Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

1 hour ago, FATA said:

Богме сваки километар у тим џунгла земљама траје као пет у цивилизованом свету! Ч=

Пробам па продам ако нам се не свиди, ионако како време пролази кршеви се продају за сумануте новце тако да обрни окрени бићемо на нули! Плус ће ту остати још искуство више!

mislim da ti je lakše da rentiraš negde ili pozajmiš ili šta god pa probaš što bi prolazio celu priču oko registracije i dalje preprodaje bez razloga? 🙂

Link to comment
Share on other sites

@FATA evo ti jedna ideja: polozi za A, uzmi dozvolu, uplati jos koji cas vise da budes jos sigurniji u sebe, i idi do Euro Sumara jer tamo daju jedan adventure motor od 650ccm na testiranje. U pitanju je Moto Morini, sasvim dobar motor za to sto tebi treba. Autoput ti je odmah tu tako da mozes lepo da obrnes krug do Vrcina i nazad. Adventure motori imaju najbolji polozaj sedenja za duza putovanja, a ako dodjes do neravnog puta uvek mozes da se uzdignes da te neravnine ne opaljuju po dupetu i kicmi. A ti motori imaju dovoljno prostora za vozaca i suvozaca, i kofere pride. Sto se tice voznje po gradu adventure motori sa kubikazom ispod 1K ccm su agilniji od tih skutera jer im je teziste drugacije, precnik tockova je veci, imaju vise snage i bolji obrtni momenat. Losija strana (ako se to moze tako nazvati jer su benefiti daleko veci) je sto ti motori trose malo vise u gradu, do 2L na 100km. ALI, sta ti motori pruzaju u odnosu na ulozeno tih 1,5-2L vise se itekako isplati. Narocito ako u saobracaju moras naglo da ubrzas da bi se izvukao iz problema, ili ako trebas dobro da zakocis da ne bi "poljubio" vozilo ispred sebe. Na skuteru iz tog razloga sam polomio 4 rebra na levoj strani pre 6 godina. Na otvorenom putu potrosnja im je skoro ista kada su natovareni, ali osecaj u voznji je potpuno drugaciji. Uostalom, probaj taj Moto Morini cisto da vidis koji je osecaj voziti ADV motor, a ako ti se svidi taj fazon uvek mozes da juris neki po tvom izboru. Ako si do 185cm visine evo ti dva predloga:

kawa.jpg

suza.png

posto volis okrugle farove ova ti oba imaju nesto slicno. Gornji je Kawasaki Versys 650, zuti je Suzuki V Strom 650.

Edited by oddball
  • Like +1 1

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

a i svakako mozes proctitati jednu finu knjigu, aj sto je kao filozofska (nekom se svidi nekog smori), ali ladno ima tipova kako se ponasa i popravlja motor 😄 

410505176_Screenshot2022-08-11at20_19_35.thumb.png.2927808469af6c977cd60d373faf1b6b.png

  • Like +1 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Opet ja :) bio do Hjundaija i provozao ovaj i20. Baš su imali ovaj premium 1.4 koji gledam, skroz sam zadovoljan. Ide ok, korektan unutra. Lepo može da se namesti sedenje baš kako mi odgovara, sve komande su tu gde treba da budu. Za isporuku odmah imaju samo neku zelenu boju, ok je mada je nekako čudna. Sledeća tura stiže za 2-3 meseca, dobra stvar je što garantuju ovu cenu po kojoj ga naručim.

Sad jedino da prelomim sa sobom da li da stvarno dam ~17500 EUR za i20, ili da napravim neki dil sa Dovlom za Insigniju, mada mi realno ne treba toliki auto.
Ili da batalim sve :(

Link to comment
Share on other sites

Ova i20 klasa mi je sasvim OK. To za koliko ću kasnije da ga prodam mi i nije toliko bitno, ne kupujem neki Bugati pa da gledam na to kao investiciju 🙂

 

A ovakvu zelenu imaju za isporuku odmah, tj ova kombinacija zelena+crni krov. OK je, mada je nisam baš sasvim svario 🙂  malo drugačije felne i izduv, ovo na slici je Nline, ali boje su te 🙂 

image.thumb.png.da0acca6a622a48447213e0d7d0c876f.png

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, manson said:

Sad jedino da prelomim sa sobom da li da stvarno dam ~17500 EUR za i20, ili da napravim neki dil sa Dovlom za Insigniju, mada mi realno ne treba toliki auto.
Ili da batalim sve 😞

Evo za 16k, može? Kupi muški auto jebote! 

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, togFU said:

btw meni ta boja nije problem, više je problem sam dizajn tog modela.. evo ta skoro ista boja samo na lepšem autu!

 

teško je reći po slikama jer nisu ni istog tipa, ali opet i da je ova boja na polou ne bih uzeo takav polo!

15 hours ago, manson said:

Haha, fair enough 🙂 mada je meni dizajn skroz OK, čak mi se i svidja. Boja, još nisam načisto.

sad mansone, dok je popustljiv, zvekni neku cifru!

Link to comment
Share on other sites

ne razumem sta pitas, ja imam taj servis koji je u rakovici(od tog coveka sam uzeo auto) i on ima tog ortaka koji je navodno poznat na honda forumu (sale vti iz zemuna) koji isto radi honde... mogu da se raspitam za cene, ako to pitas? 😄 koji je to onda glavni servis? ovlaceni?

Edited by reki
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, reki said:

ne razumem sta pitas, ja imam taj servis koji je u rakovici(od tog coveka sam uzeo auto) i on ima tog ortaka koji je navodno poznat na honda forumu (sale vti iz zemuna) koji isto radi honde... mogu da se raspitam za cene, ako to pitas? 😄 koji je to onda glavni servis? ovlaceni?

Pa da, suštinski me zanima sledeće:

treba da se sredi neki deo u motoru retrovizora, pošto "drnda" kad otvara retrovizor. Ovlašćeni servis traži 200e za to (ili 150e beše) zanima me dal' je u nekom drugom servisu 50e? 🙂 da znam dal da ga popravljam ili da ne zatvaram više retrovizore :))

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lucky said:

Ne sećam se gde smo više pisali na tu temu pa hajde ovde

Šta smo rekli kao alterantivni servis za Hondu, da uporedim cene nešto za retrovizor mehanizam što treba da poprave pa da vidim koliko hoće da me odere zvanični servis.

Kada sam bio u potražnji da kupim CRVa, sa više strana sam dobio preporuku za Pileta iz zvezdarske šume. Upoznao sam se sa čovekom, ali to je bilo to, jer CRVa nisam kupio nikad 🙂

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Vićsa said:

Kada sam bio u potražnji da kupim CRVa, sa više strana sam dobio preporuku za Pileta iz zvezdarske šume. Upoznao sam se sa čovekom, ali to je bilo to, jer CRVa nisam kupio nikad 🙂

Pile iz zvezdarske šume zvuči kao neki pedofil :))

aha, našao - http://pilehonda.com/mile-pile-honda-kontakt-telefon-i-adresa/

hvala, mogu da probam i njega!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...