Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

31 minutes ago, killYg0r said:

Jeste novija generacija ali je sve rekao momak.

http://www.youtube.com/watch?v=B83sj66CyGc&t=5m18s

5 min i  18 sec - ako ne usmeri link direktno.

 

 

pa da, to je to onda, neki trol. evidentno nema tih problema.

doduše sa 7k da ide na servis, šta je taj radio :))

ali neverovatno koliko su se i honda i tojota pogubile sa tim infotainmentom - ostade mi klip posle kad priča o volume da nema nigde na komandnoj tabli nego moraš na tač da ga drndaš, neviđeno. plus ceo taj sistem kao iz devedesetih.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

ja mislim trenutno 75.000! 🙂

Pa to ti kažem, mislim tvoj primer može da bude relevatan da auto ne propada od stajanja, jer se ne sećam kad sam te poslednji put video u njemu 🙂 Ja računam da će otprilike ta kilometraža da mi bude na Qasqhai-u sad kad mi istekne lizing u septembru posle 4 godine (sad je na 62k). A ti si Accorda kupio tipa dve godine pre nego ja Focusa s kojim sam u međuvremenu prešao 180k ili tako nešto 🙂 

Hoću reći ako Reki nađe Civica to godište sa tom kilometražom može samo da se šutira u dupe [roflmao]

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Zwerko said:

Pa to ti kažem, mislim tvoj primer može da bude relevatan da auto ne propada od stajanja, jer se ne sećam kad sam te poslednji put video u njemu 🙂 Ja računam da će otprilike ta kilometraža da mi bude na Qasqhai-u sad kad mi istekne lizing u septembru posle 4 godine (sad je na 62k). A ti si Accorda kupio tipa dve godine pre nego ja Focusa s kojim sam u međuvremenu prešao 180k ili tako nešto 🙂 

Hoću reći ako Reki nađe Civica to godište sa tom kilometražom može samo da se šutira u dupe [roflmao]

ma to je jasno, nego hoću da kažem i za te kilometre, na koliko god da su "razvučeni" bi se pojavio nekakav problem sa uljem, ili veći servis motora ili nešto - nije 75k malo, bez obzira što je razvučeno na 12 godina... tj. zapravo 14 jbt :))

Link to comment
Share on other sites

Slike su ili iz inostranstva ili slikane tosterom.

Generalno je petica direktorski auto. Minus je istinski skupo odrzavanje i to sto ljudi tvrde da mu 2.0 nije dovoljan za karoseriju, pa na vecim KM idu zajebano popravke.

Uvek izvestaj carvertical da se uradi za sve te iz uvoza, pa makar vidis da li je lupan ili smanjivana km

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, killYg0r said:

Jeste novija generacija ali je sve rekao momak.

http://www.youtube.com/watch?v=B83sj66CyGc&t=5m18s

5 min i  18 sec - ako ne usmeri link direktno.

 

 

Kili druže... možda se na snimku ne vidi, ali ovaj lik ima nalepnicu #pungas negde, garantujem 😄 Tagovao bih Viktora da potvrdi, ali mislim da ne zalazi on ovde 😄

@beba isus odličan izbor, go for it. Samo pazi koji primerak kupuješ.
Za majstora imam preporuku, ako budeš želeo.

25 minutes ago, killYg0r said:

Link za oglas!

mood GIF

Edited by Vićsa
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dovlagsi said:

ja ne bih smeo da kupim ovo, ko zna ko je sve vozio i kako i koliko je zapravo km prešao. dodaj još malo i kupi moju Insigniju 👍

s tim u vezi - prodajem auto, izuzetno nerado to činim. pa eto ako nekog zanima 👍

Vec sam cini mi se pomenuo da bih pre peske nego vozio opela :))
I meni su ove slike poprilicno mutne i sumnjive em ih je bas malo, kilometraza me ne brine uopste, 6 godina i 200k je sasvim ok ali je cena s razlogom tako niska, obicno su po 3 do 5 godina stariji po toj ceni

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dovlagsi said:

ja ne bih smeo da kupim ovo, ko zna ko je sve vozio i kako i koliko je zapravo km prešao. dodaj još malo i kupi moju Insigniju 👍

s tim u vezi - prodajem auto, izuzetno nerado to činim. pa eto ako nekog zanima 👍

Jake Gyllenhaal Reaction GIF

50 minutes ago, mohr said:

Vec sam cini mi se pomenuo da bih pre peske nego vozio opela :))

Basketball Wives Reality Tv GIF by VH1

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Lucky said:

pa da, to je to onda, neki trol. evidentno nema tih problema.

doduše sa 7k da ide na servis, šta je taj radio :))

ali neverovatno koliko su se i honda i tojota pogubile sa tim infotainmentom - ostade mi klip posle kad priča o volume da nema nigde na komandnoj tabli nego moraš na tač da ga drndaš, neviđeno. plus ceo taj sistem kao iz devedesetih.

nije trol, to mi je jedan od najboljih drugara (inače ex forumaš, milivoje kojeg sad nema po forumu), Civic 1.8 atmosferac (nije sa turbinom), 140 konja, automatik, dosipa ulje često / ćešće. Npr ovde možeš da vidiš da ima nekih i sa ekstremnim problemima da sipaju litar na 500 milja (što drugaru nije) https://www.civinfo.com/threads/oil-2012-uk-honda-civic-excessive-oil-consumption-problem.370721/
U Delti su mu rekli da je to normalno za Civice to godište, i kao jebiga. Kupio nov u Delti na kredit, ništa polovno i sl

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ma i meni na 500L troši, s tim što su se pederi u manualu ogradili i sve do 400 grama na hiljadu kilometara je "normalno", nije mi baš toliko ekstremno ali sipam oko tri litra između dva mala servisa.

Moj majstor tvrdi da se ovo sprečava time što kad se kupi nov auto, vozi se tri hiljade km na umerenom broju obrtaja, a onda se kompletno zameni ulje pa tek onda voziš normalno, jedino što to skoro niko ne uradi.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/29/2019 at 5:10 PM, Jose Jimenez said:

Da li imate dobrog majstora za Opel? Da se spremim na vreme, ipak sam pazario stranca 😄

ja odrzavam kod mene u kraju - opel mijatovic. do sada nisam imao nikakvih problema. pored redovnih morao sam da menjam amortizere, solje, neke spone, diskove, sajlu za zadnju, glavcinu desnog tocka... 

  • Like +1 1

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, beba isus said:

ljudovi moji ja sam resio da ipak kupim auto neracionalnim putem, tj posto ionako ne vozim puno, a dizajner sam, kupicu auto koji mi je lep :tf:

 

plot twist : kupice juke

13 hours ago, mohr said:

Ajde neka rec strucnjaka, sta bi mogla da bude falinka na ovom autu pa ga prodaje toliko ispod cene a da se cimam iz Nisa sigurno necu niti imam vremena 🙂


https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/19026397/bmw-520-20-190hp
 

Kako ispod cene, ovo je 6 godina staro  preko 200 000 za 16k eura.
Mislim to je to

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Highl1 said:

nije trol, to mi je jedan od najboljih drugara (inače ex forumaš, milivoje kojeg sad nema po forumu), Civic 1.8 atmosferac (nije sa turbinom), 140 konja, automatik, dosipa ulje često / ćešće. Npr ovde možeš da vidiš da ima nekih i sa ekstremnim problemima da sipaju litar na 500 milja (što drugaru nije) https://www.civinfo.com/threads/oil-2012-uk-honda-civic-excessive-oil-consumption-problem.370721/
U Delti su mu rekli da je to normalno za Civice to godište, i kao jebiga. Kupio nov u Delti na kredit, ništa polovno i sl

aha, ok, možda je onda do Civica, otkud znam. Stvarno baš nikakav problem sa uljem nisam imao na Accordu, redovno merio i gledao stanje itd. 

Izuzev tog redovnog menjanja ulja u garanciji ništa preko toga, čak sam posle i kad je izašao iz garancije i nešto ređe redovno servisirao (zaboravim, pa prođe skoro dve godine itd), nikad frka sa uljem. 

1 hour ago, dovlagsi said:

Screenshot_20220403_090548.jpg.8f91cb082558c911bf08c721cee018c4.jpg

pa oddball računa da čovek i dalje vozi Opel jer je to najbolji auto na planeti i da mu i dalje treba dobar savet za servis!

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, voodoo_ said:

Ma i meni na 500L troši, s tim što su se pederi u manualu ogradili i sve do 400 grama na hiljadu kilometara je "normalno", nije mi baš toliko ekstremno ali sipam oko tri litra između dva mala servisa.

Moj majstor tvrdi da se ovo sprečava time što kad se kupi nov auto, vozi se tri hiljade km na umerenom broju obrtaja, a onda se kompletno zameni ulje pa tek onda voziš normalno, jedino što to skoro niko ne uradi.

"Rapidu loša plastika" 

Doliva 3l ulja izmedju servisa...

 

Inače 1.8 civic je imao kolega iz ex firme.. onaj "prvi" svemirac. Za 140 konja (1.8 vtec) je išao katastrofalno loše a trošio 9-10l/100. Inače se nije nikad žalio da ima problema sa samim održavanjem.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Lucky said:

Pa oddball računa da čovek i dalje vozi Opel jer je to najbolji auto na planeti i da mu i dalje treba dobar savet za servis!

(sad smem da pričam protiv Opela!) 

1) Vozi Opela, pa kolko za mesec dana je već morao proveriti 2 3 servisa

2) ovo je bilo pre tri godine, ne vozi više Opela sigurno 

Inače Accord 2,0 i Civic 1,8 su nebo i zemlja. Čak i TypeR iz te generacije Sivika je bio prespor. 

  • Upvote (+1) 1

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, dovlagsi said:

(sad smem da pričam protiv Opela!) 

1) Vozi Opela, pa kolko za mesec dana je već morao proveriti 2 3 servisa

2) ovo je bilo pre tri godine, ne vozi više Opela sigurno 

Inače Accord 2,0 i Civic 1,8 su nebo i zemlja. Čak i TypeR iz te generacije Sivika je bio prespor. 

e onda jebi ga, reki preškrabaj sve što sam napisao u vezi accorda i honde 😞

29 minutes ago, dovlagsi said:

2) ovo je bilo pre tri godine, ne vozi više Opela sigurno 

 

a koliko si ti vozio opela? 😛

Link to comment
Share on other sites

hvala svima na savetima ! 

iskreno nisam ja neki vozac pa i ne ocekujem da auto juri i to, cak su mi rekli da bi za mene i 1.4 motor bio ok 😄

@Vićsa to mi kazi, deluje kao pola posla imati majstora koji nije govno pedersko koje ce da me odere i ne popravi kvar 😄

inace uopste mi nije jasno u sta se civic pretvorio 😄  ok ovaj sa domaceg klipa, i lici malo, ali gledao sam klip sa  2022 civicem, i kao SMALL CAR, a ovaj fazon

sta je ovde small, ne razumem 😄

2 hours ago, f4ts0 said:

plot twist : kupice juke

ne igore, dizajneri znaju sta je lepo, a i nemaju para kao vi programatori

ti si bese hteo da kupis neki najruzniji kabriolet, koji je to model bio bese 😄

Edited by beba isus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...