Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

47 minutes ago, G!!! said:

:)) stvarno nisam ich pratio opele u poslednjih 10 godina, jel moguce da su toliki krsh , ili su u pitanju pojedini modeli/motori ?

kako ide ona fora, ako si siromah u nemačkoj voziš opel!

znam da će @dovlagsi reći da je mega zadovoljan insigniom, ja onom matorom corsom C radila je milion godina, i verujem da nije baš toliki krš kao što pripisuju 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, dovlagsi said:

1,5 TSI
solidno prostran i praktičan a ipak mali auto
meni se ne dopada, ako ti išta znači 😄

Sve je istina ali bas iz tog razloga mi se i svidja sto je kompaktan a ipak dovoljno udoban za neka duza putovanja. Gledao sam neke review-ove kukali su na enterijer tacnije na plastiku i kao cx30 je bolji u tom segmentu. Ne znam nisam pametan, jel ima nesto bolje u istom segmentu po tvom misljenju? (ali da ima sunroof :D)

4 hours ago, Zwerko said:

Jel platforma toga isto kao i Audi Q2? Pošto sam imao nepriliku da jednom sednem pozadi u Q2 - moja Fabia je bila Cadilac za ono 🙂

33131340_Screenshot2021-04-27at20_16_02.thumb.png.701dbaa99fffefe41a6161f3f8110792.png

Edited by Majstor bora
Link to comment
Share on other sites

U ovom poređenju deluje da je međuosovinsko rastojanje zapravo na strani Q2, tako da je u tom slučaju i T-Roc verovatno katastrofa za putnike pozadi. Naravno ovakav auto se i ne kupuje da se vozi petoro ljudi na neki put od 10 dana već da se zuji po gradu, ali sam ja imao priliku da se nas trojica vozimo u Q2, gde su ok ova dvojica 190cm+ visine, ali ja koji sam poprilično prosečnih 180 sam jedva izdržao pozadi vožnju po gradu od 20-30 minuta :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Majstor bora said:

Sve je istina ali bas iz tog razloga mi se i svidja sto je kompaktan a ipak dovoljno udoban za neka duza putovanja. Gledao sam neke review-ove kukali su na enterijer tacnije na plastiku i kao cx30 je bolji u tom segmentu. Ne znam nisam pametan, jel ima nesto bolje u istom segmentu po tvom misljenju? (ali da ima sunroof :D)

33131340_Screenshot2021-04-27at20_16_02.thumb.png.701dbaa99fffefe41a6161f3f8110792.png

nešto nije ok sa tim T-Rocom, juče sam ga baš video u gradu iz profila i deluje kao malo napumpana panda ili tako nešto, mnogo malo deluje za tako kako izgleda na slikama, ne znam, čudno vrlo... ako treba da bude kao Q2 onda kapiram, jer je i on "minimalan".

Link to comment
Share on other sites

vrlo je jednostavno; T-Roc je zapravo Golf koji je pretvoren u SUV, za one kojima je Golf previše staromodan, za one koji su "u trendu" ili jednostavno za one koji žele da se voze malo "uzdignuti".

evo, baš su me zanimale dimenzije, to je to! (doduše ovo je za Golf 7, svakako osmica je skoro istih dimenzija).

 

Edit, evo zapravo ljudi na nekom VW forumu kažu da čak ima više prostora unutra u Golfu lol, a što se tiče poređenja ostalih modela (kada je prostor u kabini u pitanju), ovo mi je zanimljivo bilo pročitati, pa ću postovati ovde:

T-Cross - somewhere between an Up and Polo.
T-Roc - somewhere between a Polo and Golf.
Tiguan - somewhere around the Golf.
Tuareg - somewhere around the Passat.

Q2 - somewhere between an A1 and A3.
Q3 - somewhere near the A3.
Q5 - somewhere between A3 and A4.
Q7- around the A6/A7.

Edited by togFU
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, dovlagsi said:

Ali ste bili face u Audiju? 😉

Zapravo je bio neki rentirani auto, nije ciljano tipovano na Audi ali kao aj kad je već tako ispalo, ionako je ideja bila da se koristi samo 2-3 dana striktno po gradu. Mada mi je sad ono nakon tog iskustva bukvalno što ne uze Octaviu [:D]

Inače sam ja skroz zaboravio da postoji i taj T-Cross, ja sam mislio da je T-Roc najmanji, možda je Q2 u rangu sa T-Cross, otkud znam više imaju milion modela :) Inače meni ništa nije čudno da SUV/Crossover model koji je baziran na odgovarajućem modelu C segmenta bude nešto manji unutra, deluje suludo ali je tako. Pogotovu recimo gepek ume da "nastrada" dok je na primer obično više prostora za putnike zahvaljujući većoj visini. Osim ako neko ne istripuje neku fensi zezalicu tipa Q3 Sportback onda sve ode u tandariju :) 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, togFU said:

vrlo je jednostavno; T-Roc je zapravo Golf koji je pretvoren u SUV, za one kojima je Golf previše staromodan, za one koji su "u trendu" ili jednostavno za one koji žele da se voze malo "uzdignuti".

evo, baš su me zanimale dimenzije, to je to! (doduše ovo je za Golf 7, svakako osmica je skoro istih dimenzija).

 

Edit, evo zapravo ljudi na nekom VW forumu kažu da čak ima više prostora unutra u Golfu lol, a što se tiče poređenja ostalih modela (kada je prostor u kabini u pitanju), ovo mi je zanimljivo bilo pročitati, pa ću postovati ovde:

T-Cross - somewhere between an Up and Polo.
T-Roc - somewhere between a Polo and Golf.
Tiguan - somewhere around the Golf.
Tuareg - somewhere around the Passat.

Q2 - somewhere between an A1 and A3.
Q3 - somewhere near the A3.
Q5 - somewhere between A3 and A4.
Q7- around the A6/A7.

tek t-cross izgleda kao neki smart na steroidima 🙂

ali potpuni blam da u q5 imaš prostora kao u a3 - na stranu visina pa kao ima nešto više mesta.

ja kad sam gledao renegade, on je ista baza kao 500x - ono veze nema unutra jedno sa drugim.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, dovlagsi said:

Ubiti sve SUV-eve. 

Nadam se da će uskoro prestati njihov trending. 

opet sam juče video dva komada X2 - apsolutno ne vidim poentu tog vozila, kako se to zove nešto crossover suv coupe kategorija kako god, nikad veća glupost, nit je tamo nit ovamo.

Link to comment
Share on other sites

Ta klasa vozila mu je nekako baš poražavajuća za čovečanstvo... Jbte, ne možeš lakše svetu reći da si debil s parama no imanjem X4/X6/GLE Coupe/Cayenne Coupe... Od tih jedino Q8 i Macan-a mogu da svarim, nekako mi nisu tooooliko baš kritični. 

Takođe, G-klasa nova. Ja mislim da se u bordu Mercedesa na svakom sastanku prvo jedno pola sata dooobro ismeju na prodajne rezultate G klase, pre no što nastave dalje.... Jebote, šasija iz 1980. sa biturbo V8 motorom od 600 KS i limitiranom brzinom na 200 kmh jer bi krenuo u vertikalu da ide brže... Skoro sam imao iskustva sa G63, sve ono fensi ekrani kurac-palac, a sediš ko u traktoru sa vratima koja se i dalje zatvaraju kao u traktoru, sa prozorima ko u traktoru... Ja mislim da Merc košta jedno 20k eur da napravi novu G klasu, koja im je to slatka para čoveče... 

  • Upvote (+1) 1

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Haha, da nastavimo u istom stilu - Renault Arkana stiže i u Evropu https://autorepublika.com/2021/05/01/renaut-arkana-1-3-tce-140-edc7-rs-line-u-visokom-drustvu/

I to pazi sad, postoji za one koji hoće dodatno da se "istaknu" RS Line oprema koja nikakve veze nema sa bilo kakvim jačim motorom ili nešto slično, 100% šminka. Dakle ko nema para za X4 sad ima opciju! Inače sam auto video pre dve godine u Belorusiji, ako izuzmemo masku i logo, identičan je sa X4. S tim da je u Rusiji i Captur i ovo malo veće pošto je na bazi Dustera, a za Evropu će kao i Captur biti na bazi Clia, možda će biti još besmislenije :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Neptune said:

ja gledam Teslu model X ovde svaki dan i dalje ne mogu da je svarim koliko je ruzna. Koliko mi je model 3 elegantan, toliko mi je model X kao neka preuvelicana igracka 🙂

taj auto i jeste samo za taksije i ubere i slično da bude kao nešto neobično u čemu se voziš 🙂

8 hours ago, Zwerko said:

I to pazi sad, postoji za one koji hoće dodatno da se "istaknu" RS Line oprema koja nikakve veze nema sa bilo kakvim jačim motorom ili nešto slično, 100% šminka. Dakle ko nema para za X4 sad ima opciju! Inače sam auto video pre dve godine u Belorusiji, ako izuzmemo masku i logo, identičan je sa X4. S tim da je u Rusiji i Captur i ovo malo veće pošto je na bazi Dustera, a za Evropu će kao i Captur biti na bazi Clia, možda će biti još besmislenije 🙂

to RS line na renou je najbesmislenija stvar ikada, onaj megan svojevremeno sam gledao pre sad skoro 10 godina i kao RS line, rek'o ko zna šta je, kad ono, ništa.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dovlagsi said:

i uvek je samo spojler i felge

pa baš i nije... obično tu bude i najbolji enterijer, u nekim slučajevima i skroz različit volan itd... meni je to skroz ok u nekim slučajevima - hoćeš malo sportskiji izgled automobila, ali ne treba ti auto od 500 konja koji troši puno; to su proizvođači provalili kao potrebu kupaca i krenuli svi redom to da rade... npr. audi a4 s-line je 10 puta lepši od standardnog.

i da, postoji neki kao "M package" (tako nekako se zove) koji je ista priča, dobiješ skoro pa M izgled ali auto nije M, to mi je nekako najlošiji primer toga 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...