Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

3 minutes ago, manson said:

I kod nekih se dobijaju fejk izduvi i zvuk motora preko zvučnika u kabini 🙂

ja evo već od tog trenutka, koji je bio pre 4-5 god kao otkrovenje, čekam kad će da montiraju zvučnike da se tako čuje i SPOLJA.

kad je mogao električni smart 2010 godine da se čuje kao Enterprajz iz star treka, ne znam šta škoda čeka (eto rime!)

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Lucky said:

taj auto i jeste samo za taksije i ubere i slično da bude kao nešto neobično u čemu se voziš 🙂

masa holandjana vozi Model X, to je kao status simbol, jer model 3 vec vozi i redovna upper middle class boranija. Kao sto voze i Porsea, po holandskim ravnim putevima sa organicenjem 50.

Cime se nadovezujemo i na temu gore, sa ozvucenjem motora. Kad sam bio u Americi preko firme, iznajmili smo Mustanga 5.0, i ono je boze sacuvaj, ne znam sto bi iko zeleo to da vozi u dejli komjutu, ono, vozis 80 iza sledeceg lika i smaras se, a sve vreme iza glave ti bruji motorcina kao Skaniju da vozis. Na kraju sam ga vratio u rentacar i uzeo Camry kao gospodin covek.

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, togFU said:

pa baš i nije... obično tu bude i najbolji enterijer, u nekim slučajevima i skroz različit volan itd... meni je to skroz ok u nekim slučajevima - hoćeš malo sportskiji izgled automobila, ali ne treba ti auto od 500 konja koji troši puno; to su proizvođači provalili kao potrebu kupaca i krenuli svi redom to da rade... npr. audi a4 s-line je 10 puta lepši od standardnog.

i da, postoji neki kao "M package" (tako nekako se zove) koji je ista priča, dobiješ skoro pa M izgled ali auto nije M, to mi je nekako najlošiji primer toga 🙂

Mercedes, audi i bmw imaju skoro pa istu ponudu tih "modela", tako da ne znam kako se audi izdvaja. 🙃

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Johnn1e said:
8 hours ago, togFU said:

toga 🙂

Mercedes, audi i bmw imaju skoro pa istu ponudu tih "modela", tako da ne znam kako se audi izdvaja. 🙃

Nisam nigde napisao da se izdvaja, samo sam mozda ja licno vise "istrazivao" audi, konkretko audi A4 ona generacija oko 2015. god. Taj auto mi je bas los nekako kad je "obican", ni materijali mi nesto nisu "premium", dok je s-line prelep! Ne znam bas da je to slucaj sa Mercedsom i BMW-om, mislim da su oni kao "obicni" ipak nesto bolji...

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Lucky said:

čekam kad će da montiraju zvučnike da se tako čuje i SPOLJA

Ne znam da li su montirani zvucnici, ali tek nedavno sam saznao da postoju OVO 

 

 

Dakle, razlicit zvuk SPOLJA u zavisnosti od odabranog moda

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, togFU said:

Nisam nigde napisao da se izdvaja, samo sam mozda ja licno vise "istrazivao" audi, konkretko audi A4 ona generacija oko 2015. god. Taj auto mi je bas los nekako kad je "obican", ni materijali mi nesto nisu "premium", dok je s-line prelep! Ne znam bas da je to slucaj sa Mercedsom i BMW-om, mislim da su oni kao "obicni" ipak nesto bolji...

Nema ni jedan obican da je bolji, svi izgledaju penzionerski u basic varijantama u tom cenovnom rangu 😄 Svi donekle menjaju izgleda karoserije (ne samo prednjeg branika), volan, vesanje lol, felne, eventualno boju koju ne moras da doplatis i jos po neki detalj. A4 s line i dalje ne bude s4 😁

Edited by Johnn1e
Typo
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Johnn1e said:

A4 s line i dalje ne bude s4

Pa da, to je jasno, pitanje je samo da li je to nekome ok ili ne.

Za Merc i BMW nisam mislio na bas basic verzije, nego na neke high ali "nesportske" pakete opreme, tu mislim da je manja razlika u odnosu na sportsku amg-line verziju... kod audija kao da ni ne postoji neka "high" verzija , skoro pa kao da imas samo klotaru ili s-line 🙂

Mislim bolje mi i vise premium izgledaju neki VW modeli tipa golf/passat u odnosu na taj A4 "basic"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 2/22/2021 at 8:20 PM, dovlagsi said:

mazda 3 je prespora po svakom kriterijumu, al realno u soul red crvenoj najlepši auto u klasi. 

Prespora ti mama!

  • Like +1 1

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hoce keva da pazari neku malu gradsku zujalicu, budzet ~1500-1800€ (naravno, jeftinije = bolje). da je relativno pouzdan (da, kapiram, u pitanju je auto star ~15+ godina) ili da su delovi jeftini kada neizbezno dodje do problema. u sustini sam mislio mozda neki Pezo 206 / Clio / Citroen C3, al ne znam sta bi jos moglo da bude ok, pa rekoh da pitam RUR mudrace! o/

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, digrejzo said:

hoce keva da pazari neku malu gradsku zujalicu, budzet ~1500-1800€ (naravno, jeftinije = bolje). da je relativno pouzdan (da, kapiram, u pitanju je auto star ~15+ godina) ili da su delovi jeftini kada neizbezno dodje do problema. u sustini sam mislio mozda neki Pezo 206 / Clio / Citroen C3, al ne znam sta bi jos moglo da bude ok, pa rekoh da pitam RUR mudrace! o/

smart!

mislim, ozbiljan sam 🙂

znam, znam "ali treba nam zadnja klupa" sve dok ne shvatiš da ti ne treba jer voziš više od 2 osobe u kolima jednom u milion godina, posebno ako porodično imate i drugi veći auto kad ti baš zatreba za nešto.

naravno u tom rangu cena i to godište tražiš samo dizelaša.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih rekao bilo šta (a da nije tipa Alfa :) a da ima neku koliko-toliko poznatu istoriju. I ako izuzmemo Lakijevog Smarta kao predlog svakako bih pre išao na nekog malog benzinca ako je ideja da se zuji po gradu, više troši ali su jednostavniji za održavanje i mnogo je manja šansa za neki skuplji kvar. Kolega sad prodao Corsu D za 2400 eur, doduše ona je imala i plin (koji naravno povremeno mora da zeza i da se radi atest), jes možda malo iznad budžeta ali sam siguran da ima na primer Corsa C u tvom budžetu. S tim da u tom rangu cena tipa 400-500 eur može značiti solidnu razliku u godištu/kilometraži/modelu, tako da treba dobro gledati u smislu dati možda malo više u startu ako izleti neki neka dobra ponuda jer može biti auto koji će kasnije zahtevati manje ulaganja. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, digrejzo said:

hoce keva da pazari neku malu gradsku zujalicu, budzet ~1500-1800€ (naravno, jeftinije = bolje). da je relativno pouzdan (da, kapiram, u pitanju je auto star ~15+ godina) ili da su delovi jeftini kada neizbezno dodje do problema. u sustini sam mislio mozda neki Pezo 206 / Clio / Citroen C3, al ne znam sta bi jos moglo da bude ok, pa rekoh da pitam RUR mudrace! o/

+1 za Corsa C, samo da pazi da nije krenula korozija. 

Yaris prva generacija i Honda Jazz ne mogu da ti napričam koliko sam pozivitnih iskustava se uživo naslušao i načitao u pripremamai raspitivanjima za kupovinu svog prvog Japanca. Uzeh Yarisa druge generacije 2006, super stanje, ovde u jednom auto centru se oduševili kako je očuvan, i onda se zaprepastili koliko je kvačilo raspad, kao pola miliona da je prešao. Dizel, a vozilo ga neiskusno žensko. Sreća nema plivajući, inače bih se baš usrećio. Dakle, ženama benzinca za grad definitivno 🙂

Naravno, da pazi da ima katalizator i šta sve ne.

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Ja već par puta pisah da smo imali Corsu C dugi niz godina, a zapravo sad voze i ženini ćale i keva Corsu C samo ne tu istu, i stvarno za sve te godine sam samo jednom nešto morao da menjam kod menjača, ali ništa krupno.

No i dalje glasam za smarta. Automatik, parkiraš ga gde hoćeš, hill assist, sve te stvari za žene bitne 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ta opcija je vrlo korektna i postoji već neko vreme, tako da ne znam da li je aktuelna. Jedino što je tu bedak jeste što je to sada već dve generacije star model i meni konkretno što je limuzina, prosto ih ne volim. Ali da je ponuda dobra jeste, ako je još uvek aktuelna. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, manson said:

Nego, da li mi se čini da je ovo trenutno najkorektnija ponuda kod nas https://www.lager.opel.rs/detail/conf/rsstock/6974?ph=false naravno ako ih stvarno imaju na lageru.

BOJA:  You Drive Me Crazy

wtf? :))

Ja sam naleteo na ovo - http://www.stojanov.rs/renegade-1-0-limited-za-18-200-eur-isporuka-odmah/

Zapremina motora: 999 ccm
Snaga motora kw/ks: 88 /120
Max.obrtni momenat: 190 Nm
Pogon: 4 X 2
Menjač: 6 stepeni manuelni
Maksimalna brzina: 185 km/h
Prosečna potrošnja: 5,9 – 6,5 lit/100 km
Norma: Euro 6D
Dužina vozila: 4.236 mm
Pogonsko gorivo: BMB
Širina: 1.805 mm
Međuosovinsko rastojanje: 2.570 mm
Odstojanje od tla: 190 mm
Zapremina prtljažnika: 351 litra

Za 18.200 je skroz ok, taj nivo opreme LIMITED suštinski ima sve šta može da ima.

naravno ako neko hoće džip/suv 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...