Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

Izgled / dizajn po meni ide ruku pod ruku sa materijalima koji se koriste, tehnologijom i sl, i zajedno doprinosi dopadljivošću / ekskluzivnošću nekog modela. Kad ti vidiš punto u bilo kojoj varijanti, i plastiku unutra / materijale, kvalitet izrade, završnu obradu, detalje, ti jednostavno znaš da je to jeftin automobil, i njega dizajn ne može da izvuče. Takodje, kad se štedi na automobilu, štedi se itekako i na dizajnu. Reci mi jedan automobil koji je medju jefitnijima (ajde da kažemo cca danas ispod 30k evra nov) koji ima toliko dobar dizajn da su ove druge kategorije nebitne?

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, beba isus said:

ali zamisli da Maserati izbaci auto koji je isti grande punto sta bi onda mislio o njemu?

ali fora je u tome što maserati ne bi izbacio auto koji je isti grande punto 🙂 

no ok, priznajem, imao sam i nivo toga da li se neki auto više ili manje kvari itd, ali i kad to ostavimo po strani, na sličnom sam nivou razmišljanja.

imaš kola koja prosto ružno stare, a neka ostaju evergrin! :))

tipa, pre neki dan sam video prvu i drugu generaciju X5, pa ono je toliko grozno ostarilo da izgleda kao rusko vozilo neko, posebno pozadi. tad je bio "hit". Slično je i sa 307, jednostavno pregazilo ga je vreme iako je kad se pojavio bio kul. 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Highl1 said:

Izgled / dizajn po meni ide ruku pod ruku sa materijalima koji se koriste, tehnologijom i sl, i zajedno doprinosi dopadljivošću / ekskluzivnošću nekog modela. Kad ti vidiš punto u bilo kojoj varijanti, i plastiku unutra / materijale, kvalitet izrade, završnu obradu, detalje, ti jednostavno znaš da je to jeftin automobil, i njega dizajn ne može da izvuče.

Slažem se, ali isto tako je i obrnuto, kada je auto kvalitetan, samo je dovoljno da ga pogledaš i da vidiš da je kvalitet u pitanju, međutim ako dizajn nije tu, ne vredi. Meni je to slučaj sa skoro svim aktuelnim Mercedes i BWM modelima - ono, vidi se da su lepo "upakovani", ne izgleda "šuplje" kao limenka neka (npr. Hyundai modeli od pre 10ak godina su tako izgledali), kvalitet je tu ali ipak mi je dizajn suviše loš, to je ono što je i reki mislim pokušao da kaže.

Inače slažem se da je rekijeva lista čudna, samo što sam ja u obrnutom taboru - meni su golfovi svi osim osmice lepi, fiat samo grande punto može da prođe, iako mi je ranije bio ružan, ipak je nekako "grew on me" i sad mi je kul, razmatrao bih ga možda za kupovinu u tom rangu. Scrirocco mi je lep jako, BMW 1 onako, prva serija mi je ružna jako, mislim da je druga dobra... DS citroen mi je ružan, iako ima nešto što ga izdvaja i verovatno će izgledati relativno moderno i za 10 godina...

I da, mislim da nismo uzeli u obzir opremu, odnosno kolike mogu biti razlike između klot modela x i istog tog modela u full opremi, sa lepim felnama itd... evo npr. upravo taj nesrećni grande punto, kad je lepo sređen, može jako lepo da izgleda, dok je u klot varijanti raspad odnosno klasičan punto 😄

 

19 hours ago, Lucky said:

tipa, pre neki dan sam video prvu i drugu generaciju X5, pa ono je toliko grozno ostarilo da izgleda kao rusko vozilo neko, posebno pozadi. tad je bio "hit". Slično je i sa 307, jednostavno pregazilo ga je vreme iako je kad se pojavio bio kul. 

Meni su prva i druga generacija X5 vrh, odnosno "lepo" su mi ostarili, za 307 se slažem s tim što mi taj auto nikad ni nije bio lep, dok recimo 206 jeste bio vrh i prelep u tom periodu, nije ni sad toliko loš ali ono...

Edited by togFU
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, togFU said:

Slažem se, ali isto tako je i obrnuto, kada je auto kvalitetan, samo je dovoljno da ga pogledaš i da vidiš da je kvalitet u pitanju, međutim ako dizajn nije tu, ne vredi. Meni je to slučaj sa skoro svim aktuelnim Mercedes i BWM modelima - ono, vidi se da su lepo "upakovani", ne izgleda "šuplje" kao limenka neka (npr. Hyundai modeli od pre 10ak godina su tako izgledali), kvalitet je tu ali ipak mi je dizajn suviše loš, to je ono što je i reki mislim pokušao da kaže.

Inače slažem se da je rekijeva lista čudna, samo što sam ja u obrnutom taboru - meni su golfovi svi osim osmice lepi, fiat samo grande punto može da prođe, iako mi je ranije bio ružan, ipak je nekako "grew on me" i sad mi je kul, razmatrao bih ga možda za kupovinu u tom rangu. Scrirocco mi je lep jako, BMW 1 onako, prva serija mi je ružna jako, mislim da je druga dobra... DS citroen mi je ružan, iako ima nešto što ga izdvaja i verovatno će izgledati relativno moderno i za 10 godina...

I da, mislim da nismo uzeli u obzir opremu, odnosno kolike mogu biti razlike između klot modela x i istog tog modela u full opremi, sa lepim felnama itd... evo npr. upravo taj nesrećni grande punto, kad je lepo sređen, može jako lepo da izgleda, dok je u klot varijanti raspad odnosno klasičan punto 😄

 

Meni su prva i druga generacija X5 vrh, odnosno "lepo" su mi ostarili, za 307 se slažem s tim što mi taj auto nikad ni nije bio lep, dok recimo 206 jeste bio vrh i prelep u tom periodu, nije ni sad toliko loš ali ono...

što se tiče opreme, ja u ovom izboru gledam da je svaki model naveo sa najnapucanijom opremom, znači bmw 1 u m opremi (ne mora m motor, pošto ipak pričamo o estetici)
I nije meni npr Golf toliko ružan, ali mi je stvarno bezličan, ono najdifolt auto koji postoji. Kao korola, meni iskreno nije jasno ko može da ode i da kupi novu korolu, ili npr godinu, dve, tri staru

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, togFU said:

Meni su prva i druga generacija X5 vrh, odnosno "lepo" su mi ostarili, za 307 se slažem s tim što mi taj auto nikad ni nije bio lep, dok recimo 206 jeste bio vrh i prelep u tom periodu, nije ni sad toliko loš ali ono...

čekaj zezaš me da je ovo tebi i dalje lepo? vidi na šta liči kao SSangYong :))

2560px-2002_BMW_X5_Sport_Automatic_4.4_Rear.jpg

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, togFU said:

@Lucky uf, dobro, priznajem da taj zadnji deo jeste malo nesrećan, ali poređenje sa SSangYong-om nije na mestu jer je tada taj brand KOPIRAO BMW!
Svakako ostatak vozila mi je i dalje lep.

a druga generacija X5-ice je lepa i od nazad!
2007-bmw-x5-3_800x0w.jpg

druga gen je def bolja, mada je i dalje pomalo ružnjikava iz pokojeg ugla.

a X3 koji je linkovao kili takođe nešto od najružnijih automobila ikad - mada je taj bio ružan i kad se pojavio 🙂

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, dovlagsi said:

haha igor kupio piggy car 😁 jel smeš do begea s njim sad? 😁 

btw, 

O UKUSIMA SE NE RASPRAVLJA. 

KLANRUR FORUM:

EH! to o ukusima se ne raspravlja je smislio neko kome me bio više smor da diskutuje o ukusu 🙂 recimo, to nije bio fata! 

isto kao i ona "ko zna zašto je to dobro" 🙂

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, killYg0r said:

Na ovo moraju vece i jace felne!

ne moze, ispadaju iz budzeta 😄
Ovaj je bukvalno na 0.2 eura do budzeta max

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

tj strah od nesposobnosti EU drzave da obezbedi ispravne punjace za EV 🙂

EV su super za voznju (ofc kad se resimo "ocu da osetim motor" " necu da auto mene vozi vec da ja vozim njega" "jel moze da se potpise" "pa to se ne cuje" "a batke, ocu da osetim kad menjam brzine" "brate kako ako klizam krivinu da ubacim u dva stepena nize da me izvuce inercija motora"....)

 

  • Haha (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...