Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

1. do 15og avgusta, sklopljen je prošle nedelje, sad čeka inspekciju i naravno transport, carina, etc
2. naravno
3. mislim da će ostati devojci za 2, 3 godine, ima fiću 500 od prošle godine, osim ako se ne predomisli pa možemo da trgujemo 🙂

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, f4ts0 said:

b92 auto sekcija je najbolje nesto na netu zbog komentara. Jebeno u-zi-va-nje

Jbm ti naterao si me da odem i čitam, nikad to ne radim. Pa koji su ono degeni, svi, jel nam to nacionalni standard zaista? 

  • Like +1 1

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, f4ts0 said:

ne verujem, ali autoi u nas bude razne porive. Ja znam dosta ljudi koji kad su autoi u pitanju gube razum 

Meni su za yarisa nekoliko puta rekli "znas kakvog si golfa peticu mogao uzeti za te pare", uz opciono "ludače" na kraju, a jedan rođak je čak insistrao sa me odvede da vidim kakvog je golfa čovek prodavao 🙂

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

ludila idu puno dalje. Meni su podsmesljivo objasnjavali da e klasa 2018 ne valja jer obrtni moment u skretanju nema apscisu kao bmw f10 2012 godiste, a polarni obrt na menjacu ima cikcanglu i kako to nije to i kako sam se zajebao. a i platika dole je tvrda.
Voze skodu/forda

  • Like +1 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Jeziva stvar je da sam upravo gledao C klasu 2020to, posto u oktobru hocu da uzmem auto...

Zna li mozda neko za neki sajt (ako mora, moze i reddit) gde se moze videti breakdown ili primeri breakdowna cene vlasnistva auta? Pokusavam da prokljuvim sta je najbolja odluka u ekonomskom smislu ali i da vozim sto bolji auto. Neki uslovi koji bi mi bili prihvatljivi su:
- polovan auto
- 10k ucesca + 10-30k na 3 godine sa 1,5% godisnjom kamatom
- mercedes/bmw/audi zbog lakse kasnije prodaje i manje amortizacije
- racunica na do 25k predjenih kilometara godisnje 
- nakon isteka kredita prodati auto pa opet iz pocetka

Link to comment
Share on other sites

2 godine ti je premalo da bi nešto jurio, gledaj bolje 5 i dalje, tad ističu garancije/krediti pa je veća šansa da ćeš naći nekog ko ih menja eto reda radi. Auto star 2 godine nema niko poentu da prodaje sem ako ima:

- fabričku falinku koju ne mogu da poprave

- izakan do smrti tipa taksisti

- vlasnik je dobio na lotou pa upgradeuje na lamborginija sad

Taman evo Igoru možeš da ponudiš, bliža se vremenu da menja 🙂

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Dende said:

Jeziva stvar je da sam upravo gledao C klasu 2020to, posto u oktobru hocu da uzmem auto...

Zna li mozda neko za neki sajt (ako mora, moze i reddit) gde se moze videti breakdown ili primeri breakdowna cene vlasnistva auta? Pokusavam da prokljuvim sta je najbolja odluka u ekonomskom smislu ali i da vozim sto bolji auto. Neki uslovi koji bi mi bili prihvatljivi su:
- polovan auto
- 10k ucesca + 10-30k na 3 godine sa 1,5% godisnjom kamatom
- mercedes/bmw/audi zbog lakse kasnije prodaje i manje amortizacije
- racunica na do 25k predjenih kilometara godisnje 
- nakon isteka kredita prodati auto pa opet iz pocetka

jel to nova c klasa, ova poslednja? Ako nije, nemoj brate jednu stariju, nova je brutalna, baš. I naravno samo AMG oprema

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Highl1 said:

jel to nova c klasa, ova poslednja? Ako nije, nemoj brate jednu stariju, nova je brutalna, baš. I naravno samo AMG oprema

Nije, ovo je fejslift starije generacije. Nova je tek od prosle godine izasla, ja mislim.

Zbog toga sam i pitao, mora da na netu postoji nesto tog tipa, samo ja nisam nasao. Zanima me npr. sta je bolje:
1. auto od 40k evra, star do 2 godine, presao do 50k, koji cu prodati izmedju 5. i 6. godine vlasnistva - koliko cu novca izgubiti? (kad se ufaktorise cena vlasnistva i to sve, ne racunajuci gorivo)
2. auto od 20k evra, star do 4 godine, presao do 100k, koji cu prodati izmejdu 5. i 6. godine vlasnistva - koliko cu novca izgubiti? (kad se ufaktorise cena vlasnistva i to sve, ne racunajuci gorivo)

Apsolutno mi je svejedno da li je u autu "zarobljeno" npr 15-20k ako ce ovaj skuplji izgubiti na vrednosti npr. 5k a ovaj od 20k izgubiti npr. 10k (mozda kad me roknu veliki servisi nakon 100k prednjenih). Odlucio bih se onda za 1. varijantu. Kontam da je to u neku ruku i lutrija, ali rizik se uvek moze minimizovati.
Novi auto nikad ne bih uzeo, nisam jos dostigao taj nivo luksuza (bez sarkazma).

 

Link to comment
Share on other sites

mislim da brate to niko ne može da ti kaže, jer pogledaj sad kako su cene polovnjaka visoke. Ja sam prvo gledao polovan, i skapirao sam mi je glupo da dam 35k za 3 godine star sa 40k km umesto 45 za nov (sa jačim motorom), ali cenim da je to trenutno stanje polovnih (jer nema delova, kasni isporuka i sl). Tako da, ovo sad je abnormalna situacija koja je pitanje koliko će da traje.

Sad drugo je što u tvojoj situaciji nova c klasa u AMGu npr košta 70k, i onda je taj skok skroz solidan (jer je kompletno nov model), u toj situaciji džabe kupovati nov, slažem se

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ma znam, drugar je 2020. godine uzeo C klasu sa 80k predjenih 2017. godiste za 17k. Sada takav isti kosta najmanje toliko, a blize 20k. Cene su otisle u nebesa jer ljudi manje kupuju nova kola.

Ipak, nije bas toliko mala razlika da bi novi bio isplativiji, kada se ukalkulise amortizacija. Mislim da cu se odluciti najpre za model pa pokusati da napravim svoju racunicu sta mi se vise isplati.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...