Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

^ this, skoro sam gledao cene polovnih 996 i 997, porasle su fazon 50% u zadnje 2-3 godine

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

gledam svašta, čak imam i finu ponudu za 991 od drugara (finu u smislu koliko se sada kreću cene kod nas i na mobile.de), ali je mnogo para overall, tako da nemam pojma šta mi je činiti 🙂 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, dovlagsi said:

Ne treba, evo ga savet: vintage porsche (ipak smo u speed! delu foruma) 

zapravo, čitao sam neki gotivan članak, kažu da treba ulagati u LEGO! :))

Tj. najviše im raste cena kroz vreme...

ček da vidim

evo ga

https://www.theguardian.com/lifeandstyle/2021/dec/10/investing-in-lego-more-lucrative-than-gold-study-suggests

a evo ga samo istraživanje:

https://www.hse.ru/en/news/research/536477053.html

 

 

5 hours ago, Highl1 said:

gledam svašta, čak imam i finu ponudu za 991 od drugara (finu u smislu koliko se sada kreću cene kod nas i na mobile.de), ali je mnogo para overall, tako da nemam pojma šta mi je činiti 🙂 

a šta je mnogo para tj. koliko koštaju? ja nemam blage veze, ne znam ni te šifre modela da razaznam :))

30k-50k?

Link to comment
Share on other sites

996 su ti 30-40k, 997 negde isto od 40k pa i do 60, u zavisnosti od stanja, a 991 rekao bih da možda počinje od 70k evra pa naviše, ali ima dosta modela po oglasima koji su po 80k plus glat (i naravno sve zavisi od varijante, da li je "obična" 911, ili 4 / s / 4s / kabriolet, dok naravno gts / turbo / gt2 / gt3 koštaju preko 100k

imaš naravno i ove situacije, da neko ceni 991 4s kabriolet https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/19011098/porsche-911-carrera4s-cabriopdk verovatno onoliko koliko ga je i platio 2017e 🙂

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, togFU said:

kad smo kod tih automobila-investicija, ima i ovako nešto, pristupačnije, a sigurno će mu rasti cena

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18147806/volkswagen-golf-5-r32

Najpametnija investicija koju možete napraviti jer su cene R32 krenule uzlaznom putanjom svuda u svetu.
R32 je u top 10 listi svih članaka na temu "budućih klasika koje treba odmah kupiti".

znači ovo je def trend 🙂

7 hours ago, Highl1 said:

996 su ti 30-40k, 997 negde isto od 40k pa i do 60, u zavisnosti od stanja, a 991 rekao bih da možda počinje od 70k evra pa naviše, ali ima dosta modela po oglasima koji su po 80k plus glat (i naravno sve zavisi od varijante, da li je "obična" 911, ili 4 / s / 4s / kabriolet, dok naravno gts / turbo / gt2 / gt3 koštaju preko 100k

imaš naravno i ove situacije, da neko ceni 991 4s kabriolet https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/19011098/porsche-911-carrera4s-cabriopdk verovatno onoliko koliko ga je i platio 2017e 🙂

huh, pa to je dosta ... ajd ova kategorija 30-40-50k pa i da razumem, ali za sve preko i dalje mi deluje kao bolja investicija stan (u sivoj fazi 🙂 ostavljam po strani "emociju" ovde pričamo striktno o investiciji. osim ako mi ne kažete da cene skaču toliko da će ovaj od 30k biti 50k za 5 godina.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, togFU said:

kad smo kod tih automobila-investicija, ima i ovako nešto, pristupačnije, a sigurno će mu rasti cena

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18147806/volkswagen-golf-5-r32

Kao poslovni potez, sto da ne.

Kao auto za voznju, samo cu da pozdravim full retard ekipu koja gine poslednjih meseci/godina u golfovima jer se trkaju po gradu.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da te "investicije" svakako mora dobro da se istraže, s jedne strane što se tiče stanja automobila jer je vrlo bitno da li su svi delovi originalni, nije nešto budženo i sl, a sa druge strane i sa stanovišta samog modela. Jer ima ono kao tipa lupam R32 četvorka je bio vrh, a R32 petica je bio sranje jer su nešto zasrali pa onda zapravo on i nije toliko neki collector's item, a šestica opet jeste jer su to sredili a još je urađen i u manje primeraka nego petica ili tako nešto. 

S druge strane moram odati priznanje ovom čoveku na fotkama automobila, baš se iscimao, ja kad sam otvorio oglas sam bio u fazonu "a što je stavio stock fotografije" :) pogotovu što ovo realno i nije tako skup automobil. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

huh, pa to je dosta ... ajd ova kategorija 30-40-50k pa i da razumem, ali za sve preko i dalje mi deluje kao bolja investicija stan (u sivoj fazi 🙂 ostavljam po strani "emociju" ovde pričamo striktno o investiciji. osim ako mi ne kažete da cene skaču toliko da će ovaj od 30k biti 50k za 5 godina.

Slažem se skroz, mislim baš je puno 120k za "investiciju", to bi značilo da imaš fazon 400k evra u šteku? 😄 Mislim dajte nemojte opet IT ekipa ovde da se širi baš toliko 😄

1 hour ago, killYg0r said:

Kao poslovni potez, sto da ne.

Kao auto za voznju, samo cu da pozdravim full retard ekipu koja gine poslednjih meseci/godina u golfovima jer se trkaju po gradu.

DOĐI MA MIŠELUK MATORI!!!
Mislim da su to dve potpuno odvojene priče, jer ako si retard koji kupi tako nešto, prvo ćeš ga modifikovati i tako ga sjebati, plus ćeš ga i ovako gaziti i uništiti, dok sa druge strane da bi ti se investicija isplatila, mora da bude primerak fabrički, naranvo očuvan itd... ovo što je i Zwerko napisao.

42 minutes ago, Zwerko said:

Mislim da te "investicije" svakako mora dobro da se istraže, s jedne strane što se tiče stanja automobila jer je vrlo bitno da li su svi delovi originalni, nije nešto budženo i sl, a sa druge strane i sa stanovišta samog modela. Jer ima ono kao tipa lupam R32 četvorka je bio vrh, a R32 petica je bio sranje jer su nešto zasrali pa onda zapravo on i nije toliko neki collector's item, a šestica opet jeste jer su to sredili a još je urađen i u manje primeraka nego petica ili tako nešto. 

S druge strane moram odati priznanje ovom čoveku na fotkama automobila, baš se iscimao, ja kad sam otvorio oglas sam bio u fazonu "a što je stavio stock fotografije" 🙂 pogotovu što ovo realno i nije tako skup automobil. 

Tako je, apsolutno je bitno da je auto nemodifikovan, a za drugi "lupam" deo mislim da si lupio 🙂 jer upravo je golf R32 petica posebna po tome što je kao poslednji R32 golf, sa 6 cilindara, posebnim "zvukom" itd... već od šestice to je kao lošije, 4 cilindra, ime promenjeno u R, više elektronike itd..

Što se fotki tiče, ista mi je reakcija bila 🙂 stvarno svaka čast liku - a piše i u opisu oglasa da mu je auto bio po tim nekim youtube kanalima itd, tako da moguće da su mu i ti likovi pomogli i kod fotki.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Highl1 said:

996 su ti 30-40k, 997 negde isto od 40k pa i do 60, u zavisnosti od stanja, a 991 rekao bih da možda počinje od 70k evra pa naviše, ali ima dosta modela po oglasima koji su po 80k plus glat (i naravno sve zavisi od varijante, da li je "obična" 911, ili 4 / s / 4s / kabriolet, dok naravno gts / turbo / gt2 / gt3 koštaju preko 100k

imaš naravno i ove situacije, da neko ceni 991 4s kabriolet https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/19011098/porsche-911-carrera4s-cabriopdk verovatno onoliko koliko ga je i platio 2017e 🙂

SKUPA REGISTRACIJA!

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, togFU said:

Tako je, apsolutno je bitno da je auto nemodifikovan, a za drugi "lupam" deo mislim da si lupio 🙂 jer upravo je golf R32 petica posebna po tome što je kao poslednji R32 golf, sa 6 cilindara, posebnim "zvukom" itd... već od šestice to je kao lošije, 4 cilindra, ime promenjeno u R, više elektronike itd..

Ma jasno, lupam sam i stavio čisto da kažem da je to neka na primer situacija, ne razumem se u Golfa tako da tvoja priča ima skroz smisla, treba te neke stvari podrobno ispitati da ne bi greškom kupio u tvom primeru tu šesticu koja "ne valja" umesto petice. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lucky said:

huh, pa to je dosta ... ajd ova kategorija 30-40-50k pa i da razumem, ali za sve preko i dalje mi deluje kao bolja investicija stan (u sivoj fazi 🙂 ostavljam po strani "emociju" ovde pričamo striktno o investiciji. osim ako mi ne kažete da cene skaču toliko da će ovaj od 30k biti 50k za 5 godina.

pa moguće je, imaš trend zadnje 2-3 godine da ovakvim automobilima odredjenih marki skaču cene, dalje skaču cene nekih brendova satova / nakita, čak i npr patika ili skupih ženskih torbi. Npr, zadnje 4, 5 godina ne možeš da kupiš bukvalno nijedan popularniji rolex model, i cene su skočile 3x za sve čelične modele, a za neke specijalne poput Daytone te cene su i do nekoliko puta više. Čak i kod nas na oglasima mogu da se nadju ljudi koji prodaju svoj rolex star 6, 7, 10 godina za tipa 2x koliko košta nov (ako bi mogao da ga kupiš naravno, što je nemoguće). Ili ovakve nebuloze https://www.fratellowatches.com/the-rolex-tiffany-oyster-perpetual-doesnt-exist/#gref

Sigurno da je stan kod nas sigurnija investicija (možda bi najsigurniji bile index funds samo je to dosta veće cimanje), ali pored crypta ima i ovakvih ludnica od skoka cena robe koje generalno racionalnim razmišljanjem ne može da se opravda

1 hour ago, togFU said:

Slažem se skroz, mislim baš je puno 120k za "investiciju", to bi značilo da imaš fazon 400k evra u šteku? 😄 Mislim dajte nemojte opet IT ekipa ovde da se širi baš toliko 😄

 

nikad mi neće biti jasno ovo naše difolt razmišljanje, zamisli neko ima pare da sebi kupi poršea ili stan od milion evra ili čamac od 100k i sl. 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Highl1 said:

pa moguće je, imaš trend zadnje 2-3 godine da ovakvim automobilima odredjenih marki skaču cene, dalje skaču cene nekih brendova satova / nakita, čak i npr patika ili skupih ženskih torbi. Npr, zadnje 4, 5 godina ne možeš da kupiš bukvalno nijedan popularniji rolex model, i cene su skočile 3x za sve čelične modele, a za neke specijalne poput Daytone te cene su i do nekoliko puta više. Čak i kod nas na oglasima mogu da se nadju ljudi koji prodaju svoj rolex star 6, 7, 10 godina za tipa 2x koliko košta nov (ako bi mogao da ga kupiš naravno, što je nemoguće). Ili ovakve nebuloze https://www.fratellowatches.com/the-rolex-tiffany-oyster-perpetual-doesnt-exist/#gref

kakva kontradikcija planete 🙂

ništa, znači da sačekam da krene da skače cena ovim igrama što imam u kutijama iz devedesetih-dvehiljaditih, pa da se obogatim!

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Highl1 said:

nikad mi neće biti jasno ovo naše difolt razmišljanje, zamisli neko ima pare da sebi kupi poršea ili stan od milion evra ili čamac od 100k i sl. 

nisam baš siguran šta si mislio ovim odgovorom (verovatno da me spustiš kao?). Ja svakako nisam u tom fazonu, više sam to napisao iz perspektive "investicije" (ili bolje napisano side investicije), u smislu neko skuplja pare da kupi porše iz ljubavi, ali ako ga kupuješ kao investiciju (a to je tema) onda sigurno imaš minimum 5x više para u šteku i još neke investicije - otuda i moja ŠALA za IT ekipu koja se širi po forumu u poslednjih par nedelja 😄 u svakom slučaju ništa zlonamerno, ali razumem da vas IT-jevce trigeruje bilo kakvo "prozivanje" za pare i visoke plate, pisao je neko već na drugom topiku iskustva tog tipa

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, togFU said:

nisam baš siguran šta si mislio ovim odgovorom (verovatno da me spustiš kao?). Ja svakako nisam u tom fazonu, više sam to napisao iz perspektive "investicije" (ili bolje napisano side investicije), u smislu neko skuplja pare da kupi porše iz ljubavi, ali ako ga kupuješ kao investiciju (a to je tema) onda sigurno imaš minimum 5x više para u šteku i još neke investicije - otuda i moja ŠALA za IT ekipu koja se širi po forumu u poslednjih par nedelja 😄 u svakom slučaju ništa zlonamerno, ali razumem da vas IT-jevce trigeruje bilo kakvo "prozivanje" za pare i visoke plate, pisao je neko već na drugom topiku iskustva tog tipa

ne, uopšte mi nije bilo da te spustim, niti znam koliko zarađuješ, niti je to tema za forum, možda zarađuješ više, manje od mene, ili najviše na forumu, uopšte nije tema ovog topica. Više sam mislio na taj deo, ako neko da 100k za auto, bilo da je za "ljubav" ili za investiciju, koliko on para ima? Možda je tebi 100k plata, ali hoćeš da kupiš iPhone ili Macbook, i daš svoje dve plate za to, i smatraš da je to investicija u tebe / tvoj posao ili jednostavno tako voliš. Tako je i sa ovim, znam ljude koji će zadnji evro da daju za hobi (koji god on bio, od satova do automobila), a znam i one koji će stvarno ovakve stvari da gledaju kao investiciju (jedan drugar baš sad uvozi 991 iz Nemačke, i planira da ga vozi za ćef ali i sačuva za sina ili proda za 10ak godina). Ovo je veliki grad (namerno neću da ulazim u priču o situaciji van Srbije, jer živim u Beogradu), i ima raznozranih priča ljudi sa parama, koji su na njih došli na raznorazne načine (i poštene, i legalne biznise koji postoje decenijama, i one na bum tipa crypto i naravno nepoštene), i ima raznih priča. A nekako uvek kad se povede priča o skupim automobilima, bude "e koliko taj ima u šteku ako kupuje ovakav auto", to je deo koji me smara i triggeruje, kako od nekog fenomena i skoka cena jednog modela (ne brenda, jer Cayenne od 15 godina bukvalno ne vredi skoro pa ništa), dodjemo do toga koliko ima neko para ko da 100k za polovnu Carreru.
Zato često na Petrolheads reviewovima likovi kažu "nemojte nas smarati u komentarima sa pitanjima čime se ko bavi od ljudi čije automobile testiramo, i šta mi radimo u životu"

24 minutes ago, Lucky said:

kakva kontradikcija planete 🙂

ništa, znači da sačekam da krene da skače cena ovim igrama što imam u kutijama iz devedesetih-dvehiljaditih, pa da se obogatim!

bolje pogledaj da li su ti u dobrom stanju one fendi torbe koje imaš :tf: 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

pa ono, nije realno da se smatra bas sasvim opustenim da neko razmislja o investiciji u porsee, rolexe i slicno 🙂 da ne razumes pogresno, skroz je dobar trip, nemam bas vremena da rasmisljam u tom pravcu 

 

a IT ekipu i treba trpati bas zato sto masno zaradjuju, jer prosto neka trpana mora da bude, a i njih em boli uvo, em masno zaradjuju 😄

  • Haha (+1) 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...