Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

59 minutes ago, Johnn1e said:

Hvala Junkie na svim savetima, ako nadjem nesto pusticu ovde link.

Izgleda da cu morati da promenim cenovni rang koji gledam, al do tad ce i proci zima pa cu moci nazad na bajs. :)

Mozes ti uvek da uzmes nesto za to para sto imas :-) 

Pitanje je da li ti gori i da li ce ti zavrsavati posao. 

Ako su oba odgovora "ne" onda mozes i da preskocis kupovinu auta. Javni prevoz je ionako odlicno organizovan, 80-120 za mesecnu i te pare za registraciju das za neku dobru Avirex jaknu. :-) 

Posle kada skupis kintu, mozes da se kurcis sa boljim auticima!

30 minutes ago, f4ts0 said:

ja ih nijesam nalazio. 2008+ golfovi da ista valjaju, ispod 100k km i da ne deluju sumnljivo su bili 8k +
Ne znam, verovatno moze nesto kod turaka da se nadje :D

Kupi elektricni bajs.

Mislis sanke? :-) 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, f4ts0 said:

Kupi elektricni bajs.

Uf te neke koje sam gledao su bili 1k+... : ) Ma nije meni voznja problem nego vremenski uslovi, ceste kise i sad sneg.

26 minutes ago, FATA said:

Javni prevoz je ionako odlicno organizovan, 80-120 za mesecnu i te pare za registraciju das za neku dobru Avirex jaknu. :-) 

Za 80e sam uzo polovni bajs i od tad nisam usao u gradski prevoz, do sad se isplatio mnogostruko! : ) Verovatno cu naci nesto na relaciji Klio, Korsa, Ibiza, Polo. ; )

A da, jel ovako nesto? [8D]

1948437.jpg

Edited by Johnn1e
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Johnn1e said:

Uf te neke koje sam gledao su bili 1k+... : ) Ma nije meni voznja problem nego vremenski uslovi, ceste kise i sad sneg.

Za 80e sam uzo polovni bajs i od tad nisam usao u gradski prevoz, do sad se isplatio mnogostruko! : ) Verovatno cu naci nesto na relaciji Klio, Korsa, Ibiza, Polo. ; )

A da, jel ovako nesto? [8D]

1948437.jpg

Taj faj xD

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

samo za ne-gastoz drugare notice...

meni koji sam konjusar je registracija 500e za 1.2 (90ks) motor, dok sam imao 2.5(180ks) je bila oko 1000e godisnje.. u nemackoj pretpostavljam da je jos jaca i cifra i razlika. Zato i ima na mobile.de dosta starijih kola sa vecom kubikazom jako jeftino.. nije zbog odrzavanja nego registracije, ne isplati se.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, togFU said:

Ako sam dobro razumeo, u EU je još gori zakon nego kod nas (u prevodu - skuplja registracija), tako da ne vidim kako će se kod nas promeniti (a da bude nabolje)? Mogu samo da i naši usvoje EU zakon i to je onda gg.

ali će kroz vreme ti stari automobili postati oldtimeri! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Radim neko istraživanje i pitam za drugara ofc

Je l postoje nova kola da su do 10 hiljada kod nas, a da ispunjavaju sledeće:

1. Benzinjara razumno povoljna za održavanje (nema poente uzimati skupljeg dizelaša zbog 90% vremena provedenog u gradskoj vožnji i 10-15 hiljada pređenih km godišnje)
2. Malo podignuta, al da ne liče na klasičan SUV (drugar iz istraživanja voli niža kola, al više mu je pun kurac beogradskih visokih kockastih ivičnjaka, deformisanih parkinga iz kojih štrče šahtovi i slično)
3. Pristojan kapacitet gepeka i zadnja klupa na koju mogu da sednu troje odraslih bez prevelike neprijatnosti

Da li ovakav jedan porodičan best baj postoji?!?

Pada mi na pamet Dačia Stepway ali svi živi kukaju da su enterijer, zvučna izolacija i ergonomija nula (mada npr. niko kod Dačije ne kuka na održavanje što je jako zanimljivo)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, voodoo_ said:

Radim neko istraživanje i pitam za drugara ofc

Je l postoje nova kola da su do 10 hiljada kod nas, a da ispunjavaju sledeće:

1. Benzinjara razumno povoljna za održavanje (nema poente uzimati skupljeg dizelaša zbog 90% vremena provedenog u gradskoj vožnji i 10-15 hiljada pređenih km godišnje)
2. Malo podignuta, al da ne liče na klasičan SUV (drugar iz istraživanja voli niža kola, al više mu je pun kurac beogradskih visokih kockastih ivičnjaka, deformisanih parkinga iz kojih štrče šahtovi i slično)
3. Pristojan kapacitet gepeka i zadnja klupa na koju mogu da sednu troje odraslih bez prevelike neprijatnosti

Da li ovakav jedan porodičan best baj postoji?!?

Pada mi na pamet Dačia Stepway ali svi živi kukaju da su enterijer, zvučna izolacija i ergonomija nula (mada npr. niko kod Dačije ne kuka na održavanje što je jako zanimljivo)

'naš kako, iz mog skromnog istraživanja na ovu temu jer se keva isprimala da uzme novi aVto baš u tom budžetu, jedino što mogu da kažem da sam naleteo a da zadovoljava stavku "2" je Suzuki Ignis novi.

Vodi računa da je spreda i OK, pozadi je grozan (dizajn), ali ima mesta unutra iako je malih dimenzija. relativno sam prijatno iznenađen enterijerom i opremom u tom rangu cene. Stavku 3 zadovoljava za domen sedenja pozadi, ali gepek nije baš svemirski.

Ako stavku 2 izbrišemo, imaš Skoda Fabia, Hyundai i20, Suzuki Swift što da ne, Citroen C3, Reno Clio novi ... naravno svi su oni donekle u baznoj opremi, osim Fabie koju za 10k možeš malo da "nabudžiš" i pomenutog Ignisa.

Link to comment
Share on other sites

roflmao suzuki ignis

to je veličine juga bukvalno, samo malo prostraniji zbog veće visine. videh baš pre neki dan na semaforu jugo i pored njega ignis - ista dužina bukvalno, čak mi je jugo i lepši od nazad :D

 

btw čitajući opis i meni je na pamet pala neka Dacia, al' to je i sam vudu na kraju pomenuo... 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, voodoo_ said:

Radim neko istraživanje i pitam za drugara ofc

Je l postoje nova kola da su do 10 hiljada kod nas, a da ispunjavaju sledeće:

1. Benzinjara razumno povoljna za održavanje (nema poente uzimati skupljeg dizelaša zbog 90% vremena provedenog u gradskoj vožnji i 10-15 hiljada pređenih km godišnje)
2. Malo podignuta, al da ne liče na klasičan SUV (drugar iz istraživanja voli niža kola, al više mu je pun kurac beogradskih visokih kockastih ivičnjaka, deformisanih parkinga iz kojih štrče šahtovi i slično)
3. Pristojan kapacitet gepeka i zadnja klupa na koju mogu da sednu troje odraslih bez prevelike neprijatnosti

Da li ovakav jedan porodičan best baj postoji?!?

Pada mi na pamet Dačia Stepway ali svi živi kukaju da su enterijer, zvučna izolacija i ergonomija nula (mada npr. niko kod Dačije ne kuka na održavanje što je jako zanimljivo)

Hyundai i20 1.2 je, po meni najbolji izbor, odmah za njim Kia Rio 1.25, oba sa klimom.

Dacia Sandero (Stepway) i Logan, puna oprema

Skoda Fabia 1.0 (44 i 55 kW), Opel Corsa i Citroen C3, svi bez klime

.

.

.

Fiat Panda 1.2

 

 

Ili sacekaj Sajam u martu

Edited by Mawtchie
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, togFU said:

roflmao suzuki ignis

to je veličine juga bukvalno, samo malo prostraniji zbog veće visine. videh baš pre neki dan na semaforu jugo i pored njega ignis - ista dužina bukvalno, čak mi je jugo i lepši od nazad :D

 

btw čitajući opis i meni je na pamet pala neka Dacia, al' to je i sam vudu na kraju pomenuo... 

u pravu si, ali ima četvoro vrata, što je odmah plus po pitanju prostora unutra, drugo je viši a i spoljašnja dimenzija ne mora da znači da je i unutra isto.

naravno, sve vreme pričamo o "najmanjem SUV na tržištu" što će reći da ne možeš očekivati čudo unutra.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...