Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

On 3/29/2021 at 8:37 AM, Lucky said:

Sve je to uvek mačka u džaku nekakva ... evo baš juče kaže ortak vraćao se sa plan'ne i na pola puta krene Kaškai (2 god star) da radi sa "pola gasa", neće preko 60km/h 🙂 a bukvalno istu priču mi je neko ispričao baš isto za Kaškai ali tipa šest meseci nakon što ga je kupio, ne mogu sad da se setim ko. Tako da ono.

Meni je jednom auto otišao u taj safe mode zbog goriva (paz kad je senzor bio u fazonu u jbmti štasto sipo?!), a drugi put sam u garanciji menjao papučicu gasa... Nije do samog motora bilo. 

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, dovlagsi said:

Meni je jednom auto otišao u taj safe mode zbog goriva (paz kad je senzor bio u fazonu u jbmti štasto sipo?!), a drugi put sam u garanciji menjao papučicu gasa... Nije do samog motora bilo. 

baš ću da ga pitam šta je, nije mi ni palo napamet da proverim

12 hours ago, dovlagsi said:

vrte oni taj cooper u oglasima već jako dugo, bacim pogled s vremena na vreme. Tako da ko zna kakav je to džank.

Doduše, iznenađuje me da mi nisi ponudio ovo:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17902824/kia-niro-limited?ref=search-normal&position_ref=8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fikser said:

Jel se vazi gol kroz noge, mislim, ko je vozio kiju iz rentakara?

pa može ali to je lakši slučaj, možda nije bilo drugog izbora, možda je bila najpovoljnija i to - ovo kad neko ciljano ode pa kupi to je bukvalno kroz noge gol pomenuti.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, fuse.buca said:

Posle mnogo razmisljanja, gomile pogledanih automobila i 5-6 probanih pade izbor na Suzuki SCross, blagi hibrid..

pa dobro, korektno. ja bih pre uzeo vitaru nekako mi je scross uvek bio više "ženskast" ili možda da kažem penzionerski u odnosu na vitaru, ali mogu reći da su možda i nijanse u pitanju 🙂 mene samo malo od suzukija odvraća ta plastika unutra kao iz neke kineske prodavnice.

Link to comment
Share on other sites

I ja sam gledao S Cross pre oko dve godine, i definitivno je bolji izbor za porodicni automobil od Vitare, ali ovo sto kaze Laki, kvalitet unutrasnjosti je uocljivo nizak. Nije samo kvalitet plastike, nego i izabrana resenja, na primer, bravica i rucica vrata. Rucica rucne kocnice ostavlja neprijatan utisak, ne znam kako da opisem bolje. Kad sam usputno razgledao Ignis na sajmu, ostao mi je osecaj da po celoj kabini zjape neke supljine.

 

 

Pogledah im cene, pa oni su prsli s mozgom. 12k za osnovni Ignis hibrid (nema druge verzije)!

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Uzela je SCross zato sto Vitaru ja vozim 🙂 Slozio bih se za plastiku, mada je to subjektivni osecaj (a i zavisi od opreme/bolja oprema manje te plastike). @fikser ne znam na sta tacno mislis, nisam primetio nista sa bravicom i rucicom. Doduse sto se bravice tice, kao sto rekoh gore verujem da zavisi od opreme (konkretno imam ono dugmence i ne koristim kljuc uopste vec otkljucavam/zakljucavam auto pritiskom na isto). Mene je privukao Suzuki zbog kvaliteta (cuo sam iz prve ruke, od majstora koji je radio u ovlascenom servisu) i zbog onosa sto nude za te novce. Retko koji automobil je imao sve one sisteme za 18k eura (adaptivni tempomat, detekcija mrtvog ugla, detekcija pesaka, ostajanje u traci, automatsko kocenje itd...).

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, fikser said:

Pogledah im cene, pa oni su prsli s mozgom. 12k za osnovni Ignis hibrid (nema druge verzije)!

ako hoćeš da vidiš koliko su prsli sa mozgom pogledaj cenovnik za Jimny 🙂

 

4 hours ago, fuse.buca said:

Uzela je SCross zato sto Vitaru ja vozim 🙂 Slozio bih se za plastiku, mada je to subjektivni osecaj (a i zavisi od opreme/bolja oprema manje te plastike). @fikser ne znam na sta tacno mislis, nisam primetio nista sa bravicom i rucicom. Doduse sto se bravice tice, kao sto rekoh gore verujem da zavisi od opreme (konkretno imam ono dugmence i ne koristim kljuc uopste vec otkljucavam/zakljucavam auto pritiskom na isto). Mene je privukao Suzuki zbog kvaliteta (cuo sam iz prve ruke, od majstora koji je radio u ovlascenom servisu) i zbog onosa sto nude za te novce. Retko koji automobil je imao sve one sisteme za 18k eura (adaptivni tempomat, detekcija mrtvog ugla, detekcija pesaka, ostajanje u traci, automatsko kocenje itd...).

 

vrlo verovatno.. .setio sam se sad i onih kao dodatnih obojenih elemenata, baš u vitari, pa je bilo kao dal' crvena ili zelena, zavisnosti od boje spolja. a ono ne znaš dal' je gora ta muljavo prljava crveno ljubičasta ili zelena koja je bukvalno ona žad boja sa svakog kineskog proizvoda na planeti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...