Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

@Lucky danas videh Aygo X, ulazio, pipkao, bio je izložen gde sam radio tehnički, pa se setio tebe 🙂 Skroz je meni gotivno ovo, prostora unutra ima lepo, i mesta za noge i gepeka, ali ne sve odjednom, već biraš pomeranjem zadnnih sedišta šta ti je potrebnije - feature bez kog više ne bih mogao otkako vozim Yarisa 🙂 povišen je, kratak, a gume su 18ce,verovao ili ne, i stoje mu lepo. Sve u svemu, ovo treba da vredi koliko i Yaris bez sumnje, sad da li je 15-16k ok ili ne, to je druga debata 🙂

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, millanče said:

@Lucky danas videh Aygo X, ulazio, pipkao, bio je izložen gde sam radio tehnički, pa se setio tebe 🙂 Skroz je meni gotivno ovo, prostora unutra ima lepo, i mesta za noge i gepeka, ali ne sve odjednom, već biraš pomeranjem zadnnih sedišta šta ti je potrebnije - feature bez kog više ne bih mogao otkako vozim Yarisa 🙂 povišen je, kratak, a gume su 18ce,verovao ili ne, i stoje mu lepo. Sve u svemu, ovo treba da vredi koliko i Yaris bez sumnje, sad da li je 15-16k ok ili ne, to je druga debata 🙂

sve to stoji, pomeranje zadnje klupe je vrh feature, ali prosto i dalje je iznutra to neka jadna tojota, plus ono "jaje" za centralni infotainment mi apsolutno nije jasno.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Lucky said:

sve to stoji, pomeranje zadnje klupe je vrh feature, ali prosto i dalje je iznutra to neka jadna tojota, plus ono "jaje" za centralni infotainment mi apsolutno nije jasno.

Ja bih ga vozio, samo neka neutralna kombinacija boja, fazon crno-sivi. Istina, ja jesam malo postao ženom u vožnji od prelaska na Yarisa, mislim evo samo da vidiš, moje brave su ovakve bile kad sam kupio, i ostaće jos dugo :), sa karminima ne znam sta sam radio 😄

y.thumb.jpg.420036672025e0af979e7dddfacdf96a.jpg

Edited by millanče
  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

On 8/30/2022 at 3:14 PM, dovlagsi said:

Jaris je uvek super kupovina jer si miran zbog iznimnog kvaliteta, a sigurno ga rutinski prodaješ posle ako oćeš... Nisam ovde siguran za onaj ajgo koliko se lako/tesko prodaje kao polovan.. 

kolega ima onaj neki auris malo noviji, sad već ima 6-7 godina i kaže da bukvalno ništa nije radio na njemu sem nešto oko kvačila malo.

i imao je problem sa farom jer ima neke kvazi ksenon šta god što ovi u tojoti nisu imali na stanju a nigde nije mogao da ih nađe pa je tako neko vreme morao da vozi bez tog fara.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Dpf imaju Euro 5 i noviji motori, tvoj je najverovatnije Euro4. A plivajući zamajac imaju dizeli sa okvirno preko 100ks što tvoj Yaris svakako nije. Hoću reći iste te benefite ima i na primer Punto sa 1.3 dizelom ;)

Jest, tako je. Neko mi reče da valjda i ovaj "moj" od nekog restajla iz 2008. ili 2009. ima DPF i Euro 5.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Quote

Imam pasata 1990 godiste benzinac presao 620000 km nema plivajuci jer to sr....e tada nije ni postojalo pa takodje nisu postojali ni u drugim autima i obicnih i trkackih pa su vozila isla i vozila se bez problema. I tada je benzin sagorevao i tada je dizel imao eksploziju ili sta vec pa smo vozili isto kao i sada sa plivajucim. Motorima je radjena generalna zavisi od auta nekima sa dvesta hiljada predjenih kilometara nekima sa mnogo vise kilometara a ja sad i da kupim nov auto pa ako nepazim dodajem gas oduzimam saltam ili drzim kvacilo na semaforu hteo nehteo moram da radim generalnu pardon plivajuci jer on otprilike kosta koliko i generalna. Zato moj savet inzinjerima vratite klasican zamajac i ustedite bar malo novca ovom prostom narodu koji sakupi neki dinar da kupi auto pa da strahuje da sprema generalnu za zamajac plivajuci. Pozz

 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ako nekoga zanima ili hoće da kupuje auto, još ovog vikenda je u Galeriji "BG Car Show" ili kako god da ga zovu, ono što su već pravili prošle godine.

Nije baš sajam automobila ali ima dosta modela pa može da se pogleda, naravno obavezno radni dan do 13-14h (tj. u ovom slučaju još samo danas 😞 ), posle toga je haos.

Link to comment
Share on other sites

Hahahah, znači klima je postala doplata 🙂 

Mada ono jeste, to je samo za nas kilave...pravi ubermensch otvori leptir staklo

Elem, što se cena tiče, danas automobil kupuješ samo ako ti baš baš treba, ili ako ti kupuje firma, budući su nikad skuplji. I sudeći po novim propisima u smislu zagađenja, itd, prošlo je vreme kada su mogao novi auto da kupiš za 10k€. Uzmeš isti auto, isti (manje više) motor i napraviš ga na euro 7, razlika u ceni u odnosu na euro 6 je i po par hiljada evra! 

Ozbiljno guraju ka hibridima i električnim automobilima i da bi postali konkurentni, obični moraju da poskupe :LOL:

 

You say, away with you Communists; we say, away with you imperialists!

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, kozurik said:

Hahahah, znači klima je postala doplata 🙂 

Mada ono jeste, to je samo za nas kilave...pravi ubermensch otvori leptir staklo

Elem, što se cena tiče, danas automobil kupuješ samo ako ti baš baš treba, ili ako ti kupuje firma, budući su nikad skuplji. I sudeći po novim propisima u smislu zagađenja, itd, prošlo je vreme kada su mogao novi auto da kupiš za 10k€. Uzmeš isti auto, isti (manje više) motor i napraviš ga na euro 7, razlika u ceni u odnosu na euro 6 je i po par hiljada evra! 

Ozbiljno guraju ka hibridima i električnim automobilima i da bi postali konkurentni, obični moraju da poskupe :LOL:

 

bukvalno ovo. 

dok se ne desi ne znam šta, nema nikakvog smisla kupovati kola. 

mislim, corsa 20k eur :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...