Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

10 hours ago, dovlagsi said:

Džimi kralj je utility vozilo koje dodatno nema sreću jer dolazi iz Japana, te ima još 12,5% carine ... Pravda za Džimija, ne moš jeftije naći sposobnijeg terenca na tržištu 😉

bukvalno ovo što kaže fikser, pre bih uzeo Lada Nivu i izdominirao nego Jimny, čak i dizajnerski izgledaju slično a lada deluje prostranija, a imam utisak da se u oba osećaš kao da sediš na klupi tako da nema ni veze 🙂

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, fikser said:

Beolada je nudi, ali nema cenovnik nijednog modela. Pre godinu dana je prijavljena cena od 10500

Pa ovo bolje izgleda nego Jimny a starije je 10 godina od njega :))

3 minutes ago, Zwerko said:

Mislim da je to nešto zaostalo od ranije, ne prodaje se ni u Rusiji više stara Lada Niva nema logike da može kod nas da se kupi. 

pih! 😞 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, togFU said:

T5Nd4b4.png

Znači prodavala se sve vreme, samo su nedavno vratili ime Niva.

https://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2021&mm=02&nav_id=1819093

  

samo pijani rusi mogu da izmisle ovako genijalnu glupost:

Quote

Jedan od razloga za rast popularnosti vremešnog terenca krije se u tome što je AvtoVAZ ponovo stekao pravo da koristi originalno ime "Niva", koje je na ruskom tržištu dugo godina nosio SUV marke Chevrolet.

Dođe Ševrolet i kupi ime Niva za Lada Nivu i ovi prodaju :))

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Lucky said:

zašto si tagovao mercedes g63 kad ovde pričamo o ladi!

zapravo video sam tu ladu na nekom snimku (valjda je ta ista, ne mogu biti siguran ali neka "sređena" jeste) i enterijer su full prepakovali od mercedesa g klasse : )

Link to comment
Share on other sites

@Junkie@Zwerko@dovlagsi

Svratio sam danas do Mercedesa, nije me mrzelo jer sam bio u prolazu, baš rek'o da pitam za elektro smarta. Kad su renovirali ovaj Mercedes kod airporta (I OZLOGLAŠENOG WEST TOWERA!) vidim ja od otvaranja ne pominje se nigde smart, nema brending nema ništa - i zaista je tako. Bukvalno nemaju nikakvu informaciju o smartu, iz prostog razloga što nemaju odluku o uvozu još jer je samo elektro i onda ne znaju šta će i šta da rade. Kako da ga prodaju, da li, kad nema gde da se puni itd itd.

Što sad podiže potpuno dodatno pitanje kojeg smo svi svesni ali u nekom drugom planu - gde servisirati smart elektro, teslu i slično kod nas kad je ni ne prodaju. Rekoše da servis nije još opremljen niti spreman za servis (šta god taj servis podrazumevao) što znači isto tako da sad na primer ne možeš ni da dovezeš smart elektro u mercedes da ga "provere", šta god da tu ima da se proverava.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

E sirotinjo... ja sam danas u gradu video Porsche Taycan uredno registrovan na BG table. Tako da ko hoće taj i može!

video sam i ja i teslu i isti takav Smart EV isto registrovan, to je nula problem uraditia, ali i nula servisa! :))

Link to comment
Share on other sites

Kapiram da je problematika iz perspektive uzimanja novog auta - aj na stranu sto ne mozes ovde da ga kupis pa da ga uzmes na neki kredit/lizing, za nov auto je logicno da uzmes na primer kasko osiguranje, a kako ces to kad ne postoji ovlasceni servis? I onda na primer imas manju nezgodu moras sam da juris delove napolju pa da ti budzi Mile, neki verovatno pasu od starog Smarta ali neki tipa prednji branik ne deluju isto. Ili na primer moras da menjas amortizere a recimo su drugaciji jer je elektricni tezi ili tako nesto, lupam ali ima gomila sitnica, pogotovu sto verovatno lokalni Mercedes i ne moze to da poruci jer ih ne prodaje... Jedino sto je verovatno ok jeste da dok riknu baterije ce valjda krenuti da ga uvoze :) U svakom slucaju izvodivo jeste, ali moze biti bas mucenje. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, dovlagsi said:

Zamis dovučeš novu Teslu neku u Srbiju a ne pročitaš forume o tome koliko se kvare

Šta da radiš onda bogte

prodaš sledećem koji nije čitao forume

21 hours ago, Junkie said:

ali, nema servis ako je EV 😄 

kod tesle je možda i kao problem kad dođe vreme da se filteri za klimu menjaju ako nemaš baš nikoga a lokalni Mile neće da prčka bez soma evra.. al za smarta je skoro sigurno sve isto kao i na "običnom".

nema ali šta ako hoću da kupim novi brisač, ili far ili neki prekidač u kolima? 🙂 igrom slučaja je smart EV isti kao običan, mada me ne bi čudilo da ima neke specifičnosti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...