Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

bukvalno što Laki reče, rapid ima kao blago zatamnjen prozor i bukvalno je kao kabrio varijanta.. zimi je shit, jesen je shit, leto je shit, jedino kad je neko izmedju vreme je ok kao.

plus meni kao vozaču ama nikakvu razliku ne pravi, jer prosto ne buljim gore dok vozim.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, dovlagsi said:

Ako nema mrežicu onda je bulja, mi mislimo na normalne panorame sa mrežicom kad ti treba 👍

pitanje je i kakva ti je mrežica!

jer opet i tu imaš one mrežice što kao da ih nemaš a imaš i neke koje malo bolje zatamne.

tako da verovatno zavisi i od modela do modela tj. od kola do kola PLUS na sve to je pitanje dal' možeš da otvoriš tu panoramu tj. krov ili ne.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam mrežicu, al koja je fora panorame kad moram većinu vremena da je imam 😄

jedino na tesli je bila panorama koja nije smetala, ali je toliko tamna da je marginalno neki trip da se kao vidi nebo i to.

ja sam pre kupovine to kapirao kao u zgradama sa staklenim zidom, gde vidiš spolja a unutra ti ne bije sunce uopšte skoro, al daleko je baš od toga (moj bar)

Link to comment
Share on other sites

A dobro, to je ipak R jebiga, uvek je to bilo skupo... pa mislim polovan Golf R 7 sada košta fazon 30k... što je verovatno bolja opcija od osmice jer je ipak lep : ))

edit: pa lol, sad sam tek skapirao da je ovo karavan, jooooj

edit2: da okačim ovo što sam video u Ljubljani pre par nedelja, toliko ružno da sam morao uslikati 😄

Klotara1.thumb.jpg.bf77d90c0245f93440cee89f0d72d6c5.jpg

Edited by togFU
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, togFU said:

edit2: da okačim ovo što sam video u Ljubljani pre par nedelja, toliko ružno da sam morao uslikati 😄

 

ako mene pitaš skoro da je uklopio felne i boju vozila tako da umal da zapravo ima smisla kombinacija :))

Link to comment
Share on other sites

@Lucky gdi ti odrzavas svoju hondu? ja sam 99% odlucio za civica, samo skupljam jos malo kesa i to je to. u medjuvremenu sam se uclanio na honda forum srbija, tu sam ispitao malo, nekog majstora preporucuju u zemunu, a postoji i lik sa forumu koji ih uvozi iz CH

Edited by reki
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, reki said:

@Lucky gdi ti odrzavas svoju hondu? ja sam 99% odlucio za civica, samo skupljam jos malo kesa i to je to. u medjuvremenu sam se uclanio na honda forum srbija, tu sam ispitao malo, nekog majstora preporucuju u zemunu, a postoji i lik sa forumu koji ih uvozi iz CH

Ima lik na nbgd u blokovima što servisira, imam kontakt na poslu pa mogu da ti pošaljem.

Ali sam protekla dva puta bio u hondinom zvaničnom servisu opet, jer ovog nisam mogao nešto da nahvatam valjda je bio na odmoru (meni servis baš nešto u julu) i onda pošto me mrzelo da tražim nekog novog otišao sam u hondu.

I zapravo i dalje je cela dosta "normalna" u odnosu na ove privatne servisere.

Naravno ako ima taj neki u zemunu super, ne znam tog, nisam išao kod njega.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da ne otvaram novi topic, a sa druge strane nije da hocu da ga kupim ali me zanimaju neke stvari oko ovog auta:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/19954849/ssangyong-korando-20d-4x4-ch?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

Po izgledu i dimenzijama mi deluje kao Opel Mokka. Zna li se koji je, tj. ciji je agregat unutra, kakav je auto itd. Jbg, ja ne znam ali kapiram da cu ovde doci do nekog infoa. Vidim da imaju i predstavnistvo u Srbiji za nova vozila, onaj XLV me podseca malo na Tojotu Urban (znam da je svetlosnu godinu ispod, samo kazem da me podseca).

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Zašto bi uzimao kineski auto star 10 godina? 🙂 Jesu kinezi sve bolji i bolji, ali realno je da te 2012 nisu baš toliko dobri bili :)) 

mada možda su predrasude, ali stvarno za polovnjaka ne bih išao na ssang, posebno što to predstavništvo ko zna kakvo je i na kakvim osnovama stoji i postoji.

inače ne znam baš nikoga ko vozi ssang pa da mogu da te uputim 🙂

Link to comment
Share on other sites

Zanima me da li su radili nekakvu kolaboraciju sa drugim firmama, Opelom recimo ili Tojotom. Moto Morini je italijanski brend koga su kinezi kupili i napravili (kako mi se cini) jednu prilicno dobru spravu.

  • Like +1 1

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Nemoj ako ne moraš, solidan je Ssangyong ali bilo šta da ti zatreba za servis, a zatrebaće ti vrv, cimanje je veliko. Ja lično se ne bih usudio. Ova generacija je njihova inhouse osim menjača, kao naučili su da prave motore od mercedesa lol. Mislim da su uzimali Isuzu blokove i za benz i za dizel

  • Like +1 1

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oddball said:

Zanima me da li su radili nekakvu kolaboraciju sa drugim firmama, Opelom recimo ili Tojotom. Moto Morini je italijanski brend koga su kinezi kupili i napravili (kako mi se cini) jednu prilicno dobru spravu.

ko bi ga znao, možda i jesu, ali kažem, u novijem periodu, ovo je ipak auto iz 2012 na bazi neke tehnologije i pravljenja iz 2010 ili tako nešto, tad bih rekao da i dalje nisu baš bili na nivou na kojem su danas.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, dovlagsi said:

POŠTO SU DANAS SVECKI LIDER U DOMENU VOZILA ZA STANOVNISTVO 😄

za ovih 10 godina od kad su ovaj auto napravili napredovali su 100 godina u razvoju tako da su sigurno znatno bolji.

na kraju krajeva i ti voziš kineski auto! 😛

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...