet i uzivam. Auto mi je apsolutno stavka koja  je nepotrebna, osim vikendima za put. A tu vec imam ogromnu ponudu car sharing firmi - u gradu sa dobrim prevozom, a strasnom saobracajnom guzvom i problemom sa parkingom, auto je nepotreban teret.

Takodje imam opciju da umesto kola uzmem tih 800 eura, ali porez je onda 60% na tih 800 pa zaista nema nikakve logike.

========

Par dodataka - jedna od staki u ekselu je i stepen co2 emisije - sto je veci, placam vecu mesecnu taksu (oko 100-150 eura). Tu se recimo E najvise isplati jer ne najmanja emisija. Tj nema je.

Da imam kucu sa prikljuckom, uzeo bi elektromobil/hibrid jer nema takse :D. A potreban je neki poseban prikljucak da bi frima mogla da mi plati struju za punjenje, lol.

U stvari sad gledam eksel - za hibride ima neka mala taksa, ali za cist E-auto meni placaju oko 50 eura svaki mesec kao podsticaj :D

VOLKSWAGEN     

E-GOLF         

E-GOLF 35.8KWH                

Covece, najbolje e-auto i jos mi plate da ga vozim \o/. San!

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, f4ts0 said:

Uglavnom, E/BMW5/Volvo bi trebalo da imaju isti nivo opreme u ponudjenom paketu (business za E/BMW i momentum za volvo). Ako zaista svi imaju isto, onda cu verovatno uzeti peticu cisto jer svi kazu da treba, a zasto ne posusati pametnje. Ali ako E/petica nemaju jedan feature koji ima s90, onda uzimam s90. Ono sto je meni vazno je sistem detekcije kola sa leve i desne strane  - ja ne vidim na desno oko (tj vidim ali slabo od rodjenja, pa mozak ne detektuje desno oko kad je levo otvoreno - duga prica, poenta je da moram biti ekstra oprezan kad se skrecem desno ili se pomeram u desnu traku). VOlvo ima, BMW i E bi TREBALO da imaju - provericu.Takodje, volvo ima u ponudjenom paketu automatsko parkiranje.

Ako tako gledaš onda BMW 5 ima sistem za automatsko prestrojavanje, ti samo treba da daš migavac :) Mada nisam siguran da li je to standard ili ide kao dodatna opcija, nešto mi nejasan video po tom pitanju. 

Takođe imaj u vidu da ti većina preporučuje BMW i iz perspektive da je Nemac tradicionalno pouzdan, može da pređe milion kilometara i sl. S obzirom da ti nemaš dodirnih tačaka sa troškovima servisa (koliko sam shvatio) niti ćeš da ga voziš 20 godina već ćeš posle 4 da ga zameniš za drugi, a pritom si daleko od vozača kome će da pogoduje to što BMW ima tipa sportskije ogibljenje i sl, onda lepo otiđi u salone, sedi u svakog od tih što si naveo da su ti u užem izboru i uzmi onaj koji ti se najviše sviđa. Čak i da napraviš neki mega fejl, što je praktično nemoguće u tom cenovnom rangu i toj klasi, za četiri godine ćeš lako ispraviti. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Dule_smor said:

Ccc mene ste iskulirali, a ovamo savetujete Igora, ko da je bitno sta ce da uzme kad mu firma sve placa...

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 

pa i ti uzmi roze auto ko igor i bolteuvo =o)

Link to comment
Share on other sites

BMW ima noviji proizvod i, sa date liste, bolji motor. Dve vrlo vazne stvari. Manite se sistema prestrojavanja i ostalih gluposti. :) ja sam jednom koristio auto-parking samo da pokazem kako se volan sam okrece vau, a onaj suludo iritantni sistem za obavestavanje/odrzavanje u traci na putu sam iskljucio prvi dan. A Igore, gore rekoh Inscription opremu ako je Volvo jer tu ima poluautonomnu voznju, sto je mislim jedina bitna opcija posebno za vas zapadnjake sa guzvama po autoputevima.

On 2.5.2018. at 3:29 PM, Dule_smor said:

Cini mi se da si tamo u pretrazi birao kola sa najmanjom km? Ok je za 6-8 god star auto da ima 200k km i to su isto ok automobili. Ovi koji su blizi 100k km imaju vecu verovatnocu da ih ceka veliki servis, odnosno vece ulaganje jel. Sa ove liste Golf definitivno, jbg mislim da za tvoje potrebe i za potrebe post prodaje ne mosh pametnije od toga. 

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Pa gledao sam da ipak ne bude preko 200k...a vidis to mi ne pade na pamet da proverim da li je radjen veliki servis ovima sa manjom kilometrazom...nista, idem prvo da pogledam ove golfove i pasata pa ako tu bas bude neka ispala onda gledam ovo ostalo, fala:)

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...