Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

fun fact, mislim verovatno ste znali ali meni je bio surpriseee

Kolega sto je uzeo narandzastof mustanga elektricnog, uzeo je short range najslabiji jer su cene divljale. 

Elem pre 2 dana stigo alarm na telefon da nesto nije u redu sa pogonom/baterijama i da ide u servis
Ostavio jutros, dosli popodne po auto, kaze majstor da su mu za svaki slucaj otkljucali firmware 😄 😄

Tako da sad ima long range performance model.

Znaci kad kupis najslabiji model, on je isti ko najjaci, samo zakljucaju ficre 😞

  • Haha (+1) 2

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, f4ts0 said:

Znaci kad kupis najslabiji model, on je isti ko najjaci, samo zakljucaju ficre 😞

pa to je ono što tesla radi odavno, baš smo i ovde pričali o tome. bio onaj slučaj lika što je kupio pre nego što su ograničavali pa se posle žalio kad su mu ograničili, ali svi koji su naknadno kupili moraju da plate da im se otključa dodatni kapacitet baterije 🙂 i šta god još 🙂

4 hours ago, killYg0r said:

Najtuznije doba automobilizma. A bice samo jadnije kako vreme bude prolazilo :c

mislim da će ljudi krenuti da se vraćaju na stare koncepte automobila vrlo brzo, ako se ovo nastavi.

nešto slično kao što su i računari doživeli u jednom trenutku nakon onog perioda kad su krenuli da ih trpaju svime i svačime, odjednom je koncept "jednostavnosti" došao nazad u fokus.

imam utisak da će neko uskoro početi da pravi "retro kola" (ne u smislu dizajna ali verovatno i tu će biti neka inspiracija) i jednostavno krenuti da nudi ono što auto treba da ima plus minimum novih tehnologija uz odbacivanje svih viškova i novih trendova i onda ćeš imati opet "plati jednom i vozi" umesto pretplatnog koncepta koji će očigledno preovladati.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Lucky said:

 

imam utisak da će neko uskoro početi da pravi "retro kola" (ne u smislu dizajna ali verovatno i tu će biti neka inspiracija) i jednostavno krenuti da nudi ono što auto treba da ima plus minimum novih tehnologija uz odbacivanje svih viškova i novih trendova i onda ćeš imati opet "plati jednom i vozi" umesto pretplatnog koncepta koji će očigledno preovladati.

Могао сам ставити и "им", али контам да није баш толико нејасно 🙂

Мада је Лаки вероватно и сконтао,  али контент мора да се врти 😄

(Можда си зато добио минус од некога) 😄

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, killYg0r said:

Ni ja ne kapiram kome se obraca Elvis

Ljudima slobodnoh duha koji zele da se otrgnu iz matriksa

nego stvarno jebote. Dakle ako se long range/short range softverski otkljucava to znaci da svi imaju iste baterije

i kapiram da je jeftinije na veliko praviti/odrzavati/skladistiti 1 tip baterije nego dva, ali ono gde je tu SUSTAINABILITY!!!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2023 at 7:49 PM, Elvis J. Kurtovic said:

Могао сам ставити и "им", али контам да није баш толико нејасно 🙂

Мада је Лаки вероватно и сконтао,  али контент мора да се врти 😄

(Можда си зато добио минус од некога) 😄

samo kontent!

nemam pojma, očekivao sam imaš neku teoriju pa sad taj "mu" je neka specifična osoba iz senke koja upravlja celim svetom!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
11 hours ago, Dule_smor said:

cek sad bez zajebancije, novi 2.0 tdi A4 stvarno kosta 60k?

istini za volju te "zvanične cene" nikad nisu ni bile one koje neko plati, nego uvek imaš ovako neke "mega popuste".

ako pogledaš volvo na primer on već 3-4 godine unazad reklamira npr XC90 za "od 60k" jer u cenovniku svaki model dolazi sa zapravo 20k eur popusta 🙂 tako da je bazni umesto 80k zapravo 60 pa prvi sledeći od npr 85k je zapravo 65k itd itd.

ali da, generalno su cene otišle na gore, pa vidiš šta smo sve kačili ovde 🙂 sad Panda košta 15k do pre 2-3 god je bila početna nešto tipa 9k 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, manson said:

Ima li lizing nekih prednosti u odnosu na kredit za fizička lica? Cene automobila su iste, učešće, rate... ili mi nešto promiče?

pa lizing svojevremeno nije ulazio u kreditni biro, nisam siguran kakva je situacija sad. tako da ako već imaš kredit možeš da uzmeš i lizing i obrnuto.

a pre je i lizing bio tipa 10% učešće dok je kredit uvek bio veći, plus kod lizinga imaš onaj finalni otkup dok kod kredita ne. mislim da je kod toga i propisano da auto kredit mora da bude 30% vrednosti vozila dok je lizing mislim 10% i dalje (ili 20%) - kako zakon propisuje.

ovo sve pričamo o fizičkim licima.

kod pravnih lica imaš foru operativnog lizinga što ti dođe kao neka renta pa ti auto ide na trošak firme.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dovlagsi said:

Mislim da su lude kamate za kredite sada, proveriću sutra, skoknem do sajma ujutru. 

meni je stigao neki newsletter od inteze za "super uslove" za kredite, mislim da je 8-9% kamata EKS. 

Mislim da to nije baš povoljno jer je bila valjda 4-5% kamata ono pre X godina, znam da su za 9% davali keš kredite recimo 2018 kad su imali onu svoju veliku akciju keš kredita do tipa dva miliona dinara.

Link to comment
Share on other sites

Na konto kredita, javila mi se banka da će da mi podigne fiksnu kamatu stambenog kredita. U ugovoru sitnim slovima piše da na svake tri godine imaju pravo da urade korekciju. Zato pažljivo i sa postojećim i budućim kreditima.

Edited by Jose Jimenez
  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...