Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

2 hours ago, manson said:

Da li je moguće da Corsa kreće od 19490 EUR? 🙂 auto sa 75ks, menjač 5 brzina...

Najveca fora je sto sam ja uzeo Corsu E 2019 godine kada je izasla sadasnja F.

Iste godine je neko mogao da kupi isti "model" auta za ~10k i ~20k evra...

Sigurno ne vredi duplo koliko su oni govna

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, manson said:

znači da taj osnovni benzinac nema ni klimu? 🙂 

Ja sam viđao recimo pre dve godine osnovne verzije automobila iz B segmenta na našem tržištu bez klime, Clio znam da je bio sigurno. S tim da je koštao tipa 10-11k, tad je to bio Clio IV. Mada je meni u toj osnovnoj verziji ipak bolja ova stavka:

Quote

Audio uređaj sa 5" monohromatskim ekranom osetljivim na dodir, 4 zvučnika i"Bluetooth" funkcijom,

pokušavam da zamislim kako to izgleda monohromatski ekran osetljiv na dodir, majko Božija... 

Elem još jedna interesantna stvar je da su u osnovnom paketu čelične felne, što je logično, ali 16" pa te unerede da moraš da kupuješ skuplje gume za Corsku koja izgleda kao govno sa crnim kvakama i sl... 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, manson said:

Da li je moguće da Corsa kreće od 19490 EUR? 🙂 auto sa 75ks, menjač 5 brzina...

https://www.opel.rs/content/dam/opel/serbia/brochures/pricelists/RS_Corsa.pdf

I ovo

znači da taj osnovni benzinac nema ni klimu? 🙂 

 

U tom svetlu ona cena Civica je OK 🙂 

Secam se da sam pre oko 7 godina pogledao koliko je Korsa u Holandiji i bukvalno je bila ovakva cena tik ispod 20k. Kod nas naravno pocetna cena negde 10-12k za klot primerak. I jos razmisljam da li neko kupuje tu holandsku osnovnu ili dodaju opremu. Po toj ceni, verovatno je opremljena dobro, aj da pogledam sta se dobije za te pare, da li je uporedivo sa nasim uslovima.

QR. Isto k'o kod nas: osnovni motor benzinac, crne rucke, nemetalik boja, bez klime. vadafak, otkud tolika razlika?

A sad na opel.nl Korsa pocinje na 21,5k, ista ovakva iz PDF, rekao bih.

Link to comment
Share on other sites

Pa vidi, realno, klasa jarisa/corse/pola više nije mali gradski auto iz 90ih već se približila golf/astra klasi po karakteristikama odnosno onome šta je ta klasa bila pre tipa 15 godina. Te dve klase će se spojiti u jednu kako stoje stvari. Nema smisla da Corsa košta 20k i Astra 30k, pojaviće se hibrid koji će ubiti ta dva model i spojiti u jedan.

Golf je u Evropi bio auto broj 1 godinama, neprikosnoven od 80ih, pa više to nije. Jedno vreme je MPV segment bio popularan, svi ga proizvodili, pa ga sada ima u tragovima, sve je prešlo u neki gradski SUV tj spojile se dve klase. 

Navike i potrebe potrošača se menjaju i to je tako. A sa ovim cenama, menjaće se još brže.

  • Like +1 1

You say, away with you Communists; we say, away with you imperialists!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kozurik said:

Pa vidi, realno, klasa jarisa/corse/pola više nije mali gradski auto iz 90ih već se približila golf/astra klasi po karakteristikama odnosno onome šta je ta klasa bila pre tipa 15 godina. Te dve klase će se spojiti u jednu kako stoje stvari. Nema smisla da Corsa košta 20k i Astra 30k, pojaviće se hibrid koji će ubiti ta dva model i spojiti u jedan.

po ceni od samo 35000 za osnovni model 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Trendovi idu u pravom smeru! Prodaja opada, cene skaču! 🙂

 

Quote

 

Novi automobili u Srbiji skuplji su u proseku oko 30 odsto, a polovnjaci 21 procenat u odnosu na prošlu godinu. Na isporuku četvorotočkaša iz salona vozači i dalje čekaju od tri do šest meseci, a ista situacija se očekuje i naredne godine.

- U prvih devet meseci ove godine tržište novih vozila je u padu za 4,24 procenta u odnosu na prošlu - ističe Graovac. - Isti je trend i u okruženju i na čitavom tržištu Evrope, ali je tu procenat pada značajno veći, od 15 do 20 odsto.

Na našem tržištu su i dalje, kako kaže, najprodavaniji modeli "škode", a slede "fijat" i "tojota". Ona ukazuje da je zaključno sa avgustom uvezeno 92.653 polovnjaka. Prema rečima Milana Belina iz iste organizacije, ne očekuje se stabilizacija tržišta ni u 2023, jer će se i dalje čekati mesecima na isporuku vozila.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

kakva agonija danas

crko akumulator na kolima, zapravo oslabio ali dovoljno da ti ne da da vergla. ceo sistem zglajznuo, ne može u neutral menjač, jedva smo parking kočnicu rešili. na kablove neće jer je šlogiran skroz, dve šlep službe nisu imale ove točkiće za pogonske točkove pa je tek treća uspešna. naravno servis je na nbgd i sad tako blejimo u gužvi. auto mi napakovan do vrha, trebao da krenem porodično na put.

srećna nova god! 

IMG_20221229_150957.thumb.jpg.9d9ce37bc1fec53b285127c7c7676013.jpg

  • Sad 3

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dovlagsi said:

kakva agonija danas

crko akumulator na kolima, zapravo oslabio ali dovoljno da ti ne da da vergla. ceo sistem zglajznuo, ne može u neutral menjač, jedva smo parking kočnicu rešili. na kablove neće jer je šlogiran skroz, dve šlep službe nisu imale ove točkiće za pogonske točkove pa je tek treća uspešna. naravno servis je na nbgd i sad tako blejimo u gužvi. auto mi napakovan do vrha, trebao da krenem porodično na put.

srećna nova god! 

IMG_20221229_150957.thumb.jpg.9d9ce37bc1fec53b285127c7c7676013.jpg

nema veze, pošto će ti do nbgd trebati kao do zlatibora ti simuliraj deci da ste krenuli na put i napravi provod!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...